لیست محتوای این مقاله:

طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن

طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس ومدرن

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس

بوتیک ها از جمله کسب و کارهایی هستند که با مشتری نهایی ارتباط مستقیم دارند. بنابراین باید برخی از مسائل و جاذبه‌های بصری در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس رعایت شود تا کسب و کار رونق پیدا کند و فروش افزایش یابد. مشتریان از همان بدو ورودشان به بوتیک و تنها در ظرف کمتر از یک دقیقه با نگاهی به اطراف تصمیم خود را برای خرید یا ترک بوتیک قطعی می کنند.

دکوراسیون بوتیک با تاثیر چشم گیر اولیه بر جذب یا دفع مشتریان، تاثیر بسزایی بر موفقیت در این کسب و کار خواهد داشت. خبر خوب این است که برای طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن نیازی به صرف هزینه های هنگفت نیست و تنها با رعایت نکات کلیدی و کاربردی و اندکی ذوق هنری می توانید فضایی ایده آل را برای بوتیک خود خلق کنید.

 

طراحی دکوراسیون بوتیک

طراحی دکوراسیون بوتیک

 

چیدمان و نمایش کالاها

توجه به چیدمان و نمایش کالاها یکی از اصول طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن است. اولین چیزی که مشتری ها به آن توجه می کنند دکوراسیون داخلی بوتیک و نحوه نمایش لباس ها است و حتی اگر قصد خرید لباس نداشته باشند با دیدن لباس ها جذب می شوند.

بهتر است چیدمان کالاها را طوری طراحی کنید که همه ی لباس ها در دید مشتری ها باشد. روش های متنوعی برای نمایش و چیدمان کالاها وجود دارد و ما قصد داریم چند روش جذاب و اصلی را به شما معرفی کنیم.

چیدمان کالاهای بوتیک

  • قفسه ها و باکس های زمینی

استفاده از قفسه ها و باکس های زمینی علاوه بر نظم دادن به فضای داخلی، ابزار اصلی معرفی کالاهای بوتیک است. با قرار دادن کمدهای دیواری و باکس های زمینی در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس می توانید فضای بیشتری برای نمایش اجناس و کالاها در اختیار داشته باشید.

قفسه دیواری و باکس زمینی

  • شلف های دیواری

توجه داشته باشید که شلف های دیواری المان های مدرن تر و به روز تری محسوب می شوند. اگر یکی از کالاهای شما حجم زیادی از فضا را اشغال می کند یا هیچ ایده ای برای نمایش آن ندارید، استفاده از رگال ها و استندهای فلزی نیز می تواند راه حل جذابی در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس باشد.

شلف دیواری

  • استندهای فلزی به سبک انتزاعی

یکی دیگر از شیوه های نمایش کالا استفاده از کارهای هنری انتزاعی است. برای مثال، استفاده از استندهای فلزی به سبک انتزاعی باعث جذابیت دو چندان کالا و فضای داخلی در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس می شود.

استند فلزی به سبک انتزاعی

  • دکورهای چند بخشی

استفاده از دکورهای چند بخشی در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس یا ویترین یکی از شیوه های نوین و مدرن نمایش کالاها محسوب می شود. یکی از مزایای استفاده از این دکورها قابلیت تنظیم آنها بر اساس نیاز، سبک و سلیقه های متفاوت است.

به این معنا که می توانید بنا به ابعاد کالای خود هر بار فضای باز و قابل استفاده این دکورها را تنظیم کنید.

دکور چند بخشی

نورپردازی بوتیک زنانه

استفاده از تکنولوژی های مدرن روز در بوتیک

قبل از عصر ارتباطات و پیشرفت تکنولوژی، معمولاً استفاده از علائم غیر دیجیتال بهترین راه برای جلب توجه مشتریان به فروش های فصلی و انواع حراج ها بود. توجه داشته باشید که طراحی این علائم بسیار هزینه بر است و باید زمان زیادی را به طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس اختصاص داد.

با نصب تابلوهای الکترونیکی در بالای در ورودی بوتیک یا قرار دادن کیوسک های دیجیتال می توانید این مشکل را به راحتی حل کنید.

 

تکنولوژی دیجیتال

دیزاین بوتیک مردانه

استفاده از گیاهان طبیعی در بوتیک

گیاهان از جمله المان های جذابی هستند که آن ها را هر جایی قرار دهید، فضا را دوست داشتنی و دلچسب می کنند.

استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس باعث سرزندگی فضا می شود و به آن روح می بخشد. المان های طبیعی مانند تابلوهای دکوراتیو با تم فضای سبز نیز تاثیر مشابهی خواهد داشت. قرار دادن گیاهان سبز در گوشه و کنار بوتیک باعث جذب مشتری می شود و فضایی جذاب و طبیعی را خلق می کند.

استفاده از گیاهان طبیعی

دکور بوتیک در تهران

نورپردازی

یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن توجه به نورپردازی است. برای آنکه مشتری بتواند با یک چشم بر هم زدن تمام فضای داخلی بوتیک را ببیند بهتر است تمام فضا روشن باشد.

اگر می خواهید هیچ نقطه بوتیک از چشم ها پنهان نماند حتماً از چند منبع نور مصنوعی استفاده کنید. اما اگر قصد دارید برخی قسمت ها نسبت به دیگر قسمت ها در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس بهتر دیده شوند می توانید نور را طوری تنظیم کنید که تنها قسمت های خاصی از بوتیک روشن تر از سایر نقاط باشد.

بهتر است برای جلب توجه مشتری از آیتم های جذاب در این قسمت های پر نورتر استفاده کنید. این آیتم می تواند یک مجسمه، یک گلدان و یا یک کار هنری دیگر باشد.

نورپردازی بوتیک مدرن

ایجاد راهروهای عریض و مناسب بین قفسه ها

طراحی راهروهای عریض برای عبور و مرور مشتریان یکی از اصول اولیه برای معرفی کالاها است که باید در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن به آن توجه شود.

وجود راهروهای مناسب باعث می شود که تمامی کالاها به خوبی دیده شوند و مشتریان با آسایش و آرامش بیشتری کالای مورد نطر خود را انتخاب کنند.

از قرار دادن المان های جذاب در مسیر این راهرو غافل نشوید. اجرا کردن این ایده می تواند توجه مشتری را جلب کند و باعث شود تا او زمان بیشتری را به گشت و گذار در بوتیک شما اختصاص دهد.

راهروی عریض بوتیک

روح دادن به فضا با استفاده از لباس های رنگی

استفاده از رنگ ها یکی از ظریف ترین و کاربردی ترین ایده ها برای ایجاد تنوع در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن است. بهتر است از هر لباس موجود در بوتیک یک رنگ آن را انتخاب کنید و تمام این لباس ها را در کنار یکدیگر در مقابل یک دیوار سفید قرار دهید.

درواقع می توانید با این کار کالاهای خود را به جذاب ترین شکل ممکن نمایش دهید. این ایده سبب می شود که بین دیوار و رنگ ها تضاد زیبایی برقرار شود و فضای بوتیک بزرگتر به نظر برسد. بهتر است رنگ نور با تم اصلی این رنگ ها هماهنگ باشد تا توجه مشتری به کالاها جلب شود.

لباس های رنگی

استفاده از آینه در دکوراسیون بوتیک

می دانیم که تنها کاربرد یک آینه کمک به مشتری برای انتخاب کالای مناسب نیست بلکه می توان از آن به عنوان یک ابزار دکوراتیو در طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن استفاده کرد.

معمولاً بیشتر بوتیک ها در پاساژهای تجاری قرار دارند و اکثر آن ها از داشتن پنجره محرومند. در صورت وجود این مشکل، استفاده از آینه های متعدد با اندازه های مختلف می تواند این نقص را برطرف کند و تاثیری مشابه با وجود یک پنجره در فضای بوتیک ایجاد کند. این ایده باعث می شود که بوتیک بزرگتر و روشن تر به نظر برسد.

استفاده از آینه

ویترین بوتیک مردانه

استفاده از دیوارهای کاذب

در مقایسه با دیوارهای ساده، استفاده از بافت ها و متریال های طبیعی، می تواند فضای پویا تری را در طراحی دکوراسیون بوتیک مدرن خلق کند.

دیوارهای کاذب آجری در مقایسه با کاشی و سنگ های دیگر ارزانتر هستند. این نوع دیوارها در رنگ ها و بافت های متنوعی قابل دسترس هستند و به راحتی می توانید آن را بر اساس سبک و سلیقه طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس خود انتخاب کنید.

دیوار کاذب

دکوراسیون داخلی بوتیک مردانه

استفاده از رنگ و تم خاص

استفاده از رنگ و تم خاص یکی از ابزار طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن است. انتخاب یک تم گرافیکی می‌تواند بوتیک شما را متمایز کند. برای مثال در صورتی که در حوزه فروش لباس های شنا فعالیت می کنید می توانید از تصویر دلفین یا قایق در قسمت‌های مختلف بوتیک خود استفاده کنید.

همچنین بهتر است از رنگ ویژه ای که به آن رنگ سازمانی گفته می‌شود در گوشه و کنار فضای داخلی بوتیک خود استفاده کنید. برای مثال رنگ آبی در این بوتیک به عنوان تم خاص به فضا انسجام و هویت داده است.

تم خاص بوتیک مدرن

دکوراسیون مغازه کوچک لباس

باید گفت که به دلیل نیاز به دانش و آگاهی مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی می تواند رضایتمندی از نتیجه کار را به همراه داشته باشد. گروه نیکا چوب آماده ارائه تمامی خدمات از مشاوره، طراحی تا مرحله تولید و نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری و طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

6 thoughts on “طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب