لیست محتوای این مقاله:

انتخاب سینک ظرفشویی مناسب از عوامل زیبایی آشپزخانه

انتخاب سینک ظرفشویی مناسب

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

انتخاب سینک ظرفشویی

برای انتخاب سینک ظرفشویی گزینه های زیادی مثل سینک زیر کابینتی فاقد سینی، سینک فانتزی روکار و انواع مختلف سینک فانتزی توکار خواهید داشت. انتخاب سینک ظرفشویی یکی از عوامل زیبایی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن است.

تنوع بسیار زیادی در انواع مختلف سینک ها وجود دارد که باید با توجه به نیازی که در آشپزخانه برای شستن ظروف وجود دارد، مورد مناسب را انتخاب کنید. حال در کنار استفاده مناسب از سینک ظرفشویی، باید به زیبایی آن نیز توجه شود.

در مورد هزینه های نصب و قیمت انتخاب سینک ظرفشویی نیز می توان گفت که سینک های دو لگنه یا بیشتر هزینه بیشتری خواهند داشت. انتخاب سینک های ظرفشویی سه گانه نیز هزینه بیشتری نسبت به سینک های تک لگنه و دو لگنه دارد.

قیمت سینک های تک لگنه و دو لگنه تفاوت زیادی ندارند و قیمت آن ها با توجه به متریالی که برای ساخت استفاده شده است، طریقه نصب و اندازه آن تغییر می کند. در چنین شرایطی تعداد لگن سینک اهمیت نخواهد داشت.

انتخاب سینک ظرفشویی

انتخاب سینک ظرفشویی تک لگنه

اگر تمایل دارید که سینک ظرفشویی ارتفاع زیادی داشته باشد تا بتوانید به راحتی تمامی ظروف را در آن بچینید، انتخاب سینک ظرفشویی یک لگنه با عمق زیاد گزینه مناسبی خواهد بود.

سینک های بزرگ و عمیق باعث راحت تر شدن کار شستشوی ظروفی همچون تابه و قابلمه های بزرگ یا تخته های آشپزی را راحت تر می کند.

همچنین زمانی که ظروف کثیف در سینک باشد، از فضای بیرونی نمای بدی نخواهد داشت، زیرا می توانید به راحتی تمامی ظروف را در سینک بچینید.

 

انتخاب سینک ظرفشویی تک لگنه

مسلما انتخاب سینک ظرفشویی تک لگنه گزینه مناسبی برای استفاده چند منظوره نیست. برای افرادی که از ماشین ظرفشویی استفاده نمی کنند سینک تک لگنه انتخاب خوبی نخواهد بود. زیرا انجام تمامی کارها از قبیل شستشو، آب کشی و خشک کردن ظروف در یک سینک ظرفشویی تک لگنه کابینت آشپزخانه کار سختی است.

انتخاب سینک ظرفشویی تک لگنه برای افرادی مناسب است که همیشه برای شستن ظروف از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند. همچنین اگر بیشتر از ظروف بزرگ استفاده می کنید، سینک های تک لگنه با ارتفاع زیاد و به سبک های مدرن انتخاب جالبی خواهند بود.

تنوع زیادی در سبک طراحی دکوراسیون مدرن در انتخاب سینک ظرفشویی وجود دارد که این روزها سینک را به عوامل زیبایی طراحی دکوراسیون آشپزخانه تبدیل کرده است.

 

سینک ظرفشویی تک لگنه

انتخاب سینک ظرفشویی تک لگنه مدرن

می توان با به کار بردن ایده های کوچک اما خلاقانه از سینک ظرفشویی تک لگنه برای زیبایی بیشتر طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرد. به سینک تک لگنه جالبی که در این تصویر استفاده شده است، دقت کنید. همانطور که می بینید سینی های کوچک و جالبی در اطراف سینک طراحی شده است. همین کار باعث آسان تر شدن کار شستشو و خشک کردن ظروف می شود.

همچنین خطوط روی سینی ها مانع از جمع شدن آب در فضای اطراف سینک می شود. همانطور که توضیح دادیم، طراحی سینک ها به قدری با ایده های مدرن تغییر کرده اند که می توانید موارد جالب و منحصر به فردی را به عنوان سینک آشپزخانه انتخاب کنید.

انتخاب سینک ظرفشویی تک لگنه مدرن

 

انتخاب دو سینک ظرفشویی تک لگنه

خلاقیت در طراحی و انتخاب سینک ظرفشویی در این تصویر را ببینید. از دو سینک تک لگنه بزرگ و عمیق در طراحی دکوراسیون این آشپزخانه استفاده شده است. با این کار علاوه بر استفاده از مزایای سینک ظرفشویی تک لگنه فضایی کافی برای آب کشی یا خشک کردن ظروف در اختیار خواهید داشت.

منظور از انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه تنها نصب یک سینک ساده نیست. می توانید از ایده های مختلف و مدرنی برای ترکیب و هماهنگی نصب سینک ها در کنار یکدیگر استفاده کنید.

اگر به طراحی دکوراسیون با ایده های خاص علاقه دارید، پس حتما از ایده های خلاقانه و منحصر به فرد در طراحی سینک ظرفشویی استفاده کنید.

انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه

 

انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه با یک سینک اضافه کوچک

اگر به سینک بیشتری در آشپزخانه نیاز دارید با در نظر گرفتن هزینه ها و میزان فضای بیشتری که نیاز است، می توانید یک سینک تک لگنه کوچک مربعی یا دایره ای شکل در فاصله ای نزدیک به سینک دو لگنه یا در فضای کابینت جزیره ای نیز در نظر بگیرید.

خوب مسلما از سینک ظرفشویی دو لگنه برای شستن و خشک کردن ظروف استفاده خواهید کرد. انتخاب یک سینک تک لگنه کوچک مدرن و زیبا می تواند محلی برای شستن لیوان ها یا استفاده مهمانان باشد. به قدری ایده های خاص در سینک های مدرن متنوع است که می توانید انواع آن ها را برای زیباتر شدن طراحی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنید.

در تصویر زیر می بینیم که طراح دو سینک تک لگنه با فاصله برای ایجاد فضایی بیشتر طراحی کرده است. در کنار گاز یک سینک کوچک دیگر برای ایجاد فضای بیشتر شستشو و زیبایی در نظر گرفته شده است. همیشه خلاق باشید تا نتیجه منحصر به فردی از طراحی دکوراسیون را تجربه کنید.

انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه

انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه

بهترین و پرطرفدارترین گزینه در انتخاب سینک ظرفشویی مسلما سینک های دو لگنه هستند. به دلیل ایجاد فضای کافی و همچنین امکان انجام چند کار به صورت همزمان همانند شستشو و آبکشی ظروف، بیشتر افراد سینک های دو لگنه را انتخاب می کنند.

اگر بیشتر اوقات خود ظرف ها را شستشو می دهید و کمتر از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، حتما انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه را در الویت خود قرار دهید.

با انتخاب این سینک ها می توانید علاوه بر فراهم کردن فضای بیشتر با کمی خلاقیت و ذوق و انتخاب نوعی خاص از انواع این سینک ها، زیبایی خاصی در فضای دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایجاد کنید.

 

انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه

اصولا سینک های ظرفشویی دو لگنه خیلی بزرگ نیستند زیرا دو قسمت آن از یکدیگر جدا می شوند و هر یک از آن ها به تنهایی خیلی بزرگ نیست. شستن ظروف خیلی بزرگ همانند تابه یا تخته های آشپزی به دلیل بزرگ نبودن لگن های این سینک ها کار سختی است.

یک راه حل برای رفع این مشکل در انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه وجود دارد. با انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه که یکی از آن ها بزرگتر از دیگری باشد می توانید از لگن بزرگتر برای شستن ظروف و از لگن کوچکتر برای خشک کردن آن ها استفاده کنید.

اصولا عمق و ارتفاع لگن های این سینک ها نیز نسبت به سینک های تک لگنه کمتر است. با انتخاب این سینک ها فضای بیشتری در بخش زیرین برای طراحی کابینت آشپزخانه وجود خواهد داشت.

اما اصولا افرادی که سینک ظرفشویی کوچکی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کرده اند، تمایل به جایگزینی آن با سینک های بزرگتر و عمیق تر دارند. این افراد انتخاب سینک ظرفشویی تک لگنه یا دو سینک تک لگنه بزرگ با عمق زیاد را گزینه مناسب تری می دانند.

 

انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه

در صورتی که نیاز دارید تا از سینک ظرفشویی دو لگنه برای چند کار استفاده کنید اما نیاز به فضای بیشتری در لگن های آن دارید، می توانید تا سینک های دو لگنه بزرگتر با عمق بیشتر را انتخاب کنید. خوب مسلما این سینک ها فضای بیشتری از کابینت های آشپزخانه را اشغال می کنند، اما در عین حال امکان انجام چند کار به صورت همزمان نیز برای شما فراهم می شود.

پس به هنگام انتخاب سینک ظرفشویی حتما از میزان فضای مورد نیاز آن و فضایی که قصد دارید تا به آن اختصاص دهید، مطمئن شوید.

انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه

 

انتخاب سینک ظرفشویی سه لگنه

با انتخاب سینک ظرفشویی سه لگنه خیلی راحت می توانید در فضای کافی ظروف را شستشو دهید و از لگن دیگر برای خشک کردن آن استفاده کنید و در عین حال یک فضای خالی نیز در اختیار خواهید داشت.

به دلیل بزرگتر بودن سینک های ظرفشویی سه لگنه مسلما فضای بیشتری از بخش زیرین و صفحه کابینت را باید به نصب این سینک ها اختصاص دهید.

مسلما انتخاب سینک ظرفشویی سه لگنه گزینه بسیار مناسبی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه های بزرگ با فضای کافی است.

انتخاب سینک ظرفشویی سه لگنه

 

به هنگام انتخاب سینک ظرفشویی حتما میزان فضای مورد نیاز برای شستشو ظروف، میزان استفاده از ماشین ظرفشویی و همچنین فضایی که در اختیار دارید را در نظر بگیرید.

همانطور که ذکر کردیم اگر الویت شما در شستن ظروف استفاده از ماشین ظرفشویی است مسلما انتخاب سینک ظرفشویی تک لنگه بهترین گزینه خواهد بود.

اما اگر آشپزخانه شلوغی دارید که نیاز به شستشو ظروف و استفاده از سینک را بیشتر می کند، می توانید انتخاب سینک ظرفشویی دو لگنه یا سه لگنه را جز الویت های خود قرار دهید.

 

طراحی کابینت آشپزخانه سه لگنه

انتخاب سینک ظرفشویی مناسب یکی از انتخاب هایی است که به هنگام شروع کار طراحی یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه پیش روی خواهید داشت. موارد زیادی همچون انتخاب متریال، رنگ صفحه کابینت، سبک طراحی دکوراسیون مدرن یا کلاسیک، انتخاب کفپوش، سبک نورپردازی، شیرآلات، انتخاب رنگ، طراحی کابینت آشپزخانه چوبی یا ام دی اف و… نیاز به تجربه برای انتخابی درست دارند.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی منزل است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب