لیست محتوای این مقاله:

طراحی و ساخت کتابخانه خانگی را چگونه انجام دهیم؟

طراحی و ساخت کتابخانه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]یکی از ایده هایی که همیشه طرفداران زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد، طراحی و ساخت کتابخانه در فضای منزل یا محل کار است. ساخت کتابخانه بزرگ برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد که به دلیل محدودیت در فضای موجود امکان ساخت آن وجود ندارد.

بسیاری از افراد نیز به دلیل تمایل برای استفاده از فضاهای خالی در منزل به دیزاین یک کتابخانه فکر می کنند. در اینجا سعی کردیم چند روش ساده و کاربردی برای ساخت کتابخانه را معرفی کنیم. می توانید با توجه به ایده هایی که در ذهن دارد و با تمرکز بر فضای موجود و هزینه ای که می خواهید صرف کنید، یکی از روش ها را انتخاب کنید.

کتابخانه دیواری با تخته های چوب

طراحی و ساخت کتابخانه دیواری با تخته های چوب

می توانید برای ساخت کتابخانه خانگی دیوار ها را با تخته های چوبی قفسه بندی کنید. ۴ تا ۵ تخته چوبی به همراه گیره های دیواری لازم خواهید داشت. اگر تکه های چوب ابعاد و اندازه یکسان ندارید، می توانید برش آن ها را به یک نجار بسپارید.

طراحی و ساخت کتابخانه ام دی اف

طراحی و ساخت کتابخانه با MDF

برای انجام این کار به ورقه های ام دی اف به همراه چند پیچ برای فیکس کردن کتابخانه روی دیوار احتیاج خواهید داشت. بریدن یکسان و مساوی ورقه های ام دی اف ام دی اف را به یک نجار واگذار کنید.

طراحی و ساخت کتابخانه با گیره های نگهداری کتاب

یکی دیگر از روش های ساخت کتابخانه خانگی استفاده از گیره های نگهداری است. این گیره ها فضای زیادی را اشغال نمیکنند و به راحتی با چند پیچ به دیوار متصل می شوند.

طراحی و ساخت کتابخانه در جزیره کابینت آشپزخانه

طراحی و ساخت کتابخانه در جزیره کابینت آشپزخانه

می توانید با مشاوره با طراح کابینت و به کارگیری چند ایده خلاقانه در قسمت هایی از جزیره کابینت آشپزخانه، طراحی و ساخت کتابخانه را انجام دهید.

طراحی و ساخت کتابخانه در قسمت پشتی مبل، زیر صندلی و زیر تخت

اگر چیدمان مبل راحتی را به شکلی انجام دادید که فضای خالی بین آن ها و در قسمت های پشتی وجود دارد، می توانید قفسه های کتابخانه را در آن جا قرار دهید. انتخاب یا طراحی یک جلو مبلی قفسه بندی شده نیز می تواند گزینه مناسبی برای نگهداری از کتاب ها باشد.

می توانید با به کار بردن ایده خلاقانه در طراحی مبل از قسمت های خالی زیر مبل برای چیدمان کتاب ها استفاده کنید.

فضای خالی زیر تخت محل مناسبی برای نگهداری از کتاب ها است. اگر قصد پیاده سازی یک ایده خلاقانه در طراحی کتابخانه به همراه تخت خواب را دارید، می توانید در قسمت زیرین تخت یک کتابخانه ای قفسه ای طراحی کنید.

طراحی و ساخت کتابخانه بالای میز کار

طراحی و ساخت کتابخانه بالای میز کار

اگر میز کاری که در منزل یا شرکت دارید در کنار یک دیوار با فضای خالی قرار گرفته است، می توانید از آن برای طراحی و ساخت کتابخانه استفاده کنید. قفسه بندی دیوار با چوب یا ورقه های ام دی اف می تواند گزینه مناسبی برای طراحی و ساخت کتابخانه باشد.

طراحی کتابخانه

طراحی و ساخت کتابخانه با قفسه های توکار در دیوارهای خالی

دیوارهای خالی در منزل که ایده خاصی برای دیزاین آن ها نداریم بهترین گزینه برای ساخت انواع کتابخانه با روش های ذکر شده است. طراحی و ساخت قفسه های توکار در دیوارهای خالی نیز یک ایده خوب و عالی برای طراحی و ساخت کتابخانه هستند. می توانید قفسه های توکار را به صورت آماده تهیه کنید و یا به شکل خاص و با ایده های خلاقانه طراحی کنید و سفارش ساخت آن ها را دهید.

طراحی و ساخت کتابخانه در کمد و اتاق لباس

اگر فضای خالی کافی برای طراحی کتابخانه ندارید، قفسه ها و فضای داخل کمد دیواری گزینه بسیار مناسبی است. بسیاری از کمدها قفسه بندی دارند و تنها کافی است کتاب های خود را در آن ها بچینید.

طراحی و ساخت کتابخانه در راهرو منزل

طراحی و ساخت کتابخانه در راهرو منزل

در بیشتر تزئینات در طراحی دکوراسیون منزل می بینیم که از دیوار خالی راهرو ها برای چسباندن قاب عکس استفاده می شود. فضای خالی راهروها یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت کتابخانه است. با استفاده از چند تکه چوب، قفسه به همراه پیچ یا با استفاده از گیره های نگهدارنده کتاب می توانید برای طراحی و ساخت کتابخانه در راهرو منزل استفاده کنید.

طراحی و ساخت کتابخانه در زیر پله

طراحی و ساخت کتابخانه در زیر پله

خانه های قدیمی، بناهای حیاط دار و ویلایی و سبک های خاصی از طراحی دکوراسیون داخلی را می بینیم که فضای خالی در زیرپله آن ها وجود دارد. طراحی خلاقانه قفسه کتابخانه با توجه با این فضای خالی موجود گزینه بسیار مناسبی برای طراحی کتابخانه است.

ساخت کتابخانه با چوب و طناب

می توانید قفسه های چوبی را با ایده های خلاقانه به همراه طناب های خاص و زیبا به دیوار آویزان کنید. هر ایده جالب و منحصر به فرد می تواند در زیبایی نتیجه کار تاثیرگذار باشد.

تبدیل کمد شیشه ای به کتابخانه

می توانید از کمد یا ویترین های شیشه ای به عنوان کتابخانه استفاده کنید. اگر کمد شیشه ای قفسه بندی ندارد برای استفاده بهتر و صرفه جویی در فضای موجود می توانید کمد را طبقه بندی کنید و برای زیبایی بیشتر یک لامپ در آن قرار دهید.

ساخت کتابخانه در کنج اتاق خواب

ساخت کتابخانه در کنج اتاق خواب

کنج و فضای خالی در اتاق خواب در هر قسمتی که باشد، گزینه بسیار مناسبی برای طراحی و ساخت کتابخانه است. فضای خالی زیر پنجره، فضای خالی بالای میز تحریر یا میز کار، کمد دیواری و فضای خالی زیر تخت، از نمونه روش هایی هستند که تعدای از آن ها را برای طراحی و ساخت کتابخانه توضیح دادیم.

اگر قصد طراحی و ساخت یک کتابخانه منحصر به فرد و مدرن را دارید، مشاوره با کارشناس و متخصصین فعال در این زمینه روش مناسبی است. کارشناس با توجه به محلی که قصد ساخت کتابخانه در آن جا را دارید و فضای موجود، بهترین شکل از قفسه کتابخانه را طراحی و دیزاین خواهد کرد.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی دکوراسیون منزل، طراحی دکوراسیون تجاری، طراحی دکوراسیون اداری، طراحی دکوراسیون هتل، طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”norah_blog_inner_tags”][vc_column][/vc_column][/vc_row]

4 thoughts on “طراحی و ساخت کتابخانه خانگی را چگونه انجام دهیم؟

  1. بازتاب: طراحی انواع کتابخانه و کاربرد آنها - user friendly
  2. بازتاب: طراحی کتابخانه دیواری - user friendly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب