لیست محتوای این مقاله:

گالری تصاویر انواع میز جلو مبلی + ویدیو

انتخاب میز جلو مبلی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]“میز جلو مبلی” به عنوان یکی از اجزاء حذف نشدنی دکوراسیون پذیرایی مدرن، تأثیر چشمگیری در زیبایی و جلوه آن دارد. بدیهی است که انتخاب یک میز جلو مبلی مناسب، مانند دیگر اجزاء دکوراسیون منزل به دانش و تخصص گسترده ای در این زمینه نیازمند است.

اهمیت میز جلو مبلی تا آنجا است که در صورت متناسب نبودنش با دیگر اجزا مبلمان و سبک دکوراسیون داخلی منزل، تعادل و هارمون کلی دکوراسیون داخلی را بر هم می زند. فاکتورهای زیادی برای انتخاب میز جلو مبلی مناسب وجود دارد که در بین آنها می توان به کاربری مبل، ابعاد سالن پذیرایی، سبک و استایل دکوراسیون داخلی منزل، جنس، شکل و فرم آن اشاره کرد.

بهتر است قبل از انتخاب یک میز جلو مبلی، ابتدا در مورد کارایی آن و نوع نیازتان فکر کنید. اگر بدانید سالن پذیرایی تان دقیقاً چه چیزی کم دارد، انتخاب دقیق تری خواهید داشت. برای تعیین ابعاد میز جلو مبلی از یک نوار رنگی کمک بگیرید و اندازه آن را در سالن پذیرایی خود بررسی کنید تا از متناسب بودن آن با ابعاد دیگر مبلمان و فضای خالی قابل دسترس اطمینان حاصل کنید.

میز جلو مبلی

استفاده از چند میز جلو مبلی کوچک به جای یک میز جلو مبلی بزرگ

اگر اتاق پذیرایی بسیار بزرگ است می توانید از یک میز جلو مبلی بزرگ استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که به جای استفاده از یک میز جلو مبلی در ابعاد خیلی بزرگ، از دو یا سه میز جلو مبلی یک دست و کوچکتر در کنار هم استفاده کنید. با این شیوه در صورت نیاز به فضای عبور و مرور در میهمانی ها، می توانید یک یا دو عدد از این میزها را به گوشه ای از اتاق انتقال دهید.

اما در روزهای معمولی وجود هر دو یا سه عدد میز جلو مبلی کمک می کند تا بر حسب نیاز خود آنها را در  هر جایی از اتاق قرار دهید. به خاطر داشته باشید که در صورت استفاده از یک میز مستطیل خیلی بزرگ به جای چند میز کوچک، ابعاد این میز باید حدودا ۱۲۰ در ۷۰ سانتی متر باشد. اگر این میز مربع است، ابعاد آن را ۱۲۰ در ۱۲۰ انتخاب کنید.

میز جلو مبلی مستطیلی سه تیکه

میز جلو مبلی لبه دار، بهترین انتخاب برای تمیزی منزل

اگر عادت دارید قهوه و چایی را در سالن پذیرایی صرف کنید، یک میز جلو مبلی لبه دار بهترین انتخاب ممکن است. استفاده از این نوع میز باعث می شود تا احتمال ریختن قهوه و چایی کمتر شود. اگر بچه دار هستید و اسنک و دیگر تنقلات را برای بچه ها روی میز جلو مبلی قرار می دهید، باز هم استفاده از میز جلو مبلی لبه دار بهترین انتخاب برای شما است. این نوع میزها به دلیل شباهت سطحشان به سینی، به میزهای جلو مبلی با سطح سینی شکل نیز مشهورند.

توجه داشته باشید که میزهای جلو مبلی باید با مبلمان اطرافشان هم ارتفاع باشند. این ارتفاع به طور متوسط باید حدوداً ۴۶ سانتی متر (بسته به نوع مبلمان منزل) باشد. اگر یک میز جلو مبلی لبه دار را انتخاب می کنید، توجه داشته باشید که ارتفاع آن از مبلمان اطرافش بیشتر نباشد. در صورتی که ارتفاع میز جلو مبلی لبه دار از مبلمان اطرافش بیشتر باشد ممکن است هنگامی که بدون نگاه کردن نوشیدنی خود را روی آن می گذارید به لبه های آن برخورد کند و روی زمین بریزد.

میز جلو مبلی لبه دار

 

میز جلو مبلی شیشه ای

اگر نمی خواهید که میز جلو مبلی نقطه کانونی دکوراسیون داخلی اتاق باشد، بهتر است میز جلو مبلی با سطح شیشه ای را انتخاب کنید. همانطور که در تصویر می بینید، میز جلو مبلی با سطح شیشه ای به راحتی با دیگر اجزا دکوراسیون ترکیب می شود. انتخاب این نوع میز باعث می شود تا تمامی اجزا دکوراسیون به یک میزان در کانون توجه قرار گیرند و تنها میز جلو مبلی در کانون توجه نباشد.

میز جلو مبلی شیشه ای

میز جلو مبلی با اسکلت فلزی و سطح شیشه ای

انتخاب میز جلو مبلی با اسکلت فلزی و سطح شیشه ای باعث دلباز شدن فضای داخلی اتاق می شود. اگر یک فرش نفیس در اتاق دارید و نمی خواهید وجود مبلمان مانع دیدنش شود، انتخاب این نوع میز ایده بسیار خوبی است. توجه داشته باشید که سطح شیشه ای این نوع میزها اکثراً در لبه های بیرونی سبز رنگ است و اگر این نوع رنگ را نمی پسندید می توانید یک شیشه بی رنگ که البته گرانتر است برای آن سفارش دهید.

میز جلو مبلی با تلفیق شیشه و فلز

با میزهای جلو مبلی چوبی، خانه را دنج تر کنید

اگر از آن دسته افرادی هستید که دنج بودن منزل بیشتر از هر چیزی برایتان ارزشمند است، میزهای جلو مبلی چوبی را انتخاب کنید. برای پر کردن فضای خالی زیر این میزها می توانید صندوقچه یا سبدهای چوبی را زیر آن قرار دهید و از این فضای خالی حداکثر استفاده را ببرید و بر زیبایی آن بیفزایید.

میز جلو مبلی چوبی

میزهای جلو مبلی پارچه ای، راه حلی برای راحتی

میزهای جلو مبلی پارچه ای نیز انتخاب به جا و مناسبی برا داشتن یک فضای دنج و راحت به حساب می آیند. توجه داشته باشید که جنس پارچه این میز مناسب باشد زیرا اکثر افراد تمایل دارند برای راحتی بیشتر پایشان را روی آن دراز کنند. این میز جلو مبلی را حدوداً ۴۶ سانتی متر دورتر از مبلمان راحتی قرار دهید تا بتوانید به راحتی پایتان را روی آن بگذارید. بهتر است جنس این پارچه حاوی الیافی مانند ریون، کتان و ویسکوز نباشد.

با علم بر اصول انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی، در انتخاب این نوع میز جلو مبلی نهایت دقت را داشته باشید. اگر رنگ پارچه این میز با یکی از اجزا دکوراسیون خانه هارمونی داشته باشد (مانند رنگ صورتی جلو مبلی در تصویر زیر)، انسجام دکوراسیون داخلی حفظ خواهد شد. بهتر است قبل از خرید میز جلو مبلی پارچه ای تکه ای از پارچه نمونه آن را به خانه ببرید تا از هارمونی آن با دیگر اجزاء دکوراسیون منزلتان اطمینان یابید. برای تزیین آن می توانید کتاب و دیگر آیتم های دکوراتیو را روی آن قرار دهید.

میز جلو مبلی پارچه ای

اگر قصد دارید روی این میز غذایتان را صرف کنید و جنس پارچه میز جلو مبلی از نوع لمسه کوبی شده است، عمق لمسه ها را در نظر بگیرید. زیرا خرده های غذا به راحتی درون این لمسه ها می روند و تمیز کردن آن کار راحتی نیست.

میز پارچه ای لمسه کوبی شده

میزهای جلو مبلی از جنس چوب طبیعی منحصر بفرد باشید

 وجود برشها و رگه های چوب طبیعی در این نوع میزهای جلو مبلی تداعی کننده طبیعیت است و جلوه ای مدرن و بسیار منحصر بفرد را در دکوراسیون منزل ایجاد می کند. انتخاب این نوع میزها در کنار اجزاء پارچه ای مانند مبلمان راحتی و فرش، می تواند فضایی گرم و دنج را خلق کند. برای مراقبت از سطح این میزها بهتر است هنگام صرف نوشیدنی از زیر لیوانی و سینی استفاده کنید و سطح آن را با سیلر جلا دهید.

میز جلو مبلی از جنس چوب طبیعی

با میز جلو مبلی از جنس سنگ طبیعی به فضا روح بدهید

میزهای جلو مبلی از جنس سنگ طبیعی را می توان هم در دکوراسیون داخلی منزل مدرن و هم دکوراسیون منزل کلاسیک به کار برد. اگر  رنگ های غالب در پالت رنگ به کار رفته در منزلتان خنثی هستند، این نوع میز جلومبلی انتخاب مناسبی است. این میز جلو مبلی در یک فضای خنثی تبدیل به نقطه کانونی می شود و به آن روح می دهد.

میز جلو مبلی از جنس سنگ طبیعی

راحتی بیشتر با میزهای جلو مبلی گرد

میزهای جلو مبلی گرد به سهولت رفت و آمد باز شدن فضا کمک می کنند. توجه داشته باشید که این نوع میزها بر خلاف میزهای مستطیلی برای هر نوع دکوراسیونی مناسب نیست. اگر مبلمان مستطیلی شکل دارید، بهتر است از میزهای گرد برای ایجاد تعادل در شکل هندسی دکوراسیون استفاده کنید.

میز جلو مبلی گرد

 

اگر فضای اتاق بزرگ است و تمام مبلمان ها به این میز دسترسی ندارند، از میزهای جلومبلی گرد آشیانه ای که معمولاً در ست های سه تایی در دسترس قرار دارند، استفاده کنید. با این انتخاب می توانید در صورت عدم نیاز به هر یک از این میزها، آن را زیر میز بزرگتر مخفی کنید.

میز جلو مبلی گرد آشیانه ای

میز جلومبلی در سبک وینتیج، تاریخ را به خانه بیاورید

سبک وینتیج یک سبک کلاسیک محسوب شود که با عناصر کهنه و قدیمی فضایی نوستالژیک و تاریخی را خلق می کند. اگر قصد دارید میز جلو مبلی در سبک وینتیج انتخاب کنید، بهتر است یکی دیگر از اجزا دکوراسیون منزل با آن همخوانی داشته باشد. برای مثال می توانید یک تابلوی هنری یا یک گلدان را در گوشه ای از منزل با آن هماهنگ کنید.

در صورت انتخاب میز جلو مبلی در سبک وینتیج  توجه داشته باشید که اگر پایه های آن فلزی است، کشیدن آن بر روی سطح سرامیکی موجب ایجاد خراش نشود یا اگر آن را روی فرش قرار می دهید، پایه های آن به فرش آسیب نزند یا جای آن روی فرش باقی نماند.

میز جلو مبلی وینتیج

با میز جلو مبلی غیر استاندارد، فضا را دلباز کنید

گاهی اوقات یک میز جلو مبلی غیر استاندارد دقیقاً همان چیزی است که منزلتان به آن نیاز دارد. در این صورت، انتخاب یک میز جلو مبلی با ارتفاع بسیار کم، سطح افقی جذابی را در نمای کلی فضا خلق می کند. این سطح افقی باعث می شود که مبلمان راحتی سفید رنگ و تابلوها بهتر دیده شوند.

میز جلو مبلی کم ارتفاع

به طور کلی مهم ترین قانون در انتخاب میز جلومبلی توجه به کارایی آن در فضای داخلی و هارمونی آن با دیگر اجزا دکوراسیون است.

 

[/vc_column_text][cz_gap height=”20px”][vc_column_text]

نمونه تصاویر انواع میز جلومبلی

[/vc_column_text][cz_gallery layout=”cz_grid_c3″ id=”cz_100856″ images=”5753,5754,5755,5756,5757,5758,5759,5760,5761,5762,5763,5764″][cz_gap height=”20px”][vc_column_text]

ویدیو ساخت انواع میز جلومبلی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_gap height=”20px”][vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjI4NzI1MDI2NzE4MCUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRmxac2g1JTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDg3MjUwMjY3MTgwJTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]

8 thoughts on “گالری تصاویر انواع میز جلو مبلی + ویدیو

  1. با سلام بسیار مطلب کامل و سودمندی ارائه فرمودید و بسیار در انتخاب میز جلوی مبلی به من کمک کرد. لطفا به کارتون ادامه بدید با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب