لیست محتوای این مقاله:

راهنمایی طراحی کمد دیواری یا کشو خلاقانه و نگهداری از تمامی لوازم مورد نیاز

راهنمایی طراحی کمد دیواری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]برای داشتن یک طراحی دکوراسیون منزل مهم است که طراحی کمد دیواری یا کشوها را در محل درست و با فضای کافی انجام دهید.

در این مقاله سعی کردیم تا با راهنمایی ساده نکاتی را که برای طراحی کمد دیواری کارآیی زیادی دارند را توضیح دهیم. می توانید از این روش ها برای طراحی کمد دیواری و کشو در تمامی سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

طراحی کمد دیواری یکی از انواع وسایل و تجهیزاتی است که در بیشتر منازل به چشم می خورد. امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا از کمد دیواری به عنوان یک عنصر تزیینی و کاربردی در دکوراسیون داخلی منازل استفاده می کنند. همین امر باعث شده تا از طراحی انواع کمد های دیواری در بخش های مختلف خانه استفاده کنند و ساخت کمد دیواری ها به دکوراسیون اتاق خواب محدود نشود.

کمد دیواری ها خاصیت کاربردی چند منظوره ای دارند که می توانید وسایل اضافی منزل را در درون این کمد ها قرار دهید و فضا را مرتب و منظم کنید.

درب های ریلی با رنگ های مات و روشن و یک دست جز نمای تزیینی کمد دیواری ها محسوب می شوند. در بیشتر اتاق خواب ها از کمد دیواری های بدون در و یا به اصطلاح اپن استفاده می کنند، ولی برخی از افراد ترجیح می دهند که از مدل کمد دیواری اتاق خواب با درب های ریلی استفاده کنند تا وسایلی که در درون کمد قرار داده اند قابل مشاهده نباشند.

رنگ کمد دیواری بهتر است با رنگ دکوراسیون داخلی اتاق مطابقت داشته باشد.

طراحی کمد دیواری

طراحی کمد دیواری

مطمئن شوید که تمامی لوازم فضای اختصاصی خود را دارند

کلید نگهداری مناسب و طراحی فضای کافی در دقت و توجه برای مشخص کردن فضای مورد نیاز و درست برای هر یک از لوازم است. زمانی که هر وسیله ای برای منزل تهیه می کنید باید یک فضای کافی نیز برای نگهداری از آن اختصاص دهید. همیشه امکان استفاده از تمامی لوازم در تمام فصول سال امکان پذیر نیست. به طور مثال بخاری جز لوازمی است که تنها در فصل سرما از آن استفاده می کنیم. پس زمانی که بخاری را وصل می کنیم باید فضای کافی برای نگهداری از آن در فضل بهار و تابستان را از قبل مشخص کرده باشیم.

حتی باید فضای کافی برای لوازمی که دائما از آن ها استفاده می کنید نیز در محلی مناسب به هنگام طراحی کمد دیواری در نظر بگیرید.

فرض کنید مهمان دارید. اولین کاری که افراد پس از ورود به منزل انجام می دهند قرار دادن کفش ها، کیف و لباس ها روی صندلی یا بخش ورودی منزل است. پس برای حل این مشکل باید رخت آویزهای لباس و طبقه هایی برای قرار دادن کفش ها در نظر بگیرید.

تنها می توانید از اعضای خانواده که در اتاق آن ها طراحی کمد دیواری انجام داده اید توقع داشته باشید تا از آن ها برای نگهداری کفش ها و لباس ها استفاده کنند.

تمامی لوازم که حتی به صورت روزانه و دائما از آن ها استفاده می کنید باید فضای اختصاصی برای نگهداری داشته باشند.

 

طرح کمد دیواری اتاق خواب

یک سیستم ساده برای طراحی کمد دیواری انتخاب کنید

واقع بین بودن در زمان طراحی کمد دیواری یا کشو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. می توانیم از ایده هایی که در دنیای مجازی، تلوزیون و مجلات طراحی دکوراسیون داخلی می بینیم، استفاده کنیم.

از سیستم و شکلی که برای طراحی کمد دیواری یا کشو انتخاب می کنید مطمئن شوید. چون در نهایت پشیمانی از شکل نهایی پیاده سازی شده از کار هیچ فایده ای نخواهد داشت.

قرار دادن آسان و راحت لوازم در محلی مناسب برای ذخیره انرژی جهت تاکردن لوازم و جایگذاری درست آن ها در محلی که طراحی کردیم، موضوع مهمی است.

اگر بیشتر از آن که منظم باشید، بیشتر اوقات در چیدمان لوازم به مشکل می خورید، باید حلق آویزهایی برای آویزان کردن لباس به جای طراحی کشو در نظر بگیرید. زیرا برای استفاده از کمد دیواری مجبور به تاکردن لباس ها هستید اما به راحتی می توانید برای جلوگیری از شلوغی فضای اتاق لباس ها را در حلقه ها آویزان کنید. مسلما نصب حلق آویز از طراحی کشو و قفسه ها هزینه کمتری خواهد داشت.

زمانی که قصد طراحی کمد دیواری یا کشو برای دکوراسیون اتاق خواب کودک را دارید، باید آن را متناسب با قد کودکان طراحی و تنظیم کنید. در این صورت کودکان می توانند به راحتی لوازم خود را در قفسه یا کشو قرار دهند.

برای قرار دادن اسباب بازی و سایر لواز قفسه، کمد یا دراورهای دیگری طراحی کنید. در این صورت کودکان می توانند اسباب بازی خود را بیابند و به این صورت از برهم ریختگی فضا جلوگیری می شود.

رنگ کمد دیواری

تمامی فضای طراحی کمد دیواری را کابین و قفسه بندی کنید

در هنگام طراحی کمد دیواری با دقت زیادی به فضایی که دارید توجه کنید. می توانید برای فضاهای باقیمانده طبقه های کشویی طراحی کنید تا از کمترین فضاها نیز استفاده کنید.

در طراحی کمد دیواری باید به اندازه کافی قفسه، شلف و کشو طراحی کنید تا تمامی لوازم و لباس های خود را به راحتی در کمد جای دهید. طراحی درب کمد دیواری را به نحوی انجام دهید که به راحتی بتوانید در زمان باز شدن درب تمامی قسمت های داخلی کمد، کشو و طبقه ها را ببینید.

می توانید برای آویزان کردن روسری یا کمربند از حلق آویزهای مخصوص آن در قسمت پشتی درب کمد استفاده کنید.

همچنین قرار دادن جعبه های مخصوص جواهرات در کشو برای نگهداری از لوازم باعث می شود تا به راحتی تمامی لوازمی که دارید را ببینید و در مواقع لازم از آن ها استفاده کنید.

در طراحی کمد دیواری باید ارتفاع لوازمی که دارید و از آن ها استفاده می کنید را برای اندازه گیری قفسه و کشوها مشخص کنید. به طور مثال در طراحی قفسه های آشپزخانه یا حمام باید اندازه بطری ها و لوازم شوینده را در نظر بگیرید و مطابق با آن ها قفسه و کشوها را طراحی کنید.

 

کمد دیواری پذیرایی

کمد دیواری پذیرایی

فضای پشت درب کمد دیواری را نادیده نگیرید

طراحی داخلی درب داخلی کمد دیواری آشپزخانه و حمام یک راه حل خلاقانه و حائز اهمیت در بیشترین استفاده از فضای موجود است.

قفسه بندی فضای پشت درب در طراحی کمد دیواری آشپزخانه یا حمام فضایی مناسب برای استفاده از لوازمی که دائما به آن ها نیاز دارید ایجاد می کند. به طور مثال می توانید قاشق یا چنگکی که هر روز از آن استفاده می کنید را در قسمتی پشتی درب کمد آویزان کنید.

بیشتر اوقات در طراحی کمد دیواری از فضای عمودی موجود در قسمتی پشتی درب چشم پوشی می شود. می توانید به هنگام طراحی کابینت یا طراحی کمد دیواری از کارشناس بخواهید تا عمق قفسه ها را کم در نظر بگیرد. پس از آن می توانید از فضای موجود در قسمت پشتی درب استفاده کنید. با ایجاد فضای کافی می توانید با ایده های خلاقانه در فضای پشتی درب قفسه و طبقه های کوچک طراحی کنید.

 

کمد دیواری ریلی مدرن

کمد دیواری ریلی مدرن

طراحی قفسه های مکعبی را فراموش نکنید

طراحی کمد دیواری به معنای استفاده از قفسه های پلاستیکی یا استفاده از جعبه های قدیمی نیست. در حقیقت باید بتوانید از سبک طراحی کمد دیواری و فضای داخلی آن انرژی مثبت دریافت کنید. برای تطابق و هماهنگی طراحی کمد دیواری با سبک طراحی دکوراسیون منزل و دکوراسیون داخلی گزینه های بسیار زیادی وجود دارد.

می توانید از قفسه های مکعبی برای نگهداری و قرار دادن لوازم خود استفاده کنید. فقط باید توجه کنید برای تزئین این قفسه ها از لوازم زیبا و مواردی که به آن ها علاقه دارید استفاده کنید تا از ایجاد استرس در فضا جلوگیری شود.

طراحی قفسه های مکعبی سبکی از طراحی قفسه و شلف است که با تمامی سبک چیدمان دیزاین داخلی تطابق و هماهنگی دارد. می توانید از این قفسه های در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک یا بزرگ، طراحی دکوراسیون اتاق خواب، اتاق بازی، هوم آفیس و فضای هنری استفاده کنید.

طراحی کمد دیواری

طراحی کمد دیواری طرح چوب

استفاده از جعبه و کیسه های لباس در کمد دیواری

اگر طراحی کمد دیواری تان به شکلی است که تعداد قفسه ها بیشتر از کشو و دراور هایش است، باید از جعبه و کیسه های لباس استفاده کنید. می توانید تمامی لباس ها را با توجه به نوع آن ها در کیسه و جعبه مخصوص به آن نگهداری کنید. به این صورت در زمان نیاز به هر لباسی می توانید بدون سردرگمی و ایجاد شلوغی و بی نظمی در سایر کشو و قفسه ها، لباس مورد نظر خود را بیابید.

اگر قصد نگهداری خشکبار یا مواد غذایی خاصی در کمد دیواری دارید، حتما از ظروف مخصوص به همراه درب استفاده کنید.

لباس هایی که تا می شوند و در جعبه یا کیسه لباس قرار می گیرند، مسلما فضای کمتری را نسبت به لباس هایی که بدون جعبه در کمد قرار می دهید، اشغال می کنند.

اگر فرد منظمی هستید مسلما به خاطر میاورید که لباس ها را در کدوم کیسه یا جعبه قرار دادید. در غیر اینصورت بهتر است تا از جعبه های شفاف که داخل آن ها مشخص است استفاده کنید.

طراحی کمد دیواری مدرن

طراحی قفسه های داخلی کمد دیواری

سازماندهی شده رفتار کنید

خواسته یا ناخواسته همیشه مواردی وجود دارد که توجه زیادی به آن ها نداریم. به طور مثال فراموش کردن اختصاص دادن فضا به مواد شوینده می تواند یکی ازمواردی باشد که در طراحی اتاق لاندری فراموش می شود. برای این کار به فضای زیادی نیاز ندارید.

می توانید برای رفع این مشکل چند قفسه کوچک طراحی و اضافه کنید یا یک قفسه آماده خریداری کنید. با این کار می توانید لوازم شوینده را به صورت خیلی منظم در کنار ماشین لباسشویی جای دهید.

یکی دیگر از مشکلاتی که همیشه و در تمامی قسمت های خانه پیش روی داریم، جایگذاری سیم و کابل ها است. در طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه در سال های جدید می بینیم که ایده های بسیار جالبی برای این موضوع وجود دارد. با به کارگیری این ایده های و پیاده سازی آن ها در طراحی کمد دیواری به سیم و پریزها نظم ببخشید. اینکار علاوه بر زیبایی، نظافت کمد دیواری را نیز آسانتر می کند.

طراحی کمد دیوارسی سفید مدرن

طراحی کمد دیواری مدرن و سفید

تقسیم بندی کشو و قفسه ها

اگر فضای کافی در قفسه و کشوها دارید، تقسیم آن ها و استفاده از دیوایدر، کار یافتن و نگهداری از لباس ها و لوازم را بسیار آسان می کند. علاوه بر نظم و ترتیبی که به کشو می بخشید، می توانید لوازم بیشتری را نیز در کشو جای دهید.

در طراحی کمد دیواری می توانید برای نگهداری بهتر و تعداد بیشتری از کفش ها همین کار را انجام دهید.

 

انتخاب رنگ کمد دیواری

رنگ کمد دیواری

می توانید با انتخاب رنگ مناسب کمد دیواری تاثیر بسزایی در زیبایی و تکامل دکوراسیون اتاق خواب و هم چنین بزرگ تر، کوچک تر، تاریک تر و حتی روشن تر نشان دادن آن داشته باشید.

رنگ کمد دیواری یکی از انتخاب ها و المان های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی است. به همین دلیل بهتر است تا برای انتخاب آن هماهنگی با دیگر اکسسوری ها را در نظر داشته باشید. هماهنگی میان رنگ کمد دیواری با پرده ها، طرح کاغذ دیواری، تخت خواب، رو تختی یا حتی میز مطالعه می تواند زیبایی خاصی در فضا ایجاد کند.

بهترین رنگ برای کمد دیواری

انتخاب رنگ روشن برای کمد دیواری باعث بزرگتر دیده شدن و همچنین روشنایی فضای داخلی اتاق می شود. پس اگر فضای کوچکی در اختیار دارید انتخاب بهترین رنگ کمد دیواری را باید از میان پالت رنگ های روشن مثل طراحی کمد دیواری سفید انجام دهید.

اگر هر صبح برای برداشتن لباس وارد کمد دیواری می‌شوید و بین آن همه پیراهن و شلوار، به‌دنبال لبا‌س‌های خود می‌گردید، رنگ داخل کمد دیواری شما باید روشن باشد؛ چون باعث می‌شود بتوانید بهتر ببینید. درخشندگی رنگ هم باید بالا باشد، زیرا لایه‌ی رویی و براق رنگ، دوام آن را زیاد می‌کند و در مقابل ضربه و خراش مقاوم است و چون خاصیت بازتابی دارد، نور داخل کمد دیواری را به حداکثر می‌رساند.

 

خوب همین موضوع برای انتخاب رنگ تیره در فضاهای بزرگتر با میزان روشنایی مناسب صدق می کند. انتخاب و طراحی کمد دیواری تیره رنگ و ترکیب آن با سایر لوازم در رنگ های روشن یا خنثی باعث خلق هارمونی خاصی در فضا می شود.

اگر دوست دارید لباس‌ها و وسایلی که در کمددیواری وجود دارد زیاد به چشم نیاید، استفاده از رنگ‌های تیره بهترین گزینه است. به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید در صورت باز ماندن درب کمد دیواری کسی نتواند داخل آن را ببیند، از رنگ‌های تیره استفاده کنید تا بازتاب نور داخل کمد دیواری کمتر شود. البته در این حالت باید داخل کمد دیواری را نورپردازی کنید تا پیدا کردن وسایل داخل آن برای‌تان سخت نشود.

طراحی جدیدترین مدل کمد دیواری

[/vc_column_text][vc_column_text]

جدیدترین مدل کمد دیواری ریلی

باید گفت که علت محبوبیت طراحی کمد دیواری اشغال فضای کمتر است. می توان از این کمد دیواری ها بیشتر در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک استفاده کرد. مدل های کمد دیواری به قدری متنوع و متفاوت است که انتخاب از میان آنها کاری دشوار و گیج کننده است. اما در این میان نکاتی وجود دارند که یک کمد دیواری ریلی را از هر نظر عالی و استفاده از آن را آسان تر می کنند.

وقتی صحبت از فضای ذخیره سازی در اناق ها به میان می آید، اولین گزینه ای که به ذهن می رسد، طراحی کمد دیواری ریلی است. امروزه ده ها ایده دکوراسیون داخلی اتاق خواب ها وجود دارد که هر یک در نوع خود چشم گیر و منحصر به فرد است. به خصوص که جدیدترین مدل کمد دیواری ریلی در انواع مختلف وجود دارند که به فضای اتاق خواب جلوه ای مدرن و زیبا می بخشند.

نوع جدیدی از کمد های دیواری که به کمد های ریلی معروف هستند و این روز ها از محبوبیت زیادی برخوردارند ، در هایی کشویی دارند. در های این کمد ها می تواند تنها از یک طرف به صورت کشویی ، به سمت راست و چپ ، حرکت کند و یا می تواند از دو در تشکیل شده باشد که در خلاف جهت هم حرکت کنند.

کمد های دیواری ریلی انواع مختلفی دارند. ممکن است از چوب ، شیشه ، آینه و یا دیگر مواد ساخته شده باشند. هم چنین در های آن ها می تواند به سبک های مختلفی نظیر سبک بارن Barn ، شبکه ای فابریک Fabric Screen ، شبکه ای آسیایی Asian Screen ، آیینه ای و درهای پشت پوش ، طراحی شده باشند. در تصاویر زیر نمونه هایی از کمد های دیواری ریلی با در های به سبک های مختلف مشاهده می کنید.

بخش داخلی کمد دیواری های ریلی به قفسه ها و کمد های کوچکتری تقسیم می شود و شما می توانید از این بخش های تقسیم شده کمد دیواری برای آویز کردن لباس ها و قرار دادن کتاب و دیگر وسایل استفاده نمایید.[/vc_column_text][cz_gallery layout=”cz_grid_c3″ id=”cz_34053″][vc_column_text]

مدل کمد دیواری ریلی اتاق خواب

[/vc_column_text][cz_gallery layout=”cz_grid_c3″ id=”cz_23634″ images=”6653,6654,6655″][vc_column_text]

مدل کمد دیواری ام دی اف اتاق خواب

[/vc_column_text][cz_gallery layout=”cz_grid_c3″ id=”cz_83398″ images=”6646,6647,6648″][vc_column_text]

تصاویر مدل کمد دیواری MDF

[/vc_column_text][cz_gallery layout=”cz_grid_c3″ id=”cz_13259″ images=”6643,6644,6645″][vc_column_text]

تصاویر مدل کمد دیواری پذیرایی

[/vc_column_text][cz_gallery layout=”cz_grid_c3″ id=”cz_50599″ images=”6650,6651,6652″][vc_column_text]

ویدیو نصب کمد دیواری توسط گروه نیکا چوب

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjI4OTI4MDQ3MDU3NiUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRjBSNWZtJTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDg5MjgwNDcwNTc2JTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مسلما طراحی کمد دیواری توسط کارشناس و متخصص فعال در این زمینه می تواند بهترین نتیجه از چیزی که به آن احتیاج داریم را در اختیار ما قرار دهد. طراحی کمد دیواری یکی از  خدمات گروه طراحی دکوراسیون نیکا چوب در زمینه طراحی دکوراسیون منزل است. می توانید با تماشای تصاویر نمونه پروژه های طراحی دکوراسیون منزل ایده های مدرن و بیشتری کسب کنید. تمامی مراحل خدمات از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا توسط کارشناسان انجام خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

12 thoughts on “راهنمایی طراحی کمد دیواری یا کشو خلاقانه و نگهداری از تمامی لوازم مورد نیاز

    1. سلام
      بسیار خوشحالم از اینکه مطالب براتون مفید هست.ممنون از حسن توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب