لیست محتوای این مقاله:

چگونه رنگ صفحه کابینت را انتخاب کنیم؟

رنگ صفحه کابینت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اصلا مهم نیست که قصد دارید از چه متریالی استفاده کنید، می توانید از میان این رنگ ها و شکل ظاهری محبوب سبک طراحی دکوراسیون داخلی مورد علاقه تان را پیاده سازی کنید.

در حال حاضر برای انتخاب متریال صفحه کابینت گزینه های زیادی پیش روی دارید. بهتر است به جای صرف زمانی زیاد برای مطالعه مزایا و معایب  متریال های مختلف، اطلاعاتی در رابطه با پرطرفدارترین انتخاب ها کسب کنید.

در اینجا ۶ مورد از پرطرفدارترین گزینه های برای انتخاب رنگ صفحه کابینت را برای پیاده سازی آن چه که در نهایت به دنبال آن هستید را معرفی کرده ایم.

انتخاب رنگ صفحه کابینت

صفحه کابینت سفید رنگ با رگه های ملایم (Flecked or Softly Veined White)

یکی از بهترین و پرطرفدارترین انتخاب ها برای متریال صفحه کابینت استفاده از سنگ طبیعی یا همان متریال سنگ اسلب مثل کوارتز است. اصولا این سنگ ها در رنگ سفید ساده یا سفید با رگه های ملایم طوسی، مشکی یا نقره ای هستند. این شکل و رنگ صفحه کابینت حالتی طبیعی و ظریفی دارد.

رنگ سفید برفی سنگ طبیعی در بسیاری از موقعیت ها بسیار درخشان و طبیعی دیده می شود و در عین حال بسیار مدرن است.

رنگ صفحه کابینت تیره حسی از تمیزی و پیچیدگی ظریفی به فضای داخلی دکوراسیون آشپزخانه می بخشد.

رنگ سفید ملایم صفحه کابینت

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه سنتی اصولا بهترین انتخاب رنگ صفحه کابینت سفید مینیمالیستی است. این رنگ می تواند جلوه و ظرافت خاصی به سایر متریال ها مثل چوب های گره دار ببخشد.

رگه های ظریف و رنگ صفحه کابینت سفید برفی دانه دار شکل بسیار زیبایی در کنار سایر لوازم به خصوص لوازم قدیمی از جنس برنج می گیرند.

انتخاب رنگ صفحه کابینت از این موارد همچنین گزینه بسیار مناسبی برای جزیره کابینت آشپزخانه و محلی که قصد سرو غذا را دارید، است. زیرا این رنگ باعث ایجاد حس راحتی در زمان سرو غذا می شود.

طراحی کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ صفحه کابینت سفید مناسب دکوراسیون آشپزخانه تان است اگر:

 • سبک طراحی دکوراسیون داخلی سنتی یا دکوراسیون ترانزیشنال (انتقالی) دارید
 • قصد دارید تا فضای سالن روشن تر و بزرگتر دیده شود
 • رنگ صفحه کابینت سفید گزینه انتخابی تان است اما علاقه ای به شکل ساده آن ندارید.

رنگ صفجه کابینت سفید خالص

سفید خالص (Pure White)

رنگ صفحه کابینت سفید خالص عموما در متریال های مصنوعی همانند سنگ کوریان و Caesarstone وجود دارد. این رنگ انتخابی مدرن با سبک مینیمالیستی است که تازگی و شادابی خاصی در فضا ایجاد می کند که هیچ سنگ طبیعی این قابلیت را ندارد. خوشبختانه این متریال ها مقاومت بسیار زیادی در مقابل لک شدن دارند. علاوه بر همه این ویژگی و قابلیت ها این سنگ ها تا سالیان سال بدون کوچکترین نیازی به مراقبت همانند روز اول کیفیت خود را حفظ می کنند.

انتخاب رنگ سفید برای صفحه کابینت

به نظر می رسد که این رنگ صفحه کابینت با طراحی دکوراسیون مدرن سازگاری زیادی دارد. این رنگ با سبک طراحی دکوراسیون داخلی سنتی تداخل خواهد داشت اما بهترین گزینه با دیزاین مدرن است.

استفاده از رنگ صفحه کابینت سفید خالص در فضاهای کوچک مثل دکوراسیون آشپزخانه کوچک و جمع و جور انتخابی درست و کارآمد است.

از رنگ صفحه کابینت سفید خالص با ترکیب طراحی کابینت سفید مینیمالیستی استفاده کنید تا باعث بزرگتر دیده شدن فضای داخلی شوید.

این رنگ صفحه کابینت قابلیت هماهنگی با تعداد زیادی از گزینه هایی که در دکوراسیون آشپزخانه تان به کار بردید را دارد.

انتخاب رویه کابینت

کاربردهای دیگری برای رنگ صفحه کابینت سفید وجود دارد. به طور مثال اگر در دکوراسیون آشپزخانه از طراحی کابینت طرح چوب یا رنگ های تیره استفاده کردید، می توانید با طراحی یک جزیره آشپزخانه با رنگ صفحه کابینت سفید یک تضاد ایده آل در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید.

رنگ رویه کابینت سفید خالص

این یک انتخاب در طراحی دکوراسیون مدرن است. استفاده از رنگ صفحه کابینت سفید و قرار دادن آن در قسمت جلویی آشپزخانه باعث ایجاد فضایی پر انرژی و شاداب می شود و یکپارچگی با سبک دیزاین مدرن به محیط می بخشد.

 

طراحی کابینت سفید و آبی

در نهایت ترکیب رنگ سفید و آبی که حال و هوایی دریایی در منزل ایجاد می کند می تواند انتخاب دیگری برای طراحی کابینت آشپزخانه باشد. انتخاب رنگ صفحه کابینت سفید رنگ و ترکیب آن با رنگ آبی یک فضای منحصر به فرد و زیبا در منزل ایجاد می کند.

چون هر دو رنگ شادی هستند باعث ایجاد حس شادابی می شوند و در عین حال همیشه در سبک طراحی دکوراسیون مدرن و به روز هستند.

رنگ رویه کابینت سفید

رنگ صفحه کابینت سفید مناسب دکوراسیون آشپزخانه تان است اگر:

 • علاقه زیادی به سبک طراحی دکوراسیون داخلی مدرن دارید
 • تمایل به بزرگتر دیده شدن فضای کوچک آشپزخانه و منزل تان دارید
 • تمایل به ایجاد تضاد رنگی بین طراحی کابینت چوب یا کابینت هایی با رنگ های تیره دارید
 • علاقه زیادی به رنگ سفید و آبی و حس و حال آن دارید

انتخاب چوب برای صفحه کابینت

استفاده از چوب گرم باعث ایجاد حال و هوایی با احساسی از طبیعت در فضای داخلی منزل می شود. انتخاب صفحه کابینت از جنس چوب گزینه مناسبی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه جذاب و نشاط آور به همراه مزایای دیگر است.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه سفید حال و هوایی از راحتی و آسودگی در منزل ایجاد می کند که انتخاب صفحه کابینت چوبی می تواند مکمل بسیر مناسبی برای آن باشد.

صفحه کابینت چوبی یک انتخاب پرطرفدار برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه گذرا و ایجاد تعادل بین ویژگی های سبک طراحی دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن است. به خصوص انتخاب چوب کلاسیک گزینه بسیار مناسب هم برای سبک سنتی و هم سبک مدرن است.

اگر به مصنوعات چوبی و طراحی دکوراسیون داخلی با چوب علاقه دارید، می توانید از صفحه کابینت چوبی در کنار طراحی کابینت از جنس چوب نیز استفاده کنید. توجه کنید که می توانید در بسیاری از این موارد تنها از چوب برای صفحه کابینت جزیره آشپزخانه استفاده کنید.

در طراحی مدرن چوب یکی از انتخاب ها برای صفحه کابینت جزیره یا جدا کردن بخش های مختلف کابینت از یکدیگر است.

رویه کابینت چوبی

استفاده از چوب با رنگ های ملایم تر فضایی روستیک در مقایسه با رنگ های تیره چوب ایجاد می کند. چوب های روشن فضا و حس و حال روستایی همانند کلبه های قدیمی اسکاندیناوی به فضا می بخشد. می توانید با توجه به سبک طراحی دکوراسیون مورد علاقه تان نوع رنگ و تناژ آن را انتخاب کنید. اگر سبک طراحی دکوراسیون سنتی انتخاب شما است، می توانید با استفاده از فرق و قالی های با طرح قدیمی و سنتی، زیبایی را تکمیل کنید.

رویه کابینت چوبی

رنگ صفحه کابینت چوبی تیره حالتی فرمال و رسمی در مقایسه با رنگ های ملایم تر آن ایجاد می کند. استفاده از چوب گرایش و جاذبه زیادی در فضا ایجاد می کند. مسلما اگر پنجره های بزرگی داشته باشید که نور فضای داخل را بیشتر می کنند، زیبایی طراحی دکوراسیون آشپزخانه تان دو برابر می شود.

زمانی که صفحه کابینت چوبی را با سبک دیگر از چوب در طراحی کابینت آشپزخانه ترکیب می کنید، بهتر است که از هر دو تم رنگی سرد و گرم برای ایجاد تعادلی خاص در فضا استفاده کنید.

رنگ صفحه کابینت چوبی قرمز و قهوه ای انتخابی برای سبک طراحی دکوراسیون داخلی سنتی است در حالی که رنگ خاکستری یک گزینه پرطرفدار در سبک طراحی دکوراسیون مدرن است که در سال های اخیر از آن استفاده می شود.

اگر خیلی به نظر دوستان و خانواده اهمیت می دهید، به این موضوع توجه کنید که نمی توانید یک رنگ صفحه کابینت مناسب با تمامی سلیقه ها انتخاب کنید.

طراحی کابینت تیره با رویه سفید

صفحه کابینت چوبی مناسب دکوراسیون آشپزخانه تان است اگر:

 • تمایل به ایجاد تضاد با رنگ صفحه کابینت با سایر سطوح دارید
 • نیاز به ایجاد فضایی گرم در طراحی کابینت آشپزخانه سفید دارید
 • علاقه به ایجاد فضایی دوستانه و گرم در طراحی دکوراسیون داخلی دارید
 • از سبک طراحی دکوراسیون روستیک و روستایی لذت می برید
 • امکان طراحی کابینت تمام چوب ندارید

رنگ صفحه کابینت تیره و مشکی

رنگ صفحه کابینت تیره مثل مشکی یا زغالی می تواند باعث ایجاد حس و حالی ناآرام در بیشتر فضاها یا ایجاد تضاد با بیشتر سبک هارمونی ها شود. اگر طراحی کابینت یا کفپوش آشپزخانه را با رنگ تیره انجام دادید، رنگ صفحه کابینت تیره می تواند هماهنگی خاصی در فضا ایجاد کند.

اگر به دنبال انتخاب رنگ صفحه کابینت از پالت تیره هستید، می توانید از ایده های خاص و خلاقانه برای نورپردازی در طراحی کابینت استفاده کنید. این کار باعث ایجاد فضایی دنج با حس و حالی گرم و پیچیدگی خاص در فضای داخلی می شود.

صفحه کابینت مشکی

استفاده از رنگ صفحه کابینت تیره و مشکی مناسب دکوراسیون آشپزخانه تان است اگر:

 • طراحی کابینت آشپزخانه را با رنگ تیره انجام دادید و قصد دارید رنگ صفحه کابینت را مناسب با آن انتخاب کنید.
 • از کابینت های رنگی برای طراحی آشپزخانه استفاده کردید و قصد دارید تا به آن ها روشنایی و جلوه خاصی ببخشید
 • از طراحی دیوار شیشه ای پشت گاز که انتخابی در دکوراسیون مدرن است استفاده کردید.
 • قصد ایجاد هماهنگی با سایر لوازم در فضای داخلی را دارید
 • قصد طراحی یک سبک کلاسیک سفید و مشکی را دارید

صفحه کابینت خاکستری

رنگ صفحه کابینت نقره ای یا خاکستری

رنگ صفحه کابینت خاکستری روشن و سایر رنگ ها در پالت خاکستری از جمله رنگ های خنثی و پرطرفدار در طراحی دکوراسیون مدرن هستند. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های سفید یا کرم و سنگ زیرین طلایی و زرد با کفپوش چوبی، استفاده از رنگ صفحه کابینت خاکستری ملایم هارمونی خاصی در فضا ایجاد می کند. این سبک از طراحی فضایی گرم و دوستانه برای ایجاد لحظاتی خوش در زمان سرو غذا را فراهم می کند.

رنگ رویه کابینت خاکستری

رنگ صفحه کابینت نقره ای یا خاکستری مناسب دکوراسیون آشپزخانه تان است اگر:

علاقه به ایجاد فضایی گرم، دوستانه و ایحاد ظرافت با رنگ های خنثی دارید

طراحی کابینت تان را با ترکیبی از رنگ های مختلف یا ترکیب دو رنگ خاص انجام دادید

از تم سفید و سیاه برای طراحی دکوراسیون استفاده کردید و تمایل دارید کمی ظرافت در فضا ایجاد کنید

از فلزات یا استیل طلایی یا سایر رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی استفاده کردید.

صفحه کابینت دراماتیک

رنگ صفحه کابینت دراماتیک

طراحی، خطوط و رنگ صفحه کابینت دراماتیک می تواند باعث خیره شدن و تحسین هر شخصی شود. به طور کلی رگه های پر رنگ روی صفحه کابینت آشپزخانه باعث می شود تا تمایل شما برای استفاده از این سبک در سایر قسمت ها نیز بیشتر شود.

این صفحه کابینت های ضد آب به همراه متریال هایی که روی آن ها قرار می گیرند سرزندگی زیادی ندارند. اما استفاده از رنگ خاکستری برای این صفحات بدون ترکیب با سایر رنگ ها می تواند جلوه خاصی از سرزندگی و روشنایی به فضا ببخشد.

صفحه کابینت دراماتیک

صفحه کابینت دراماتیک مناسب دکوراسیون آشپزخانه تان است اگر:

فضای بزرگی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه در اختیار دارید.

تمایل دارید تا صفحه کابینت اولین چیزی باشد که در طراحی کوراسیون به چشم می خورد

طرح کابینت آشپزخانه تان را با رنگ تیره و سنگ های تیره انجام دادید

قصد دارید تا جلوه خاصی به طراحی دکوراسیون آشپزخانه ببخشید.

 

اگر قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه را دارید، می توانید برای مشاوره در تمامی زمینه ها از طراحی تا تولید و نصب و اجرا با گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب همراه باشید. نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد در زمینه طراحی دکوراسیون منزل، طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه و دکوراسیون داخلی است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب