لیست محتوای این مقاله:

اصول و معیارهای طراحی فضای داخلی آشپزخانه

طراحی فضای داخلی منزل

[vc_row][vc_column][vc_column_text]می توان گفت که طراحی فضای داخلی آشپزخانه به هنگام بازسازی، تغییر یا ساخت منزل نسبت به سایر قسمت ها مثل طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن یا طراحی دکوراسیون اتاق خواب از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مهمترین قسمت را می توان به طراحی پلان داخلی متناسب با نیازها و سبک انتخابی چیدمان نسبت داد.

می توان با انتخاب متریال ها و لوازم آشپزخانه خیلی زیبا و مدرن طراحی فضای داخلی آشپزخانه را به بهترین شکل انجام داد. اما اگر پس از پایان نتوان به راحتی از امکانات آن استفاده کرد مسلما طراحی فضای داخلی آشپزخانه کاملا بی فایده خواهد بود.

باید توجه کنید که طراحی فضای داخلی آشپزخانه به شکلی درست و طبق رعایت اصول و استانداردها از طراحی سایت قسمت ها در منزل مهمتر و حیاتی تر است.

هر کسی از کار کردن در آشپزخانه ای که هیچ چیز آن به درستی طراحی و پیاده سازی نشده است، به زودی کلافه و خسته می شود. حتی اگر این آشپزخانه خیلی زیبا و مدرن و با بهترین متریال ها طراحی شده باشد.

بسیاری از افراد به دلیل تجربه بدی که از طراحی قبلی دکوراسیون آشپزخانه یا طراحی کابینت دارند حاضر به بازسازی یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه نیستند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم قبل از شروع هر کاری با اصول آن آشنا شوید.

مسلما شروع کار طراحی فضای داخلی آشپزخانه و طراحی کابینت با کارشناسان و متخصصین فعال در این حوزه، می تواند تجربه خوب و رضایت از نتیجه نهایی را به همراه داشته باشد.

 

طراحی پلان داخلی آشپزخانه

 

باید گفت که اگر قصد بازسازی دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه را دارید بهترین روش شروع کار با انتخاب شرکت طراحی دکوراسیون داخلی یا متخصصین فعال در این زمینه است. با این کار علاوه بر مشخص کردن هزینه ها و تطبیق آن با بودجه ای که دارید می توانید، مطابق با سلیقه و علایق طراحی فضای داخلی آشپزخانه را انجام دهید و در عین حال در طی انجام مراحل، هر موردی که مناسب نبود را حذف کنید.

به این صورت رضایت و آسودگی خاطر از نتیجه کار پس از پیاده سازی و پایان پروژه در زمان اجرای کار به همراه خواهید داشت.

یک کارشناس با در نظر گرفتن طراحی قدیمی یا میزان فضای موجود، نیازها و علایق می تواند بهترین متریال ها را برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن طبق اصول و استانداردها انتخاب کند.

پس امکان تغییر مدل طراحی فضای داخلی آشپزخانه قبل از اجرای آن بهترین مزیتی است که به هنگام کار با متخصصین فعال در این زمینه خواهید داشت.

 

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

 

طراحی پلان داخلی فضای آشپزخانه را مشخص کنید

اصولا افراد با لیستی از یادداشت ها و مجموعه ای از تصاویری که از مجلات دکوراسیون داخلی ذخیره کردند برای شروع کار طراحی فضای داخلی آشپزخانه اقدام می کنند. مسلما این روش ها به شروع کار طراحی دکوراسیون آشپزخانه کمک می کنند.

اما تمرکز روی میزان فضای موجود و نیازها برای طراحی پلان داخلی فضای آشپزخانه موضوع مهمتری نسبت به شکل ظاهری نتیجه کار است.

شاید فضای داخلی آشپزخانه خیلی مناسب چیدمان زیبا و ایده آل نباشد. اما در هر صورت طراح باید بتواند با ارائه ایده های خاص و منحصر به فرد، بتواند بهترین شکل از طراحی فضای داخلی آشپزخانه را ارائه کند.

یک کارشناس باید بتواند محلی درست برای لوازم آشپزخانه مشخص کند و در عین حال برای شکل ظاهری آشپزخانه تصمیم بگیرد. انتخاب بهترین طراحی پلان داخلی مثل طراحی ال یا طراحی یو شکل برای کابینت ها، نیاز به طراحی کابینت جزیره آشپزخانه یا عدم نیاز و تصمیم گیری در رابطه با طراحی ویترین تزئینی برای کابینت ها همگی از جمله تصمیمات مهم هستند.

طبق فضای داخلی حتی اگر شکلی ناهماهنگ از محیط را در اختیار داشته باشید، می توانید با کمی خلاقیت بهترین نتیجه را پیاده سازی کنید.

پس از انتخاب طراحی پلان داخلی نوبت به رعایت نکات در اجرای جزئیات می رسد. به طور مثال انتخاب رنگ مناسب کابینت ها، مشخص کردن نیاز به فضایی برای سرو غذا در آشپزخانه، نیاز به پنجره یا نورگیر، گلدان، محل قرار گرفتن ظروف، طراحی ویترین تزئینی و انتخاب رنگ صفحه کابینت، نیز نیاز به تصمیم گیری قبل از شروع کار دارند.

شاید این جزئیات خیلی مورد توجه قرار نگیرند اما پس از رعایت اصول در انتخاب آن ها خواهید دید که تا چه اندازه در نتیجه کار تاثیرگذار هستند.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

 

کسب اطلاعات اولیه در طراحی دکوراسیون داخلی

اصولا شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی تمایل دارند که طرح ها و ایده های کارشناسان خود را برای مشتریان پیاده سازی کنند. اما اگر از قبل اطلاعات زیادی برای طراحی فضای داخلی آشپزخانه یا به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی کسب کنید می توانید لیستی از انجام کارها به آن ها ارائه دهید.

با این کار به راحتی می توانید با توجه به علایق و ایده هایی که در ذهن دارید طرح نهایی را تحویل بگیرید.

در صورتی که اطلاعات زیادی در زمینه های مختلف داشته باشید، می توانید با به کار بردن کمی خلاقیت به کارشناس طراح نیز برای پیاده سازی آن ها درخواست دهید. به طور مثال می توانید برای نور پردازی در طراحی فضای داخلی آشپزخانه و انتخاب رنگ ها ایده ای خاص و منحصر به فرد در اختیار کارشناس برای پیاده سازی قرار دهید.

همچنین با کسب اطلاعات بیشتر به راحتی می توانید هزینه پروژه را نیز تخمین بزنید. زمانی که از قیمت انواع متریال ها مثل طراحی کابینت آشپزخانه چوبی یا ام دی اف، متریال رویه کابینت، کاشی و سرامیک و سایر اقلام اطلاعات کسب کنید، می توانید با بودجه ای که در اختیار دارید تصمیم گیری کنید.

 

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

 

طراحی ۳D با درنظرگیری جزئیات

اگر طراحی فضای داخلی آشپزخانه به مرحله نهایی و مورد پسندتان رسیده است، حال زمان آن است تا وارد جزئیات شوید. طراحی پلان فضای آشپزخانه کمک می کند تا بتوانید به راحتی تصویری از شکل نهایی اجرای پروژه را در ذهن داشته باشید. حال زمان آن است تا به جزئیات همانند محل قرار دادن ظروف، لوازم تزئینی، گلدان، تابلوها و موارد این چنینی توجه کنید.

این مرحله فقط مربوط به اجرا و پیاده سازی عملی پروژه نیست. بلکه در این مرحله باید نهایت هنر و خلاقیت را به کار ببرید.

واقعا طراحی کابینت خود بخشی از هنر معماری به شمار می رود. طراحی درب کابینت و رعایت سایر جزئیات در آن برای پیاده سازی زیبایی منحصر به فرد همگی نیاز به آگاهی از ایده های مدرن و پرطرفدار در دکوراسیون داخلی هستند.

نسبت و رعایت تناسب در میان اندازه درب های مختلف، هماهنگی میان ارتفاع، مشخص کردن سمت و سوی باز شدن درب کابینت ها همگی را می توان با اصول طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه برای پیاده سازی طرحی متفاوت هماهنگ کرد.

 

طراحی 3d آشپزخانه

 

انتخاب متریال های مورد نیاز و برآورد هزینه ها

پس از طی کردن همه مراحل حال نوبت به آن می رسد که انتخاب متریال ها را با توجه به نیاز، درجه کیفیت و برآورد قیمت ها انجام دهید.

با طی کردن مراحل طراحی فضای داخلی آشپزخانه حال نوبت به محاسبه هزینه کلی پروژه و پس از آن به مرحله شروع کار اجرایی می رسیم. همانطور که همیشه متذکر می شویم، شروع کار در هر زمینه از طراحی دکوراسیون منزل، دکوراسیون آشپزخانه و طراحی کابینت، دکوراسیون اداری، دکوراسیون تجاری، دکوراسیون هتل، دکوراسیون رستوران و کافی شاپ با شرکت فعال در زمینه دکوراسیون داخلی، می تواند بهترین گزینه برای رضایت از نتیجه کار باشد.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا است. می توانید برای برآورد تقریبی هزینه پروژه ها، مشاوره رایگان یا دریافت پاسخ سوالات با ما در ارتباط باشید.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب