کابینت‌های لوکس یا لاکچری برای آشپزخانه | به چه طرحی باید گفت لاکچری؟

خاص بودن و تفاوت در سبک زندگی، یک خصوصیت اخلاقی است که می‌تواند در بسیاری از ما نهفته باشد. این تمایل قادر است در زمینه‌های بسیار از جمله لباس، خودرو، چیدمان منزل، نوع آرایش و بسیاری موارد دیگر خود را نشان دهد. یکی از نقاط خانه که بسیار هم به چشم می‌آید آشپزخانه است که بسیار هم مستعد این است که لوکس یا لاکچری طراحی و ساخته شود. طراحی کابینت‌های لاکچری هنگام سفارش آشپزخانه‌های لاکچری در خانه افرادی که میل به متفاوت بودن دارند، از نقاط پرتوجه است.

این موضوع از مجموعه مطالب طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب به بررسی انواع کابینت‌های لاکچری برای آشپزخانه اختصاص دارد. با ما همراه باشید تا بدانیم چه ویژگی‌هایی در آشپزخانه های لاکچری وجود دارند که باعث می‌شوند آن‌ها را به این نام بشناسیم!

کابینت سبک نئوکلاسیک روشن،لاکچری و زیبا
کابینت لوکس با المان های قدیمی

دو چالش مهم در ارتباط با با کابینت‌های لاکچری برای آشپزخانه!

کابینت‌ها در آشپزخانه‌های لاکچری با دو چالش عمده و اصلی روبرو هستند. یکی از آن‌ها مربوط به جرئیات اجرایی و دیگری مرتبط با قیمت کابینت‌های لاکچری برای آشپزخانه است. از طرفی، چون مشتریان کابینت‌های لاکچری به تعداد محدود و اندک وجود دارند، بنابراین، یافتن یک کابینت ساز با سلیقه و ایده‌پرداز، که بتواند طرح‌های لوکس را چنین اجرا کند که حس لاکچری بودن را از بین نبرد، نیز به یک مسئله مهم تبدیل خواهد شد.

کابینت سبک نئوکلاسیک روشن،لاکچری و زیبا با المان‌های سبک روستیک

با این حال، سه نکته را هنگام سفارش یا خرید کابینت لوکس آشپزخانه عنوان می‌کنیم که توجه به آن‌ها می‌تواند شما را از ضرر و زیان مصون کند.

سه نکته مهم برای ساخت آشپزخانه‌های لاکچری که باید بدانید!

تصمیم گیری در خصوص انتخاب نوع کابینت‌های لاکچری برای آشپزخانه موضوع مهمی است. در زیر، سه نکته اصلی را با هم مرور می‌کنیم تا بدانیم چگونه از چالش‌های این انتخاب و تصمیم گذر کنیم.

۱. پیش از تصمیم به خرید و سفارش کابینت‌های لاکچری برای آشپزخانه، نسبت به نوع کابینت و جنس آن مطمئن شوید. آیا علاقه دارید از جنس ام دی اف MDF برای کابینت خود استفاده کنید یا قصد خرید کابینت‌های چوبی را دارید؟

اگر کابینت چوبی را می‌پسندید، کدام جنس از چوب را ترجیح می‌دهید؟ جواب به این سولات می‌توانند گام به گام، مسیر شما را در رسیدن به انتخاب صحیح و دقیق هموار نمایند. در این خصوص پیشنهاد می‌کنیم چند مطلب زیر را مطالعه کنید.

۲. طرح و سبک کابینت خود را درست انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید از آلبوم آشپزخانه‌ها و کابینت‌های لوکس و تصاویر آشپزخانه‌های لاکچری ایرانی یا نمونه‌های خارجی آن استفاده کنید. همچنین، می‌توانید با کابینت‌سازهای حرفه‌ای تر که تجربه و مهارت در طراحی آشپزخانه‌های لاکچری دارند نیز مشورت نمایید. این کار نیز به تصمیم‌گیری بهتر شما کمک زیادی خواهد کرد.

۳. در صورتی که تجربه یا دانش در زمینه کابینت و طراحی دکوراسیون داخلی نداشته باشید، تشخیص جزئیات فنی و تخمین قیمت کابینت‌‌های لاکچری برای آشپزخانه کاری سخت خواهد بود. بنابراین، لازم است در این خصوص با منابع و شرکت‌های معتبر و کسانی که تجربه کافی در طراحی دکوراسیون اداری، تجاری، منزل، رستوران و کافی شاپ دارند، مشورت نمائید. برای این کار شماره ۴۴۰۰۵۲۸۲ را فراموش نکنید.

کابینت نئوکلاسیک روشن با طراحی کانتری زیبا و کاربردی

قیمت کابینت برای آشپزخانه‌های لاکچری

تعیین قیمت برای کابینت آشپزخانه‌های لاکچری بستگی به عوامل مختلفی دارد. اولین نکته‌ای که در خصوص قیمت کابینت های لاکچری برای آشپزخانه مطرح است، نوع سبک و جنسی است که در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود..

در ساخت کابینت برای آشپزخانه‌های لاکچری می‌توان از هر نوع مواد اولیه‌ای استفاده کرد. هرچند رایج است که بیشتر از چوب و یا روکش‌های چوبی برای این کار استفاده شود. همچنین، استفاده از کابینت با رنگ پلی اورتان نیز در این زمینه رایج است؛ پس ابتدا باید نوع جنس خود را انتخاب کرده و سپس، اقدام به تخمین قیمت آن نمائید.

نکته دوم، ابعاد آشپزخانه و متراژ کابینت‌هایی است که قرار است طراحی و تولید شوند. همچنین طرحی که قرار است روی کابینت‌های ایجاد کنید نیز در درجه اهمیتی بالایی قرار دارد. برای ساخت کابینت در آشپزخانه‌های لاکچری، انواع و اقسام طرح‌ها و مدل‌ها، یراق آلات و ابزارها هستند که استفاده از هر کدام می‌تواند قیمت کابینت شما را دستخوش تغییرات زیادی کند.

بهترین راه این است که کابینت ساز ماهر و تائیدشده را به محل برده و پس از بیان تمام انتظارات خود و برداشت متراژ پروژه، قیمت نهایی طرح را از او بخواهید.

آشپزخانه چوبی به سبک روستیک

حال ببینیم که کابینت لوکس به چه معناست؟

وقتی صحبت از کابینت لوکس می‌کنیم، هر شخص می‌تواند معنا و برداشت خود را از آن داشته باشد. در کل، کابینت‌های لوکس، کابینت‌های مجللی هستند که معمولاً جزئیات نقش و طرح روی آن‌ها بسیار زیاد است. در ساخت کابینت‌های لاکچری برای آشپزخانه از بهترین جنس و یراق آلات، اکسسوری‌ها و طرح‌های CNC روی کابینت استفاده می‌شود.

عموماً، کابینت‌های لوکس یک وجه اشتراک مهم دارند و آن، قیمت بالای آنهاست؛ چرا که صحبت از کالای لوکس، همواره مساوی با پرداخت قیمت بالاتر است. معمولاً تیم حرفه‌ای طراح و تولیدکننده کابینت هستند که توان و دانش لازم برای ساخت کابینت‌های لوکس را دارند.

کابینت‌های لوکس به سبک ایرانی
کابینت نئوکلاسیک سفید با رنگ پلی اورتان

کابینت لوکس کلاسیک

کابینت‌های لوکس نیز در نوع خود به دسته‌های متفاوتی تقسیم‌بندی می‌شوند. کامل‌ترین و جامع‌ترین دسته‌بندی را می‌توان در دو گروه کابینت کلاسیک و کابینت مدرن تعریف کرد.

کابینت لوکس کلاسیک، کابینت‌هایی هستند که در ساخت آن‌ها، عمدتاً از مواد اولیه چوبی استفاده می‌شود. در واقع، می‌توان گفت اصلی‌ترین ویژگی که برای کابینت لوکس کلاسیک وجود دارد، استفاده از جنس چوب و روکش چوب در آن‌هاست.

یکی دیگر از مشخصه‌های این کابینت‌ها، ستون‌ها و سرستون‌های منبت‌کاری‌شده در کنار تاج و زیر چراغ‌هاست که نقطه تمایزی مهم با کابینت‌های مدرن به حساب می‌آیند. در ساخت کابینت لوکس کلاسیک، از ممبران نیز به عنوان مواد اولیه استفاده می‌شود.

کابینت‌های لوکس به سبک ایرانی
کابینت لوکس کلاسیک

کابینت لوکس مدرن

در ساخت کابینت‌های لوکس مدرن، عمدتاً از جنس‌هایی چون های‌گلاس و ام‌دی‌اف استفاده می‌شود. هرچند ممکن است در ساخت این نوع کابینت‌ها از چوب یا ممبران نیز استفاده شود، اما چیزی که این کابینت‌ها را به کابینت‌های مدرن تبدیل می‌کند، طراحی خیلی ساده و مینیمیال آن‌هاست.

همانطور که گفتیم، یکی از مشخصه‌های اصلی کابینت‌های لوکس، متریال بسیار باکیفیت و گران قیمت است. در ساخت کابینت‌های لوکس مدرن نیز از بهترین نوع جنس‌ها استفاده می‌شود. طراحی مینیمال و ترکیب رنگ، از مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که باعث ساخت یک کابینت لوکس مدرن خواهد شد.

کابینت مدرن لاکچری روشن
کابینت لوکس مدرن
کابینت مدرن لاکچری روشن

کابینت‌های لوکس به سبک ایرانی!

از آنجا که نقش آشپزخانه (یا به عبارت اصیل‌تر، مطبخ!‌) در خانه‌های ایرانی، از دیرباز نقش مهمی بوده، می‌توان کابینت‌های ایرانی را نیز به نوعی در دسته‌ای جدا قرار داد. کابینت‌های آشپزخانه ایرانی با طرح‌هایی که برگرفته از نقوش برجسته منبت کاری و نقش و نگارهای ایرانی هستند، مورد توجه قشری خاص قرار دارند.

کابینت های لوکس ایرانی نیز مدت‌هاست که در خانه‌های ایرانی و حتی کشورهای خارجی، طرفداران خاص خود را دارد. طرح کابینت‌های لاکچری ایرانی، تماماً به سبک کلاسیک بوده و در آن‌ها خبری از طرح‌های مینیمال و مدرن نیست.

در این کابینت‌ها، تاج‌ها و پاخورها با نقوش برجسته، منبت کاری شده‌اند و مزین به طرح‌های پیچیده هستند. از آن‌جا که عموما کابینت‌های این‌چنینی، با استفاده از دست اجرا می‌شوند، قیمت کابینت‌های لوکس ایرانی نیز بسیار بالاست!

کابینت‌های لوکس به سبک ایرانی
کابینت ممبران لوکس به سبک ایرانی
کابینت‌های لوکس به سبک ایرانی
کابینت کلاسیک ممبران  لوکس به سبک ایرانی
کابینت ممبران سفید طلایی لوکس به سبک ایرانی

دکوراسیون آشپزخانهدکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *