لیست محتوای این مقاله:

چیدمان آشپزخانه عروس با ایده های طلایی

چیدمان آشپزخانه عروس99

[vc_row][vc_column][vc_column_text]ما ایرانی ها رسم و رسومات متعددی داریم که بعضی از آنها درست و بعضی نیز غلط است. البته امروزه تعدادی از این رسم ها دیگر از بین رفته است. یکی از این مراسم نشان دادن جهیزیه عروس به فامیل است. چیدمان آشپزخانه عروس سال های زیادی به قدری مد و مهم بود که مجبور بودند تمام وسایل آشپزخانه عروس را طوری بچینند که همه وسایل ریز و درشت به خوبی نمایش داده شود.

امروزه خانم ها برای چیدمان آشپزخانه عروس سعی می کنند طراحی دکوراسیون مدرن و شیک را در منزل خود پیاده سازی نمایند. در زیر مطالب را ارائه می دهیم تا بتوانید آشپزخانه زیبا و منحصر به فردی برای عروس بچینید.

لوستر آشپزخانه عروس

سادگی،  اساس چیدمان آشپزخانه عروس است

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در چیدمان آشپزخانه عروس مد نظر داشته باشید این است که محیط آشپزخانه شلوغ ترین محل خانه است که همیشه انبوهی از ظرف و قابلمه و مواد خوراکی و لوازم برقی در آن وجود دارد ، بنابراین بهتر است از تزیینات زیاد در این محل خودداری کنید چرا که باعث می شود آشپزخانه بیش از پیش شلوغ و شلخته و بی نظم دیده شود .

تم رنگ را در چیدمان آشپزخانه عروس رعایت کنید

راهکار دیگر مرتب تر  و منظم تر نشان دادن چیدمان آشپزخانه عروس  استفاده از یک یا چند تم رنگی محدود است  ، مثل تم سفید و قرمز یا سبز و زرد یا آبی و سفید یا طوسی و بنفش . خلاصه این که بهتر است یک یا دو تم رنگ که مورد علاقه شماست و با رنگ صفحه کابینت تناسب دارد،  انتخاب کنید و سایر وسایل تزیینی شامل سرویس پارچه ای آشپزخانه ، تزیینات یخچال ، رومیزی میز نهار خوری و سایر وسایل تزیینی آشپزخانه را از آن رنگ برگزینید ، به این ترتیب همه چیز هارمونی رنگی زیبا و منظم پیدا می کند و از ایجاد یک منظره شلوغ و آشفته جلوگیری می کند.

مطلب مرتبط: ۱۴ روش برای تغییر در ترکیب رنگ در آشپزخانه

  • چیدمان آشپزخانه عروس ۹۸

یک مدل تزیین کردن آشپزخانه عروس در سال های اخیر مدل عروسکی با استفاده از تم سفید و صورتی و یا گلدار است. در صورتی که از علاقمندان این مدل تزیین آشپزخانه هستید بهتر است رنگ کابینت ها را سفید و پرده ها را به رنگ صورتی ملایم یا صورتی گلدار با گل های ریز و ملیح انتخاب کنید . هم چنین می توانید از وسایل تزیینی با رنگ های سبز آبی مثل پاپیون پرده عکس پایین کمی رنگ بیشتر به فضا بپاشید . در خرید وسایل تزیینی برای آشپزخانه عروسکی از نماد هایی مثل قلب و گل استفاده کنید .

نقش پرده را در چیدمان آشپزخانه نوعروس جدی بگیرید

اگر اشپزخانه نور گیر باشد حتما برای پنجره پرده مناسبی انتخاب کنید. نصب پرده در آشپزخانه نوعروس زیبایی آنجا را دوبرابر می کند. امروزه پرده های کرکره ای با جنس ها و رنگ های متنوع بسیار مد شده است. مزیت این پرده ها این است که در صورت نیاز می توانید به راحتی این پرده ها را جمع کرده و از نور طبیعی استفاده کنید. جنس چوبی این پرده ها بسیار زیبا و راحت با وسایل چوبی منزل ست می شود.

نکته مهم دیگر در مورد این پرده ها این است که به راحتی شسته می شوند و هرگز کهنه نمی شوند.

تزئین آشپزخانه عروس مدل جدید

 

کفپوش چوبی در چیدمان آشپزخانه عروس ۲۰۱۹ منحصر به فرد است

اگر هنوز منزل شما در حال ساخت است، حتما از طراح دکوراسیون منزل خود بخواهید تا کفپوش مناسبی برای آشپزخانه در نظر بگیرد. کفپوش مناسب آشپزخانه را از طرح های متنوعی می توانید انتخاب کنید. در انتخاب رنگ کفپوش دقت کنید تا با رنگ کابینت ها تناسب داشته باشد. ولی اگر خانه آماده است برای چیدمان آشپزخانه عروس، فرش مناسب برای آنجا تهیه کنید تا به راحتی شسته و تمیز شود.

چیدمان آشپزخانه عروس 2019

 

قفسه های باز جلوه زیبایی در چیدمان آشپزخانه عروس ۹۹ دارند

نصب قفسه های باز در آشپزخانه عروس باعث می شود تا راحت تر بتوان وسایل لوکس و زیبا را به نمایش گذاشت. این شلف ها در آشپزخانه مدرن بسیار زیباست. سعی کنید وسایلی قرار دهید که باعث بی نظم دیده شدن آشپزخانه نشوند .

 

زیبایی چیدمان عروس با دست یابی به آشپزخانه تمیز و مرتب

سعی کنید با اجرای نکات طلایی زیر چیدمان آشپزخانه عروس را منحصر به فرد نمایید.

  • افزودن یک شلف به زیر کابینت های هوایی برای قرار دادن ادویه جات یکی از گزینه های مناسب برای مرتب کردن رویه کابینت است.
  • نصب شلف گلدانی دیواری در آشپزخانه می تواند راه دیگری برای مرتب کردن آشپزخانه باشد.
  • کناره های کابینت یک نقطه عالی برای قرار دادن شلف های شناور است.
  • با ساخت یک شلف برای ماکروفر می توانید رویه کابینت را مرتب تر نگه دارید.
  • نصب یک شلف تاشو می تواند محلی برای قرار دادن کتاب آشپزی یا فنجان چای شما را فراهم کند.

مطلب مرتبط: روش های دست یافتن به طراحی دکوراسیون اشپزخانه تمیز و مرتب

تزئین چیدمان آشپزخانه نوعروس را کاربردی کنید

تزئین جهیزیه عروس را به نحوی انجام دهید تا دست و پاگیر نباشد.  بهترین کار چیدن هر وسیله سر جای خودش است که فردای عروسی مجبور به یک خانه تکانی مجدد برای قرار دادن هر وسیله سر جای خود نشوید. استفاده از وسایل تزئینی مانند روبان دیگر قشنگ نیست. می توانید با نصب چند عکس یادگاری به درب یخچال و … فضای خاصی در آشپزخانه ایجاد نمایید.

 

شیک ترین جهیزیه عروس

زیباترین چیدمان آشپزخانه عروس با نورپردازی مناسب

هر قدر که وسایل و چیدمان آشپزخانه عروس زیبا باشد، حتما باید نورپردازی مناسب تعبیه گردد تا فضای آشپزخانه چشم گیر شود. نصب لامپ های نئونی در زیر کابینت ها را جدی بگیرید. حتما در انتخاب لوستر برای سقف آشپزخانه هوشمندانه رفتار کنید و لوستری زیبا و متناسب با سبک منزل انتخاب نمایید. نورپردازی مناسب باعث درخشش وسایل می شود و کار در اشپزخانه نورگیر بسیار راحت تر است.

 

چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس را خلاقانه انجام دهید

در طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کرد، نظم و ترتیب چیدمان تمامی لوازم است. این نظم باید در چیدمان مواد غذایی، ادویه جات، ظروف، لیوان ها تا سایر موارد به شکلی خلاقانه و هوشمند، رعایت شود

زمانی که قصد چیدمان لوازم آشپزی را دارید، اصولا مجبور می شوید تا قابلمه، ماهیتابه و درب ظروف را بر روی یکدیگر قرار دهید. به همین دلیل چیدمان ظروف و کابینت آشپزخانه خیلی سریع نامرتب و بی نظم می شود.

با طبقه بندی کشوها و قفسه ها در طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه می توانید به راحتی در زمان چیدمان یا استفاده از ظروف، بدون اتلاف وقت علاوه بر نظم بخشیدن به فضای داخلی شلف ها، تمامی ظروف را بیابید.

چیدمان آشپزخانه مدل جدید

 

  • از قفسه یا سبدهای کشویی در طبقه های زیر سینک کابینت حتما استفاده کنید

قفسه بندی کابینت ها و در نظر گرفتن فضای کافی برای تمامی مواد اولیه لازم به صورت جداگانه علاوه بر نظم و زیبایی، دسترسی را آسان می کند. طراحی قفسه ای جداگانه برای روغن ها، شکر، نمک، برنج، مواد غذایی، ادویه ها و کتاب ها  و سایر موارد می تواند سبکی منحصر به فرد در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کند.

مطلب مرتبط: راهنمای طراحی کمد دیواری یا کشو خلاقانه و نگهداری از تمام لوازم مورد نیاز

آشپزخانه عروس ایرانی نقطه کانونی منزل است

جهیزیه عروس ایرانی بیشتر در آشپزخانه چیده می شود. به همین دلیل است که چیدمان آشپزخانه عروس بسیار قابل توجه شده است. می توانید یک قفسه بزرگ برای قرار دادن وسایل برقی بسازید تا مجبور نشوید وسایل برقی را روی کانتر قرار دهید. از کابینت ساز خود بخواهید تا یک ویترین شیشه ای در آشپزخانه بسازد تا وسایل دکوری و لوکس را آنجا بچینید. داشتن درب شیشه ای باعث می شود تا هم وسایل دیده شوند و هم از ورود گرد و خاک به داخل آن جلوگیری می کند.

جدیدترین چیدمان جهیزیه عروس با گل های طبیعی

قرار دادن گل های طبیعی هم باعث زیبایی آشپزخانه می شود و هم در آشپزخانه عروس طبق قوانین فنگ شویی باعث ایجاد انرژی مثبت در فضای منزل می شود و سلامتی و ثروت و خوشبختی در آنجا جریان پیدا می کند. سعی کنید گیاهان مورد نظر را متناسب با نور آشپزخانه انتخاب کند تا از بین نروند.

 

 

تخصص و مهارت گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب را می توان در نتیجه نهایی پروژه های طراحی دکوراسیون منزل به سبک مدرن یا کلاسیک مشاهده کرد. می توانید برای مشاوره رایگان، دریافت پاسخ سوالات و برآورد تقریبی هزینه پروژه ها یا بازسازی دکوراسیون داخلی منزل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون منزل[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

1 thought on “چیدمان آشپزخانه عروس با ایده های طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب