لیست محتوای این مقاله:

ایده‌ هایی بزرگ برای طراحی فضای کوچک منزل

طراحی فضای کوچک منزل

[vc_row][vc_column width=”5/6″][vc_column_text]

چگونه از فضای کم خانه استفاده کنیم؟

وجود فضاهای کوچک در قسمت‌های مختلف منزل، به این معنا نیست که نباید از آن‌ها در طراحی دکوراسیون منزل استفاده کرد. برای طراحی فضای کوچک منزل می‌توانید با چند ایده هوشمندانه، کوچک‌ترین قسمت خانه را به بخش منحصر به فرد و محبوب در فضای داخلی ساختمان، تبدیل کنید.

اگر در فضای داخلی منزل یک یک فضای خالی در کنج اتاق، یک ستون خالی یا یک اتاق کوچک دارید، می‌توانید آن را به نقطه‌ی آرامبخش و دیوار یا ستون خالی را با چند قاب عکس به یک آلبوم خانوادگی کوچک، تبدیل کنید.

همچنین می‌توانید با توجه به علایقی که دارید، برای طراحی فضای کوچک منزل، یک کتابخانه کوچک و محلی برای مطالعه، آلاچیق گرم و صمیمی برای صرف شام یا محلی برای استراحت در نظر بگیرید.

پیاده‌سازی ایده‌ های ذهنی که در سر دارید تنها نیازمند یافتن روش‌ های هوشمندانه برای بهترین استفاده از فضای کوچک منزل است. در این جا چند ایده برای استفاده مفید از فضای کوچک در خانه و دیزاین دیوار یا ستون های خالی در پذیرایی یا سایر قسمت ها را توضیح داده ایم.

چگونه از فضای کم خانه استفاده کنیم؟

دیزاین اتاق مطالعه در طراحی فضای کوچک منزل

در طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه کوچک باید به دور از هرگونه سروصدا و درهم‌ریختگی، احساس آرامش داشته باشید. قفسه‌های کتابخانه در اتاق مطالعه باید با کتاب‌های مختلف، تابلو نقاشی، مجسمه و سایر لوازم تزئینی متناسب با فضای آرام اتاق، چیده شوند. همچنین می‌توانید برای ایجاد حس آرامش بیشتر، از پارچه مخملی به رنگ آبی تیره برای صندلی یا کاناپه استفاده کنید. انتخاب یک لوستر آویز چوبی ساده نیز علاوه بر زیبایی، تاثیر زیادی در ایجاد آرامش در فضای اتاق مطالعه دارد.

دیزاین ناهار خوری در طراحی فضای کوچک منزل

دیزاین ناهار خوری در طراحی فضای کوچک منزل

برای ایجاد تمایز در در ناهارخوری که قصد دارید در اتاق یا گوشه‌ای از فضای کوچک منزل ایجاد کنید، باید صندلی‌، کاناپه یا راحتی‌های مشابه انتخاب کنید. چیدمان یک‌دست مبلمان یا صندلی‌هایی مشابه در کنار میز ناهارخوری کوچک، تمایز فضای کوچک منزلتان را با سایر نقاط را مشخص می‌کند. اگر دوست ندارید که ناهارخوری کوچکتان شکل رسمی داشته باشد، می‌توانید از مبل‌ راحتی یا کاناپه به همراه کوسن و بالش‌های اسپرت استفاده کنید. در فضاهای محدود منزل، چیدمان بالش، کوسن یا پشتی‌های کوچک یکی از روش‌های کاربردی است که می‌توانید در زمان صرف غذا احساس راحتی داشته باشید.

دیزاین اتاق مهمان در طراحی فضای کوچک منزل

دیزاین اتاق مهمان در طراحی فضای کوچک منزل

اگر یک اتاق کوچک در منزل دارید که از آن استفاده نمی‌کنید می‌توانید نام اتاق مهمان را برای استراحت دوستان و آشنایان به آن اختصاص دهید. اگر سقف خانه شیروانی دارید، فضای کوچک زیر آن می‌تواند بهترین انتخاب برای اتاق مهمان باشد. می‌توانید اتاق مهمان را با تخت‌خواب، آویز، لوستر یا قاب عکس تزئین کنید.

دیزاین سالن استراحت در طراحی فضای کوچک منزل

دیزاین سالن استراحت در طراحی فضای کوچک منزل

اگر به داشتن یک پاتوق یا نقطه‌ای دنج در منزل علاقه دارید، کوچکترین اتاق یا گوشه‌ای از فضای دکوراسیون داخلی که ایده‌ای برای آن ندارید، بهترین گزینه است. انتخاب رنگ‌های ملایم مثل صورتی و ترکیب آن با رنگ‌‌های خنثی، علاوه بر ایجاد فضایی آرام، باعث بزرگتر دیده شدن فضای اتاق می‌شود. می‌توانید از انواع صندلی‌ها، مبل‌های راحتی، کاناپه یا تخت‌های چوبی برای چیدمان اتاق استفاده کنید. انتخاب مبلمان ساده یا کاناپه‌های بدون دستگیره و با ابعاد کوچک، گزینه بسیار مناسبی برای چیدمان در فضاهای تنگ یا گوشه دنج اتاق است.

اگر که یک پنجره بزرگ نورگیر دارید که می‌توانید از آن مناظر اطراف را مشاهده کنید، این نقطه بهترین انتخاب برای چیدمان صندلی راحتی برای زمان استراحت و مطالعه است. می‌توانید دیوار نزدیک پنجره را نیز با انواع تابلوها یا قاب عکس تزئین کنید.

چند ایده برای تزئین دیوار خالی

تزئین دیوار خالی

چیدمان دیوار خالی با لوازم مورد علاقه

اگر دیوار خالی دارید که هیچگونه تزئین یا شکل خاصی ندارد، می‌توانید با انتخاب یک رنگ خاص، ظاهر آن را تغییر دهید. به طور مثال قرار دادن چند تابلو نقاشی که به آن‌ها علاقه دارید، با یک فاصله مشخص در قسمت‌های مختلف دیوار، می‌تواند فضای دکوراسیون داخلی منزل و شکل خالی دیوار را زیباتر کند. ترکیب هنر بدون هیچ قاعده و اصولی در طراحی دکوراسیون منزل، شکلی منحصر به فرد به فضای داخلی ساختمان می‌بخشد. استفاده از لوازم چوبی با رنگ‌های متفاوت نیز باعث تغییر در دکوراسیون منزل خواهد شد. آویزان کردن سبد گلدان‌های خانگی نیز یکی از راه‌های هنری برای تزئین دیوارهای خالی منزل است.

تزئین دیوار خالی با قاب عکس

قفسه‌بندی کردن دیوار و قرار دادن کتاب‌های کوچک خاطره یا عکس‌های خانوادگی، می‌تواند دیوار خالی را به یک آلبوم ثبت لحظه‌ها تبدیل کند. استفاده از مجسمه‌های کوچک عروسکی یا تابلوهای نقاشی نیز می‌تواند دیزاین قفسه‌ها را زیباتر کند. آویزان کردن یک لامپ کوچک در نزدیکی دیوار و یا قرار دادن میز کوچک خاطره، گرمی خاصی به فضای دکوراسیون منزل می‌بخشد.

آویزان کردن آینه تزئینی در دیوار خالی

تفاوت زیادی در تزئین دیوار خالی با قفسه‌های چوبی، قاب عکس یا یک آیینه بزرگ وجود ندارد. نباید به این موضوع فکر کنید که تنها از آیینه می‌توانید در اتاق‌خواب یا حمام استفاده کنید. قرار دادن یک آیینه در دیوار راه‌پله‌های بزرگ یا نصب آن روی یک دیوار خالی، باعث زیبایی آن می‌شود.

همچنین می‌توانید برای طراحی دکوراسیون فضاهای خالی اتاق‌خواب نیز از قفسه‌های چوبی و آیینه‌های بزرگ و لوکس استفاده کنید. اگر تمایلی به قرار دادن صندلی در فضای خالی اتاق‌خواب ندارید، می‌توانید از قفسه‌هایی برای قرار دادن کتاب در آن استفاده کنید.

در این‌جا چند ایده برای طراحی دکوراسیون فضاهای دنج  و یا اتاق‌های کوچک بیان کردیم که می‌توانید از آن‌ها برای تغییر در طراحی دکوراسیون خانه استفاده کنید. شکل و ظاهر هر قسمتی از خانه و تغییر آن می‌تواند تاثیر زیادی در فضا و طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کند. اگر قصد ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل یا محل کارتان را دارید، می‌توانید با مشاهد نمونه کارهای نیکاچوب تصاویر ذهنی زیادی به دست آورید.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”norah_blog_inner_tags”][vc_column][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب