لیست محتوای این مقاله:

بهترین ایده‌ها برای طراحی کابینت آشپزخانه مدرن ۲۰۲۰

کابینت آشپزخانه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]“کابینت آشپزخانه” تنها محلی برای نگهداری از لوازم آشپزخانه، قرار دادن سینک برای شستن ظروف یا گاز برای پخت غذا نیست. زمانی که قصد دارید طراحی دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهید، انتخاب دیزاین کابینت آشپزخانه مهمترین قسمت کار است.

کابینت سازی مدرن و زیبا در فضای آشپزخانه و هماهنگی آن با طراحی دکوراسیون داخلی منزل از اهمیت زیادی برخوردار است. تا چند سال گذشته طرح کابینت آشپزخانه همانند ابزار دیگر مثل شکل ظاهری سینک آشپزخانه یا سقف آن تغییرات زیادی نداشت. اما حالا ما شاهد این هستیم که تحولات زیادی در طرح کابینت آشپزخانه در مدت زمان کوتاهی اتفاق می‌افتد و تنوع کابینت سازی روزانه بیشتر می‌شود.

در سبک طراحی کابینت آشپزخانه مدرن در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، سادگی بیشترین چیزی است که در تغییر و تحولات طرح‌های کابینت‌سازی و رنگ‌های آن می‌بینیم.

در این‌جا چند ایده برای طراحی کابینت آشپزخانه مدرن و محبوب که در سال ۲۰۲۰ ظاهر شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم. طرح‌های زیادی برای دیزاین کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۱۹ پیاده‌سازی شده‌اند که می‌توان رضایت صاحب‌خانه‌ها را از علاقه آن‌ها به آشپزخانه خود متوجه شد. اما اگر قصد دارید که کابینت آشپزخانه مدرن خود را از بین طرح‌های ساده و محبوب سال ۲۰۲۰ انتخاب کنید، چند ایده را مطرح کرده‌ایم.

برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه و انتخاب دیزاین کابینت‌های آن، در ابتدای کار باید ببینید چه موضوعی برای شما اهمیت زیادی دارد. به طور مثال باید دید که الویت اول هزینه طراحی کابینت آشپزخانه یا مدرن بودن، زیبایی، فضای کم یا رنگ و کیفیت کابینت است.

پس از آن می‌توانید از بین بهترین ایده‌ها برای طرح کابینت آشپزخانه مورد مناسب را طبق الویت‌ها انتخاب کنید.

باید بدانیم قبل از انتخاب یک مدل کابینت آشپزخانه، همیشه محدودیت هایی داریم. محدودیت های فضا، موضوعات مربوط به قیمت، زمان و معایبی که هر کابینت می تواند داشته باشد.

اما در هر صورت همه ما می دانیم داشتن الگوهای مناسب و دیدن تصاویر مدل های کابینت های جدید و حتی قدیمی چقدر می تواند کمک کننده باشد.

ما در این مطلب عکس هایی از نمونه کابینت هایی رو آماده کردیم که اکثر اون ها کپی و خارجی نیستند. این مدل ها طراحیِ طراح های ایرانی ای هست که کابینت برای آشپزخانه ایرانی طراحی کردند و در عین حال طرح های قابل قبول و عالی ازشون خواهید دید.

البته این رو بگیم که برای ساخت کابینت جدید در آشپزخانه منزل، الگوبرداری از کابینت های خارجی و مدل های دیگه هم هیچ ایرادی ندارد و آن ها هم می توانند برای انتخاب تاثیرگذار باشند.

در این‌جا ۹ ایده برای انتخاب کابینت آشپزخانه مدرن در سال ۲۰۲۰ را که تکامل یافته ایده‌ها و طرح‌ها در سال‌های گذشته هستند را معرفی کرده‌ایم.

استفاده از قفسه‌های باز در طراحی کابینت آشپزخانه

استفاده از قفسه‌های باز در طراحی کابینت آشپزخانه (Open Shelving)

تصاویر قفسه‌های باز در میان فضای کابینت آشپزخانه که در مجله‌ها و اینترنت می‌بینیم، بسیار زیبا به نظر می‌رسند. اما ایجاد قفسه‌های باز در طرح کابینت آشپزخانه امری ضروری نیست.

به طور مثال اگر یک سرویس غذاخوری بسیار زیبا دارید یا تمایل دارید که دکور تزئینی قیمتی و لوکسی که دارید را در تزئین آشپزخانه به نمایش بگذارید، استفاده از قفسه‌های باز در فضای کابینت آشپزخانه گزینه مناسبی است.

باید با همکاری یک شرکت فعال در این زمینه و مشاوره با یک فرد متخصص قفسه مناسب فضای چیدمان آشپزخانه را انتخاب و پیاده‌سازی کنید.

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ‌های سفارشی برای کابینت آشپزخانه (Color Customization)

همه افراد دوست دارند که طراحی دکوراسیون آشپزخانه آن‌ها منحصر به فرد و زیبا باشد. بیشتر افراد تمایل دارند که تمامی قسمت‌ها از کابینت آشپزخانه، آویز، لوستر و… با سلیقه شخصی آن‌ها و ایده‌های ذهنی که دارند طراحی و ساخته شوند.

انتخاب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه و کابینت‌سازی، از جمله موارد مهمی است که می‌تواند تاثیر به سزایی در نتیجه کار داشته باشد. پس اگر قصد دارید که یک آشپزخانه متفاوت داشته باشید، انتخاب رنگ‌های سفارشی که در پالت رنگی بیشتر شرکت‌ها وجود ندارد، می‌تواند طراحی دکوراسیون آشپزخانه را منحصر به فرد کند.

استفاده از چوب بلوط در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از چوب بلوط در دکوراسیون آشپزخانه (Increased Use of Oak Wood)

این‌روزها شاهد رونق استفاده از چوب بلوط در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و طراحی دکوراسیون حمام و محبوبیت زیاد آن هستیم.

استفاده از چوب ام دی اف و روکش چوب در چند سال گذشته در کابینت‌سازی بسیار زیاد بوده است. به همین دلیل، در حال حاضر  ام دی اف یک چوب معمولی به شمار می‌رود که بسیاری از افراد برای ساخت کابینت آشپزخانه خود از آن استفاده می‌کنند.

پس استفاده از چوب بلوط در طراحی دکوراسیون داخلی می‌تواند باعث زیبایی و منحصر به فرد شدن کابینت آشپزخانه‌تان باشد.

تلفیق سبک مدرن و سنتی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

تلفیق سبک مدرن و سنتی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه (Transitional Styling is a Mainstay)

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک که تلفیقی از دیزاین سنتی و کابینت آشپزخانه مدرن است، می‌تواند باعث خاص بودن و زیبایی دیزاین طراحی فضای داخلی آشپزخانه شود.

استفاده از طرح‌های سنتی و کلاسیک قدیمی و ترکیب آن‌ها با سبک طراحی کوراسیون مدرن و امروزی، روشی است که می‌تواند یک تازگی همیشگی را برای طرح کابینت آشپزخانه به همراه داشته باشد.

زمانی که قصد دارید همه چیز ساده باشد و درعین حال جذابیت خود را از دست ندهد، استفاده از طرح کلاسیک برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه بهترین روش است.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

زیبایی شناسی (Clean Aesthetics)

مدرن شدن و تغییر و تحولات کابینت آشپزخانه نیز در سال‌های اخیر تحت تاثیر از تغییرات طراحی دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل قرار گرفته است و با سرعت زیادی در حال به روز شدن است.

یکی از مهمترین موارد که در کابینت‌سازی و طراحی دکوراسیون آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد، زیبایی شناسی است. به طور مثال معماری مینیمالیسم در طراحی دکوراسیون از علاقه و محبوبیت زیادی تا به الان برخوردار بوده است و خواهیم دید که در سال‌های آینده نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

زمانی که کابینت‌های قدیمی و کابینت‌های مدرن را مقایسه می‌کنیم، سادگی و خاص شدن طرح‌ و سبک مدرن در کابینت‌سازی را حس خواهیم کرد.

همه چیز از دستگیره درب کابینت‌ها، رنگ، تزئینات، برش و شکل ظاهری تغییر کرده‌اند و بسیار ساده طراحی می‌شوند. برای داشتن کابینت آشپزخانه مدرن، زیبایی شناسی، آگاهی از طرح‌های سنتی و سادگی طرح‌های امروزی اهمیت زیادی در انتخاب شما خواهند داشت.

استفاده از ترکیب رنگ‌های مکمل در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از ترکیب رنگ‌های مکمل در دکوراسیون آشپزخانه (Multiple Finish Colors in One Kitchen)

به دلیل پیشرفت تکنولوژی شاهد این هستیم که بیشتر افرادی که قصد تغییرات در کابینت آشپزخانه خود دارند، از قبل اطلاعات زیادی در رابطه با تکنیک‌های مختلف و پالت رنگی کسب کرده‌اند.

می‌توانید رنگ‌های مختلفی را از قهوه‌ای گرم تا انواع خاکستری‌ها و رنگ‌های خنثی را برای دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب کنید. حتما یک رنگ خاص را از قبل برای کابینت‌های آشپزخانه جدیدتان انتخاب کرده‌اید و دکوراسیون آن را با این رنگ در ذهن تصور می‌کنید.

یکی از روش‌های محبوب سال ۲۰۱۹ برای طراحی کابینت آشپزخانه مدرن، استفاده از ترکیب رنگ‌های مکمل در دکوراسیون آشپزخانه است. برای این‌که از انتخاب خود مطمئن شوید، باید تصویر طرح نهایی را با رنگ درخواستی کابینت‌ها را از کارشناس درخواست کنید.

استفاده از رنگ‌های طبیعی که به رنگ انتخابی چوب نزدیک باشند، از اهمیت زیادی برای اطمینان از رنگ و طرح نهایی برخوردار است.

استفاده از سینک های بزرگ در آشپزخانه

استفاده از سینک‌های بزرگ (Move Over Double Bowl Sinks)

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های امروزی می‌بینیم که سینک همه آن‌ها بدون در نظر گرفتن نیاز و یا عملکرد، یک کاسه بزرگ دارد، یا از چند سینک در فضاهای گوناگون آشپزخانه استفاده شده است.

این‌روزها شستن ظرف با دست در خانواده‌ها دیگر مثل قدیم رایج نیست، به همین دلیل است که استفاده از یک سینک با چند کاسه بزرگ، همانند قدیم اهمیت زیادی ندارد. در سال ۲۰۱۹ استفاده کردن از سینک‌های بزرگ و عمیق که در زمان‌های قدیم و در خانه‌های روستایی از آن‌ها استفاده می‌شد، محبوبیت زیادی دارند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه هوشمند

آشپزخانه خود را هوشمند کنید (Storage Solutions for Smart Tech)

بدیهی است که هیچ راه حلی برای عدم نفوذ تکنولوژی به آشپزخانه وجود ندارد. در عصر حاضر برای هیچ‌یک از ما امکان جدا شدن از ابزارهای هوشمندی که روزانه با آن‌ها سرو کار داریم وجود ندارد. به همین دلیل، به کارگیری ابزارها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه نیز مطابق با نیازهای ما پیشرفت می‌کنند و هوشمند می‌شوند.

ابتدایی‌ترین مورد برای کابینت آشپزخانه مدرن، قرار گرفتن پریز برق در فضایی مناسب برای شارژ تلفن همراه است. همچنین اگر قصد دارید در زمان کار در آشپزخانه یک ویدیو آشپزی تماشا کنید و یا با یک دستورالعمل جدید غذا بپزید، نیاز به یک وسیله برای نگهداری تبلت و یا گوشی خود دارید.

قرار دادن اسپیکرهای بلوتوثی در کابینت آشپزخانه، تلوزیون یا تبلت از دیگر کارهایی است که می‌توان برای طراحی یک آشپزخانه هوشمند مدرن انجام داد.

نورپردازی در کابینت آشپزخانه

استفاده از نور در فضای زیرین کابینت آشپزخانه (Under Cabinet Lighting)

استفاده از لامپ‌های ال ای دی در طراحی کابینت آشپزخانه، تکامل یافته روش و سبک سنتی استفاده از لامپ‌های رشته‌ای و حبابی در کابینت‌های قدیمی است.

استفاده از نور در فضای زیرین کابینت آشپزخانه یک روش محبوب در سال ۲۰۱۹ برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه است.

لامپ‌های ال ای دی تنها گزینه برای ایجاد نور در فضای مورد علاقه و مناسب‌ بین کابینت‌ها نیست. قرار دادن نور در بعضی از قسمت‌های کابینت آشپزخانه علاوه بر زیبایی می‌تواند به هنگام غذا خوردن و یا آشپزی به شما کمک کند.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

مدل های کابینت آشپزخانه جدید ایرانی

می دانیم که مدل کابینت آشپزخانه جدید می تواند از هر نوعی باشد مثل ام دی اف، هایگلاس، چوبی، ممبران (وکیوم) و… که انتخاب مدل کابینت آشپزخانه جدید دیگر به سلیقه صاحبخانه بستگی دارد.

در ابتدای کار باید طرح ها و مدل های کابینت های مختلف رو ببینید. شاید اگر مزایا و معایب هر یک از انواع طراحی کابینت را هم بدانیم راحت تر تصمیم بگیریم.

در فضای مجازی خیلی از تصاویر کابینت ها از نمونه های خارجی وجود دارد که می توانند برای الگو برداری ما گزینه مناسبی باشند.

آشپزخانه ایرانی مدرن

مدل کابینت آشپزخانه جدید های گلاس

کابینت آشپزخانه های گلاس که هرروز به طرفداران اون اضافه می شود، سهم زیادی رو در بین مدل های ما دارد. امروزه در بین کابینت های آشپزخانه جدید، استفاده از کابینت هایگلاس به دلیل زیبایی و درخشش اون بسیار زیاد شده است.

در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که کابینت‌سازی و طراحی کابینت آشپزخانه همانند سایر موارد دکوراسیون داخلی منزل در حال تغییر و تحول است. سرعت زیاد تغییرات در کنار تکنولوژی پیشرفته امروز باعث ایجاد تنوع وسیع از سبک‌های مدرن طراحی دکوراسیون داخلی شده است.

در سال ۲۰۱۹ شاهد این هستیم که سبک‌های مدرن می‌توانند طبق علایق شخصی فرد طراحی و دیزاین شوند. زمانی که رنگ انتخاب می‌شود و کار ساخت کابینت آشپزخانه به پایان می‌رسد، صاحب‌خانه تمایل دارد که دکوراسیون آشپزخانه را طبق سلیقه فردی خود و منحصر به فرد ببیند.

گاهی هم چالش ما در انتخاب مدل کابینت، هزینه است. قیمت کابینت موضوع نسبتاً پیچیده و لازمه برای نهایی شدن و تصمیم گرفتن است. مدل های کابینت ام دی اف، معمولاً هزینه های کمتری دارند و به ترتیب پس از آن ها کابینت های گلاس و ممبران و چوبی قیمت های بیشتری دارند.

البته شکل و جزئیات هم خیلی در این مورد مهم و تاثیرگذار است. می‌توانید با تماشای گالری نمونه کارهای نیکا چوب و مشاوره با کارشناسان ما، تصویر ذهنیتان را از دکوراسیون آشپزخانه جدید، پیاده‌سازی کنید.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد طراحی دکوراسیون منزل، طراحی دکوراسیون آشپزخانه و طراحی انواع کابینت مدرن، چوبی، کلاسیک، نئوکلاسیک و کابینت با رنگ پلی اورتان است. می توانید برای دریافت پاسخ سوالات یا برآورد تقریبی هزینه پروژه های اجرایی با کارشناسان ما در تماس باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”norah_blog_inner_tags”][vc_column][/vc_column][/vc_row]

2 thoughts on “بهترین ایده‌ها برای طراحی کابینت آشپزخانه مدرن ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب