لیست محتوای این مقاله:

راهنمای انتخاب و طراحی میز اداری از میان انواع آن ها + کاربرد

طراحی میز اداری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

طراحی میز اداری

میز یکی از مهمترین اثاثیه لازم برای انجام کار یا حتی بازی در محل کار و منزل است. انتخاب یا طراحی یک میز مناسب و کارآمد می تواند در مرکز محل کار یا منزل به کار یا فعالیت خاصی اختصاص داده شود. می توان از یک میز برای چند کار مثل بازی کردن، مطالعه کتاب، کار کردن یا برای گپ و گفت با دوستان استفاده کرد.

زمانی که قصد طراحی میز اداری یا خرید یک میز ناهارخوری ساده را دارید، تازه متوجه می شوید که انواع مختلف میزها و با چه تعداد کاربردهای فراوان و هوشمندانه وجود دارند. به همین دلیل ما در اینجا سعی کردیم تا انواع طراحی میز اداری و کاربردهای آن ها را برای راهنمایی مخاطبان و در نهایت انتخاب بهترین نوع میز متناسب با نیاز را معرفی کنیم.

ساخت انواع میز اداری یا سایر میزها شامل دسته بندی و موارد زیادی می شود. از طراحی میز سنتی، میزهای بزرگ چوبی با طراحی مدرن، میزهای فلزی یا طراحی میز اداری شیشه ای تنها تعدادی از انواع سبک و دسته بندی هستند.

هر کدام از این دسته بندی ها مثل میز مطالعه مناسب برای خواندن و نوشتن، میز کامپیوتر، میز اداری، میز منشی، میز با قفسه یا فضایی برای جای کتاب، برای رفع نیازها در دسته ای خاص طراحی و ساخته می شوند.

انتخاب متریال، سبک طراحی میز و هزینه ای که برای آن در نظر می گیرید، تا حد زیادی به طراحی دکوراسیون داخلی و اتاقی که قصد قرار دادن میز در آن را دارید، بستگی دارد. پس فضای موجود، سبک دیزاین و نیازهایی که دارید را بررسی کنید، و پس از آن می توانید برای طراحی میز اداری یا انواع آن اقدام کنید.

طراحی میز و صندلی اداری

انواع طراحی میز اداری با کاربردهای متفاوت

میزها در دسته بندی های زیاد و متنوعی با توجه به کارآیی و متریال مصرفی دسته بندی می شوند. از طراحی میزهای نازک بدون کشو تا میزهای پهن و بزرگ که برای دسته بندی و نگهداری انواع فایل های اداری فضای بخصوصی دارند، همگی از انواع طراحی میز اداری هستند. انتخاب سبک طراحی میز اداری و دکوراسیون محیط اداری کاملا وابسته به سبک طراحی دکوراسیون داخلی اتاقی است که قصد دارید از آن استفاده کنید.

طراحی میز تحریر

طراحی میز تحریر

می توان از یک میز مینیمال، با طراحی یک فضای کوچک برای نگهداری لوازم و یک صفحه بزرگ برای قرار دادن لپ تاپ و سایر لوازم استفاده کنید. میزهای مینیمال بسیار مناسب فضای خالی کنار دیوار یا قرار گرفتن در قسمت میانی اتاق های کوچک اداری یا هوم آفیس هستند.

طراحی میز تحریر یا میز مینیمال بیشتر مناسب استفاده لپ تاپ هستند و خیلی برای کار کردن با کامپیوتر مناسب نیست. اگر در حال طراحی یک هوم آفیس هستید و یا قصد طراحی یک میز برای فضای کوچک خالی محل کار را دارید، طراحی میز تحریر یا میز مینیمال گزینه مناسبی است.

طراحی میز کامپیوتر

طراحی میز کامپیوتر

در طراحی دکوراسیون اداری مدرن و همچنین دیزاین هوم آفیس، انتخاب میز کامپیوتر به عنوان طراحی میز اداری که تمامی کارمندان قصد استفاده از آن را دارند، مسئله مهمی است.

طراحی میز کامپیوتر باید به شکلی انجام شود که فضای مناسب برای قرار دادن مانیتور، کیس کامپیوتر یا آل این وان، نگهداری از لوازم جانبی کامپیوتر، قرار گرفتن مرتب کابل ها و محلی برای استفاده از موس و کیبورد، به شکلی کاربردی طراحی و دیزاین شوند.

همانند میز تحریر علاوه بر طراحی فضایی برای قرار دادن سخت افزار کامپیوتر، باید سادگی و کارآمد بودن میز نیز در نظر گرفته شود.

طراحی میز باید به شکلی باشد که همواره مناسب قرار گرفتن یک مانیتور بزرگ یا فضایی برای قرار گرفتن سایر لوازم فراهم باشد. درست است که در حال حاضر بیشتر افراد دیگر از کامپیتورهایی با مانیتورهای بزرگ و جاگیر به همراه کیس، کار نمی کنند، اما حالا تعدد لوازم دیجیتالی و هوشمند دائما در حال افزایش است. استفاده از لپ تاپ، تب لت، دستگاه پرینتر، اسکنر، فکس، تلفن و… تنها تعدادی از مواردی هستند که یک کارمند به هنگام کار به آن ها نیاز خواهد داشت.

اگر در طراحی میز اداری و انتخاب میز کامپیوتر دقت کنید، می توانید تنها با یک میز تمامی نیازها را برطرف کنید. در این حالت دیگر نیاز به اشغال فضای بیشتر برای قرار دادن انواع میزها برطرف می شود. همچنین در طراحی دکوراسیون هوم آفیس نیز یک میز کامپیوتر با چند قابلیت می تواند فضای کمتری را اشغال کند.

طراحی میز اداری کلاسیک

طراحی میز اداری کلاسیک

میز اداری کلاسیک باید حتما در سبک خاصی از طراحی دکوراسیون اداری یا طراحی هوم آفیس استفاده شود. سطح بزرگ میز اداری کلاسیک و تعداد کشوهای زیاد برای نگهداری از لوازم و محلی بزرگ برای قرار دادن پاها علاوه بر ایجاد فضایی خاص، راحتی را نیز به همراه دارد.

چوب های حکاکی شده، عظمت و زیبایی خاصی به میز اداری کلاسیک می بخشد و آن را از سایر سبک ها جدا می کند.

اغلب یک سبک خاصی برای طراحی میز اداری سنتی استفاده می شود. اما تنوع بسیار زیادی برای ساخت و طراحی میز اداری کلاسیک وجود دارد.

  • طراحی میز اداری کلاسیک مستطیلی (Rectangle desk)
  • میز کلاسیک L شکل (L-shape desk)
  • میز کلاسیک U شکل (U-shape desk)
  • و Massive desk systems

طراحی میز کلاسیک قفسه بندی شده

طراحی میز کلاسیک قفسه بندی شده

میز کلاسیک قفسه بندی شده ترکیبی از میز کلاسیک یا میز ساده به همراه قفسه است. می توان قفسه با درب شیشه ای یا قفسه های مربعی شکل ساده برای این میز طراحی کرد.

می توان از این میز ها در گوشه ای از سالن پذیرایی بزرگ یا سالن غذا خوری استفاده کرد. زیرا طراحی خاص قفسه های این میز می تواند شکلی تزئینی به آن ببخشد. حال با قرار دادن یک صندلی زیبا می توانید از این میز برای کار نیز استفاده کنید.

البته قبل از طراحی این میز باید به میزان فضای موجود توجه کنید.

طراحی میز اداری گوشه ای

طراحی میز اداری گوشه ای

می توان از میز اداری گوشه ای به عنوان راه حلی برای فضاهای کم یا کنج دیوار خالی استفاده کرد. با توجه به ابعاد فضای کوچکی که در اختیار داریم می توانیم تنوع زیادی برای طراحی میز اداری گوشه ای داشته باشیم. با توجه به ابعادی که در اختیار دارید میتوانید برای کنج دیوار یک میز اداری L شکل طراحی کنید.

در طراحی میز اداری گوشه ای تنها باید به فضای کافی برای قرار گرفتن مناسب پاها توجه کنید.

طراحی میز سکرتری

طراحی میز سکرتری (Secretary desk)

میز سکرتری سبکی از طراحی میز است که یک قفسه بزرگ برای نگهداری لوازم در بین آن قرار داده می شود که اصولا یک درب چوبی یا شیشه ای برای آن در نظر گرفته می شود.

اصولا این میزها به شکلی به هم پیوسته با ارتفاع زیاد طراحی می شوند. اگر قصد دارید آراستگی خاص و زیبایی متفاوتی در فضای داخلی ایجاد کنید، میز سکرتری یکی از سبک های خاص در انواع فرنیچرها است.

افرادی که تمایل به سبک طراحی دکوراسیون لاکچری و ایجاد فضای رسمی و فرمال در محل کار یا قسمتی از منزل خود را دارند، می تواند میز سکرتری را به عنوان یکی از انتخاب ها قرار دهند.

طراحی میز دیواری

طراحی میز دیواری

طراحی میز دیواری به شکلی است که به صورت مستقیم این میزها روی دیوار نصب می شوند و اینگونه است که می توان از فضای باقیمانده زیر میز برای سایر کارها استفاده کرد.

اصولا برای طراحی میز دیواری قفسه های کوچک و شلف در نظر گرفته می شود. طراحی قفسه ها به شکل عمودی روی یکدیگر باعث افزایش کارایی استفاده از فضای کوچک موجود می شود.

طراحی میز دیواری برای استفاده از فضای موجود در طراحی دکوراسیون اتاق خواب یا خوابگاه ها گزینه بسیار مناسبی است.

 

 

اگر قصد شروع و اجرای پروژه اداری را دارید، دکوراسیون اداری طوسی انتخابی ایده آل به سبک دیزاین مدرن است که در حال حاضر طرفداران زیادی دارد. انتخاب رنگ طوسی به عنوان رنگ غالب و اصلی و ترکیب آن با سایر رنگ های مکمل فضایی منحصر به فرد و مدرن را ایجاد می کند.

طراحی میز اداری یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون داخلی اداری است. رفع نیازهای کارمندان و احساس راحتی در فضایی شاد و دوست داشتنی باعث ارتقا وضعیت نتیجه کار می شود.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه تمامی خدمات از طراحی میز اداری، پارتیشن، طراحی سقف، نورپردازی، طراحی سالن غذاخوری، دیوارکوب، طراحی میز مدیریت، طراحی کانتر و پذیرش، طراحی کابینت های اداری و سایر موارد در زمینه طراحی دکوراسیون ادرای است. می توانید برای مشاوره رایگان، دریافت پاسخ سوالات یا برآورد تقریبی هزینه پروژه های طراحی دکوراسیون اداری با ما تماس بگیرید.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

12 thoughts on “راهنمای انتخاب و طراحی میز اداری از میان انواع آن ها + کاربرد

  1. Thank you for content. Area rugs and online home decor store. Hello Administ . Dünyanın her yerinden kalite puanı yüksek sitelerden hacklink almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Hacklink ihtiyaçlarınledebilirsiniz.

  2. After all, what a great site and informative posts, I will upload inbound link – bookmark this web site? Regards, Reader.Dünyanın her yerinden kalite puanı yüksek sitelerden hacklink almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Hacklink ihtiyaçlarınledebilirsiniz.

  3. Good info. Lucky me I reach on your website by accident, I bookmarked it. Dünyanın her yerinden kalite puanı yüksek sitelerden hacklink almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Hacklink ihtiyaçlarınledebilirsiniz.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب