لیست محتوای این مقاله:

روش های دست یافتن به طراحی دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب

طراحی دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب

[vc_row][vc_column][vc_column_text]علاوه بر زیبایی و کارآمد بودن موارد بسیار زیادی به هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل حائز اهمیت هستند. دست یافتن به طراحی دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب نیز به دلیل اهمیت جایگاه آشپزخانه در منزل، باید از موارد مورد نظر باشد. در این جا سعی کردیم تا روش های دست یافت به طراحی دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب را توضیح دهیم.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب

انواع بین کابینتی در دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب

برای داشتن یک آشپزخانه تمیز و مرتب تنوع بسیار زیادی در انتخاب انواع بین کابینتی با متریال و رنگ های مختلف در طرح های گوناگون وجود دارد که می توانید متناسب با هر سبک از طراحی دکوراسیون داخلی که دارید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

در دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب کاشی های بین کابینتی از بخش های اصلی تلقی می شوند. خود کاشی ها و درز بین آنها نیاز به یک پاک کننده قوی دارد. استفاده از دیوار پوش های بین کابینتی شیشه ای نیز به دلیل قابلیت پاک شدن آسان تر، سادگی و شفافیتی که با خود به همراه دارند برای داشتن آشپزخانه تمیز و مرتب پیشنهاد می شوند.

 

آشپزخانه تمیز و کثیف

 

تجهیزات مناسب در آشپزخانه تمیز و مرتب

داشتن آشپزخانه تمیز و مرتب با وسایل و تجهیزات مناسب برای بسیاری از ما نوعی چالش به حساب می آید. شاید بتوان مهمترین علت آن را وجود موادغذایی، روغن، چربی و مواد این چنینی در این فضا دانست. مهم ترین تجهیزات آشپزخانه همانند انتخاب سینک ظرفشویی مناسب، محل نصب هود آشپزخانه و اجاق گاز است که درست تمیز کردن این وسایل نیز از موضوعات پر اهمیت است.

پس برای خرید آن ها باید به جنس بدنه و قسمت های مختلف دقت کرد تا قابل شستشو باشند. در ضمن تمیزی دستگیره درب کابینت ها نیز نقش پر رنگی در آشپزخانه تمیز و مرتب دارد.

 

 

مکان و چیدمان قفسه های باز در آشپزخانه تمیز و مرتب

رعایت نکات در داشتن آشپزخانه تمیز و مرتب قطعا یکی از مهم ترین مواردی است که در هر خانه ای باید به آن توجه زیادی کرد.

این قفسه های باز سبک زندگی و آشپزخانه را بازتاب می دهند. بنابراین وسایلی برای تزئین آن ها قرار دهید که به خوبی سلیقه تان را نشان می دهند و باعث شلوغی و نامرتبی آشپزخانه نشوند. قفسه های باز و بدون درب جنبه تزیینی بسیار خوبی دارند و اغلب برای فضای بالا و پایین کابینت ها که بدون استفاده باقی می مانند بسیار مناسب هستند.

قسمت های مناسب برای نصب شلف در آشپزخانه تمیز و مرتب

  • افزودن یک شلف به زیر کابینت های هوایی برای قرار دادن ادویه جات یکی از گزینه های مناسب برای مرتب کردن رویه کابینت است.
  • نصب شلف گلدانی دیواری در آشپزخانه می تواند راه دیگری برای مرتب کردن آشپزخانه باشد.
  • کناره های کابینت یک نقطه عالی برای قرار دادن شلف های شناور است.
  • با ساخت یک شلف برای ماکروفر می توانید رویه کابینت را مرتب تر نگه دارید.
  • نصب یک شلف تاشو می تواند محلی برای قرار دادن کتاب آشپزی یا فنجان چای شما را فراهم کند.

 

پلان آشپزخانه تمیز و کثیف

انتخاب صفحه کابینت در آشپزخانه تمیز و مرتب

این روزها انتخاب متریال کانتر از جنس کوارتز در طراحی کوراسیون آشپزخانه مدرن طرفداران زیادی پیدا کرده است. کوارتز قطعات سنگی درشت با رگه هایی هستند که مقاومت و ماندگاری طولانی مدت دارند.

نگهداری از این سنگ های ضدلک، ضدخش و آنتی باکتریال در مقایسه با باقی سنگ های طبیعی و مصنوعی راحت تر است. برای اینکه نیاز به هیچ ماده شوینده ای ندارند و فقط کافی است با کمی آب و صابون سطح آنها را تمیز کرد. تمیز شدن آسان یکی از نکات مهم در انتخاب متریال برای دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب است.

لازم به ذکر است برای داشتن آشپزخانه تمیز و مرتب هرگز سطوح کار و رویه کانتر کابینت را با دستگاه های برقی شلوغ نکنید. فقط دستگاه هایی مانند چایی ساز یا تستر که روزانه از آن ها استفاده می کنید را در معرض دید قرار دهید و سایر لوازم را در کابینت ها جایگذاری کنید.

اقلام دکوری مانند ظروف، مجسمه ها، گلدان ویا هر شی تزیینی دیگری را به میزان اندک در فضای آشپزخانه و به خصوص سطح کانتر به نمایش بگذارید. چرا که از لحاظ بصری حس آشفتگی و بی نظمی ایجاد می کند، هرچند که آشپزخانه به طور کلی منظم باشد.

 

چیدمان مرتب کابینت

 

انتخاب بهترین رنگ برای دیوار آشپزخانه تمیز و مرتب

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب باید به جنس رنگ یا متریال به کار رفته در دیوار آشپزخانه توجه بسیاری کرد. دیوارهای آشپزخانه بیشتر از سایر دیوارها در منزل کثیف می شوند، پس باید جنس دیوار طوری باشد که راحت تمیز شوند و در عین حال دوام بالایی داشته باشند.

رنگ روغنی از قدیمی ترین انواع رنگ های ساختمانی است که در سه نوع براق، مات و نیمه براق موجود است. رنگ روغنی دوام بالا و پوشش دهی مناسب دارند و قابل شستشو است. نوع براق رنگ نور را منعکس کرده و باعث روشن تر به نظر رسیدن فضا می شود.

 

ایده دکوراسیون آشپزخانه تمیز

طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه 

داشتن کشو و جدا کننده در طراحی دکوراسیون آشپزخانه نه تنها موجب صرفه جویی در زمان می شود بلکه می توان با یک جمع و جور کردن سطحی همه چیز را دوباره به جای اول خود بازگرداند. برای داشتن آشپزخانه  تمیز و مرتب قفسه های کشویی گزینه هایی بسیار مناسب برای کابینت های زمینی آشپزخانه است. یک کابینت با درب استاندارد معمولا می تواند سه قسه در خود جای دهد. برای وسایل بزرگ بهتر است از دو قفسه استفاده شود. وسایل کوچک با شکل های متفاوت را با استفاده از یک جداکننده ساده کشو مرتب کنید.

 

ترفند تمیز کردن آشپزخانه

تاثیر انتخاب طرح درب کابینت در آشپزخانه تمیز و مرتب

یکی از اجزای کابینت که نقش مهمی در طول عمر آن ایفا می کند درب آن است. مدل درب کابینت آشپزخانه با توجه به نوع دکوراسیون داخلی و سلیقه افراد انتخاب می شود. انتخاب درب کابینت ساده و بدون شیار تاثیر بسزایی در دکوراسیون آشپزخانه تمیز و مرتب دارد زیرا نظافت آن راحت تر است و از این نوع پنل بیشتر در طراحی های مدرن استفاده می شود. در مدل پوشش کامل درب کابینت، کاملا روی قاب کابینت را پوشانده و ظاهر یکدست و ساده ایجاد می کنند.

 

ترفند تمیز کردن آشپزخانه

محل مناسب سطل های زباله در آشپزخانه تمیز و مرتب

برای نظم و ترتیب دادن به آشپزخانه و زیبایی چهره آن بهتر است سطل آشغال را درون کابینت ها بگذارید. از آنجا که این سطل ها محل مناسبی برای رشد و نمو باکتری ها هستند پس باید آنها را جوری جاگذاری کرد که کمترین تماس با فضای آشپزخانه و نزدیک ترین مکان به سینک باشند. در اینجا چند محل برای جایگذاری سطل زباله در آشپزخانه تمیز و مرتب را معرفی می کنیم.

-سطل آشغال های محفوظ شده در کابینت

بهتر است سطل آشغال ها را درون کابینت ها بگذارید تا کمترین تماس با محیط آشپزخانه را داشته باشند و درب این کابینت ها را از نوع جک دار انتخاب کنید تا به راحتی وقتی درب کابینت را باز می کنید سطل آشغال در دسترس شما باشد.

-سطل آشغال در سه کنج کابینت ها

اگر به دنبال بازیافت زباله ها هستید بهترین گزینه استفاده از تعداد بیشتر سطل زباله است که می توانید در سه کنج کابینت ها نصب کنید. مدل اهرمی این سطل های زباله که به راحتی با کشیدن یا هل دادن از جای خود خارج شده یا به جای خود باز می گردند گزینه مناسبی هستند.

-آویزان کردن سطل آشغال

اگر آشپزخانه شما کوچک است و داخل کابینت ها جایی برای سطل آشغال ندارید، می توانید از قلاب هایی که از پشت درب کابینت ها آویزان می شوند استفاده کنید.

-کابینت های ریلی محفظه ای مناسب برای سطل آشغال ها

اگر در آشپزخانه خود کابینت ریلی دارید که با یک حرکت ساده بیرون می آیند بدون شک آنها بهترین مکان برای قرار گیری سطل زباله هستند که حتی می توانید دو سطل را پشت سر هم قرار دهید و برای تفکیک زباله ها از آن استفاده کنید.

شروع کار و در میان گذاشتن ایده ها با کارشناسان و متخصصین فعال در این حوزه، شاید بهترین کار برای شروع کار طراحی دکوراسیون باشد. گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا است. می توانید برای شروع کار طراحی دکوراسیون آشپزخانه، دکوراسیون منزل و برآورد تقریبی قیمت کابینت آشپزخانه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب