لیست محتوای این مقاله:

طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی خاص و منحصر به فرد

طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی

سخت گیرترین افراد در امر زیبایی همان کسانی هستند که برای رفع کردن کوچک ترین نقص هایی که در ظاهرشان وجود دارد به کیلینیک های زیبایی مراجعه می کنند. این مسئله باعث می شود تا به طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی بیشتر از حد معمول توجه شود.

بدون شک حس اطمینان، آرامش و راحتی برای افرادی که به این گونه مراکز مراجعه می­ کنند اهمیت زیادی دارد و  تنها یک طراحی مناسب، جذاب و منحصر به فرد می­ تواند به داشتن چنین محیطی کمک کند.

یک کلینیک برای بسیاری از افراد یادآور اضطراب و انتظار است و اگر محیط و فضای آن نیز دلگیر و گرفته باشد این انتظار و اضطراب دو چندان می شود و حتی می ­تواند تا حد بسیار زیادی نیز خسته کننده باشد.

اگر طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید می ‌توانید امیدوار باشید که پس از مدتی کسب و کار شما با افزایش تعداد مراجعین رونق بیشتری پیدا کند. در واقع به هیچ وجه نمی­توان تاثیر مستقیم نوع طراحی دکوراسیون کیلینیک زیبایی بر تعداد مراجعین را منکر شد، زیرا معمولاً افراد مراجعه کننده به کلینیک های زیبایی زمان زیادی را در این مراکز سپری می کنند.

پس باید سعی شود که “طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی” تاثیر نامطلوبی بر احساس آرامش این افراد نداشته باشد.

بهتر است در طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی تنها به دیزاین­ های زیبا توجه نکنیم. بلکه سعی کنیم در کنار طراحی یک فضای دلپذیر، از فراهم کردن تمامی امکانات رفاهی و بهداشتی که این احساس آرامش را تثبیت می­ کنند، غافل نشویم. در ادامه به نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی به آن توجه داشت و رعایت کرد اشاره می‌ کنیم.

 

اهمیت رنگ در دیزاین کلینیک زیبایی

رنگ یکی از عوامل موثر در ایجاد حس آرامش در هر فضایی است که باید به دقت و درستی انتخاب شود. توجه داشته باشید که افرادی که به این مراکز مراجعه می­ کنند معمولا تا میزان زیادی دچار تشویش و اضطراب هستند.

به همین دلیل بهتر است رنگ هایی را برای فضای داخلی این مراکز انتخاب کنیم که تداعی کننده احساس آرامش در این فضا باشد. استفاده از برخی رنگ ها مانند قرمز، نارجی، زرد و قهوه ای موجب افزایش این اضطراب می ­شود. توصیه می کنیم از به کار بردن این رنگ ها در این نوع فضاها خودداری کنید.

اما بهترین انتخاب برای طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی همان رنگ های مربوط به طیف سبک، سرد و روشن است. این ها شامل آبی، بژ، صورتی و سبز کم رنگ و سفید است. این رنگ ­ها در کنار رنگ سفید می ­توانند احساس آرامش و سرزندگی بی نظیری به فضا بدهند.

 

 

طراحی اتاق پزشک در کلینیک زیبایی

اتاق پزشک یکی از مهم ترین بخش های یک کلینیک زیبایی است. طراحی این فضا باید به گونه ای اجرا شود که برای تجهیزات مورد نیاز پزشک، جایگاه معاینه بیمار و میز پزشک فضای کافی وجود داشته باشد. عدم توجه به هر یک از این بخش ها موجب می ­شود که فضا بی نظم به نظر برسد که این مسئله تاثیر نامطلوبی بر احساس آرامش بیمار و پزشک خواهد داشت.

یکی از ایده های جالب و کاربردی این است که می­ توانید قسمتی از اتاق را به وسیله پارتیشن از دیگر قسمت های آن جدا کنید و این قسمت را به عنوان جایگاه معاینه در نظر بگیرید. این کار باعث می ­شود تا نظم بیشتری در محیط حاکم شود.

در برخی از بخش ها مانند سالن انتظار و میز منشی می توانید پارتیشن را از جنس شیشه انتخاب کنید تا ارتباط بصری بین این دو فضا حفظ شود. نکته دیگر توجه به رنگ دیوارها است که قبلا به آن اشاره شد.

 

طراحی اتاق پزشک در مطب

جایگاه منشی در طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی

اولین کسی که مراجعین در بدو ورود به آنجا می روند جایگاه منشی است. نخستین مسئله ای که باید در طراحی جایگاه منشی در نظر بگیرید این است که آن را در نقطه ای از کیلینیک قرار دهید که مراجعین بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند.

رنگ و طراحی این جایگاه باید با دیگر اجزا کلینیک همخوانی داشته باشد و بتواند هارمونی جذابی را به وجود آورد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر منشی فایل های مرتبط با مراجعین را نگهداری می­ کند بهتر است فضایی را برای نگهداری این فایل ها در نظر بگیرید که به جایگاه منشی نزدیک باشد. این کار باعث می شود نظم فضای اطراف جایگاه منشی حفظ شود.

برای مثال می توانید قفسه هایی را در فضای پشت سر منشی برای این فایل ها در نظر بگیرید.

 

دکوراسیون داخلی کلینیک پوست

سالن انتظار در دیزاین مطب

سالن انتظار تنها جایی است که ممکن است مراجعه کنندگان زمان زیادی را برای ورود به اتاق پزشک در آن بگذرانند. از همین رو این مکان می تواند مراجعه کنندگان را تا اندازه زیادی تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین باید از المان­ ها و رنگ هایی در طراحی آن استفاده شود که نمایانگر شغل و تخصص شما باشد.

مبل های راحتی با رنگ های مناسب، بروشور های مرتبط با تخصص شما در زیبایی، نورپردازی مناسب و حتی استفاده از گل و گیاه طبیعی جهت ایجاد حس سرزندگی می­ تواند میزان گیرایی و تاثیر مطلوب این فضا را چندین برابر کند.

در دسترس قرار دادن کتاب ها و مجلات برای سرگرمی مراجعین نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید.

 

سالن انتظار در دیزاین مطب

اهمیت به حفظ حریم خصوصی

حفظ حریم خصوصی و رازهای بیمار توسط پزشک همیشه موضوع بسیار مهم و بحث برانگیزی بوده است. بدون شک افراد با این ذهنیت به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند که به جز پزشک و کادر درمانی شخص دیگری به اطلاعات شخصی آنان دسترسی ندارد.

به همین دلیل جایگاه معاینه بیمار اهمیت ویژه ای دارد و باید به گونه ای طراحی شود که دور از چشم مراجعه کنندگان دیگر باشد. حتی بهتر است در صورت استفاده از پارتیشن در اتاق پزشک آن را از جنسی انتخاب کنید که حریم خصوصی بیمار حفظ شود.

نکته دیگری که باید در طراحی بخش های مختلف یک کیلینیک زیبایی در نظر گرفته شود این است که این بخش­ ها باید به گونه ­ای طراحی شوند که مراجعه کنندگان به راحتی متوجه شوند اجازه ورود به چه بخش هایی را دارند.

 

ریز فضاهای کلینیک زیبایی

طراحی سقف دکوراسیون کلینیک زیبایی

ممکن است مراجعه کنندگان مجبور باشند مدت زمان زیادی را روی تخت دراز بکشند تا پزشک مشکل آن ها را رفع کند. در تمام طول این مدت تنها فضایی که در دیدرس بیمار قرار دارد سقف اتاق پزشک است که ممکن است بیمار با خیره شدن به یک سقف ساده در طول این مدت خسته و کسل شود.

طراحان و افراد متخصص در زمینه طراحی دکوراسیون کیلینیک زیبایی سقف‌ هایی با تصاویر متنوع طراحی کرده‌اند که علاوه بر زیبایی باعث می شود شخصی که بر روی تخت قرار دارد با تماشای آن متوجه گذر زمان نشود.

 

دکوراسیون کلینیک زیبایی

انتخاب متریال در طراحی دکوراسیون کیلینیک زیبایی

یکی از مسائلی که در طراحی دکوراسیون کیلینیک زیبایی اهمیت ویژه ای دارد توجه به بهداشت محیط است. بهتر است کف کلینیک از جنس سنگ گرانیت باشد که بتوانید به راحتی آن را بشویید. به طور کلی متریال هایی که برای طراحی داخلی کلینیک زیبایی انتخاب می کنید باید قابل شستشو و بهداشتی باشند.

با وجود تمامی مواردی که ذکر شد باید بدانیم که پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا بسیاری از پزشکان در پی هوشمندسازی محیط کار خود باشند. این مسئله تا اندازه زیادی با زمینه کاری و بودجه شما مرتبط است که در صورت تلفیق شدن آن با یک طراحی جذاب و منحصر به فرد می تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر کند.

 

مسلما بهترین روش برای رضایت از نتیجه هر کاری در دیزاین داخلی، آغاز این کار با کارشناسان و متخصصین فعال در این زمینه است. گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد طراحی دکوراسیون تجاری است. می توانید برای دریافت مشاوره رایگان، پاسخ سوالات و برآورد تقریبی هزینه پروژه های اجرایی با ما در ارتباط باشید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 thoughts on “طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی خاص و منحصر به فرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب