لیست محتوای این مقاله:

تغییر دکوراسیون آشپزخانه را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]بسیاری از افراد زمانی که قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه را دارند نمی دانند که باید کار خود را از کجا و چگونه شروع کنند. اصولا تغییر لوازم آشپزخانه اولین ایده ای است که به ذهن بیشتر افراد خطور می کند. تعدادی نیز عکس های زیادی از طراحی دکوراسیون آشپزخانه و مجلات طراحی دکوراسیون داخلی را جمع آوری می کنند. خیلی از ما به فضای بیشتر فکر می کنیم و بعضی تغییراتی ساده و کم هزینه در نظر دارند.

خیلی از افراد تا قبل از اقدام برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه و انتخاب شرکت طراحی دکوراسیون داخلی حدود یک سال زمان را به فکر کردن و تصمیم نهایی صرف می کنند.

خوب حالا زمانی را در نظر بگیرید که تمامی فکرهای قبلی راجع به تغییر دکوراسیون آشپزخانه را انجام دادید و آماده شروع کار هستید! حالا باید برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه چه مراحلی را طی کنید؟

در اینجا ۹ روش کارآمد برای شروع کار تغییر دکوراسیون آشپزخانه را به همراه جزئیات برای دریافت پاسخ سوالات مخاطبانمان ارائه می کنیم.

برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه نیازهای خود را بررسی کنید

در این مرحله باید کاملا این موضوع را که قرار است چه کارهایی در آشپزخانه انجام دهید و به چه چیزهایی نیاز دارید را درک کنید. در همین راستا باید نیازهای اعضای خانواده و سبک زندگی که دارید را در نظر داشته باشید. اگر به این موضوع فکر کردید و تمامی موارد را به شکل یادداشت روی کاغذ آوردید، می توانید با تماشای تصاویر طراحی دکوراسیون آشپزخانه هایی که مطابق با استایل و سبکی که در نظر دارید، ایده های جدید و مدرن کسب کنید.

حال می توانید فولدرهای زیبا و دسته بندی شده از تصاویر دکوراسیون آشپزخانه های مورد علاقه تان تهیه کنید. حال می توانید با تماشای تصاویر نقاط مثبتی که به آن ها نیاز دارید را در نظر بگیرید و سایر مواردی که برای شما کارآمد نیست را حذف کنید.

پس همین حالا تصاویر آشپزخانه هایی که به طراحی دکوراسیون داخلی آن ها علاقه دارید را ذخیره کنید.

ایده تغییر دکوراسیون آَشپزخانه

تحقیق و برنامه ریزی کنید

آیا تصمیم خود را برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه نهایی کردید؟ بهترین نقطه برای آغاز، مشخص کردن دامنه کاری  و هدف از ایجاد تغییرات و همچنین مشخص کردن هزینه و بودجه ای است که برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفتید.

اصلا نگران دامنه تغییراتی که قصد ایجاد آن را دارید و هزینه هایی که در پیش خواهد داشت نباشید. زیرا زمانی که شروع به کار تغییر دکوراسیون آشپزخانه می کنید، به دلیل اینکه در طی روال کاری قرار می گیرید، اطلاعات بسیار زیادی کسب می کنید.

این موضوع به شما کمک می کند تا بتوانید راه حلی کم هزینه تر و نزدیکتر به ایده ای که در ذهن دارید برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنید. می توانید تمامی مواردی که قصد اجرای آن ها را دارید در نظر بگیرید و بودجه خود را نیز مطابق با کارهایی که می توانید پیاده سازی کنید، تقسیم بندی کنید. حال می توانید الویت ها و موارد ضروری را در ابتدای کار قرار دهید.

به این موضوع توجه کنید که به عنوان فرد صاحبخانه نمی توانید تمامی هزینه ها را به صورت دقیق برآورد کنید. این تنها یک مرحله از تحقیق و برنامه ریزی برای شروع کار تغییر دکوراسیون آشپزخانه است.

نکات تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تخصص مورد نیازتان را بیابید

در نهایت برای انتخاب طرح کابینت آشپزخانه و نصب آن، برق کشی، لوله کشی و نصب لوازم، اثاثیه و سایر کارها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، قطعا به یک متخصص نیاز دارید.

با مشاهده تصاویر نمونه پروژه های طراحی دکوراسیون آشپزخانه و پروژه های طراحی دکوراسیون منزل می توانید ایده های زیادی برای نوسازی یا بازسازی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه یا منزل کسب کنید. همچنین می توانید با تماشا مجلات طراحی دکوراسیون و جستجو در اینترنت با آخرین ایده های دیزاین در سطح جهانی آشنا شوید. بسیاری از وب سایت ها قابلیت اشتراک نظر مخاطبان در رابطه با سبک دکوراسیون را فراهم می کنند. با جستجو در قسمت طراحی دکوراسیون آشپزخانه و مطالعه نظرات کاربران وب سایت ها اطلاعات دقیق و روشنی از کارآیی بسیاری از موارد که در ذهن دارید، کسب خواهید کرد.

بسیاری از افراد کار تغییر دکوراسیون آشپزخانه را با مشاوره با کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی و انتخاب یک شرکت دکوراسیون آغاز می کنند. افرادی نیز با پیمانکارها، ساختمان سازها یا مغازه های فروش کابینت آشپزخانه کار تغییر دکوراسیون آشپزخانه را انجام می دهند.

کارشناسان فعال در این زمینه با توجه به سابقه و تجربه ای که دارند، از آغاز تا مرحله نهایی پیاده سازی در تمامی مراحل، به بهترین شکل کار را انجام می دهند. پس از عقد قرارداد تمامی کارها از برنامه ریزی، طراحی، برآورده هزینه ها، بررسی بودجه، انتخاب لوازم و اثاثیه، انتخاب متریال در طراحی دکوراسیون، سفارش محصولات و مدیریت پروژه نوسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه به عهده شرکت طراحی دکوراسیون است.

تغییر سبک طراحی دکوراسیون آَشپزی

از طراحی شماتیک استفاده کنید

طراحی اولیه، برنامه ریزی برای فضای موجود، انتخاب متریال کفپوش، طراحی کابینت آشپزخانه، بررسی ابعاد و اندازه آن ها همگی جز کارهایی است که در مرحله طراحی شماتیک انجام می شود. بیشتر سعی بر آن است که روی بررسی ابعاد و فضای موجود و استفاده بهینه از آن تمرکز شود، اما شکل نهایی دکوراسیون آشپزخانه نیز موضوع مهم مورد بحث است. طراحی شماتیک باعث می شود تا خیلی زود ایرادات کار را متوجه شویم و از انحرافات نهایی به هنگام پیاده سازی جلوگیری شود.

همچنین باید پس از انتخاب متریال مصرفی باید محل استفاده آن، مقدار، ابعاد و اندازه و در عین حال هزینه ای که باید بابت آن پرداخت شود را محاسبه کنید. بسیاری از افراد برای حل این مشکل همه موارد را با شرکت طراحی دکوراسیون در میان می گذارند. در همین راستا می توانید برای تخمین هزینه ها تعدادی از متریال های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و هزینه نهایی را با توجه به کاربرد یکی از آن ها یا ترکیبی از چند متریال محاسبه کنید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه و نوسازی

انتخاب سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه

همانطور که توضیح دادیم قبل از انجام این مرحله می توانید تصاویری از طراحی دکوراسیون آشپزخانه مورد علاقتان را در فولدرهای مشخص، ذخیره کنید. می توانید دسته بندی ها را به طراحی کوراسیون آشپزخانه مدرن، طراحی آشپزخانه کلاسیک، سنتی، روستایی یا به سبک شخصی مورد علاقه تان اختصاص دهید.

حالا می توانید مشخص کنید اگر تمایل به تغییر دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید دارید، طراحی کابینت آشپزخانه سفید به همراه استفاده از چوب طبیعی گزینه های مورد علاقه تان هستند.

پس از انتخاب سبک طراحی دکوراسیون باید نوع و سبک تمامی موارد لازم برای اجرای آن را نیز انتخاب کنید که شامل:

  • سبک ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه، شکل درب ها، سبک طراحی و انتخاب رنگ
  • انتخاب متریال مصرفی برای صفحه یا رویه کابینت
  • انتخاب یخچال و سایر لوازم آشپزخانه
  • انتخاب سینک ظرفشویی
  • انتخاب شیر آب ظرفشویی
  • انتخاب لوستر، لامپ ها و سبک نورپردازی
  • انتخاب کفپوش
  • طراحی سقف آشپزخانه
  • انتخاب بک اسپلش (سبک طراحی دیوار پشتی گاز آشپزخانه)
  • لوازم تزئینی و طراحی دکورها

تغییر در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

بررسی طرح نهایی

زمانی که در طرح نهایی، طرح های قفسه ها، کفپوش، سقف، ارتفاع کابینت و سایر جزئیات را دیدید، این مرحله آغاز می شود. اگر طرح نهایی از همه نظر مناسب بود و قابلیت اجرا داشت می توانید کار را شروع کنید در غیر اینصورت باید مجددا روی جزئیات طرح تغییر دکوراسیون آشپزخانه کار کنید.

دقت به جزئیات و انتخاب همه مواردی که به آن ها علاقه دارید، در این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا در نهایت پس از مرحله تولید و نصب و اجرا این طرح نهایی است که در نتیجه کار خواهید دید.

پس از انجام مرحله طراحی زمانی را برای بررسی طرح در اختیار خواهید داشت. می توانید در این مرحله تمامی جزئیات را به همراه متخصصی که کار طراحی دکوراسیون را انجام داده است، بررسی کنید.

پس حتما قبل از پیاده سازی طرح، آن را بررسی کنید و محاسبه هزینه ها را از یاد نبرید.

برآورد تقریبی هزینه ها

اگر تا این مرحله هزینه ها را محاسبه نکردید، حتما و در همین مرحله این کار را آغاز کنید. همیشه باید طبق هزینه هایی که برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه یا منزل در نظر گرفتید، انتخاب های خود را انجام دهید. می توانید برای اطمینان خاطر در مرحله طراحی برای انتخاب هر یک از موارد سه گزینه برای خود ایجاد کنید.

بهترین طرح شماتیک را به عنوان گزینه اول قرار دهید. تمامی هزینه ها تقریبی هستند و در زمان اجرای پروژه اگر بابت بودجه با مشکل مواجه شدید گزینه های دوم و سومی نیز برای اجرا وجود خواهد داشت.

مسلما تمامی سعی بر اجرای طرح اول و استفاده از بهترین متریال های مصرفی است. اما در زمان اجرای پروژه تغییر دکوراسیون آشپزخانه و بازسازی آن باید تمامی موارد را در نظر داشت.

تغییر دیزاین دکوراسیون

برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه آماده شوید

حداقل ۴ تا ۸ هفته برای بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه با توجه به حجم پروژه اجرایی زمان لازم است. در این مرحله باید تمامی لوازمی که در کابینت آشپزخانه یا سایر قسمت ها نگهداری می کنید را به محلی دیگر ببرید. همچنین برای جلوگیری از هرگونه آسیب بهتر است لوازم برقی را نیز در محلی دیگر برای استفاده قرار دهید.

اگر قصد دارید تا در زمان اجرای پروژه تغییر دکوراسیون آشپزخانه منزل را ترک نکنید حتما باید امکان آن را از شرکت اجرا کننده پرس و جو کنید، با توجه به حجم پروژه بازسازی آشپزخانه، شاید بهتر باشید تا در این مدت منزل را ترک کنید.

تغییر دیزاین و دکوراسیون آشپزخانه

نتیجه کار را بررسی کنید

پس از تحویل نتیجه کار باید یک لیست از موارد فراموش شده در اجرا، موارد اشتباه یا گزینه هایی که انجام نشده است، تهیه کنید. این لیست کوچک می تواند شامل فراموش کردن نصب پالت پلاستیکی لامپ، لکه های رنگ یا خراب بودن لولای یکی از درب های کابینت باشد.

گاهی اوقات موارد بسیار مهمی در نتیجه کار همانند محل نصب اشتباه هود یا یک خراش بزرگ روی صفحه کابینت اتفاق می افتد. پس باید به تمامی موارد کوچک و بزرگ توجه کنید و آن ها را در لیست نهایی قرار دهید.

حال باید برای رفع ایرادات تمامی این موارد اقدام کنید. می توانید این لیست را در اختیار شرکت اجرا کننده تغییر دکوراسیون آشپزخانه برای رسیدگی و رفع ایرادات قرار دهید.

در این مرحله و در صورت وجود مشکلات بزرگ باید مجددا زمانی را برای رفع آن ها در نظر بگیرید. در غیر اینصورت با صرف زمانی کوتاه می توانید نتیجه نهایی را مجددا پس از رفع نقایص کوچک، بررسی کنید.

حتی به هنگام خرید کردن نیز امکان فراموش کردن یک سری اقلام وجود دارد. پس بعد از اجرای کار و پس از تهیه چک لیست، احتمال نیاز مجدد به بررسی را در نظر داشته باشید.

 

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون منزل، دکوراسیون آشپزخانه و طراحی کابینت کلاسیک، مدرن، هایگلاس مطابق با انواع سلیقه ها است. می توانید برای مشاوره رایگان، دریافت پاسخ سوالات و برآورد تقریبی هزینه پروژه های اجرایی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب