لیست محتوای این مقاله:

فنگ شویی چیدمان منزل برای دکوراسیون داخلی شادی بخش

[vc_row][vc_column][vc_column_text]فنگ شویی به معنای باد و آب، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و فنگ شویی چیدمان منزل یعنی دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا برای داشتن بهترین اثر بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌ طور کلی ایجاد جریان انرژی مثبت در منزل است. عناصری که نقش بسیار مهمی در فنگ‌شویی چیدمان منزل ایفا می‌کنند عبارتند از: چوب، آب، باد، خاک، آتش.

از نظر مفهومی، فنگ شویی یک سیستم متافیزیکی و شبه فلسفی است که هدفش هماهنگ کردن افراد و محیط با یکدیگر است. با رعایت و اجرای نکات زیر می توان فنگ شویی چیدمان منزل برای دکوراسیون داخلی شادی بخش را اجرا کرد.

 نقشه خانه در فنگ شویی باید چگونه طراحی شود؟

شروع فنگ شویی برای خانه کاری آسان است به شرطی که این کار را اصولی شروع کنید و آرام آرام به مراحل پیچیده تر برسید. بعد از تکمیل این هفت مرحله، می توانید وارد مراحل پیچیده تر فنگ شویی شوید. مهم ترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که به آسانی شروع کنید، سرگرم شوید و از این پروسه لذت ببرید. هدف فنگ شویی همین است.

نقشه خانه در فنگ شویی بسیار مهم است

هوا و نور دو عامل اساسی به منظور افزایش انرژی در نقشه خانه در فنگ شویی هستند که به این دو chi هم گفته می شود. پنجره ها را تا حد امکان باز بگذارید، تا هوای کافی به گیاهانتان برسد. می توانید از هواکش هم استفاده کنید. تا جایی که می توانید نور طبیعی را وارد محیط خانه خود کنید. سعی کنید از لامپ هایی که تمام طیف رنگ ها را دارند استفاده کنید.

 

نقشه خانه در فنگ شویی

برای فنگ شویی چیدمان منزل موارد بهداشتی را رعایت کنید

یکی از مواردی که برای فنگ شویی چیدمان منزل و رعایت موارد بهداشتی است ساختن جاکفشی کنار درب ورودی است. از قرار دادن کفش های کثیف و آلوده جلو درب خودداری کنید. زیرا طبق قوانین فنگ شویی انرژی مثبت همراه باد به داخل منزل می وزد و در صورت وجود کفش و دمپایی بوی نامطبوع آنها را با خود به داخل منزل وارد می کند که نتیجه ای جز بیماری برای اعضای خانواده به همراه نخواهد داشت. همچنین انرژی انباشتگی و نامرتبی را به داخل محیط خانه وارد می کند. پس سعی کنید با مشاوره گرفتن از کارشناسان مجرب مکانی برای ساخت کمد برای کفش ها در نظر بگیرید.

فنگ شویی پذیرایی

فنگ شویی پذیرایی

همان طور که در مطلب بالا توضیح داده شد از قراردادن وسایل شخصی مانند حوله و مسواک در محیط باز حمام و توالت جدا خودداری کنید زیرا انرژِی های منفی را به خود جذب می کنند و شما از این وسایل برای خشک کردن و مسواک زدن استفاده می کنید و سلامتی خود را با این کار به خطر می اندازید.

موارد بهداشتی در فنگ شویی

به رنگ های استفاده شده در فنگ شویی چیدمان منزل خود توجه کنید

بر اساس فنگ شویی چیدمان منزل هر رنگ تفسیر و معنی خاص خود را دارد. رنگ قرمز شادی و هیجان را به همراه دارد. قرمز در چین نماد شانس و شادی، در هند رنگ ازدواج و در غرب نماد عشق و شجاعت است. دقت کنید که مکان جغرافیایی منزل در فنگ شویی چیدمان منزل تاثیر زیادی دارد پس برای بکارگیری کلیه اصول فنگ شویی ابتدا مکان جغرافیایی را در منزل خود مشخص کنید.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در استفاده از رنگ بنفش بهتر است از طیف رنگ‌های روشن آن مثل یاسی استفاده کنید. رنگ صورتی، رنگ جهانی عشق است که می‌توانید در تمام خانه‌ خود از اتاق‌خواب گرفته تا اتاق شستشو از این رنگ استفاده کنید. صورتی در ترکیب با نارنجی می‌تواند برای انتخاب‌های جسورانه و خلاقانه در نقاط مختلف خانه  بسیار مناسب باشد.
رنگ زرد‌‌، رنگ آفتاب به معنی شادی است. رنگ زرد باعث ایجاد احساس شادی و سرخوشی می‌شود و انرژی مثبت را در هر خانه و یا حتی محل کار جاری می‌کند. همچنین رنگ زرد حس صمیمیت و خوشامدگویی را در آشپزخانه، پذیرایی و اتاق کودک به بیننده القا می‌کند. طیف رنگی زرد از رنگ گل آفتابگردان گرفته تا زرد کم‌رنگ می‌توانند یکی از گزینه‌های شما برای دکوراسیون خانه باشد.
در اتاق‌های تاریک که نور کمی دارند با استفاده از دکوراسیون زرد رنگ این کمبود نور را جبران کنید و روشنایی و گرمای خورشید را به خانه بیاورید.

رنگ ثروت در فنگ شویی

رنگ ثروت در فنگ شویی

رنگ طلایی نیز ازآنجایی‌که رنگ پول و طلاست در فنگ‌شویی چیدمان منزل بسیار پرطرفدار است. زرد و طلایی هر دو تجلی‌گر انرژی خورشید است که انرژی و زندگی را به ارمغان می‌آورد. محققان معتقدند زرد اعتمادبه‌نفس را بالا می‌برد و باعث افزایش سلامت افراد می‌شود.
رنگ سفید در فنگ شویی چیدمان منزل رنگ پاکیزگی و خلوص است. انرژی رنگ سفید، آرامش، پاکی و تازگی است. سفیدرنگ آغاز و پایان است. سفید با تمام‌رنگ‌ها تناسب و هماهنگی دارد و می‌توان از آن برای بالا بردن انرژی محل‌های مختلف استفاده کرد.

رنگ آبی در فنگ شویی چیدمان منزل آرامش و صلح را به همراه حس تمرکز و التیام را به ارمغان می‌آورد. آبی‌رنگ مناسبی برای مناطق شرقی، جنوب شرقی و شمال است. رنگ آبی برای اتاق کار و اتاق مطالعه کودکان به‌خصوص برای رنگ سقف بسیار مناسب است.
رنگ مشکی، این رنگ قدرت و حمایت را به همراه دارد. باید توجه کنید که از رنگ مشکی برای وسایل و مبلمان بزرگ استفاده نکنید. از این رنگ برای اتاق کودکان، آشپزخانه و ورودی اصلی استفاده نکنید.

رنگ سفید در فنگ شویی منزل

به رنگ ثروت در فنگ شویی توجه کنید

رنگ ثروت در فنگ شویی

رنگ سبز در فنگ شویی چیدمان منزل رنگ زایش و تازگی است. رنگ سبز تأثیرات شفابخش را از طبیعت به همراه دارد و باعث افزایش سلامتی و توازن بدن می‌شود. زمانی که از رنگ سبز استفاده می‌کنید سعی کنید از ۳ نوع رنگ سبز متفاوت استفاده کنید تا از انرژی و اثر آن حداکثر بهره را ببرید. برای واردکردن رنگ سبز به محیط زندگی خود می‌توانید از گیاهان استفاده کنید. گیاهان علاوه بر زیبایی و توازنی که در محیط ایجاد می‌کنند هوای داخل خانه را نیز تصفیه می‌کنند.

عناصر طبیعی در دکوراسیون داخلی

از عناصر طبیعی در فنگ شویی چیدمان منزل استفاده کنید

برای پیاده سازی فنگ شویی چیدمان منزل طبیعت را به منزل بیاورید. استفاده از چوب در طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر بسزایی در روحیه افراد خانواده دارد. حتما از آب و سنگ در دیزاین منزل استفاده کنید. همان طور که در تصویر زیر مشخص است عناصر طبیعی حس زندگی و شادابی را در منزل جاری می کند.

نقش گیاهان در فنگ شویی

آثار هنری در فنگ شویی چیدمان منزل معرف شخصیت شما است

همان طور که در مطلب بالا توضیح دادیم فنگ شویی چیدمان منزل به طور مستقیم با انرژی سلامتی، روابط و همچنین آسایش افراد مرتبط است. با توجه به فنگ شویی، انرژی مثبت در یک منحنی حرکت می‌کند و انرژی منفی در یک خط مستقیم حرکت می‌کند بنابراین انتخاب اثر هنری مناسب برای یک مکان اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در فنگ شویی تابلو استفاده از نقاشی‌های که طلوع و غروب خورشید را نشان می‌دهد، یا نمایی از یک‌شب زیبا، انتخاب‌هایی مناسب هستند. نقاشی‌هایی که نشان‌دهنده خشم طبیعت هستند مانند رعدوبرق، زلزله و غیره مناسب نیست.

سربازهای نیزه به دست هخامنشی هم مناسب نمیباشند چرا که فنگ شویی به ما می گوید آنها سبب ایجاد جنگ و جدال می شوند. کوهی که توی آب منعکس شده باشد نماد واژگونی و سقوط است، کوه باید پشت سرمون باشد، اگر روبروی ما باشد، سد راه است.

تابلو لاک پشت و پروانه هم خوب نیستن ، لاک پشت زندگی رو کند می کند و پروانه هم نماد عمر کوتاه است. بنابراین همه‌چیزهایی که در یک نقاشی فنگ شویی مشاهده می‌کنید مهم است. حتی رنگ‌هایی که در هنر فنگ شویی استفاده می‌شود از بسیاری جهات قابل‌توجه است.

 

فنگ شویی در معماری

جنبه‌های بنیادی فنگ شویی؛ سادگی و منطق برای دریافت انرژی مثبت است که به سهولت قابلیت به کار بستن برنامه ریزی مطلوب برای منزل و محیط کار را دارند. در اکثر موارد، معماری فنگ‌ شویی دربرگیرنده اصول متعارفی است که  اکثر معماران  به آن‌ها  معتقدند. به طور مثال تهویه و نور طبیعی و فضاهای  سخاوتمندانه و وسیع.

روش چیدمان منزل در معماری فنگ شویی تمامی جنبه‌های فضاهای کاری و زندگی را در برگرفته که عبارت است از معماری اتاق خواب‌ها، حمام‌ها، آشپزخانه‌ ها، باغ‌ ها و فضاهای بیرونی. به این دلیل که فنگ‌ شویی هنری مبتنی بر درک مستقیم انرژی عناصر است، هدف چنین فلسفه‌ چینی هماهنگی و تعادل است و برخی آن را با آرمان‌ های کلاسیک غربی در رابطه با تقارن و تناسب مقایسه کرده‌ اند.

این سبک خلق محیط‌ های سالم و موزون در منزل را آموزش می‌دهد. علی‌ رغم قوانین متعدد و پیچیده، فنگ‌شویی سازگار با بسیاری از سبک‌ های معمارانه است. ظاهری پاکیزه و به دور از آشفتگی یکی از سرنخ‌هایی است که می‌تواند در طراحی و چیدمان منزل بر اساس اصول فنگ‌شویی در نظر گرفته شود.

فنگ شویی در معماری

جای ساعت در فنگ شویی

یکی از بهترین انتخاب ها برای ساعت اتاق کار، انتخاب ساعتی گرد یا بیضی شکل است. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اشکال گرد، منحنی و بیضی بهترین شکل ها برای تقویت خلاقیت و نوآوری افراد است. در کنار این موضوع فعال بودن ساعت نیز در ایجاد نظم و انضباط اتاق کار بسیار موثر است. بنابراین مراقب باشید که ساعت اتاق کارتان هرگز بدون باتری نماند یا خراب نشود. خراب شدن ساعت کار موجب می شود تا شما زمان مناسب و مفید را در طول روز از دست بدهید و به این ترتیب بخش مهمی از انرژی مفید خود را در طول روز کاری تلف کنید.

عناصر طبیعی در دکوراسیون منزل

به جنس متریال برای فنگ شویی پذیرایی و بخش های مختلف توجه کنید

متریال وسایل قسمت های مختلف منزل تا حد امکان باید طبیعی باشند. حتما در طراحی دکوراسیون منزل خود از چوب استفاده کنید. سنگ های طبیعی را در کانتر آشپزخانه یا دیوارهای آشپزخانه به کار ببرید. استفاده از اسلب های سنگ طبیعی در دیوار پشت تلویزیون بسیار ترند شده است. این سنگ ها انرژی مثبت را در خانه چند برابر می کنند.

فنگ شویی در اتاق خواب

اصول طراحي چیدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شويي، بخشي مهم از راهبرد ايجاد ثروت براي ماست زيرا ما حدود يک سوم عمر خود را در آن اتاق سپري مي کنيم.

در اين اتاق بدنمان استراحت مي کند و تجديد قوا مي کنيم و همزمان با آن مغز هم رويدادهاي روزمره را مروز مي کند و البته فرآيندهاي مختلف ناخود آگاهي که اطلاع زيادي از آن ها نداريم را از طريق خواب ديدن تجربه می نماييم.

علاوه بر استفاده از نکات مهم براي طراحي اتاق خواب بر اساس فنگ شويي، مي توانيد از جدول فنگ شويي (باگوا) براي تقويت جنبه های مختلف اتاق خواب خود براي رسيدن به اهداف مهم زندگی تان استفاده کنيد.

فنگ شویی در اتاق خواب

مکان نصب آینه در فنگ شویی چیدمان منزل نقش بسزایی دارد

قراردادن آینه بالای میز ناهار خوری سمبل برکت و نعمت است. برای غنی کردن هر منطقه نیز می توانیم از نور خورشید یا نور مصنوعی، گیاه طبیعی و یا آینه استفاده کنیم. همچنین بر روی ستون ها می توان از آینه، پیچک یا گلدان بلند استفاده کرد تا ستون ها پوشیده شوند.
آینه را در مکان های مورد علاقه خود مخصوصا اتاق خواب قرار ندهید. آینه ها نباید سرویس بهداشتی یا آشپزخانه و اجاق گاز را نشان دهد. از نصب آینه روی سقف اتاق خودداری ‌‌كنيد. این موارد در فنگ شویی چیدمان منزل تاثیر منفی دارد.

مکان آینه در فنگ شویی

 

یک منبع آب در فنگ شویی چیدمان منزل در نظر بگیرید

آب عنصری است که حرکت، جریان و آرامش را در زندگی شما به ارمغان می آورد. تصور کنید که در حال تماشای یک رودخانه شگفت انگیز هستید . آرامشی وصف نشدنی کسب می کنید و به این ترتیب می توان گفت قدرت ملایم عنصر آب را درک خواهید کرد.

عنصر واقعی آب از میان عناصر پنجگانه فنگ شویی با یک آکواریوم، کاسه ماهی یا چشمه می تواند نمایان شود. رنگ عنصر آب سیاه، آبی است، زمانی که شما به عمق آب ها نگاه می کنید می توانید از آبی به سیاهی رفتن آب در ته اقیانوس ها را ببینید. شکل عنصر آب هر چیزی است که یک الگوی چرخشی یا انحنایی دارد، مانند اشکال موجدار مانند موج دریا ها.

آب جاری در فنگ شویی

فنگ شویی برای لاغری

برای رعایت فنگ شویی برای لاغری باید تمام چاکراها متعادل باشد و سعی کنید چاکراهای خود را با هر تکنیک که بلد هستید متعادل کنید! زمانی که چاکرایی از بدن خوب کار نکند در حقیقت گیرافتادن انرژی در نقطه‌ای از بدن اتفاق افتاده تا زمانی که انرژی به‌راحتی مانند یک رود در بدن جاری نشود باعث بروز مشکلات در بدن خواهد شد مانند گرفتگی عروق زمانی که دچار فشارخون می‌شوید و رگ‌ها براثر رسوبات دچار گرفتگی می‌شوند شما باید سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید و از آنژیو برای برطرف کردن این مشکل کمک بگیرید.

فنگ شویی برای لاغری بر اساس چاکراها و چرخش انرژی در بدن نیز تأثیرگذار خواهد بود ! زمانی که انرژی به‌صورت راحت درحرکت نباشد و مانع داشته باشد باعث بیماری و چاقی و یا حتی لاغری بیش‌ازحد می‌شود زمانی که شما این اصول را رعایت کنید سیستم بدن شما به‌صورت اتوماتیک نسبت به قد و وزن و جذب خوراکی‌های که می‌خورید با شما هماهنگ شده و اجازه نمی‌دهد پرخوری کنید و مواد غذایی بیش‌ازحدی را وارد بدن‌نمایید که باعث چاقی بیش‌ازحد برای نوبت. زمانی که تمام چاکراها متعادل باشد شما به میزان نیاز غذا می‌خورید و سریع سیر می‌شوید و دیگر پرخوری نخواهید کرد.

فنگ شویی برای لاغری

در انتخاب لوازم فلزی برای فنگ شویی آشپزخانه به دنبال کیفیت باشید

مطابق با قوانین فنگ شویی در چیدمان منزل در انتخاب لوازم فلزی منزل مانند سینک، شیرآلات، وسایل سرویس بهداشتی و حمام حتما دقت کنید که کهنه و کثیف نباشند. شاید این وسایل در معرض دید نباشند ولی می توانند عامل انتقال آلودگی و مریضی باشند.

در به جریان داشتن انرژی منفی طبق قوانین فنگ شویی جزییات نیز نقش بسزایی دارند.

 

فلزات در فنگ شویی

هوای تازه در فنگ شویی چیدمان منزل

برای انجام فنگ شویی چیدمان منزل پرده ها را طوری انتخاب و نصب کنید که متحرک باشند و بتوانید آن ا را جمع یا باز کنید. تخت خواب را در محلی قرار دهید که بتوانید حداقل ۲۰ سانتی متر پنجره را باز کنید.

حتما باید هوای تازه در خانه جریان داشته باشد و همراه خود نعمت و برکت را به منزل بیاورد. هوای ساکن درون اتاق خود باعث کسلی و مریضی می شود و اگر روز قبل روز پرتنشی باشد حتما باید هوای منزل عوض شود تا انرژی منفی از بین برود.

فنگ شویی پذیرایی

فنگ شویی ذهن

افکار ما ، که بخش نامریی انسانیت ماست ! وضعیت زندگی خاکی ما را از هر حیث تعیین می‌کند. از سوی دیگر در قلمرو نامریی وجود، بخش حقیقی‌مان که روح نامیده می‌شود آشیان دارد. روح نه تجزیه می‌شود و نه پیر می‌گردد از ساحت زمان خارج است ، حقیقتی جاوید و ابدی است. درحالی‌که افکارمان درباره کار نماینده  بخش بزرگ‌تر انسانیت ماست. فکر و روح ، که از نودونه درصد بخش بزرگ‌تر انسانیت ماست.

در فنگ شویی ذهن شما باید اولین قدم را اجرا کنید و آن این است که باید ذهن خود را از افکار و هر آنچه که نباید در ذهن ما باشد خالی کنید تا زمانی که شیارهای مغزی ما از افکار منفی و بی‌اثر پر باشد فضا و جای خالی ندارید تا بتوانید به خواسته‌ها و آرزوهایتان فکر و دست پیدا کنید. ذهن ما نیز مانند محیط ما باید خالی باشد تا انرژی‌های جدید فضا برای ورود داشته باشند.

فنگ شویی ذهن

رعایت جزئیات فنگ شویی چیدمان منزل که تفاوت فراوان ایجاد می کنند

رعایت جزئیات کوچکی که در فنگ شویی چیدمان منزل تفاوت فراوان ایجاد می کنند!
رومیزی شاد استفاده کنید
• بشقابهای تیره را ازخانه دور کنید
• از گل مصنوعی استفاده نکنید
• استفاده از شمع
• نمک انرژی منفی را جذب می کند
• قرار دادن میوه تازه روی میز باعث برکت می شود
• حداقل یک روز در میان گردگیری کنید

در اینجا سعی کردیم تا فنگ شویی چیدمان منزل را به شکلی کامل توضیح دهیم. مسلما اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار دیگر بر هیچ کسی پنهان نیست.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد در زمینه دکوراسیون منزل، طراحی دکوراسیون آشپزخانه و طراحی کابینت آشپزخانه در انواع مختلف کلاسیک، کابینت چوبی، کابینت ام دی اف و کابینت با رنگ پلی اورتان است. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

6 thoughts on “فنگ شویی چیدمان منزل برای دکوراسیون داخلی شادی بخش

    1. روی این مطالب در زمینه فنگ شویی مطالعات زیادی در کل دنیا انجام شده! قطعا موثر است می تونید امتحان کنید
      اگر نتایج خوبی کسب کردید به ما اطلاع بدید

  1. فنگ شویی به نظرم واسه خونه های لاکچری و بزرگ باشه نه خونه های ما که پنجاه متره

    1. اتفاقا با فنگ شویی در فضای کوچک هم می تونید بیشتر از فضای موجود استفاده کنید و هم انرژی مثبت بیشتری در محیط خانه حس کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *