لیست محتوای این مقاله:

صفر تا صد طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

طراحی دکوراسیون رستوران مدرن

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن طبق اصول و معیارهای روز، علاوه بر مکان رستوران باید به طراحی داخلی آن نیز توجه کنیم. طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن به چیزی بیشتر از دانش گسترده در زمینه­ آشپزی و اصول معماری رایج نیازمند است. این روزها توجه به بعد تبلیغات حرف اول را در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن می­ زند، به طوری که افراد متخصص در زمینه تهیه غذا و نوشیدنی­ ها نیز توجه زیادی به این مسئله نشان می­ دهند.

حتی اگر بهترین خدمات و بهترین غذا را ارائه دهید، باز هم نمی­ توانید اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران مدرن را نادیده بگیرید. اگر فضای داخلی رستوران نتواند مشتری را جذب کند و تجربه لذت بخشی برای او فراهم کند، دیگر نمی­ توانید امیدوار باشید که این مشتری باز هم به رستوران برگردد یا آن را به دوستان و خانواده خود معرفی کند.

نکته دیگری که در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن اهمیت زیادی دارد این است که بدانیم برگ برنده یک رستوران در جذب مشتری میزان متفاوت بودن آن از سایر رستوران­های مجاور و مشابه آن است. برای مثال، رستوران­ های چینی را در نظر بگیرید که تنها با نصب چندین تابلو سعی کرده اند فضایی را خلق کنند که مشتری احساس کند در یک رستوران در چین غذا می­خورد، اما واقعیت این است که بسیاری از این مشتریان تنها به دلیل اینکه این رستوران ها در نزدیکی محل کارشان قرار دارد به آنجا می­ روند.

توجه کنید که این نوع رستوران­ ها دارای کسب و کاری معمولی هستند اما یک رستوران­ چینی زمانی می­ تواند برند خود را مطرح و به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند که بتواند فضایی را به وجود بیاورد که مشتری احساس کند در رستورانی در کشور چین غذا می­ خورد.

به طور کلی، طراحی دکوراسیون رستوران باید به گونه ای باشد که فضایی اصیل، تاثیرگذار و دنج را برای مشتری به وجود آورد. نکات زیر می­ تواند کمک کند تا بتوانید بدون صرف هزینه­ زیاد چنین فضای متفاوتی را خلق کنید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

 

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون رستوران مدرن

بدون شک اولین تجربه یک مشتری از رستوران بر اساس احساسی است که از رنگ دکوراسیون و فضای آن می­ گیرد. روانشانسان می­ گویند که رنگ تاثیر بسیار زیادی بر مغز ما دارد و نمی­توان رابطه مستقیم آن را با ایجاد احساس رغبت نادیده گرفت.

اگر نگاهی به رستوران­ های بزرگ و معروف دنیا بیاندازید، می­ توانید ببینید که چگونه صاحبان این رستوران ها از رنگ به عنوان ابزاری برای تبلیغات در جذب مشتری استفاده کرده اند.

برای مثال با نگاهی به لوگو، دکوراسیون و یونیفورم کارمندان رستوران مک دونالد متوجه می ­شوید که رنگ قرمز، رنگ غالب در فضای این رستوران است. روانشناسی به ما می­ گوید که رنگ قرمز اشتها آور است و در مقابل رنگ آبی اشتها را کم می­کند.

 

 

طراحی دکوراسیون رستوران مدرن

برخی از صاحبان رستوران­ های بزرگ پول زیادی را صرف طراحی دکوراسیون داخلی خود می­ کنند، اما با این وجود در جذب مشتری موفق نیستند. یادتان باشد که بسته به سلیقه و سبک دلخواه می ­توانید دکوراسیون رستوران را هر طور که می­ خواهید طراحی کنید.

اما هرچه بیشتر از مصالح مدرن مانند شیشه، استیل و رنگ­ های سرد یا طرح ­های هندسی غیر قابل انعطاف و نورپردازی شدید در دکوراسیون خود استفاده کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که اشتهای مشتریان در این فضا کمتر شود. معمولا قشر جوان و دانشجو مشتری این گونه فضاها هستند و در اغلب موارد پول زیادی خرج نمی ­کنند یا نمی ­توان به عنوان یک مشتری دائم روی آن­ها حساب کرد.

 

دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی

 

نورپردازی در طراحی دکوراسیون رستوران مدرن

نورپردازی بیشتر از آنچه که به نظر می­ رسد در طراحی دکوراسیون رستوران مدرن اهمیت دارد. در فضایی عمومی مانند رستوران، اهمیت این مسئله بیشتر هم می ­شود. نورپردازی صحیح می­تواند گیرایی دکوراسیون و مبلمان را بالاتر ببرد و نقص­ های احتمالی را پنهان کند و به طور کلی تجربه منحصر به فردی را برای مشتری به یادگار بگذارد.

علاوه بر نکات بالا، روشنایی اولین چیزی است که می­ تواند یک مشتری را به رستوران شما بکشاند. نورپردازی جذاب و روشن برای بسیاری از رهگذران نشان دهنده یک محیط گرم و دلچسب است. نورهای گرم بر خلاف نورهای سرد، احساس گرما و دنج بودن را به فضای رستوران می دهند و تنظیم درست این نورها بر روی هر یک از میزها باعث می­ شود که فضای دوستانه­ ای برای گفتگوهای لذت بخش به وجود آید.

 

 

طراحی سرویس بهداشتی در دکوراسیون رستوران مدرن

مسئله ­ای که غالبا در رستوران­ ها به آن توجه نمی­ شود، طراحی سرویس بهداشتی مطابق با اصول و معیار یک رستوران مدرن است. بسیاری از صاحبان رستوران­ های بسیار بزرگ مبالغ هنگفتی را صرف طراحی دکوراسیون داخلی می­ کنند، اما دریغ از آن که یک ریال را صرف طراحی یک سرویس بهداشتی مناسب و قابل دسترس کنند.

بهتر است به این مسئله توجه داشته باشید که حتی اگر بهترین خدمات را در فضایی رویایی ارائه دهید، اما نتوانید سرویس بهداشتی مناسبی را در دسترس مشتریان خود قرار دهید بدون شک آن ها دیگر به رستوران شما باز نمی­گردند.

بهتر است دستمال و مایع دستشویی به اندازه کافی در دسترس باشد و با نظافت مرتب سرویس ­های بهداشتی رضایت مشتریان خود را جلب کنید.

 

سرویس بهداشتی در طراحی دکوراسیون رستوران

 

چیدمان فضای رستوران مدرن

به طور کلی، دیگر رستوران­ تنها مکانی نیست که مردم صرفا برای خوردن غذا به آنجا بروند، بلکه جایی است که افراد به دنبال چیزی فراتر از خرید یک وعده غذا هستند. این مسئله به این معنا است که دیگر روش ­های قدیمی برای جلب مشتری کارساز نیست، بلکه باید فضایی را در رستوران خود خلق کنید تا با تمرکز بر روی خدمات و محصولات، نیازهای مشتری را نیز برآورده کنید. این همان کاری است که تبلیغات با خلق طرح­ های گرافیکی و استفاده مناسب فضا برای جلب مشتریان و بالا بردن ارزش محصولات و خدمات انجام می­ دهند.

بهتر است بدانید که طراحی دکوراسیون داخلی همیشه به طور مستقیم در جلب مشتری تاثیرگذار نیست و گاهی مدیریت فضا به شکل غیر مستقیم و به صورت ناخودآگاه مشتری را به خرید محصولات و خدمات ترغیب می­ کند.

می­ توانید این کار را از طریق توجه به نقاط کانونی انجام دهید. نقاط کانونی در رستوران دقیقا همان مکان­ هایی است که توجه مشتری را در نگاه اول به خود جلب می­ کنند. بهتر است به جای قرار دادن سرویس­ های کارد و چنگال در این نوع فضاها ، آنها را با وسایل خاصی مانند بطری ­های نوشیدنی یا وسایل خاص دیگر که نشان دهنده خدمات است، پر کنید.

 

طراحی رستوران مدرن

 

ظرفیت میزها در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن باید بین ایجاد یک فضای گرم و تعداد میزهایی که می­ توانید در اختیار مشتریان خود قرار دهید توازن برقرار کند. یعنی باید میزها را به فاصله معینی از یکدیگر قرار دهید، نه آنقدر دور که تعداد میزها کم باشد و در صورت مراجعه مشتری با کمبود میز مواجه شوید و نه آنقدر نزدیک که حریم خصوصی مشتریان حفظ نشود و نتوانند احساس راحتی کنند.

 

دکوراسیون رستوران کوچک مدرن

 

طراحی سیستم تهویه هوا در رستوران مدرن

معمولا یک سیستم مناسب مخصوص تهویه هوا هزینه زیادی را روی دست صاحبان رستوران­ ها می­ گذارد. اما برای این که یک رستوران مدرن بتواند مشتریان خود را حفظ کند حتما باید به این مسئله توجه کند. آشپزخانه ها حجم زیادی از دود و بو را وارد هوا می ­کنند، در نتیجه ایجاد یک سیستم مناسب که بتواند این بو و دودها را تهویه کند بسیار اهمیت دارد.

در بین تمام کمبود و نقص ­هایی که ممکن است باعث شوند یک مشتری دیگر به رستوران باز نگردد، نداشتن سیستم گرمایش و سرمایش مناسب اثر منفی بیشتری دارد. هرگز فراموش نکنید که نداشتن این سیستم در بلند مدت باعث می شود که رستوران شما بیشتر از مقداری که باید برای داشتن این سیستم هزینه می­ کردید ضرر ببیند.

 

طراحی فضای داخلی رستوران مدرن

 

طراحی آشپزخانه رستوران مدرن

همیشه طراحی آشپزخانه یک رستوران مدرن بیشترین هزینه را به خود اختصاص می­دهد. رستوران­ها به تجهیزات بزرگ و گران قیمت نیاز دارند که این تجهیزات حجم زیادی از آشپزخانه را اشغال می­کنند و ممکن است این مسئله در برنامه­های کاری رستوران­ها در ساعت­های شلوغ تاخیر ایجاد کند.

طراحی آشپزخانه باید به گونه­ای باشد که بتوان غذا را در کمترین زمان ممکن در سالن غذا خوری سرو کرد. برخی رستوران ها در منطقه بسیاری خوبی قرار دارند امابه دلیل اینکه آشپزخانه کوچکی دارند معمولا غذا را با تاخیر برای مشتریان سرو می­کنند. توجه کنید که اگر آشپزخانه شما کوچک است و باعث کندی در سرویس دهی می­شود، بی شک مشتریان زیادی را از دست می­دهید.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه رستوران

 

مسلما شروع کار طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ با متخصصین و شرکت های فعال در این زمینه می تواند راه حلی برای رعایت تمامی استانداردها باشد. گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد، مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرا در این زمینه است. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و برآورده تقریبی هزینه طراحی و راه اندازی رستوران یا کافی شاپ با ما در ارتباط باشید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب