لیست محتوای این مقاله:

بدون اکسسوری دکوراسیون داخلی مسلما زیبایی منزل شما ناتمام است!

اکسسوری دکوراسیون داخلی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکسسوری دکوراسیون داخلی در زبان فارسی به معنای لوازم جانبی است که یکی از عناصر مکمل در دکوراسیون داخلی هستند. اکسسوری ها اشیا و لوازم هنری که در چیدمان منزل و دکوراسیون داخلی استفاده می شوند که جز ضروریات منزل نیستند اما هدف از استفاده ی آن ها جلب توجه و زیبایی محیط منزل است. درواقع آن ها کیفیت سطح چیدمان و دکوراسیون را ارتقا می دهند.

استفاده از اکسسوری دکوراسیون داخلی باعث گرم تر شدن فضای منزل و پر کردن قسمت های خالی در دکوراسیون منزل می شود. همچنین به دلیل کم هزینه بودن یکی از عناصر پرطرفدار در دکوراسیون داخلی هستند.

استفاده از محصولات اکسسوری دکوراسیون داخلی می توانند کمبود رنگ خاصی برای ایجاد بالانس و تعادل رنگ بصری را جبران کنند.

اکسسوری دکوراسیون داخلی

از اهمیت اکسسوری دکوراسیون داخلی غافل نشوید

علاوه بر جنبه زیباسازی اکسسوری ها ، استفاده از آن باعث رفع نقص ها، کمبودهای تعادلی و ایجاد حس غیر یکنواختی نیز می شود. همانطور که گفته شد اکسسوری ها از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منازل هستند که باید در حین انتخاب آن باید به متناسب بودن آن با فضای منزل و سبک دکوراسیون موجود دقت شود.

اکسسوری های دکوراسیون داخلی در قسمت های مختلف کاربرد دارند. به عنوان مثال در قسمت نشیمن منزل به دلیل حوزه فعالیت و زندگی روزانه در این فضا تاثیر بسیار زیادی دارند.

یکی از نکات مهم در رابطه با دکوراسیون منزل آن است که بتوانید در محیطی که با مبلمان مختلف پرشده است از اکسسوری دکوراسیون داخلی به گونه ای درست و اصولی استفاده نمایید که محیط را جذاب تر کنید نه اینکه به شلوغی آن بیفزایید.

مطلب مرتبط: فنگ شویی چیدمان منزل برای دکوراسیون شادی بخش

لوازم تزیینی در دکوراسیون منزل

گیاهان آپارتمانی؛ زیباترین اکسسوری دکوراسیون داخلی

گل ها و گیاهان از دیر باز به عنوان اکسسوری دکوراسیون داخلی منازل جایگاه ویژه ای دارند و می توانند جلوه ای خاص و چشم نواز برای فضای مورد نظر به وجود بیاورند.

امروزه که اکثر خانه ها به فرم آپارتمانی در آمده گیاهان مناسب خانه های آپارتمانی توانسته اند این کمبود و محدودیت را جبران کنند. این المان های طبیعی پیوندی بین زندگی صنعتی و طبیعت برقرار می کنند و نشاط و سرزندگی را به فضا اضافه می کنند. اما این ویژگی تنها علت تمایل استفاده از گیاهان آپارتمانی به عنوان اکسسوری دکوراسیون داخلی و محبوبیت این المان نیست. تاثیرات متفاوت و مثبت و موثر گیاهان آپارتمانی سبب شده که افراد و ساکنین خانه های آپارتمانی با اهداف مختلفی از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی فضای خانه استفاده کنند که این امر، نقش مهم و موثر این المان را در فضای داخلی منزل و یا ساختمان نشان می دهد.

با توجه به شرایط امروزی و آلودگی های مختلف هوا، یکی از ساده ترین روش های موثر برای داشتن هوای پاکیزه تر و تصفیه شده، استفاده و به کار گیری گیاهان در دکوراسیون داخلی است. گیاهان با جذب مواد آلاینده و کربن دی اکسید و تولید اکسیژن، به شما هوایی تمیز و قابل تنفس ارائه می دهند و در نتیجه به حفظ سلامتی شما کمک شایانی می کنند.

اکسسوری اتاق پذیرایی

وجود تکه ای کوچک از طبیعت مانند گیاهان آپارتمانی، می تواند حس حضور در طبیعت را تقویت کند و حس آرامش، سرزندگی و مثبتی به افرادی که در آن فضا حضور دارند بدهد.

گیاهان می توانند رنگ های زنده و جذابی را به دکوراسیون داخلی خانه تان اضافه کنند. رنگ های گیاهان آپارتمانی محدود نیست و برگ ها و گل های آن ها دارای رنگ های متنوع و زیبایی هستند.

همانند شکل زیر جلوه و زیبایی برگ ها و گل های طبیعی گیاهان، در نوع خود خاص و منحصر به فرد است. نمای ایجاد شده توسط گیاهان، دکوراسیونی متفاوت ایجاد خواهد کرد که زیبایی آن در ذهن بیننده ماندگار خواهد بود حضور در مجاورت گیاهان حس سر زندگی و نشاط را به انسان بر می گرداند و او را از حالت دلمردگی و روزمرگی زندگی ماشینی خارج می کند. علاوه بر این، حضور گیاهان و نیاز به نگه داری آن ها سبب می شود افراد روحیه مسئولیت پذیری بیشتری پیدا کنند و خود را در قبال نگه داری و سالم نگه داشتن آن ها مسئول بدانند.

اکسسوری گیاهان در آپارتمان

پرده و پوشش پنجره ها را با دکوراسیون ست کنید

انتخاب پرده نقش به سزایی در دکوراسیون داخلی منزل دارد.
انتخاب پرده معیارهایی دارد از جمله : جنس ، رنگ ، طرح و اینکه پرده برای چه مکانی قرار است انتخاب شود و طراحی دکوراسیون داخلی به سلیقه و ذوق شما بستگی دارد.
انتخاب رنگ های روشن بی شک خانه را بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهد.
حال اینکه پرده برای کدام قسمت خانه انتخاب شود جای بحث دارد .پرده ی مناسب آشپزخانه بی شک باید جنسی داشته باشد که طی دفعات شست وشو حالت خودش را از دست ندهد .

تاثیر پرده در زیبایی منزل
چرا که آشپزخانه به دلیل داشتن ذرات معلق قاعدتا زودتر و بیشتر از پرده های دیگر کثیف می شود .

مطلب مرتبط: پارتیشن در طراحی دکوراسیون منزل

اکسسوری منزل چیست؟

و مسئله ای که امروزه همه با آن درگیر هستند کوچک بودن فضا ست که اگر شماهم از آن دسته هستید از پرده های ضخیم برای آشپزخانه استفاده نکنید چون این پرده ها باعث کوچک تر نشان دادن فضا می شوند. و همچنین سعی کنید از پرده های سبک برای آشپزخانه استفاده کنید که شستشوی راحتی داشته باشند . خوش سلیقه ها می دانند که پرده هارا باید به گونه ای انتخاب کنند که به طرح و رنگ آن ها با دکوراسیون خانه شان ست باشد . در نتیجه موقع خرید و انتخاب پرده این نکته را به یاد داشته باشید که پرده ها با مبل ،فرش و تابلوهای شماهماهنگی داشته باشد .
اگر بخواهید می توانید بایک تضاد رنگی فضایی چشمگیر را خلق کنید مانند تصویر زیر که به راحتی تضاد رنگی مشخص است. ست کردن رنگ سفیدبا رنگ هایی مانند قرمز ،سورمه ای ،آبی و… می تواند فضایی بینهایت شیک و چشمگیر را به وجود آورد . بنابراین شما لازم نیست همه چیز یک رنگ و خسته کننده باشد با کمی حوصله و سلیقه خانه تان را به نام خودتان می کنید.
دقت داشته باشید که هرچه طرح های انتخابی شما ساده تر باشد خیلی تأثیر گذار تر خواهد بود.

جدیدترین اکسسوری منزل

نورپردازی مناسب اکسسوری دکوراسیون داخلی را زیباتر می کنند

با استفاده هوشمندانه از نور به عنوان اکسسوری دکوراسیون داخلی، می توانید  فضایی را وسیع تر و یا کوچک تر نمایش دهید . برای این منظور کافی است نورپردازی ها را بر روی دیوارها و کنج های محیط انجام دهید. به این ترتیب اطراف محیط روشن تر از مرکز شده و بزرگتر جلوه می کند. حال آنکه به عنوان مثال اگر در نورپردازی یک اتاق نشیمن تنها به منبع نورزایی برای روشن کردن منطقه ای کوچک در محدوده مبلمان بسنده کنیم، دامنه دید افراد محدود شده و در نتیجه فضا حتی کوچکتر از آنچه هست به نظر می آید.

مطلب مرتبط: ایده هایی برای نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی منزل

در بحث دکوراسیون داخلی نباید از نور غافل شد. زیبایی که به چشم می آید برگرفته از پرتو نور روشنایی است وگرنه در تاریکی، زیبایی مفهومی ندارد، زیبایی حقیقتی با نور معرفت درک می گردد و زیبایی ظاهری باحس بینایی قابل روئیت است. نور و روشنایی چه ظاهری وچه عرفانی باعث می شود که زیبایی به چشم آید و رنگ و سایر زیبائی های شییء جلوه کند. بنابراین بحث نور و پرداختن به آن می تواند در مباحث زیبایی شناسی وهنر جایگاه ویژه ای داشته باشد.

نور در دکوراسیون داخلی بر روی اشیا خاص تاکید می کند. برای منحصر به فرد شدن دکوراسیون داخلی منزل باید در محیط های پرنور اکسسوری های خاص را قرار داده تا زیبایی آن ها دوچندان شود. این تاثیر نور به راحتی در تصویر زیر مشخص است.

نورپردازی در منزل

اکسسوری میز جلومبلی

اکسسوری میز جلومبلی

تاثیر  فرش های زیبا  و گرما بخش در دکوراسیون داخلی

یکی از عناصر مهم در زیبایی و جلا دادن به دکوراسیون داخلی هر خانه‌ای، فرش است.

ابتدا باید مشخص کنید فرش را برای کدام قسمت از خانه و دکوراسیون منزل می‌خواهید. فرشی که برای اتاق پذیرایی می‌خرید از لحاظ جنس و طرح باید با فرشی که قرار است در اتاق خواب بیندازید، متفاوت باشد. گاهی فرش به عنوان اکسسوری داخلی برای عده‌ای در خانه چنان اهمیت و ارزش دارد که تمام سبک و چیدمان دکوراسیون خانه آن‌ها مانند رنگ مبلمان، دیوار پوش‌ها و پرده را بر مبنای طرح و رنگ‌های آن فرش طراحی می‌کنند. اولین نکته در زمان انتخاب فرش اندازه آن است. اندازه فرش در بهبود دکوراسیون داخلی خانه اهمیت دارد و برای انتخاب درست آن باید به عواملی مانند ابعاد فضایی که قرار است فرش را در آن پهن کنید، ابعاد مبلمان و نوع چیدمان خانه توجه نمایید. اینکه بخواهید فرش خانه مورد توجه یا در حقیقت کانون توجه خانه‌تان باشد یا خیر نیز مهم است و باید به آن‌ها توجه کنید. بعد از انتخاب سایز مناسب فرشی که نیاز دارید باید الگو و طرح فرش مورد نظرتان را انتخاب کنید.

تاثیر فرش در زیبایی منزل
الگو و طرح فرش اصولاً متناسب با سبک کلی طراحی دکوراسیون فضایی که قرار است فرش را قرار دهید، انتخاب می‌شود. توجه کنید که خانه‌ها و سبک دکوراسیون آن‌ها معمولاً کلاسیک، مدرن یا تلفیقی است. تنوع رنگ و مدل برای طراحی دکوراسیون زیاد است و به‌ راحتی از بین آن‌ها با کمی صبر و حوصله می‌توانید بهترین انتخاب را برای خانه‌تان داشته باشید.
اگر سبک خانه شما کلاسیک است می‌توانید از انواع فرش‌های دستباف، جاجیم، گلیم، گبه‌های رنگی و … استفاده کنید و اگر خانه‌تان سبکی مدرنی داشته و مبلمان راحتی و مدرنی دارید، بهتر است از سبک‌های جدید که رنگ‌های شادی دارند استفاده کنید.. رنگ فرش یکی از مهم‌ترین عناصر مهم در زمان انتخاب فرش است. تاثیر بسزای فرش در تصاویر زیر قابل اهمیت است. ساده‌ترین فرش‌ها اگر رنگ‌های جذاب و گیرایی داشته باشند می‌توانند در دکوراسیون داخلی خانه‌تان نقش زیادی ایفا کنند و به همین دلیل برای انتخاب آن‌ها دقت زیادی باید داشته باشید.

مدل فرش در منزل

استفاده از آثار هنری را فراموش نکنید

با استفاده از آثار هنری به عنوان اکسسوری دکوراسیون داخلی می‌توانید نقطه کانونی خیره‌کننده‌ای را برای اتاق نشیمن یا پذیرایی خود ایجاد کنید.

تابلوهای هنری در دکوراسیون منزل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. از تابلوهای نقاشی برای تعیین رنگ دیوارها و ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون می‌توان استفاده کرد. همچنین تابلوهایی با نقوش هندسی می‌تواند برای ایجاد گرما و صمیمت لازم برای دکوراسیون استفاده شود. تابلوهای نقاشی هرکدام ویژگی‌های خاصی دارند که باید آن را متناسب با دکوراسیون خانه استفاده کرد. نکات اصولی مهمی نیز در انتخاب تابلوهای نقاشی وجود دارند که آگاهی از آن‌ها برای حصول نتیجه بهتر ضروری است. ازجمله این نکات می‌توان به‌اندازه تابلو، افقی یا عمود بودن آن و طرح روی تابلو اشاره کرد.

از آثار هنری که دارای نقوش هندسی هستند می‌توان برای ایجاد بافت در دکوراسیون خانه استفاده کرد. این سبک در خانه‌های مینیمال و مدرن که عموماً از رنگ‌های خنثی برای دکوراسیون استفاده می‌شود.

برای ایجاد فضای صمیمی و گرم بهتر است از طرح‌های برجسته و پرنقش در اکسسوری دکوراسیون داخلی استفاده شود. می‌توانید در اتاق نشیمن کوسن‌ها را نیز با نقش تابلو هماهنگ کرده و فضا را گرم‌تر و صمیمی‌تر کنید.

سینی تزئینی روی میز

سینی تزئینی روی میزفروشگاه اکسسوری منزل

از آنجایی که امروزه تاثیر بسزای اکسسوری دکوراسیون داخلی بر زیبایی و منحصر یفرد شدن منزل ثابت شده است تعداد بسیار زیادی فروشگاه اکسسوری منزل وجود دارد که اجناس بسیار خاص و شیکی برای همه سلیقه ها دارند.

فروشگاه اکسسوری منزلفضایی متفاوت و برجسته در خانه داشته باشید

همیشه حضور یک شی متفاوت از جنس و مدل با سایر وسایل منزل به عنوان یک اکسسوری دکوراسیون داخلی باعث گیرا شدن فضا می شود. مثلا وجود یک دست مبلمان قدیمی ایتالیایی در کنار مبلمان کلاسیک روز، یک بافت جدید می سازد که در هیچ جای دیگر آن را نمی بینید. سعی کنید رنگ کاناپه سه نفره را متفاوت با کاناپه های دیگر در نظر بگیرید. برجسته کردن یک گوشه از منزل با اکسسوری های قدیمی، رنگ تند یا هر چیز جدید دیگری دکوراسیون منزل را خاص و منحصر به فرد می کند.

 بروزترین اکسسوری دکوراسیون داخلی

 

فروش اکسسوری منزل

در فروشگاه اکسسوری منزل اجناس بسیار لوکس زیادی برای فروش اکسسوری منزل وجود دارد. برای خرید و انتخاب آن ها باید حتما به سبک کلاسیک یا مدرن منزل توجه کرد.

فروش اکسسوری منزل

برای اکسسوری دکوراسیون داخلی تلفیقی کار کنید

قطعا محدودیتی برای تلفیق و ترکیب وسایل وجود ندارد وبه راحتی می توانید بر اساس علاقه و سلیقه خود دست به ترکیب بافت ها بزنید. فرش یک بخش مهمی است که در کنار مبلمان و اکسسوری ها ترکیبی بی نظیر همراه با تضاد و شخصیت ایجاد کرده است.

رنگ ها را باهم ست کنید ولی جنس ها را از بافت های گوناگون انتخاب کنید. کاناپه ای با چرم قهوه ای در کنار کاناپه های پارچه ای جلوه خاصی به دکوراسیون داخلی منزل می دهد. فرش هایی از جنس پوست و چرمی در اتاق خواب با بافتی متفاوت اکسسوری دکوراسیون داخلی خاص و متفاوتی است.

دیوارهایی با جنس های متفاوت رنگ، کاغذ، چوب، پتینه و …. می توانند جز اکسسوری دکوراسیون داخلی مدرن برای این روزها باشند.

 اکسسوری دیزاین منزل

راهنمای چیدمان اکسسوری در دکوراسیون داخلی

هر وسایل جانبی چیدمانی به جز وسایل ضروری می تواند از دسته اکسسوری دکوراسیون داخلی منازل باشد. نکته ای بسیار قابل تامل است نحوه چیدمان این اکسسوری ها می باشد. دقت کنید تا خانه را با این وسایل غیر ضروری شلوغ و در هم نکنید. اباژور ها، شمع و… باید سرجای مخصوص به خود گذاشته شوند.

معمولا سطوحی مانند میز یا دراور، با آینه یا اثری هنری در مرکز، یا گلدان و شمعدان در طرفین، تزیین می‌شوند. ولی این دکوراسیون متقارن، خیلی زود برای اعضای هر خانه‌ای خسته‌کننده می‌شود. در چیدمان وسایل دکوری، بیشتر از تقارن به تعادل توجه داشته باشید و آیتم‌های کوچکتر را در گروه‌های سه یا پنج عضوی، کنار هم قرار دهید یا تعادل را با موقعیت و ابعاد برقرار کنید.

دیزاین منزل 2019

برای استفاده از اکسسوری در دکوراسیون کیفیت را به کمیت ترجیح دهید

اجناس بی‌کیفیت قیمت کمتری دارند و در تمام فروشگاه‌های محلی به‌راحتی یافت می‌شوند. ولی آیا واقعا قصد دارید محیطی را که هر روز زمان زیادی در آن صرف می‌کنید با چنین وسایلی تزیین کنید؟! وقتی نوبت به چیدمان اتاق‌‌ها می‌رسد، کیفیت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بنابراین انتخاب یک قطعه‌ تزیینی زیبا و ارزشمند به خانه شما نمای بهتری می‌دهد تا چیدن چندین وسیله‌ ریز و درشت که کیفت چندانی ندارند.

 دیزاین منزل با اکسسوری

قیمت سینی اکسسوری

 قیمت سینی اکسسوری

در زمینه انتخاب اکسسوری دکوراسیون داخلی باید به این دو نکته زیر توجه داشت :

  • توجه به فضای اطراف اکسسوری
  • رعایت اصل کلی تناسب و تعادل

در نهایت اکسسوری های دکوراسیون داخلی بستر مناسبی را برای انتخاب های جسورانه فراهم می کند که با تلفیق خلاقیت و محیط  می توانند نشانگر شخصیت و روحیه افراد باشند. این تاثیرگذاری، حس تعلق و راحتی را به افراد منتقل می کند و باعث می شود که فرد از حضور در فضای مورد نظر، لذت ببرد.

اکسسوری تزیینی 2019

 

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد طراحی دکوراسیون منزل، طراحی دکوراسیون آشپزخانه و طراحی انواع کابینت مدرن، چوبی، کلاسیک، نئوکلاسیک و کابینت با رنگ پلی اورتان است. می توانید برای دریافت پاسخ سوالات یا برآورد تقریبی هزینه پروژه های اجرایی با کارشناسان ما در تماس باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 thoughts on “بدون اکسسوری دکوراسیون داخلی مسلما زیبایی منزل شما ناتمام است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب