لیست محتوای این مقاله:

طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی یا مدرن با سبک منحصر به فرد

طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]زمانی که قصد سرو غذای ایرانی دارید، مسلما شکلی که از فضای داخلی دیزاین رستوران در ذهن شما شکل می گیرد، حال و هوایی مطابق فرهنگ و لوازم ایرانی دارد. یک رستوران مدرن که به سبک صنعتی تزئین شده است باید خدمات خود را به همان سبک و غذاهای مدرن و طراحی دکوراسیون فست فود را در منو خود قرار دهد. می توان غذای سنتی و اصیل ایرانی را در یک رستوران مدرن سرو کرد، اما همیشه زمانی که قصد سرو غذای ایرانی دارید، حتما تمایل خواهید داشت که در فضایی با این حال و هوا قرار بگیرید.

سبک طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی هنوز هم بسیار محبوب و مورد پسند است. اما دکوراسیون ایرانی سنتی رستوران نیز همانند سایر سبک ها در معماری و دکوراسیون داخلی، تغییر و تحولات زیادی به همراه داشته است. همه موارد از انتخاب میز و صندلی، رنگ، نورپردازی، متریال مصرفی، ظروف و موارد بسیار دیگر حتی سبک لباس پوشیدن کارکنان نیز متفاوت است.

اولین موردی که می توان به عنوان تفاوت در طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی و مدرن مطرح کرد، متریال مصرفی است. تفاوت بسیار زیادی بین مصالح مصرفی در طراحی دکوراسیون رستوران سنتی و مدرن وجود دارد. اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران با ایده های مدرن و خلاقانه دیگر از موارد بسیار مهمی است که می تواند نتیجه ای منحصر به فرد و متمایز به همراه داشته باشد.

در این مقاله سعی کردیم تفاوت ها و موارد مهم در طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی و مدرن را توضیح دهیم.

طراحی نمای خارجی رستوران ایرانی سنتی و مدرن

اولین تفاوت بارز در طراحی رستوران سنتی و مدرن را می توان از دیزاین نمای خارجی آن ها متوجه شد. همه ما از اهمیت طراحی نمای خارجی رستوران برای جلب نظر مشتری و برقراری ارتباط با افراد آگاه هستیم. دیزاین نمای خارجی با منطبق و هماهنگ با سبک طراحی دکوراسیون داخلی رستوران باشد. پس برای اولین قدم باید برای طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی نمای آجری به همراه طاق یکی از انتخاب ها باشد. زیرا می تواند به شکلی بارز حال و هوای فضای داخلی را به مشتری القا کند.

طراحی رستوران در فضای باز و وجود پنجره های بزرگ رو به فضای باز و سرسبز نیز از موارد بسیار محبوب و پرطرفدار است. اگر فضای کافی در اختیار دارید حتما برای دیزاین و چیدمان صندلی در این فضا برای سرو غذا برنامه ریزی کنید.

طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی مدرن

انتخاب متریال مصرفی در طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی و مدرن

یکی از تفاوت های بارز و مشخص در دیزاین رستوران ایرانی و طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی مدرن انتخاب متریال های مصرفی است. نام رستوران سنتی بازگو کننده فضایی از معماری سنتی با سبک ایرانی برای ایجاد لحظه های آرامش بخش است. به طور مثال تخت های سنتی ایرانی در رستوران فضایی راحت را برای مهمانان فراهم می کند تا علاوه بر سرو غذا ساعاتی را نیز به استراحت بپردازند.

حال باید با دقت بسیار زیادی متریال ها را برای ایجاد فضای سنتی یا مدرن انتخاب کنید. آجر قزاقی از محبوب ترین مصالحی است که به وفور در طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی استفاده می شود. باید دید که در معماری سنتی ایرانی چه مصالحی محبوبیت داشتند و آن ها را در الویت لیست قرار داد. کاشی های با رنگ های متنوع همانند انواع ترکیب های آبی فیروزه ای و استفاده از شیشه های رنگی برای پنجره ها، پس از آجر، بارزترین و محبوب ترین بخش دکوراسیون سنتی ایرانی است.

انتخاب کفپوش مناسب نیز تا حد زیادی به سبک طراحی دکوراسیون بستگی دارد. ترکیب چوب تیره و روشن، لمینت، سرامیک یا سنگ فرش از مواردی هستند که می توان در دکوراسیون رستوران استفاده کرد. حتما مصالحی را انتخاب کنید که به راحتی قابلیت تمیز شدن دارند.

دکوراسیون رستوران ایرانی

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی ومدرن

انتخاب رنگ از مهمترین موضوعات در طراحی دکوراسیون داخلی است. روانشناسی رنگ ها، مد و سبک طراحی دکوراسیون همگی در انتخاب رنگ تاثیر بسزایی دارند.

استفاده از رنگ های همانند آبی روشن وترکیب آن با خاکستری و یا استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی و قالب، محبوبیت زیادی در طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی مدرن دارند.

زمانی که در یک فست فود حضور دارید قطعا تمایل به سرو سریع غذا و ترک محل خواهید داشت. همه این موارد به دلیل انتخاب رنگ های پرانرژی همانند قرمز و نارنجی است.

پس باید رنگی را انتخاب کرد که علاوه بر ایجاد فضایی آرام بخش به هنگام سرو غذا، فضایی برای آرامش ذهنی مشتریان فراهم کنید. اصول و قوانین زیادی برای انتخاب رنگ منطبق بر سبک طراحی دکوراسیون رستوران سنتی و مدرن وجود دارد.

حتما از ترکیب رنگ ها برای جلوگیری از ایجاد فضایی گرم یا سرد در محیط داخلی جلوگیری کنید.

طراحی سقف و نورپردازی در طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی و مدرن

طراحی سقف و نورپردازی نیز تا حد زیادی به سبک طراحی دکوراسیون رستوران بستگی دارد.

طراحی ایوان بزرگ با ستون های بلند، طاق گنبدی شکل و قوس دار و طراحی ویترین های سنتی از ویژگی بارز و مشخص طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی است.

طراحی سقف با گچبری های خاص و یا با طرح های ستونی و منحنی نیز بسیار مناسب سبک طراحی دکوراسیون رستوران مدرن هستند. سقف کناف که یکی از بهترین و محبوب ترین انتخاب ها است که به وفور در دکوراسیون مدرن استفاده می شود، گزینه خوبی برای طراحی و دیزاین سقف رستوران ایرانی مدرن است.

اگر در محوطه باز فضا دارید، حتما از آن استفاده کنید. برای رستوران خود یک فضای نورگیر یا پنجره های بزرگ در نظر بگیرید. فضایی که با نور طبیعی روشن می شود، حال و هوایی گرم به محیط می بخشد. سبک نورپردازی طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی و مدرن با توجه به انتخاب رنگ، فضای موجود و خدماتی که قصد ارائه آن ها را دارید متفاوت خواهد بود.

دکوراسیون رستوران

تزئینات و لوازم مصرفی در رستوران ایرانی سنتی و مدرن

استفاده از تابلوهای تزئیناتی در سرتاسر سالن و دیوارها مطابق با سبک طراحی سنتی و مدرن یکی از بهترین انتخاب ها است. انتخاب دیوارکوب به شکل سنتی و مدرن نیز زیبایی فضای داخلی را چند برابر می کند. تابلوهای قدیمی، سرامیک های نقاشی شده، کاشی کاری، استفاده از عتیقه جات و طراحی قفسه های سنتی از محبوب ترین تزئینات در طراحی دکوراسیون رستوران سنتی هستند.

استفاده از آجر، اکسسوری های چوبی، سنگ های گران بها و قیمتی، علاوه بر ایجاد فضایی منحصر به فرد، فضایی شکوهمند را در رستوران ایجاد می کند.

فلز مس یکی از متریال های محبوب در سال ۲۰۱۹ و سبک طراحی دکوراسیون مدرن است. انتخاب ظروف مسی برای سرو غذا در رستوران های ایرانی سنتی و انتخاب ظروف چینی مدرن و مجلل، تاثیر بسزایی برای هماهنگی متریال های مصرفی در فضای رستوران دارند.

طراحی و انتخاب صندلی و طریقه چیدمان آن ها نیز از سبک طراحی دکوراسیون مدرن و سنتی تاثیر می بیند.

استفاده از چند نوع صندلی با ترکیب رنگ های سرد و گرم، ترکیب صندلی و چیدمان آن ها با کاناپه رستورانی و تغییر سبک چیدمان از مهمترین بخش هایی است که علاوه بر در نظر گرفتن فضای موجود، نیازه به ایده پردازی دارد. مشخصه بارز طراحی دکوراسیون رستوران سنتی ایرانی استفاده از تخت های قدیمی و صندلی های چوبی با میزهای کوچک است.

همه مواردی که توضیح دادیم باید در هماهنگی کامل با یکدیگر طراحی و پیاده سازی شوند. هماهنگی بین سبک غذا، منو، خدمات و طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است.

در نظر گرفتن میزان فضای موجود، به کارگیری ایده های خلاقانه و منحصر به فرد در نهایت بهترین نتیجه از طراحی و پیاده سازی را به همراه خواهد داشت. هر رستورانی می تواند مطابق با سبک طراحی دکوراسیون مدرن و جهانی یا به شکل مورد پسند و محبوب از فرهنگ و اقلیم آن کشور دیزاین شود.

اما کاملا مشخص است که انجام تمامی این کارها نیاز به تجربه، تخصص و دانش و آگاهی دارد. گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه تمامی خدمات صفر تا صد در طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ است.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت پاسخ سوالات و برآورد تقریبی هزینه های راه اندازی یا بازسازی رستوران، فست فود و کافی شاپ با ما تماس بگیرید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب