لیست محتوای این مقاله:

اصول ساده در طراحی دکوراسیون مغازه

طراحی دکوراسیون مغازه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دکوراسیون فروشگاه

یکی از مهم ترین کارها برای جلب نظر مشتری و افزایش بازدیدکنندگان از ویترین و کالاهایی که قصد فروش آن ها را دارید، طراحی دکوراسیون مغازه و دکوراسیون فروشگاه است. به دلیل افزایش مراکز تجاری مدرن و لوکس، هر روزه شاهده گشایش و افتتاح شدن مغازه هایی با طراحی منحصر به فرد و مدرن هستیم. زمانی که در یک مرکز خرید چند مغازه در یک صنف مشغول به کار هستند، مسلما این طراحی دکوراسیون مغازه است که می تواند نظر مشتریان را جلب کند.

پس از زیبایی و مدرن بودن که از عامل های مهم در طراحی دکوراسیون تجاری هستند، رفع نیاز مشتری و دسترسی آسان از مهمترین موارد هستند که باید به آن ها توجه کرد. پس از ورود به مغازه اگر فرد بتواند به راحتی تمامی نمونه اجناس را ببیند و یکی از آن ها را انتخاب کند، آن زمان است که بهترین نتیجه از طراحی دکوراسیون داخلی مغازه را خواهید داشت.

طراحی دکوراسیون تجاری متناسب با هر صنف و فروشگاهی، نوع و تعداد محصولات، متراژ و فضای موجود، نیاز مشتری و سبک مدرن طراحی، استاندارهایی را شامل می شود.

به همین دلیل می توان گفت که در طراحی دکوراسیون تجاری و برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه بهترین روش، مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در این زمینه است. در این جا سعی کردیم ساده ترین نکات در طراحی دکوراسیون فروشگاه های مختلف را مطرح کنیم.

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه

اولین نکته ای که باید در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک زنانه به آن توجه کنید، زیبایی و رنگ است. انتخاب طیف رنگی مناسب و یک تم خاص در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه، یکی از گزینه های حائز اهمیت است. رنگ های ملایم همانند ترکیب رنگ سفید با صورتی یا ترکیب رنگ زرد و بنفش که از نمونه رنگ های مورد علاقه خانم ها است، تاثیر زیادی در جلب نظر مشتریان دارد.

تمامی خانم ها علاقه زیادی به گشت و گذار در بازار و مراکز خرید دارند. پس از اجناس مختلف و مغازه های متنوع و زیادی قبل از ویترین مغازه شما بازدید کرده اند. پس طراحی دکوراسیون فروشگاه زنانه منحصر به فرد با دسترسی آسان برای مشتریان می تواند خاطره ای خوش از خرید را در ذهن هر کسی ثبت کند.

از موارد دیگر که باید در نظر داشته باشید امکان نمایش طیف گسترده ای از محصولات و تنوع آن ها است. هر چه قدر امکان نمایش محصولات بیشتری در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک بیشتر باشد، مشتری وقت بیشتری را برای تماشا و در نهایت خرید صرف می کند.

یک کارشناس فعال در این زمینه میتواند با رعایت تمامی موارد و اصول طراحی دکوراسیون تجاری بهترین نتیجه را پیاده سازی کند.

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه

همانطور که از نام طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه مشخص است، اغلب مخاطبین و مشتریان آقایان خواهند بود. همه ما می دانیم که اغلب آقایان در خرید سعی می کنند که تمامی کالاها را از اولین مغازه تهیه کنند. پس بهترین نتیجه از طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه را زمانی خواهید دید که بتوانید تمامی محصولات خود را به شکلی درست و با تنوع زیاد به نمایش بگذارید. دسترسی راحت برای پوشیدن تمامی لباس ها در یکدیگر و انتخاب اکسسوری های مورد نیاز امکان خرید تمامی موارد مورد نیاز یک آقا را فراهم می کند. انتخاب رنگ های ملایم و ترکیب آن با رنگ سفید، نورپردازی خاص، دسترسی آسان و تنوع زیاد محصولات، طراحی لوکس و مدرن از مهمترین موارد در طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس مردانه هستند.

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بچه گانه

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بچه گانه

در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک بچه گانه علاوه بر رعایت نکاتی که موجب جلب توجه کودکان می شود، باید به سایر موارد حائز اهمیت برای والدین نیز توجه کنید. ویترین مغازه و انتخاب تم شاد و کودکانه یکی از بهترین گزینه ها برای لذت بردن کودکان از خرید از فروشگاه است. انتخاب رنگ های روشن و پرانرژی، طراحی کودکانه، مغازه ای با نورپردازی سفید و روشن، تنوع زیاد لباس در رنگ های روشن، دسترسی آسان والدین برای تماشای انواع مدل ها، در کنار سبک مدرن می تواند شکل منحصر به فردی به طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بچه گانه ببخشد.

طراحی دکوراسیون مغازه شال و روسری

طراحی دکوراسیون مغازه شال و روسری

باید گفت که بیشتر مخاطبان طراحی دکوراسیون مغازه شال و روسری خانم ها هستند. به دلیل تنوع زیاد و فصلی بودن خرید شال و روسری همیشه در طراحی آن قفسه های کوچک بهترین گزینه خواهند بود. چیدمان روسری ها در قفسه های کوچک به دلیل استفاده بهتر از فضا موجود به دلیل تنوع زیاد کار، امکان دسترسی مناسب را از مشتری می گیرد.

به همین دلیل در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه شال و روسری مهم ترین قسمت طراحی ویترین آن و امکان تماشا محصولات بیشتر برای مشتری است. نور پردازی، به کار بردن خلاقیت در چیدمان قفسه ها، طراحی ویترین خاص برای نمایش تنوع کار، طراحی آیینه های بزرگ و انتخاب رنگ مناسب از گزینه هایی هستند که باید به آن ها توجه کنید.

طراحی دکوراسیون مغازه کیف و کفش

طراحی دکوراسیون مغازه کیف و کفش

دیگر شکل قدیمی و سنتی طراحی دکوراسیون داخلی مغازه کیف و کفش و چیدمان یک جفت از هر نوع کفش یا کیف در ویترین جذابیتی برای مشتریان نخواهد داشت. سبک طراحی دکوراسیون مغازه کیف و کفش مدرن به حدی تغییرات زیادی داشته است که با ویترین های قدیمی قابل مقایسه نیست. انتخاب متریال مناسب، نورپردازی، استند کیف و کفش، صندوق فروش محصول، ترکیب رنگ های خاص و مدرن، دسترسی آسان برای مشتری، امکان تماشای نمونه کارهای متنوع، از مواردی است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه کیف و کفش به آن توجه شود. مشاوره برای طراحی توسط یک کارشناس و متخصص می تواند در زمینه طراحی دکوراسیون فروشگاه کیف و کفش، بسیار مفید و کارآمد باشد.

طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی

طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی

اولین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه عینک فروشی امکان نمایش طیف گسترده ای از محصولات و تنوع آن ها به مشتری است. پارتیشن بندی، خلاقیت در طراحی قفسه، طراحی و دکور آیینه در قسمت های مختلف مغازه، خلاقیت در نورپردازی، انتخاب رنگ مناسب برای روشنایی بیشتر در مغازه و متناسب با سبک طراحی دکوراسیون، امکان دسترسی آسان مشتری و تست کردن کارهای متنوع، از نکاتی است که باید در طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی به آن ها توجه کنید.

یکی از مواردی که این روزها در طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی مورد توجه قرار گرفته است، شکل مدرن و لوکس بودن فروشگاه است. یک متخصص طراحی دکوراسیون داخلی می تواند با در نظر گرفتن تمامی موارد در کنار یکدیگر بهترین شکل از چیدمان را پیاده سازی کند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

دکوراسیون مغازه کوچک

ابعاد فضا یکی از عوامل مهمی می باشد که نقش زیادی در طراحی و دکوراسیون داخلی خصوصا فضاهای کوچک و پر بازدید مانند مغازه های کوچک سطح شهر ، دارد در واقع کوچکی و متراژ کم در هر فضایی سبب می شود تا چیدمان و طراحی با چالش هایی مواجه شود و یا امکان جای دادن همه حوزه های ضروری وجود نداشته باشد در چنین مکان هایی استفاده بهینه از امکانات موجود و طراحی متناسب با مبلمان چند منظوره و سفارشی در اولویت قرار گرفته و می تواند برکارایی و زیبایی فضا بیافزاید همین امر می باشد که احساس رضایت را در کاربران مغازه و فروشگاه به وجود می آورد. این رضایت از خرید در نهایت به ایجاد حس وفاداری به مغازه و همچنین گفتمان مثبت در مورد خرید کمک بسیاری خواهد کرد. یکی از عوامل تأثیر گذار بر جو مغازه زیبایی ظاهری آن است. بسیاری از صاحبان مغازه این نکته را به خوبی دریافته اند که زیبایی و تزیینات محیطی از عوامل برجسته ای هستند که موجب جذب مشتریان به این مکان می شوند.

اگر شما صاحب مغازه ای با متراژ کوچک می باشید می توانید با کمی خلاقیت و تبحر دکوراسیون مغازه کوچک را به گونه ای طراحی کنید که مشتری در نگاه اول جذب مغازه شما شود و طراحی داخلی مغازه او را تحت تاثیر قرار دهد و از خرید از فروشگاه کوچک شما لذت ببرد.[/vc_column_text][cz_gallery][cz_gallery layout=”cz_grid_c3″ id=”cz_31720″ images=”6839,6838,6837″][vc_column_text] 

ویترین جلوی مغازه

این که آیا یک مغازه یا فروشگاه کوچک دارید یا بزرگ، ویترین جلوی مغازه یکی از قدرتمندترین وسیله ها برای نشان دادن فروشگاه است. ویترین جلوی مغازه منحصر به فرد یک فروشگاه را از سایر رقبا تفکیک می‌کند و همچنین خریداران زیادی را به مغازه سرازیر می‌کند.

طراحی اصولی ویترین فروشگاه، شانس را برای برجسته کردن برند زیاد  و توجه رهگذران را به خود جلب می‌کند و آنها را ترغیب به وارد شدن به فروشگاه و خرید کردن می کند.

راه اندازی اولین ویترین مغازه ممکن است کمی دلهره آور باشد.

ویترین مغازه پوشاک زنانه

[/vc_column_text][cz_gallery layout=”cz_grid_c3″ id=”cz_42974″ images=”6848,6849,6850″][vc_column_text]

ویترین بوتیک

ویترین جلوی مغازه از آنجایی که به نوعی قلب مغازه محسوب می‌گردد باید بگونه ای طراحی شود که اطلاعات درست و واضحی از اجناس داخل مغازه را در برابر دیدگان مشتری به نمایش بگذارد. شاید یکی از نکات مهمی که می بایست در طراحی ویترین جلوی مغازه بدان توجه شود نوع کاربری مغازه و ارتباط مستقیم آن با نوع دکوراسیون ویترین جلوی مغازه باشد.

چرا که این مورد تاثیر مستقیمی بر این مورد می‌گذارد که در طراحی ویترین از چه رنگ‌هایی باید بهره برد. در صورتی که از رنگی خاص در طراحی ویترین جلوی مغازه استفاده گردد این امر باعث می‌شود تا خریداران و مشتریان به نوعی شما و مغازه‌تان را با آن رنگ خاص به یاد بیاورند و آن رنگ به نوعی معرف و اثرانگشت طراحی دکوراسیون مغازه محسوب می‌شود.

دکوراسیون مغازه پوشاک

[/vc_column_text][cz_gallery layout=”cz_grid_c3″ id=”cz_101928″ images=”6841,6842,6843″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”norah_blog_inner_tags”][vc_column][vc_column_text]باید گفت که به دلیل نیاز به دانش و آگاهی مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی می تواند رضایتمندی از نتیجه کار را به همراه داشته باشد. گروه نیکا چوب آماده ارائه تمامی خدمات از مشاوره، طراحی تا مرحله تولید و نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری و طراحی دکوراسیون داخلی مغازه است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 thoughts on “اصول ساده در طراحی دکوراسیون مغازه

  1. بازتاب: طراحی دکوراسیون مغازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب