لیست محتوای این مقاله:

با اصول اولیه طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ آشنا شوید

طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]یکی از دلایل انتخاب یک رستوران یا کافی شاپ پس از اولین الویت یعنی کیفیت و خدمات، طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ است. بیشتر افراد تمایل دارند زمانی که برای خوردن غذا صرف می کنند را در محلی با دکوراسیون و دیزاین متناسب با شرایط رستوران یا کافی شاپ بگذرانند. به طور مثال زمانی که ما تمایل داریم غذای ایرانی سفارش دهیم، مسلما دوست داریم در فضایی با طراحی دکوراسیون رستوران سنتی این غذا را سرو کنیم.
همین موضوع راجع به طراحی دکوراسیون فست فود ها نیز صدق می کند. همیشه می بینیم که برای طراحی دکوراسیون فست فودها از رنگ های قرمز و زرد استفاده می شود. موضوع روانشناسی رنگ ها یکی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی است.
بسیاری از رستوان ها یا کافه های قدیمی نیز به دلیل افزایش استقبال از سبک طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ مدرن، در حال اقدام برای تغییرات هستند.
یک طراحی می تواند با رعایت موارد اصولی و علم روز دنیا بهترین انتخاب برای رنگ، متریال های مصرفی، نوع میز و صندلی ها، سبک چیدمان و در نهایت بهترین نتیجه برای طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ را الگو سازی کند.

طراحی دکوراسیون رستوران مدرن و سنتی

طراحی دکوراسیون رستوران مدرن و سنتی

مسلما تفاوت های زیادی بین سبک طراحی دکوراسیون رستوران مدرن با طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی وجود دارد. اما در نهایت وجود فضایی آرام و ساکت، استفاده از رنگ های ملایم و خنثی، پرده های زیبا و مجلل، میز و مبلمان های لوکس، استفاده از مجسمه و تابلو نقاشی، طراحی دیوارکوب، کفپوش و طراحی سقف، نورپردازی خلاقانه، کانتر و صندوق پذیرش، دیزاین نمای خارجی، استفاده از متریال ها و ترکیب آن ها با فضای داخلی رستوران از مواردی است که باید به آن ها توجه کرد.
تنها با توجه به مخاطبان یک رستوارن، منو سرو غذا و خدماتی که ارائه می شود، تفاوت هایی در انتخاب و سبک چیدمان وجود خواهد داشت. به طور مثال استفاده از تخت های چوبی با گلیم و پشتی های سنتی ایرانی، مجسمه های قدیمی، عتیقه های تاریخی، تابلو فرش، سرو غذای ایرانی، انتخاب پرده های سنتی، نور پردازی ملایم، دیوارهای آجری طراحی شده به سبک قدیم، از ویژگی های بارز طراحی دکوراسیون رستوران سنتی است.

طراحی دکوراسیون فست فود

طراحی دکوراسیون فست فود

به طور کلی طراحی دکوراسیون فست فود با طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ فرق های زیادی دارد. استفاده از رنگ های شاد مثل زرد و قرمز، میز و صندلی های چوبی یا فلزی مدرن با طرح های فانتزی، انتخاب کفپوش پارکت، رنگ آمیزی دیوارها، انتخاب تابلو با تصویر غذا، صندوق پذیرش مدرن و باقی موارد همگی شکل خاص خود را دارند.
تنها طراح است که با در نظر گرفتن فضای موجود و نیازهای مشتریان می تواند چیدمان تمامی این موارد را در کنار یکدیگر به بهترین شکل انجام دهد.

طراحی دکوراسیون کافی شاپ

طراحی دکوراسیون کافی شاپ

طراحی دکوراسیون کافی شاپ به موارد زیادی همچون تم کافی شاپ، فضای موجود و خدماتی که ارائه می شود، دارد. هر کافی شاپ یک تم خاص با توجه به مشتریانی که دارد در نظر می گیرد. حال این طراح است که باید با در نظر گرفتن اصول طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن یا سنتی و با توجه به نیازهای مشتریان، چیدمان را انجام دهد.
نورپردازی ملایم، استفاده از لوسترهای خلاقانه، کانتر کافی شاپ لوکس، استفاده از لوازم تزئیناتی چوبی، فلزی یا سنگی، انتخاب نوع کفپوش، طراحی دکوراسیون سقف کافی شاپ، دیوار کوب، انتخاب رنگ مناسب فضای موجود، طراحی مبل و صندلی های مدرن با ایده های خاص، همگی از مواردی هستند که اهمیت زیادی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ دارند.

همانطور که گفته شد طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ نیازمند اطلاعات به روز و هماهنگی آن با فضا و نیازهای موجود است. در نهایت نتیجه کار باید به شکلی باشد که مشتری پس از خروج علاوه بر رضایت از خدمات و سرویس ارائه شده، تصویر زیبایی از دکوراسیون نیز در ذهن داشته باشد.
گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه تمامی مراحل خدمات مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”norah_blog_inner_tags”][vc_column][/vc_column][/vc_row]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب