لیست محتوای این مقاله:

طراحی میز اداری مدرن و بهبود کارایی پرسنل

طراحی میز اداری مدرن

در ادارات باید “طراحی میز اداری مدرن” بنابر استانداردها و مطابق سلیقه افراد باشد تا راندمان کاری پرسنل بهینه شود. بنابراین یکی از اولویت ها برای طراحی میز اداری مدرن کارایی و بهره وری است، زیرا کارمندان بیشتر ساعت خود را در محل کار سپری می کنند.

در بعضی ادارات یکی از دلایل پایین بودن بهره وری، بی نظمی در محیط است. اما طراحی و انتخاب میز اداری مدرن و مناسب، این مشکل را رفع می کند. اگر در محل کار، فضای کاری مناسب و جای مناسبی برای بایگانی و طرحی معقول و استاندارد برای طراحی میز اداری داشته باشیم کارها راحت تر انجام می شوند. اولین اولویت برای ارتقا بهره وری، طراحی میز اداری و صندلی اداری است.

میز مدیریت خاص

طراحی میز اداری مدرن مناسب با دفتر کار

یکی از اصلی ترین آیتم ها در دکوراسیون اداری، میزهای اداری هستند. طراحی میز اداری مدرن مناسب تضمین آرامش، کارایی کارکنان و زیبایی محیط کار است. در طراحی یک میز اداری مدرن اولین موردی که باید مدنظر قرار بگیرد آرامش و راحتی پرسنل است زیرا کارمندان مدت زمان زیادی را پشت این میزها می گذرانند، یک میز اداری مناسب می تواند بازده کارکنان را به میزان زیادی افزایش دهد.

به دلیل هزینه بر بودن تعویض میزهای اداری باید در ابتدا به دقت انتخاب شوند تا نیازی به تغییر آنها نباشد. میزهای اداری باید متناسب با شغل هر فرد انتخاب شوند و باید به این موضوع دقت شود که آیا افراد با ارباب رجوع در ارتباط هستند یا خیر. کسانی که با کامپیوتر کار می کنند باید فضای مناسب برای کیبود و کیس در اختیار داشته باشند. میزهای اداری باید از جنس مرغوب انتخاب شوند تا موس به راحتی بتواند برروی آن جابه جا شود.

این میزها باید به گونه ای قرار داده شوند که افراد مافوق به راحتی بتوانند کار کارمندانشان را کنترل نمایند. طراحی میز اداری باید به گونه ای باشد که هر کارمند بتواند وسایلی را که در طول روز نیاز دارد را روی آن قرار دهد و حتی در بعضی مواقع نیاز است که میز دارای چند کشور برای وسایل موردنیاز هر شخص باشد.

برای طراحی میزهای اداری مدرن باید ارتفاع آنها مناسب باشد تا پرسنل از نشستن طولانی مدت برروی آنها احساس خستگی نکنند. ارتفاع آن باید طوری باشد که با قرار گرفتن پشت میز ساعدها به طور افقی قرار گیرند و آرنج ها در امتداد میز قرار گیرد. میزهای ارگونومیک معمولا ارتفاعی برابر ۷۵ سانتی متر از کف زمین دارند و همچنین فضای مناسبی برای قرار گیری پاها در زیر میز دارند.

در حقیقیت هیچ یک از کارکنان و پرسنل شرکت فعالیت هایشان را بدون وجود میزهای اداری نمی توانند انجام دهند.

 

 

مدل های مختلف برای طراحی میز اداری مدرن

طراحی میزهای پذیرش:

این میزها برای قسمت پذیرش که معمولا با ارباب رجوع در ارتباط هستند استفاده می شوند. این میزها برای اینکه اثرخوبی بر ارباب رجوع داشته باشند، در انواع متنوعی طراحی شده اند.

طراحی میزهای کامپیوتر:

که معمولاً برای کار با کامپیوتر طراحی می شوند. خصوصیت اصلی این میزها قسمت قابل تنظیم آنها در قسمت پایه ها و کیبورد است و دارای محل مناسب برای قرار دادن کیس و کیبورد و بلندگو هستند.

طراحی میز منشی:

در یک دفتر کار ممکن است میز کارمندان مختلف بر اساس سمت و یا رتبه شغلی آن ها متفاوت باشد. در این مکان ها میز منشی نیز تا حدود زیادی با کارمندان دیگر متفاوت است زیرا نحوه کار منشی و ضروریاتی که برای انجام کار خود به آن ها نیاز دارد و همچنین دفاتر و اسنادی که باید در دسترس داشته باشد  میز کار او را نسب به سایر کارمندان متفاوت می کند. جای لوازم مربوط به کار منشی مثل کامپیوتر، پرینتر، فکس و اسکنر نیز باید به درستی مشخص شده باشد تا او به هنگام کار به آن ها دسترسی داشته باشد.

در مجموع در بیشتر دفاتر اداری میز منشی ها و مسئول دفتر ها بزرگ تر و کامل تر است و این ها همه در راستای بهینه سازی کار منشی و به تبع آن کل مجموعه انجام می گیرد. طراحی میز اداری مخصوص منشی ها اغلب به دلیل نزدیک بودن با میز کارشناسی و تجهیزات مدیر عامل باید طراحی هارمونیک و یکدست با آن داشته باشد، این یک اجبار نیست اما برای حفظ یکدستی و هماهنگی محیط برای این دو قسمت طراحی های مشابه و متناسبی را در نظر گرفته و از رنگ های هارمونیک استفاده نمایید.

 

طراحی میز کارمندی اداری

طراحی میز کارمندی:

به دلیل اینکه تعداد کارمندان در فضاهای اداری بیشتر از بقیه است، طراحی میز اداری برای کارمندان از تنوع بیشتری نیز برخوردار هستند و مطابق با هر سلیقه و با داشتن هر هزینه‌ای می‌توانید میز دلخواه خود را انتخاب نمایید. اندازه میز کارمندی با توجه به اندازه فضا در نظر گرفته می‌شود. میزی بزرگ در یک فضای کوچک به بهانه اینکه کارمند استفاده‌کننده از آن وسایل زیادی دارد، به زیبایی محیط صدمه می‌زند و بهتر است با استفاده از کشوها و کمدها این مسئله را جبران کنید. میزهای کارمندی فضا و حریم کارکنان را از همدیگر مجزا می‌کند. میزهای کارمندی می‌توانند شکل و شمایل میزهای مدیریت را داشته باشند، ولی از آنها کوچک‌تر هستند.

علاوه بر راحتی و القای حس آرامش باید زیبا و هماهنگ با محیط باشند. این میزها از مواد اولیه گوناگونی با توجه به سلیقه سفارش‌دهنده ساخته می‌شوند. بهتر است میز خیلی سنگین نباشد تا جابه‌جایی آنها راحت باشد. در عین حال، بادوام هم باشد و بتواند فشار وارده از وسایل را تحمل کند. سازندگان در ساخت آنها باید اصول مهندسی و ارگونومی را در نظر داشته باشند.

 

خیلی از کارکنان علاوه بر سطح میز نیاز به فضاهای دیگر مانند کشو هم دارند که بتوانند اسناد و مدارک خود را در آنجا نگهداری کنند و در صورت لزوم از دسترس دیگران دور نگه دارند و قفل کنند. داشتن جای کیس و گاهی کیبورد در میز کاربردی خواهد بود.

 

طراحی میز کارشناسی:

میزهای کارشناسی نیز که در محیط‌های اداری استفاده می‌شوند، دارای ویژگی‌هایی هستند که مجموع آنها راحتی کارمندان را فراهم می‌کنند.

ارتفاع استاندارد این میزها ۷۵ تا ۸۵ سانتی‌‌متر است. یکی از خصوصیات آن این است که پایه‌های آن قابلیت تغییر ارتفاع داشته باشند تا هر کارمند بتواند با توجه به شرایط خود آن را تنظیم کند.

 

طول این نوع میزها بین ۹۰ تا ۲۵۰ سانتی‌‌متر است که بسته به کارایی آن قابل تغییر است. اندازه طول میز دست‌کم ۱۲۰۰ میلی‌متر و عرض آن هم باید ۸۰۰ میلی‌متر در نظر گرفته شود. طول ۱۶۰۰ میلی‌متر و عرض ۸۰۰ میلی‌متر نیز برای این میزها استفاده می‌شود.

طراحی میز مدیریت

طراحی میز مدیریت:

اکثر مدیران به دلیل استفاده از لپ تاپ نیاز به محل کامپیوتر در میز خود ندارند اما باید سایز میز مدیریت با ابعاد اتاق تناسب داشته باشد و رفت و امد در اتاق را سخت نکند. حتما در طراحی میز اداری برای مدیر مجموعه سختگیر باشید و سعی کنید مطابق استانداردها و مد روز باشد. ار آنجا که ارباب رجوع های بیرون شرکتی به این اتاق می آیند سعی کنید در طراحی میز مدیریت از متریال طبیعی و خاص استفاده کنید.

 

طراحی میز کنفرانس

طراحی میز کنفرانس:

میزهای کنفرانس بر اساس تعداد نفرات و ابعاد اتاق تهیه می شوند. برای هر صندلی کنفرانس باید ۷۰ سانتیمتر فضا در نظر گرفته شود.برای میزهای جلسات با تعداد افراد زیاد بهتر است از میزهای U استفاده شود. این میزها در قسمت میانی یک لاین جدا کننده دارند که برای پذیرایی و ارایه خدمات به مهمانان در نظر گرفته می شود همچنین برای این میزها حتما فضایی برای عبور سیم و کابل باید وجود داشته باشد که برای استفاده از مانیتور و میکروفون الزامیست.

پایداری یک میز کنفرانس حتما باید مد نظر باشد تا با کوچکترین فشار و یا حرکتی جابجا و یا واژگون نشود.بهتر است در کنار یک میز جلسات از کردنزا نیز استفاده گردد تا وسایل مورد نیاز و پذیرایی داخل آن قرار گیرد.وجود یک فایل در کردنزا نیز الزامی به نظر می رسد. از جمله مشخصات میز کنفرانس ، یراق آلات تزیینی زیبا برای میزهای کنفرانس وجود دارد که در هنگام سفارش می توانید به میز خود اضافه کنید. اگر برای میز اداری خود احتیاج به یک میز جلسات نیز دارید بهتر است همزمان این خرید را انجام دهید تا ترکیب رنگ و مدل آنها با یکدیگر تطابق داشته باشد.

 

طراحی میز اداری یو شکل و ال شکل

طراحی میزهای ال شکل:

هدف اصلی این میزها استفاده حداکثر از فضا است. از این میزها در بخشهای مختلف یک محیط کار می توان استفاده کرد اما معمولا در قسمت پذیرش استفاده می شود.

 

طراحی میزهای یو شکل:

این میزها همانطور که از نامشان پیداست به شکل یو (انگلیسی) هستند. برای مشاغل چندمنظوره از این میزها استفاده می شود.

 

 

طراحی میز اداری مدرن

توجه به جنس و رنگ متریال در طراحی میز اداری مدرن

قیمت مبلمان اداری با توجه به استانداردها، طرح، رنگ، جنس و کارایی متفاوت است. در طراحی میز اداری باید به جنس متریال به کار رفته در آن بسیار دقت کرد. به دلیل استفاده روزمره و تمیز ماندن آن باید جنس بادوام و مرغوب داشته باشد و حتما در اتاق های شلوغ و پر رفت و آمد از رنگ روشن استفاده کنید تا خاک را نشان ندهد و نور را منعکس و فضا را بزرگ تر جلوه دهد.

 

برای طراحی میز اداری مدرن به ابعاد اتاق توجه کنید

طراحی میز اداری مدرن مناسب بهتر است پیش بینی درستی از وسایلی که کارمندتان قرار است استفاده کند داشته باشید چراکه برای هر پست و مقامی، فضایی متفاوت نیاز است و می بایست مبلمان خاص آن فعالیت را انتخاب کنید. استفاده هوشمندانه از مبلمان اداری در چیدمان فضاهای اداری ، محیطی مدرن، زیبا و راحت را فراهم می کند و این امکان را به شما می دهد که محیط کاری خود را به فضایی لذت بخش تبدیل کنید. با توجه به این مسائل ابعاد میز را مناسب اتاق دربیاورید تا زیادی بزرگ و یا کوچک نباشد.

 

 

دکوراسیون اداری مدرن

سبک خاص برای طراحی میز اداری

برای تعیین سبک دفتر محل کار خود و طراحی میز اداری به نکات زیر توجه کنید

نکات خلاقانه در طراحی میز اداری مدرن

حتما سه راهی برای نصب کابل سیستم ها زیر میز و در دسترس باشد ولی از ظاهر معلوم نباشد تا فضای اتاق را آشفته و بی نظم نکند.

نقش مشتریان برای طراحی میز اداری

اگر مشتریان شما افراد فرهنگی یا میانسال هستند و یا در حیطه فرهنگ و رسوم کشور ارتباط کاری شما شکل می گیرد پس بهتر است میز اداری کلاسیک برای دفتر خود در نظر بگیرید اما اگر مشتریان شما جوان و بروز می باشند پس یقین داشته باشید که باید یک دفتر کار با سبک اداری مدرن برای خود در نظر بگیرید .

در نظر گرفتن روحیه فردی خود و پرسنل

یقینا هیچ فردی که عاشق آثار مدرن است نمی تواند در یک محیط کار که با طراحی میز اداری کلاسیک تزئین شده است ارتباط خوبی برقرارکند و در بلند مدت روی کارایی فرد تاثیر خواهد داشت و همچنین برعکس این موضوع نیز صادق است . بنابراین اگر قصد دارید که دفتر نو ساز خود را تجهیز نمایید بهتر است از دیدگاه همکاران خود و سلایق آنها نیز مطلع شوید.

افزایش بهره وری کارمندان

میزهای قدیمی نه تنها باعث می شود کارمندان شما تنبل شوند بلکه باعث فشار انبوه کاری که بر روی میز شان قرار دارد حس گمراهی و خستگی است و به اصطلاح دچار تکراری بودن شوند. زمانی که افراد محصور در میزهای خسته کننده اداری قدیمی شوند علاقه خود به کار را از دست می دهند و این موضوع به طور کلی راندمان کار کلی مجموعه را پایین می آورد. علاوه بر این اگر کسی توانایی این را نداشته باشد که در طول ۷-۸ ساعت کاری خود به درستی کار کند آنگاه توانایی فعالیت در خانه را نیز نخواهد داشت که این خود مشکل اجتماعی دیگری را نمایان می سازد. بنابراین نتیجه می گیریم مبلمان قدیمی باعث مشکلات و مسائل فراوانی خواهند شد.

پس اولین گام برای افزایش بهره وری کارمندان، نو کردن مبلمان اداری است.

 

 

طراحی میز اداری

یک پیشنهاد ویژه!

اما در یک پیشنهاد ویژه به شما توصیه می کنیم اگر محل کارتان کوچک است یعنی متراژ آن زیر ۱۰۰ مترمربع است و می خواهید از تلفیق دو سبک کلاسیک و مدرن استفاده کنید، حتما سبک غالب برای دکور محل کار خود را مدرن انتخاب کنید چرا که سبک مدرن نسبت به دیگر سبک ها به خصوص سبک کلاسیک خلوتی بیشتری دارد و با مساحت و محیط شرکت های کوچک همخوان تر است. برای استفاده از سبک کلاسیک حتما باید فضا بزرگ باشد.

 

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه تمامی خدمات از مرحله مشاوره، طراحی تا مرحله تولید و نصب و اجرا در زمینه دکوراسیون اداری است.

 

2 thoughts on “طراحی میز اداری مدرن و بهبود کارایی پرسنل

    1. می تونید برای ثبت کار طراحی دکوراسیون اداری با ما تماس بگیرید و تمامی مراحل مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرا رو به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب