لیست محتوای این مقاله:

طراحی زیبای آشپزخانه بارنگ آبی| پایان سلطنت رنگ سفید

استفاده از رنگ سفید در آشپزخانه از کابینت‌ها گرفته تا دیگر المان‌های آشپزخانه از رایج‌ترین رنگ‌هایی است که همه ما استفاده می‌کنیم. اما اگر شما هم می‌خواهید به این سلطنت پایان دهید یکی از پیشنهادات ما به شما در تیم طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب کابینت آبی‌ رنگ و یا به‌ طورکلی آشپزخانه بارنگ آبی است.

در این مطلب با ما همراه باشید تا استفاده از رنگ آبی در طراحی آشپزخانه را باهم بررسی کنیم. اگر شما آشپزخانه‌تان را طراحی کرده‌اید ولی به رنگ آبی علاقه ‌مند هستید اصلاً نگران نباشید برای شما هم پیشنهادات جذابی خواهیم داشت.

آشچزخانه نئوکلاسیک چوبی و رنگ پلی اورتان

رازهای نهفته در رنگ آبی

رنگ آبی که از رنگ‌های اصلی محسوب می‌شود گسترده‌ ترین رنگی است که از آسمان تا دریا شاهد وجودش در طبیعت هستیم، رنگی که به‌عنوان نماد آرامش از آن یاد می‌شود در گروه رنگ‌های سرد قرار می‌گیرد و به‌ راحتی می‌توان آن را با طیف رنگی قهوه‌ای، قرمز و نارنجی و حتی رنگ‌های طبیعی چوب ترکیب کرد.

با کمی خلاقیت در استفاده از رنگ آبی متوجه زیبایی و جذابیت آن خواهید شد چراکه طیف گسترده آن از پالت آبی کلاسیک‌ ترند سال ۲۰۲۰ گرفته تا آبی آسمانی پاسخ گوی تمام سلایق افراد خواهد بود. انتخاب از میان این طیف کاملاً به سلیقه فرد بستگی دارد آبی فیروزه‌ای و روشن شاید خلاقیت بیشتری داشته باشد و استفاده از آبی تیره فضا را جدی‌تر کند ولی به‌هرحال نگران نباشید و با کمی زمان آبی موردنظرتان را پیدا کنید.

طیف رنگی آبی

کابینت ‌آبی‌رنگ برای تمامی سبک‌ها

اخیراً استفاده از رنگ آبی در کابینت آشپزخانه از محبوبیت بیشتری برخورداراست. استفاده از رنگ آبی و ترکیب آن بارنگ‌های روشن و حتی چوب ‌دست مارا در انتخاب سبک کابینت باز می‌گزارد.

  • کابینت آبی‌رنگ سبک مدرن: اگر علاقه‌مند به کابینت مدرن هستید و یا سبک کلی منزل شما مدرن است پیشنهاد ما به شما استفاده از طیف روشن رنگ آبی است که در کابینت‌های زمینی و کانتر میتوان استفاده کرد.
  • کابینت آبی‌رنگ سبک کلاسیک و نئو کلاسیک: این سبک‌ها به دلیل وجود جزیره از طراحی‌های زیباتری برخورداراست و همچنین وجود ابزارها بر روی کابینت و ویترین‌هایی که ترکیبی از چوب و شیشه است می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای نشان دادن زیبایی کابینت آبی‌رنگ باشند در این سبک‌ها خود را محدود به طیف خاصی از رنگ آبی نکنید و با توجه به علاقه، متراژآشپزخانه و تیم طراحی که از آنها مشاوره می‌گیرید انتخاب کنید. وجود یک تیم طراحی مجرب و خلاق بسیار به شما در این مسیر کمک خواهد کرد برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با کارشناسان ما در نیکاچوب درارتباط باشید.
  • کابینت آبی‌رنگ سبک روستیک (Rustic): زمانی که از سبک روستیک حرف می‌زنیم یعنی وجود چوب، سنگ و المان‌های طبیعی در دکوراسیون آشپزخانه‌تان است. به تنهایی استفاده از چوب آشپزخانه شما را دلگر می‌کند پیشنهاد ما ترکیب آن با کابینت آبی رنگ به همراه یک نورپردازی زیبا است. رنگ طبیعی چوب به همراه رنگ سردی مثل آبی ترکیب زیبایی است که از تجربه آن پشیمان نخواهید شد.
آشپزخانه سبک مدرن آبی رنگ
آشپزخانه سبک روستیک آبی رنگ
آشپزخانه سبک نئوکلاسیک آبی رنگ
آشپزخانه سبک نئوکلاسیک آبی رنگ

تابه‌حال به داشتن جزیره آبی‌رنگ فکر کرده‌اید

آشپزخانه‌تان به شما اجازه داشتن جزیره را می‌دهد این المان را در طراحی آشپزخانه دست‌کم نگیرید چراکه شاید شما هم شجاعت استفاده از کابینت آبی‌رنگ را نداشته باشید در اینجاست که جزیره به شما کمک می‌کند که برای شروع جادوی رنگ آبی را به آشپزخانه بیاورید.

جزیره آبی

اگر در آشپزخانه‌تان پنجره‌ای ندارید و یا فکر می‌کنید فضا بسته به نظر می‌رسد؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ آبی آسمانی برای جزیره است، چراکه وجود رنگ آبی آسمانی یاد آور آسمان و فضای باز برای شماست و بسیار به از بین رفتن احساس بسته بودن و دلگیر بودن فضا به شما کمک می‌کند.

جزیره آبی رنگ

سلیقه افراد متفاوت است و ما نمی‌خواهیم شما خود را محدود به استفاده از رنگ آبی در جزیره کنید وجود رنگ طوسی، خاکستری پیشنهادهای ما به شما است. برای آشپزخانه‌هایی با کابینت سفید و روشن وجود جزیره‌های بارنگ آبی تیره به‌راحتی می‌تواند مرکز توجه آشپزخانه شما باشد.

اگر برای آشپزخانه چوبی از جزیره استفاده می‌کنید استفاده از رنگ آبی تیره و یا سرمه ای گزینه‌های خوبی خواهد بود. جزیره آبی تیره برای هر سبک آشپزخانه‌ای زیباست از مدرن گرفته تا کلاسیک باکمی هوشمندی می‌توانید از این مورد در آشپزخانه‌هایی که جزیره تیره برای آن طراحی‌شده است هم استفاده کنید.

جزیره تیره رنگ

برای کدام‌یک از بخش‌های آشپزخانه می‌توان از رنگ آبی استفاده کرد؟

پیشتر گفتیم که اگر آشپزخانه سفید و یا رنگ دیگری دارید ولی علاقه مند به رنگ آبی هستند پیشنهادات جذابی برای شما خواهیم داشت. پس با دقت بیشتری به گزینه های زیر توجه کنید.

المان هایی برای داشتن آشچزخانه ابی

لوستر و لوازم روشنایی

برای آشپزخانه‌های سفید و رنگ روشن لوستر یکی از المان‌های است که می‌توان به خوبی از آن برای زیبایی آشپزخانه استفاده کرد که از لوستربا رنگ آبی به خوبی می‌توانید کمک بگیرید. لوازم روشنایی در دکوراسیون گزینه مناسبی برای اعمال تغییرات است چراکه با کمترین هزینه می‌توان از آن بهره برد.

لوستر روشنایی آبی

صندلی

اگر به استفاده از رنگ آبی در آشپزخانه خود علاقه مند هستید و امکان تغییرات اساسی را ندارید صندلی از گزینه های آسان برای اعمال رنگ آبی در دکوراسیون آشپزخانه است.

صندلی آبی برای آشپزخانه

رنگ دیوار و بین کابینتی

زمانی که در مراحل اولیه طراحی آشپزخانه هستیم می‌توانیم از تغییرات بیشتری استفاده کنیم که رنگ دیوارها، کاشی و حتی به‌طور خاص بین کابینتی‌ها را می‌توان به رنگ موردنظر درآورد. کاشی‌ها و بین کابینتی‌های زیبایی به رنگ آبی به‌خصوص در طراح‌های کاملاً ایرانی را شاهد هستیم پس به خوبی از این گزینه استفاده کنید.

دیوار ابی برای آشچزخانه
دیوار ابی برای آشچزخانه

لوازم آشپزخانه

این روزها استفاده از لوام آشپزخانه رنگی شایع شده است و برای کسانی که می خواهند خاص باشند پیشنهاد ما به شما در این زمینه استفاده از گاز و هود آبی‌رنگ است. البته می‌توان از اکسسوری‌های آبی رنگ نیز استفاده کرد که با هزینه‌های کمتری قابل اجرا است.

لوازم آشپزخانه آبی

از چه جنسی برای کابینت آبی‌رنگ استفاده کنیم ام دی افMDF و یا رنگ پلی اورتان


از اول صحبتمان تا به حالا از جذابیت و زیبایی رنگ آبی گفتیم ولی مهم‌ترین المان موجود در آشپزخانه کابینت است که می‌توان از آن به‌صورت کامل یعنی یک آشپزخانه با کابینت آبی‌رنگ استفاده کنیم و یا بخشی از کابینت‌ها را هوایی یا زمینی را آبی کنیم.

انتخاب جنس بسیار مهم است، کابینت ام دی اف MDF از رایج‌ترین جنس کابینت موجود در بازار است که از قیمت مناسبی برخوردار است قابلیت ابزار پذیری دارد و در برابر تغییرات دمایی مقاوم است اما فراموش نکنید که محدودیت رنگ را در روکش‌های این جنس شاهد هستیم و به‌اندازه کابینت‌های پلی اورتان نمی‌توان روی قابلیت ضد آب بودن آن حساب کرد.

کابینت ام دی اف آبی رنگ به سبک نئو کلاسیک
کابینت ام دی اف آبی رنگ به سبک مدرن

در مقابل کابینت ام دی اف آبی‌رنگ به شما کابینت پلی اورتان را معرفی می‌کنیم که تشکیل‌شده از ام دی اف خام به همراه یک لایه رنگ پلی اورتان است مهم‌ترین مزیت استفاده از این جنس نداشتن هیچ‌گونه محدودیت برای انتخاب رنگ از میان طیف آبی است چراکه هر رنگی که مدنظر شما باشد در سه نوع مات، براق و سوپر مات اجرا می‌شود.

دیگر مزیت کابینت رنگ پلی اورتان قابلیت نفوذناپذیری بالا نسبت به رطوبت و آب است که آن را خاص کرده اما این نکته را مدنظر داشته باشید که فضای رنگ‌کاری در کیفیت نهایی این کابینت‌ها بسیار تأثیرگذار است و حتماً کابینت خود را به مجموعه‌ای سفارش دهید که مهارت و ابزار لازم در این زمینه را داشته باشند.

کابینت ام دی اف آبی رنگ به سبک نئو کلاسیک

ما در مجموعه نیکا چوب با داشتن خط رنگ پلی اورتان آماده هرگونه سفارش گیری و ساخت کابینت های پلی اورتان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های انجام شده توسط نیکاچوب