لیست محتوای این مقاله:

ایده‌هایی جالب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

[vc_row][vc_column width=”5/6″][vc_column_text]

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک و استفاده بهینه از فضای موجود، نیازمند ایده‌های بزرگ و رعایت نکاتی است؛ می‌توانید با چند روش ساده همه لوازم را در اتاق جای دهید. به طور مثال فضای زیر تخت محل مناسبی برای قرار دادن کفش‌ها خواهد بود یا این‌که می‌توانید با استفاده از چند سبد از فضای خالی بالای کمد به عنوان محلی برای قرار دادن لوازم یا لباس‌ها استفاده کنید.

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک باید روش‌هایی را که باعث بزرگتر دیده شدن فضای داخلی و نظم و ترتیب آن می‌شود را انتخاب کنید. یکی دیگر از موارد حائز اهمیت، احساس آرامش در فضای اتاق خواب است. پس باید علاوه بر استفاده بهینه از فضای موجود، دقت کافی برای انتخاب لوازم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک برای ایجاد نظم و حس آرامش، داشته باشیم.

انتخاب هوشمندانه لوازم اتاق خواب

انتخاب هوشمندانه لوازم اتاق خواب

استفاده از انواع کمدها، کشوها، میز بغل تختی، قفسه‌ها و سایر لوازمی که از آن‌ها برای نگهداری سایر اشیا استفاده می‌کنیم، کمک زیادی در استفاده بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک می‌کنند. با به کارگیری لوازم مناسب و تهیه اثاث اتاق خواب با ایده‌های هوشمندانه و رعایت نکاتی ساده، می‌توانید از فضای خالی دیوار یا کنج اتاق نیز استفاده کنید.

به طور مثال یک میز بغل تختی با چند کشو و یک قفسه رو باز یا با ویترین شیشه‌ای، گزینه مناسبی برای نگهداری لوازم و قرار دادن تزینات مورد علاقه‌تان مثل گلدان است. در عین حال می‌توانید از چند سبد برای نگهداری وسایل شخصی، کفش، لباس و سایر لوازمی که دارید، در زیر تخت یا روی کمد، استفاده کنید. یک قفسه چوبی دیواری برای قرار دادن قاب عکس یا گلدان کوچکی که دوست دارید، علاوه بر زیبایی، فضای بیشتر در اختیارتان قرار می‌دهد.

به طور کلی باید گفت که می‌توانید با بهره‌گیری از لوازم متنوع و طراحی هوشمندانه اثاث مختلف مورد نیاز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک، علاوه بر استفاده مناسب از فضا، زیبایی منحصر به فردی به فضای اتاق ببخشید.

چیدمان اتاق خواب با وسایل کوچک

چیدمان اتاق خواب با وسایل کوچک

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک برای جلوگیری از آشفتگی و درهم ریختگی فضا، باید لوازم اتاق خواب را در ابعاد مناسب و کوچکتر از تخت خواب انتخاب کنید. به طور مثال ابعاد میز کنار تخت، باید متناسب با ابعاد تخت خواب و کوچکتر از آن باشد.

حتما لوازم اتاق خواب مثل کمد، کشوها، قفسه‌ها، میز و تخت‌خواب را بعد از اندازه‌گیری فضای موجود و بر اساس آن تهیه کنید.

قفسه‌بندی دیوار اتاق خواب

قفسه‌بندی دیوار در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

قفسه‌بندی دیوار در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک یا استفاده از قفسه‌های آماده در ابعاد و شکل‌های مختلف در نزدیکی تخت‌خواب امکان قرار دادن لوازم مصرفی روزانه و دسترسی راحت به آن‌ها را فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید از این قفسه‌ها برای قرار دادن تزئینات مورد علاقه یا عکس‌های خانوادگی استفاده کنید.

وقتی از قفسه‌های دیواری استفاده می‌کنید، فضای خالی بیشتری در زیر تخت خواب یا کفپوش اتاق، برای قرار دادن و نگهداری از سایر لوازم خواهید داشت. خالی بودن کفپوش اتاق از جعبه‌ها و سبدهای نگهداری لوازم شخصی، باعث بزرگتر دیده شدن فضا و نظم و هماهنگی در اتاق می‌شود.

حال می‌توانید با در اختیار داشتن فضای خالی بیشتر، از سبدهای بزرگ برای قرار دادن کفش، لباس، کیف یا سایر وسایل در قسمت خالی زیر تخت خواب، استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

نظم بخشیدن به اتاق خواب

استفاده از میزهای کشودار برای نگهداری لوازم و قرار دادن آن‌ها در فضایی دور از دید، یکی از روش‌ها برای جلوگیری از آشفتگی و بی‌نظمی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک است.

برای تزئین یک دراور شیشه‌ای، استفاده از لوازم تزئیناتی لوکس و گران‌قیمت گزینه بسیار مناسبی است. اما زمانی که قصد طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک را دارید، باید برای ایجاد آرامش در فضا، تا حد امکان از کشوها برای نگهداری لوازم استفاده کنید. کشوهای بغل تختی گزینه مناسبی برای نگهداری لوازم شخصی دور از دید بقیه هستند. انتخاب یک میز کشو دار منحصر به فرد، علاوه بر نظم و ترتیبی که به فضای اتاق کوچک می‌بخشد، باعث زیبایی دیزاین نیز می‌شود.

همانطور که توضیح دادیم، می‌توانید با رعایت چند نکته ساده در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک علاوه بر استفاده مناسب از قسمت‌های مختلف مثل دیوار خالی، زیرتخت و سایر نقاط، فضایی آرام با شکلی منحصر به فرد به اتاق ببخشید. با جستجو در اینترنت و مشاهده تصاویر در مجلات طراحی دکوراسیون داخلی، ایده‌های ذهنی زیادی به دست می‌آورید. اما همیشه مشاوره با یک متخصص و استفاده از تجربیات آن می‌تواند نتیجه مطلوب و مطابق با خواسته‌ها را به همراه داشته باشد.

کارشناسان ما در نیکاچوب در تمامی مراحل طراحی، اجرا و پیاده‌سازی پروژه‌های مسکونی، اداری، تجاری و نمایشگاهی آماده ارائه مشاوره و خدمات هستند.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”norah_blog_inner_tags”][vc_column][/vc_column][/vc_row]

7 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب