لیست محتوای این مقاله:

راهکارهایی برای تزیین آشپزخانه با استفاده ازگلدان و گیاه آپارتمانی

راهکارهای استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه برای تزیین آشپزخانه ایرانی شما تأثیر چشم گیری دارد. به شرط آنکه با روش‌های تزئین آشپزخانه با گلدان و گیاه آشنایی داشته باشید، آن هم روش هایی که در سال ۲۰۲۰ بیشتر طرفدار دارند.. در ادامه همراه نیکا چوب، فعال در زمینه دکوراسیون اداری، تجاری، منزل، رستوران و کافی شاپ بمونید تا با نحوه دیزاین آشپزخانه با گیاهان طبیعی بیشتر آشنا شوید.

طراحی آشپزخانه و دیزاین آن برای ایجاد فضایی زیبا به عنوان قلب خانه، گران‌قیمت است! این در حالی است که تزیین آشپزخانه با گلدان و گیاه نه تنها هزینه زیادی برای شما ندارد، بلکه میزان اثربخشی آن به منظور ایجاد فضایی آرامش بخش، بیش از سایر روش هاست. اما برای اینکه طراحی کل ساختمان شما همگام با هم باشد بهتر است طراحی داخلی همه جا را در نظر بگیررید و خوب در همین رابطه بهتر است به مقالات طراحی داخل منزل و دکوراسیون منزل در سایت نیکا چوب مراجعه کنید.

راهکارهای استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه
دیزاین آشپزخانه سفید و سیاه همراه با گیاهان آپارتمانی

مزایای تزیین و طراحی آشپزخانه با گلدان و گیاه

  • اولین مزیتی که در خصوص استفاده از گل و گیاه برای دکوراسیون آشپزخانه می‌توان به آن اشاره کرد، فضای آرامش بخشی است که به دلیل رنگ سبز گیاه ایجاد می‌شود. در سال‌های اخیر، از رنگ سبز به دلیل تأثیرگذاری آن در بهبود روحیه افراد، در طراحی آشپزخانه و سایر قسمت‌های خانه مانند اتاق‌خواب، به‌وفور استفاده‌شده و می‌شود.
  • مورد دومی که از آن به عنوان یکی دیگر از مهم ترین مزایای اجرای راهکارهای استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه یاد می‌شود، تمیز کردن هوای داخلی است. شاید تاکنون به این مزیت استفاده از گل و گیاه در فضای داخلی خانه فکر نکرده باشید؛ چراکه اکثر ما تصور می‌کنیم که وظیفه پاک سازی هوا به عهده درختان تنومند است! اما جالب است بدانید که گیاه در هراندازه و شکلی که باشد، به پاک سازی هوا کمک زیادی می‌کند.
  • گرچه موارد زیادی در خصوص دیزاین آشپزخانه ایرانی با گل و گیاه وجود دارد، اما مورد آخری که ما در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم، خنثی کردن انرژی‌های منفی موجود در فضا است. البته فرقی نمی‌کند که انرژی موجود در فضا مغناطیسی است یا معنوی، با استفاده از گیاهان می‌توانید آن را تا حد زیادی خنثی کنید. مانند وقتی که مودم اینترنت را در آشپزخانه قرار داده‌اید!!
تزئین آشپزخانه با گلدان و گیاه
گیاهان آپاتمانی زینت بخش آشپزخانه ساده و سفید هستند.

راهکارهای استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه

در ادامه، روش‌هایی برای طراحی و چیدمان آشپزخانه ایرانی با گل و گیاه در اختیارتان قرار می‌دهیم. اینکه کدام یک از روش‌های گفته شده بهتر هستند، به سلیقه و ساختار آشپزخانه شما بستگی دارد. پس انتخاب نهایی به عهده خودتان است.

  • بهتر است از گیاهانی که در محیط های گرمسیر و مرطوب رشد کرده‌اند برای دیزاین آشپزخانه استفاده کنید.
  • برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین فضای آشپزخانه و سایر قسمت‌های خانه، در انتخاب رنگ گلدان‌ها دقت کنید.
  • گیاهانی که ازلحاظ قدی، بلند هستند را در کنار دیوارهای بدون طرح و ساده قرار دهید. (گیاهان بلند در فضای داخلی آشپزخانه بزرگ تر به نظر می‌رسند، چراکه از سایر لوازم داخلی خانه مانند مبلمان دور هستند) البته درصورتی که دیوار آسیب دیده‌ای به دلیل نم آب دارید، بهتر است از این گیاهان برای پوشاندن آن استفاده کنید.
  • از چند گیاه کوچک به صورت مجموعه‌ای در کنار هم استفاده کنید. یک گیاه تنها، لطف زیادی ندارد.
  • گیاهان کوچک گل دار را جلوی گیاهان بلند قرار دهید.
  • استفاده از گیاهان بلند و لاغر، موجب بلندتر شدن سقف آشپزخانه می‌شوند. این امتیاز را از دست ندهید.

پرسش‌های متداول

استفاده از چه گیاهانی برای تزیین آشپزخانه توصیه می‌شود؟

بهتر است از گیاهانی که با محیط‌های مرطوب و گرم سازگار هستند، استفاده کنید؛ چراکه به دلیل پخت و پزی که در آشپزخانه انجام می‌شود، فضای داخلی آشپزخانه گرم و مرطوب است.

آیا استفاده از گیاهان آویزان در تزیین آشپزخانه ایده خوبی است؟

خیر. استفاده از این نوع گیاهان، باعث کوتاه‌تر نشان داده شدن ارتفاع سقف می‌شود.

بهترین ترکیب رنگ گل و گیاه در آشپزخانه چیست؟

به‌طورمعمول، بهتر است که برای دکوراسیون آشپزخانه گل و گیاه را در فضاهایی با رنگ‌ های روشن قرار دهید. البته این به این معنا نیست که نمی‌توانید گیاهان را در کنار کابینت‌های تیره رنگ قرار دهید.

نکته آخر

با توجه به مواردی که در خصوص راهکارهای استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه و مزایای پیاده‌سازی هر یک از آنها بیان شد، استفاده از گیاهان آپارتمانی را در دکوراسیون آشپزخانه پیشنهاد و البته توصیه می‌کنیم. درصورتی که برای اجرای ایده‌های گفته شده، نیاز به مشاوره و تیم اجرایی دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت، با تیم خلاق طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب در ارتباط باشید. فرقی نمی‌کند که چقدر بودجه و فضا در اختیار دارید، ما حتماً ایده ای برای بهتر شدن چیدمان آشپزخانه شما داریم.

گالری تصاویر تزیین آشپرخانه با گلدان

زیباتر شدن آشپزخانه با استفاده از گلدان و گیاهان آپارتمانی
از طراحی های زیبا برای آشپزخانه شما گلدان های سفید همراه با شمع های معطراست.
راهکارهایی برای زیباتر شدن آشپزخانه با استفاده از گلدان و گیاهان آپارتمانی
از گل های کاکتوس برای زیبایی فضای آشپزخانه استفاده کنید.
راهکارهایی برای زیباتر شدن آشپزخانه با استفاده از گلدان و گیاهان آپارتمانی
پرده ای سفید وسبزازگلدان های زیبا پیشنهاد خوبی برای آشپزخانه شماست.
راهکارهایی برای زیباتر شدن آشپزخانه با استفاده از گلدان و گیاهان آپارتمانی
با گل های آپارتمانی آکواریوم سبز آشپزخانه خود را بسازید.
راهکارهایی برای زیباتر شدن آشپزخانه با استفاده از گلدان و گیاهان آپارتمانی
گل و گیاه آپارتمانی پلکانی سبز و زیبا برای شماهستند.

2 thoughts on “راهکارهایی برای تزیین آشپزخانه با استفاده ازگلدان و گیاه آپارتمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب