لیست محتوای این مقاله:

دکوراسیون محیط اداری را با چند ایده ساده به محیطی ایده آل تبدیل کنید

دکوراسیون محیط اداری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]طراحی دکوراسیون اداری محلی که در آن مشغول به کار هستید، تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد تمامی افراد، تمرکز روی کار و افزایش توانایی برای افزایش نتایج مثبت کار دارد. این موضوع بدین معنا است که دکوراسیون محیط اداری که در آن کار می کنید، از یک هوم آفیس تا یک شرکت بزرگ، جز الویت ها و مهمترین موضوعات است. این موضوع تنها به دلیل مسائل روانشناسی نیست و نتایج بزرگتری همچون افزایش بهبود نتیجه و بهبود روال انجام کارها را در پی دارد.

بر اساس مطالعات انجام شده در محل کار و بهره وری از آن، طراحی دکوراسیون اداری مدرن مهمترین عامل تعیین کننده توانایی کارکنان و افزایش تمرکز آن ها است. در واقع این موضوع بدین معنا است که یک طراحی دکوراسیون عالی می تواند بهره وری را تا حداقل ۲۰ درصد افزایش دهد. همچنین طراحی فضای استراحت و بازی در دکوراسیون اداری نیز از موضوعات بسیار پرطرفدار در عصر حاضر و دکوراسیون مدرن است.

با وجود اهمیت این موضوع طبق آمار و مطالعات انجام شده، نیمی از کارفرمایان برای طراحی محل کار به  دنبال سرمایه گذاری خوب و مناسب نیستند. پس اگر در محیطی کار کنید که تمرکز ندارید، برای حل این مشکل چه کاری انجام می دهید؟

در اینجا ۱۵ نکته برای بهبود بهره وری از طراحی دکوراسیون اداری را برای ایجاد تغییرات در محیط توضیح دادیم. یک تغییر کوچک می تواند اثرات نتیجه کار را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

نورپردازی در دکوراسیون محیط اداری

نورپردازی یکی از فاکتورهای مهم برای افزایش تمرکز و ایجاد حس انگیزشی و انرژی در طراحی دکوراسیون محیط اداری است. اما اصولا کارفرمایان برای این موضوع سرمایه گذاری نمی کنند.

نور بد محیط می تواند باعث افزایش خستگی، خستگی چشم، سر درد و تحریک پذیری کلی به همراه استرس شود. محیط تاریک با نور کم نیز باعث ایجاد حس و حال افسردگی خواهد شد.

اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

به احتمال بسیار زیاد هیچ توجه و کنترلی در نور دکوراسیون محیط اداری ندارید به جز زمان هایی که به نور بیشتری احتیاج داشتید. اگر قصد تغییر در دکوراسیون محیط اداری را ندارید حداقل با استفاده از لامپ ها یا دستگاه های روشنی، تغییری در نور محیط ایجاد کنید.

اگر در یک هوم آفیس مشغول به کار هستید:

درب و پنجره ها را باز کنید تا از نور طبیعی در محیط لذت ببرید. برای روزهای ابری یا زمان هایی که فضای اتاق تاریک است می توانید لامپ هایی با نورهای متفاوت را در قسمت های مختلف هوم آفیس قرار دهید.

میز و صندلی در دکوراسیون محیط اداری

حتما زمانی که برای انجام کار پشت میز و صندلی اداری می نشینید، محل صندلی، تکیه گاه و پشتی آن را جابه جا می کنید تا بتوانید در بهترین حالت و با تمرکز بیشتر پشت میز قرار بگیرید تا کارها را آسانتر انجام دهید. همین موضوع اهمیت راهنمای انتخاب و طراحی میز اداری را مشخص می کند.

در سبک کاری امروزی مدرن که ما زمان زیادی را مجبور به نشستن پشت میز و صندلی هستیم، موقعیت درست و راحتی میز و صندلی اهمیت زیادی پیدا کرده است.

این بررسی ها را برای میز و صندلی اداری انجام دهید

مانیتور باید حداقل در فاصله ۳۰ سانتی متری از چشم ها و بالاترین قسمت مانیتور باید پایین تر از سطح چشم ها قرار بگیرد.

پاها باید روی یک زیرپایی یا به حالت ریلکس روی سطح زمین قرار بگیرند.

یک مقدار شیب در پشتی صندلی بهترین حالت برای کاهش فشار روی ستون فقرات و کاهش درد پشت است.

اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

حتما یک صندلی با قابلیت تنظیم کردن ارتفاع و قسمت پشتی تهیه کنید. می توانید از بالش های طبی برای قسمت تکیه گاه صندلی استفاده کنید. می توانید در صورت امکان برای تنظیم ارتفاع مناسب مانیتور آن را روی دیوار یا صفحه روبرویی میز نصب کنید.

اگر در یک هوم آفیس مشغول به کار هستید:

حتما یک صندلی مناسب و استاندارد تهیه کنید یا برای بهبود وضعیت صندلی که دارید از چند بالشت و تکیه گاه کمک بگیرید. اگر میز بلندی دارید می توانید از بالشت های نشینمنگاهی برای افزایش ارتفاع صندلی استفاده کنید. و در صورتی که ارتفاع صندلی زیاد است می توانید از زیرپایی های قابل تنظیم برای قرار گرفتن مناسب پاها در ارتفاع کافی استفاده کنید.

ساده ترین راه در یک هوم آفیس برای تنظیم ارتفاع مانیتور، استفاده از چند کتاب است.

بهداشت و نظم در دکوراسیون محیط اداری

تمیز کردن اتاقی که در آن مشغول به کار هستید و رعایت نظم در چیدمان، موضوع بسیار مهمی در افزایش تمرکز ذهنی است. این موضوع در افزایش بهره وری و ایجاد حس خود در محیط کار بسیار تاثیرگذار است.

اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

اگر امکان تمیز کردن و ایجاد نظم در تمامی قسمت های دکوراسیون محیط اداری را ندارید، حداقل نظم و بهداشت را در محیط اطراف خود و میز و صندلی که دارید، رعایت کنید. حتما پس از پایان روز کاری تمامی لوازمی که از آن ها استفاده کردید به شکلی منظم در جایگاه خود قرار دهید.

اگر در یک هوم آفیس مشفول به کار هستید:

زمانی که در یک هوم آفیس کار می کنید قطعا به دلیل رعایت نظافت منزل باید به نظافت این قسمت نیز توجه ویژه ای داشته باشید. حتما زمانی را برای تمیز کردن و نظافت هوم آفیس و منزل اختصاص دهید. هر روز یک مدت زمان کوتاه برای منظم کردن هوم آفیس و لوازم به شکلی مرتب اختصاص دهید.

انتخاب رنگ دکوراسیون محیط اداری

رنگ هایی که روزانه در محیط اطراف می بینیم روی احساسات درونی، انرژی و فعالیت ذهنی تاثیرگذار هستند. رنگ ها هم روی حس و حال ذهنی و هم بر انرژی جسمانی اثراتی را به جای می گذارند. پس به همین ترتیب انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون محیط اداری تاثیر بسزایی در توانایی ها و بهبود بهره وری از نتایج کاری دارد.

به عنوان مثال رنگ آبی حس و حالی سرد و فضایی غیرقانونی در دکوراسیون محیط اداری ایجاد می کند. پس به این موضوع توجه کنید که انتخاب رنگ یک موضوع بسیار مهم است.

مطلب مرتبط: دکوراسیون اداری طوسی انتخابی ایده آل به سبک دیزاین مدرن

اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

باید در دکوراسیون محیط اداری رنگ هایی را انتخاب کنید که باعث افزایش تمرکز و افزایش قدرت ذهنی افراد می شود. از کارت پستال ها، کاغذ دیواری، برش های مجلات برای تزئین دیوار در رنگ های مختلف استفاده کنید.

اگر در یک هوم آفیس مشفول به کار هستید:

اگر در یک هوم آفیس کار می کنید، قدرت بیشتری در انتخاب و تنوع رنگ های سالن و دیوارها دارید. رنگ دیوار را تغییر دهید و از رنگ های جدید و متنوع برای تزئین یا خرید میز جدید استفاده کنید. همچنین می توانید به کمک تابلوهای رنگ و استفاده از آن ها برای تزئین دیوار و میز، حس و حال فضای داخلی را تغییر دهید.

دمای اتاق در محیط دکوراسیون اداری

دمای اتاق در محیط دکوراسیون اداری

اصولا درجه حرارت یک سالن باید در حد نرمال و با توجه به فصول به بهترین شکل خود کنترل شود. زیرا گرما یا سردی بیش از حد هوا می تواند به راحتی کارآیی کارکنان را کاهش دهد.

اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

اصولا در طراحی محیط دکوراسیون اداری سیستم گرمایشی و سرمایشی در نظر گرفته می شود. اما اگر برای خنک کردن یا گرم کردن هوا نیاز به امکانات بیشتری داشتید، حتما به این موضوع توجه کنید.

اگر در یک هوم آفیس مشفول به کار هستید:

با توجه به فصل می توانید برای گرم کردن هوم آفیس از یک بخاری کوچک یا یک کولر برقی استفاده کنید. هیترهای کوچک زیرپایی در فصل سرما برای گرم کردن اتاق و بازکردن پنجره ها در فصل گرما نیز راه حل های مناسبی برای تعدیل هوای مناسب هستند.

عطر فضای داخلی محیط دکوراسیون اداری

همانند انتخاب رنگ در دکوراسیون محیط اداری، عطر و بویی که استشمام می شود، تاثیر بسیار زیادی روی حس و حال، تمرکز ذهنی و افزایش کارآیی افراد دارد. استفاده از عطر در دکوراسیون محیط اداری برای ایجاد هوایی با رایحه مناسب، باعث افزایش تمرکز ذهنی روی کار می شود.

می توانید برای افزایش تمرکز از این رایحه ها در دکوراسیون محیط اداری استفاده کنید:

  • عطر کاج: افزایش سطح هوشیاری
  • عطر دارچین: افزایش تمرکز
  • عطر لاوندر (اسطخودوس): باعث افزایش آرامش در روزهایی پر از تنش و استرس کاری
  • عطر نعنا تند: بهبود خلق و خو
  • عطر میوه ها و مرکبات: افزایش انرژی و بهبود روحیه

اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

بسیاری از افراد تمایلی به پخش بو در محیط دکوراسیون اداری ندارند به همین دلیل اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید، می توانید از رایحه هایی با بوی ملایم و لطیف تر استفاده کنید. شیشه عطر را در کشو میز یا کیف خود نگهداری کنید و در زمان نیاز مقداری از آن را روی دستمال کاغذی برای تغییر حس و حال روحی استفاده کنید.

اگر در یک هوم آفیس مشفول به کار هستید:

از انواع شمع ها، بخورهای خوشبو و عطرهای روغنی برای تغییر در فضای محیط دکوراسیون اداری استفاده کنید. می توانید عطرها و گیاهان خوشبو را برای تغییر عطر و رایحه فضای داخلی ساختمان در آشپزخانه قرار دهید.

میزان صدا در دکوراسیون اداری

میزان صدا در دکوراسیون محیط اداری

میزان صدا در دکوراسیون محیط اداری تا حد زیادی به تعداد افراد گروه هایی که با یکدیگر مشغول به کار هستند، اندازه سالن و محیط و فرهنگ کاری شرکت بستگی دارد.

مسلما صدای محیط تاثیر زیادی روی تمرکز افراد بر مباحث کاری دارد.

اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

اگر مجبور به تحمل صدای زیاد در محیط کاری هستید، می توانید از هندفون و موزیک های مورد علاقتان کمک بگیرید. بسیاری از موزیک ها سبب افزایش تمرکز بر مسائل و موضوعات کاری می شوند. می توانید برای زمان هایی که نیاز به تمرکز روی کار و فکر کردن دارید، ساکت ترین بخش از محیط را انتخاب کنید. به هر حال بهترین راه حل باید هنگام طراحی دکوراسیون محیط اداری انجام شود. یعنی سالن و فضا به شکلی مناسب و با متریال های ضد صدا طراحی و پیاده سازی شود.

اگر در یک هوم آفیس مشفول به کار هستید:

می توانید از موزیک های ملایمی که در فضای طراحی دکوراسیون کافی شاپ استفاده می شود کمک بگیرید. گاهی اوقات سکوت کامل و بی صدا بودن فضا باعث خواب آلودگی و حس نگرانی می شود.

تهویه هوای مطبوع در دکوراسیون محیط اداری

تهویه هوای مطبوع در دکوراسیون محیط اداری

هوای مطبوع و تازه بر ایجاد حس و حالی پر انرژی و تمرکز روی کار تاثیر زیادی دارد. هوای مطبوع و پاکیزه در محیط دکوراسیون اداری مانع از انتقال بیماری ها، خواب آلودگی، استرس و بی تحرکی کارکنان می شود.

به هنگام طراحی محیط دکوراسیون اداری حتما علاوه بر سیستم تنظیم دما سالن به گزینه هایی که برای تهویه هوا پیش رو دارید، توجه کنید.

اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

می توانید با کارفرما خود برای نصب فیلتر تسویه هوا در سالن صبحت کنید. ساده ترین و بی هزینه ترین راه هماهنگی برای باز کردن درب و پنجره ها برای گردش هوا در سالن است. در نهایت می تواند از یک فیلتر هوای کوچک در کنار میز یا صندلی تان استفاده کنید.

در همین راستا و برای ایجاد هوای مطبوع در سالن می توانید از گیاهان استفاده کنید. از کارفرما بخواهید تا در بخش های مختلف دکوراسیون محیط اداری از گیاهان استفاده کنید. گیاهان در تهویه هوا، ایجاد حس و حالی مطبوع و افزایش اکسیژن در سالن کمک شایانی می کند.

اگر در یک هوم آفیس مشفول به کار هستید:

می توانید برای تهویه هوا درب و پنجره ها را باز کنید. همچنین می توانید از یک فیلتر تهویه کوچک در نزدیکی میز یا داخل فضای کوچک هوم آفیس استفاده کنید. استفاده از گیاهان را فراموش نکنید. هم در هوم آفیس و هم در فضای داخلی برای طراحی دکوراسیون منزل حتما از انواع گیاهان خانگی استفاده کنید.

مشخص کردن فضاهای مختلف در دکوراسیون محیط اداری

مشخص کردن فضاهای مختلف در دکوراسیون محیط اداری

حتما در طراحی دکوراسیون محیط اداری فضاهای مختلف را در نظر داشته باشید. می توانید برای ایجاد تنوع در بخش های مختلف در طول چند روز کار کنید. تغییر اتاق یا فضایی که در آن مشغول به کار هستید باعث ایجاد تنوع و تمرکز بر مسائل کاری می شود.

اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

در طراحی دکوراسیون محیط اداری فضاهای مختلفی همچون اتاق شخصی کارمندان، لابی، فضای استراحت، سالن غذاخوری، اتاق کنفرانس، آشپزخانه، اتاق مدیریت و سایر قسمت ها پیاده سازی می شوند. اگر سالن بزرگی در اختیار داشته باشید می توانید با پارتیشن بندی قسمت های مجزایی را برای ایجاد سالن های متنوع در نظر بگیرید. به صورت روتین در طول روز در بین این مکان ها تردد خواهید داشت و همین موضوع باعث ایجاد تنوع زیادی در روحیه و ذهن می شود.

اگر در یک هوم آفیس مشفول به کار هستید:

اگر در هوم آفیس مشغول به کار هستید حتما میز و صندلی راحتی برای خود انتخاب کنید. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، می توانید برای یافتن راه حلی برای ایجاد تنوع و تغییر در دکوراسیون هوم آفیس جستجو کنید.

می توانید برای ایجاد تنوع هر روز تصاویری را روی دیوار نصب کنید یا در سمت دیگر میز بنشینید. تعداد لامپ ها را زیاد کنید و از انواع رنگی آن نیز در قسمت های مختلف استفاده کنید. می توانید برای ایجاد تنوع ساعاتی را برای کار به یک کافی شاپ یا پارک بروید تا با تماشای طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ در ذهن و روحیه خود تغییراتی ایجاد کنید.

پارتیشن بندی دکوراسیون محیط اداری

پارتیشن بندی دکوراسیون محیط اداری

بیشتر کارفرمایان افرادی را برای انجام کارهای مختلف و برای بخش های متفاوت استخدام می کنند. تجربه ثابت کرده است زمانی که تعدادی همکار با یک هدف مشخص و در یک زمینه کاری در یک سالن با یکدیگر تبادل نظر دارند می توانند اهداف سازمان را با کیفیت و تمرکز بهتری دنبال کنند.

زمانی که کارکنان یک بخش یا واحد در یک سالن و نزدیک به هم مشغول کار هستند می توانید به راحتی برای مشکلات پیش آمده به دنبال راه حل باشید. پس پارتیشن بندی دکوراسیون محیط اداری برای ایجاد بخش های مختلف با اهداف متفاوت از اهمیت زیادی برخوردار است.

 اگر در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید:

می توانید برای ایجاد تنوع طراحی یک اتاق کنفرانس را در دکوراسیون محیط اداری قرار دهید. زیرا با این کار گروه های مختلف می توانند زمانی را برای تبادل نظر با یکدیگر اختصاص دهند.

همچنین طراحی سالن بزرگ یا در نظر گرفتن اتاق مشارکت در دکوراسیون محیط اداری می تواند فضایی را برای صحبت کارکنان ایجاد کند.

اگر در یک هوم آفیس مشفول به کار هستید:

زمانی که در یک هوم آفیس مشغول به کار هستید نمی توانید زمانی را برای جلسه حضوری با همکاران اختصاص دهید. برای این قسمت از کار می توانید از شبکه های اجتماعی فعال در زمینه فعالیت خود استفاده کنید.

در اینجا سعی کردیم تا با معرفی چند ایده ساده و رعایت آن ها در دکوراسیون محیط اداری زمینه ای برای ایجاد تغییرات بزرگ برای کارفرمایان و کارمندان فراهم کنید. طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن نسبت به سال های گذشته با تغییرات بسیار زیاد و چشمگیری همراه بوده است. همچنین می توانید با مطالعه مطلب افزایش بهره وری طراحی دکوراسیون اداری با ۱۱ روش ساده اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرا در زمینه دکوراسیون محیط اداری است. می توانید برای دریافت پاسخ سوالات، مشاوره رایگان و برآورد تقریبی هزینه پروژه ها با ما در تماس باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 thoughts on “دکوراسیون محیط اداری را با چند ایده ساده به محیطی ایده آل تبدیل کنید

  1. سلام
    من برای دفترم در کیش یک پارتیشن شیشه ای ،یک ضلع بطول حدودا ۴ متر و ارتفاع ۲ متر میخوام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب