لیست محتوای این مقاله:

طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی

طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اگرچه توجه به ایده های تجاری در “طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی” امری حیاتی است، اما توجه روز افزون به المان های بهداشتی، تخصصی و مدلینگ در طراحی این فضا باعث شده است تا توقع و انتظارات از دکوراسیون مغازه عینک فروشی از سطح معمول و تجاری فراتر برود.

از همین رو طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی نیازمند تخصص و توجه به نکات ظریفی است تا رضایت مشتری هرچه بهتر جلب شود.

امروزه عینک بیشتر از هر زمانی به عنوان یکی از اکسسورهای جانبی در مد و فشن مطرح شده است. افراد از هر طبقه اجتماعی و فرهنگی و با الگوبرداری از ترندهای روز به دنبال بهترین ها هستند. اما بیشتر اوقات تنها یک طراحی دکوراسیون داخلی جذاب می تواند نظر مشتریان را جلب کند.

سبک و استایل دکوراسیون داخلی مراکز تجاری تاثیر شگفت انگیزی بر مشتریان می گذارد به طوری که آنان را از همان بدو ورود و تنها در عرض چند ثانیه ترغیب می کند تا زمان بیشتری در مغازه بمانند و با آرامش بیشتری کالای مورد نظرشان را جستجو کنند.

از همین رو طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی مانند طراحی فضاهای تجاری مشابه نظیر طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی، می تواند بر کسب و کار و رونق آن تاثیر مستقیم بگذارد.

طراحی دکوراسیون داخلی دارای حوزه های بسیار متنوعی است و طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی نیز از زیر مجموعه های تجاری آن محسوب می شود که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. ما در این مطلب نسبتاً کوتاه سعی می کنیم راه کارهای ساده ای را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

دکوراسیون مغازه عینک فروشی

طرح ویترین عینک فروشی مینمال را فراموش نکنید

عینک به عنوان یک کالای لوکس، دارای تنوع بسیار زیادی است. بسیاری از فروشندگان به علت عدم آگاهی از اصول طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی و تاثیر مستقیم آن در جلب مشتری، تمام کالاهای خود را در ویترین های مغازه عینک فروشی به نمایش می گذارند، فارغ از اینکه بدانند این کارشان مشتری را گیج و سر در گم می کند.

بهترین و لوکس ترین عینک ها را مانند یک جواهر گران قیمت در بهترین و شیک ترین ویترین مغازه قرار دهید. با داشتن یک ویترین مینیمال آرامش بیشتری در فضای مغازه حکمفرما می شود و تنها با همین تغییر کوچک زیبایی دکوراسیون داخلی مغازه عینک فروشی دو چندان می شود.

ویترین جلوی مغازه عینک فروشی

فضای ویژه ای را به مشتریان اختصاص دهید

بسیاری از مشتریان به دنبال انتخاب بهترین فریم طبی یا عینک آفتابی هستند و در این زمینه بسیار سختگیرانه عمل می کنند. آنان زمان زیادی را برای یک انتخاب درست اختصاص می دهند و در بسیاری از موارد به مشاوره و همفکری فروشنده به عنوان فردی متخصص در این زمینه نیاز دارند. از همین رو بهتر است برای راحتی مشتریان و نشان دادن اصل مشتری مداری فضای بخصوصی را در دنج ترین جای مغازه مغازه عینک فروشی به مشتریان اختصاص دهید تا کار مشاوره در آرامش و محیط راحت تری انجام شود.

مدل ویترین مغازه عینک فروشی

راهروهای عریض، راز دیده شدن کالاها

بدون شک شما نیز به عنوان انسان عصر ارتباطات از تجربه تماشای مراسم مد و فشن در کانال های اجتماعی یا تلوزیونی بی بهره نیستید. اصل اساسی و مشترک تمامی این مراسم این است که مدل ها با پوشیدن لباس ها درون راهروهای عریض و طولانی قدم می زنند تا این لباس های برند به بهترین شکل ممکن در معرض نمایش و دید عموم قرار گیرند.

استفاده از ایده طراحی راهروهای عریض را می توانید در طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی نیز اجرا کنید. چیدن عینک ها در دو طرف راهروهای عریض این فرصت را به مشتریان می دهد تا با دقت و فراغ بال بیشتری به دنبال کالای مورد نظر خود بگردند. همچنین با وجود راهروهای عریض، احتمال شلوغی و ازدحام مغازه در مواقع خاص کمتر خواهد بود.

با نصب آینه، فضا را بزرگتر و دلباز تر کنید

آینه یکی از ملزومات اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی هر فضای تجاری است. می توانید این آیتم را به صورت کاربردی یا دکوراتیو در طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی به کار ببرید. بهتر است آینه را در ابعاد متنوع و در هماهنگی با دیگر عناصر دکوراتیو مغازه عینک فروشی انتخاب کنید تا انسجام دکوراسیون داخلی مغازه حفظ شود. استفاده از آینه های تمام قد می تواند فضای داخلی مغازه را بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان دهد و تاثیر شگرفی در بازتاب نور و در نتیجه روشنایی آن خواهد داشت.

آینه مغازه عینک فروشی

نورپردازی را جدی بگیرید

این روزها  طراحی نورپردازی یکی از حوزه های متنوع و تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی است. نورپردازی در نگاه اول یکی از ساده ترین مراحل اجرای دکوراسیون داخلی است اما واقعیت این است که یک نورپردازی مناسب باید بر اساس اصول خاصی انجام شود تا بتواند تاثیر شگرفی در دکوراسیون مغازه عینک فروشی بگذارد. با استفاده از نورپردازی لایه ای به عنوان یک سبک نوین می توانید تمام زوایای پنهان مغازه را به خوبی روشن کنید و برای دیده شدن کالاهای خاص تمرکز نور را در آن قسمت ها بالا ببرید.

 

از معجزه رنگ ها غافل نشوید

انتخاب رنگ برای هر فضایی به نوع کارایی و ابعاد آن بستگی دارد. برای مثال اگر ابعاد مغازه عینک فروشی کوچک است نباید از رنگ های تیره مانند مشکی و قهوه ای در دکوراسیون آن استفاده کنید، زیرا این رنگ ها فضا را کوچکتر از حد معمول نشان می دهند.

از طرف دیگر، مغازه عینک فروشی به دلیل ارتباط ان با سلامتی چشم ها تنها یک فضای تجاری به حساب نمی آید. از همین رو بهتر است رنگ سفید را که تداعی کننده مراکز و کیلینیک های بهداشتی است به عنوان رنگ غالب برای طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی در نظر بگیرید. با این وجود، رنگ های دیگر را برای ایجاد تعادل و هارمونی در کنار رنگ سفید به کار ببرید. استفاده از مبلمان و صندلی های رنگی نیز می تواند ایده جذابی برای بهره گیری از اصول انتخاب رنگ باشد.

فضا را با پنل های دیواری مدیریت کنید

در مغازه های عینک فروشی که مشکل آنها عدم وجود فضای کافی برای نمایش کالاها است، استفاده از پنل های دیواری به جای پنل های زمینی می تواند ایده ای بسیار کاربردی باشد. بر خلاف پنل های زمینی که فضای زیادی را اشغال می کنند، با وجود پنل های دیواری می توانید کالاها را به سبکی جذاب در معرض دید عموم قرار دهید.

 

المان و تم خاصی را به کار ببرید

یکی از راهکارهای تعریف هویت مستقل و منحصر به فرد برای دکوراسیون مغازه عینک فروشی، طراحی و بهره گیری از یک المان یا تم خاص است. هر مغازه عینک فروشی با داشتن یک المان یا تم خاص می تواند به راحتی نظر رهگذرها را به خود جلب کند و در خاطر مشتریانش باقی بماند. حتی بسیاری از مشتریانی که بدون توجه به نام مغازه آدرس آن را فراموش می کنند، تنها با به یاد داشتن المان یا تم خاصش می توانند باز هم آن را پیدا کنند.

عکس ویترین مغازه عینک فروشی

برای مثال می توانید از تصاویر سلبریتی ها در فیلم های معروف که عینک به چشم دارند و یا تصاویر خیابانی و مدلینگ دهه هفتاد و هشتاد میلادی در گوشه و کنار دکوراسیون مغازه عینک فروشی استفاده کنید.

 

استفاده از ویترین ها با قاب های هندسی نیز این روزها ترند است. برای مثال می توانید ویترین های دایره ای را که تداعی کنده عینک هستند در گوشه و کنار مغازه نصب کنید و این طرح را در دیگر قسمت های دکوراسیون مغازه عینک فروشی نیز تکرار کنید.

المان هندسی مغازه عینک فروشی

 

این المان می تواند در نمای بیرونی دکوراسیون مغازه عینک فروشی و روی در ورودی طراحی شود. برای مثال استفاده از المان و طرح های مرتبط با چشم و عینک بر روی در ورودی این مغازه به راحتی توجه مشتریان را جلب می کند و در نوع خود بسیار منحصر به فرد است.

با آثار هنری فضا را متعادل کنید

شباهت بی اندازه تمام کالاها به یکدیگر از ویژگی های بارز و مشترک طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی است. بسیاری از مشتریان در بدو ورود به یک مغازه با دیدن صدها فریم و عینک احساس می کنند در یک دایره مارپیچی قرار گرفته اند.

بهتر است برای متعادل کردن این فضای یکنواخت از وسایل دکوراتیو و آثار هنری غیر مرتبط با تم عینک استفاده کنید. استفاده از گیاهان طبیعی نیز می تواند به ایجاد هارمونی و تعادل در فضای طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی کمک کند.

دکوراسیون هنری مغازه عینک فروشی

باید گفت که به دلیل نیاز به دانش و آگاهی مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی می تواند رضایتمندی از نتیجه کار را به همراه داشته باشد. گروه نیکا چوب آماده ارائه تمامی خدمات از مشاوره، طراحی تا مرحله تولید و نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری و طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی است.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

41 thoughts on “طراحی دکوراسیون مغازه عینک فروشی

  1. قطعا همینطوره! هر فروشگاهی که بتونه در بازار رقابت اولین ایده های مدرن رو در دکوراسیون داشته باشه مسلما موفقیت بیشتری و کسب خواهد کرد

  1. در مقاله طراحی مدل ویترین مغازه با ده ایده جالب می تونید از تصاویر بیشتری دیدن کنید
   ولی برای طراحی و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل در اختیارتون قرار بگیره

 1. برای طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی مطلبی ندارید یا توضیحی

 2. ما قصد داریم که در بوتیکمون عینک دودی هم بفروشیم
  به نظرم چند تا قفسه کفایت میکنه

  1. طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن به خصوص در وضعیت فعلی و پیشرفت در زیبایی انواع دکوراسیون مراکز خرید موضوع مهمی است که باید به آن توجه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب