لیست محتوای این مقاله:

مزایای طراحی کابینت کمدی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی کابینت کمدی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

طراحی کابینت کمدی

در اینجا با نمایش تصاویری از طراحی کابینت کمدی مزایا و امکان ایجاد فضای کافی و مناسب برای نگهداری از لوازم را معرفی کردیم. خیلی از افراد طراحی کابینت کمدی از سقف تا کف سالن را به هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه به طراحان پیشنهاد می کنند. زیرا برای نگهداری از لوازم منزل و آشپزخانه به فضای بیشتری احتیاج دارند.

اگر برای طراحی کمد دیواری یا طراحی کابینت آشپزخانه فضای کافی در اختیار دارید، طراحی کابینت کمدی می تواند راه حلی دیگر برای افزایش میزان فضای موجود برای نگهداری از لوازم باشد.

به تصاویری که در اینجا از طراحی دکوراسیون آشپزخانه با کابینت کمدی نمایش دادیم توجه کنید تا ایده های جذاب و مدرن کسب کنید.

طراحی کابینت کمدی

طراحی کابنیت کمدی برای لوازم آشپزخانه توکار

یکی از کاربردهای مفید و بسیار زیبای طراحی کابینت کمدی زمانی است که قصد دارید تا لوازم آشپزخانه را در داخل کابینت قرار دهید. به طور مثال فرتوکار یا ماکروفر توکار را می توان در بین کابینت های کمدی قرار داد.

با اینکار علاوه بر کاهش فضای مورد نیاز برای لوازم آشپزخانه می توانید زیبایی مدرنی به طراحی کابینت های آشپزخانه ببخشید. طراحی کابینت کمدی در فضای اطراف یخچال فریزر و در بخش بالایی نیز علاوه بر زیبایی امکان استفاده از فضای بالایی یخچال را فراهم می کند.

در این تصویر طراحی کابینت آشپزخانه چوبی با ترکیب رنگی سفید را می بینیم که فر و ماکروفر توکار به همراه یک ویترین تزئینی را در بخش میانی کابینت کمدی طراحی کرده است. انتخاب رنگ سفید برای کابینت های قسمت پایینی و رنگ صفحه کابینت سفید علاوه بر ایجاد هماهنگی با رنگ چوب ها باعث روشن تر دیده شدن فضای داخلی می شود.

 

طراحی کمد کابینتی

کابینت یو شکل و کابینت کمدی برای استفاده بهینه از فضا

اصولا در طراحی کابینت یو شکل آشپزخانه سعی می شود تا از تمامی فضای موجود روی صفحه کابینت بهترین استفاده شود. به طور مثال طراحی گاز رو میزی، سینک ظرفشویی یا طراحی فضایی کافی برای چیدمان صندلی ها و سرو غذا می تواند بهترین استفاده از فضایی باشد که طراحی کابینت یو شکل در اختیارتان قرار می دهد.

حال اگر در محیط داخلی آشپزخانه فضای کافی دیگر یا دیوار خالی وجود داشته باشد، بهترین گزینه برای بهترین و کاربردی ترین استفاده از فضای دیوار خالی و محیط، طراحی کابینت کمدی است.

همانطور که در این تصویر می بینید، با طراحی قفسه های روباز که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن طرفدار زیادی دارد، از فضای بخش بالایی کابینت یو شکل استفاده شده است. همچنین فضایی برای لوازم آشپزخانه مثل یخچال فریزر، ماکروفر و فر دیواری نیز در میان طراحی کابینت کمدی در نظر گرفته شده است.

همانطور که ذکر کردیم بهترین گزینه برای انتخاب محل قرار دادن لوازم آشپزخانه، طراحی کابینت کمدی برای توکار کردن آن ها است.

 

طراحی یونیت کمدی

حفظ روشنایی در فضای آشپزخانه

حفظ نور و روشنایی در فضای داخلی آشپزخانه به هنگام طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است. با توجه به فضای کم در این آشپزخانه و وجود یک پنجره برای جلوگیری از تاریک شدن محیط داخلی، باید فضای باز جلوی پنجره به هنگام طراحی کابینت آشپزخانه را حفظ کرد.

همانطور که در این تصویر می بینید طراح و کارشناس با تجربه برای جلوگیری از تاریک شدن فضای داخلی و استفاده بهینه از محیط، طراحی کابینت کمدی را پیاده سازی کرده است.

با اینکار علاوه بر ایجاد فضای بیشتر به جهت نگهداری از لوازم آشپزخانه، دیگر نیازی به طراحی کابینت های دو طبقه ای که فضای بیشتری را اشتغال می کنند، نیست. کابینت ها با ارتفاع بیشتر و عرض کمتر باعث شده اند تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشیم.

همچنین با این کار دیگر کابینت ها فضای جلوی پنجره را اشغال نکردند تا باعث تاریک تر شدن آشپزخانه شوند. طراحی کابینت کمدی امکان توکار کردن لوازم آشپزخانه مثل فر، ماکروفر و یخچال را نیز در این آشپزخانه فراهم کرده است.

ایده دیگر طراح در این تصویر را با طراحی قفسه های روباز میان فضای خالی بین کابینت ها و پنجره می بینیم. علاوه بر زیبایی، فضایی برای نگهداری از لوازم ایجاد می شود و در عین حال مانعی جلوی پنجره نیز وجود ندارد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه سبز رنگ یکی از گزینه های خاص و منحصر به فرد است که تکنولوژی رنگ پلی اورتان امکان آن را برای هر سلیقه ای فراهم کرده است.

 

در طراحی دکوراسیون این آشپزخانه نیز برای حفظ نور در فضای داخلی از ایده طراحی کابینت کمدی و کابنیت یو شکل استفاده شده است.

در این آشپزخانه نباید کابینت ها باعث ایجاد فصله بین پنجره های شیشه ای و فضای داخلی شوند زیرا باعث تاریک تر شدن آشپزخانه می شوند. به همین دلیل برای بهترین استفادهاز فضای موجود و توکار کردن کردن لوازم آشپزخانه، از طراحی کابینت کمدی استفاده شده است.

طراحی کابینت در فضای بالایی یخچال، فضای زیرین فرتوکار و طراحی یک قفسه روباز برای قرار دادن لوازم تزئیناتی، علاوه بر استفاده بهینه از فضای موجود زیبایی خاصی ایجاد کرده است.

همانطور که در تصویر می بینید دیگر فضای کافی برای طراحی کابینت وجود ندارد. به همین دلیل طراح برای رفع این مشکل از ایده طراحی کابینت یو شکل استفاده کرده است. با این کار علاوه بر زیبایی بیشتر از فضا به بهترین شکل استفاده شده است.

 

ایجاد کنتراست و هارمونی رنگی مدرن

استفاده از تخت سنگ طبیعی به عنوان قفسه آشپزخانه و طراحی دیوار کنتراست و هارمونی خاصی را با میز مجسمه ای جزیره ای در میان فضای آشپزخانه ایجاد کرده است. طراحی کابینت کمدی در این آشپزخانه و انتخاب این رنگ مدرن و خاص برای آن علاوه بر امکان استفاده بهتر از فضای موجود، زیبایی خاص و منحصر به فردی را ایجاد کرده است.

سبک طراحی دکوراسیون این آشپزخانه کاملا مدرن و منحصر به فرد است. دیوار کوب و استفاده از بین کابینتی با طرح خاص، طراحی قفسه باز سنگی، میز جزیره ای از جنس سنگ طبیعی و همچنین استفاده از این رنگ خاص، از ایده های بسیار محبوب و پرطرفدار در سبک مدرن هستند.

تکنولوژی رنگ پلی اورتان امکان پیاده سازی این چنین رنگ های خاص و منحصر به فرد را فراهم می کند.

 

طراحی میز کار آشپزخانه میان فضای کابینت کمدی

اگر فضای کافی برای طراحی کابینت های دو طبقه ندارید، طراحی کابینت کمدی بهترین راه حل خواهد بود. همانطور که میبینید در اینجا با طراحی کابینت جزیره ای با ارتفاع زیاد علاوه بر ایجاد فضایی برای قرار دادن گاز از بخش زیرین به عنوان محلی برای نگهداری از لوازم استفاده شده است.

به دلیل کم بودن فضای موجود برای طراحی کابینت بیشتر جهت قرار دادن سینک ظرفشویی، طراحی ایده خاصی را برای طراحی دکوراسیون این آشپزخانه به کار برده است.

طراحی کابینت کمدی در قسمت کناری آشپزخانه، توکار کردن لوازم آشپزخانه و در نهایت طراحی فضایی برای قرار دادن سینک، علاوه بر ایجاد فضایی مناسب برای استفاده بهینه، فضای منحصر به فردی را ایجاد کرده است.

استفاده از نوع خاصی دیوارپوش بین کابینتی هماهنگ با طرح سنگ طبیعی صفحه کابینت جزیره، استفاده از سنگ طبیعی کوارتز برای رویه کابینت و طراحی قفسه های باز در قسمت بالایی فضای خالی سینک، همگی از ایده های پرطرفدار در طراحی دکوراسیون مدرن هستند.

باید گفت که در این تصویر یک آشپزخانه کاملا مدرن با ایده ها و انتخاب متریال های کاملا خاص و به روز طراحی شده است.

طراحی قفسه توکار بین کابینت کمدی

اگر تمایل به ایجاد فضایی برای قرار دادن لوازم تزئیناتی در آشپزخانه یا بین کابینت ها دارید، می توانید با ایده هایی خاص در فضای طراحی کابینت کمدی قفسه یا طاقچه های توکار، داشته باشید.

به طور مثال در این تصویر می بینیم که فضای خالی بین کابینت کمدی برای قرار دادن گلدان تزئینی در نظر گرفته شده است. همچنین برای درب کابنیت های بخش بالایی آن از درب های توری و شیشه ای برای جلوه بیشتر لوازم تزئیناتی داخل آن استفاده شده است.

زمانی که قصد طراحی کابینت جزیره ای را دارید، می دانید که می توان از آن به عنوان محلی برای نگهداری از لوازم آشپزخانه، قرار دادن گاز و آشپزی کردن، نصب سینک ظرفشویی، محلی برای سرو غذا یا حتی محلی برای کار استفاده کرد.

طراحی کابینت کمدی نیز برای استفاده بهینه از فضای موجود و ایجاد فضای بیشتر برای نگهداری از لوازم انجام می شود. اما می توان با ایده های خلاقانه از بخش هایی از آن برای تزئین آشپزخانه نیز استفاده کرد.

پس ایده بگیرید و خلاق باشید تا در نهایت نتیجه خاص و منحصر به فردی را پیاده سازی کنید.

 

زیبایی آشپزخانه با طراحی کابینت کمدی

می توان به کابینت کمدی به چشم یک بک گراند زیبا برای نمایش بیشتر سایر اجزا و عناصر آشپزخانه نگاه کرد. به طور مثال به این تصویر نگاه کنید. طراحی کابینت کمدی بدون دستگیره، با سطح صاف و با رنگ و تناژ خاصی از سبزها، همانند پشت صحنه ای برای نمایش هر چه بیشتر کابینت جزیره ای و زیبایی این سنگ مرمر طبیعی استفاده شده است.

می توانید دیزاین و طرحی را در نظر داشته باشید که طراحی کابینت کمدی در قسمت پشتی آن، جلوه خاصی ایجاد کند. در تصویر زیر استفاده از رنگ طوسی به عنوان رنگ مکمل سفید که به عنوان رنگ اصلی استفاده شده است، جلوه و زیبایی آشپزخانه را بیشتر کرده است.

بهتر است زمانی که طراحی کابینت آشپزخانه سفید را انتخاب می کنید، حتما رنگ های مکمل دیگری برای خنثی کردن و ترکیب با رنگ سفید، انتخاب کنید.

همانطور که توضیح دادیم ایده های بسیار زیادی به هنگام طراحی کابینت دیواری وجود دارد که استفاده بهینه از فضای موجود مهمترین آن ها است. طراحی دکوراسیون آشپزخانه و طراحی کابینت همیشه یکی از بخش های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی منزل نیز دارد.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد در زمینه طراحی کابینت ام دی اف، کابینت چوبی، کابینت مدرن، کلاسیک یا نئوکلاسیک و سایر خدمات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و منزل است. تمامی مراحل از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا توسط متخصصین انجام خواهد شد.

می توانید برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه، دریافت پاسخ سوالات یا برآورد تقریبی هزینه پروژه های اجرایی با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب