انواع روکش‌ ها و رنگ‌ ها برای طرح کابینت آشپزخانه

با تغییر رنگ‌ها، طرح و شکل، دستگیره‌ها و سایر قسمت‌ها در طرح کابینت آشپزخانه می‌توانید طراحی دکوراسیون منزل و طراحی دکوراسیون آشپزخانه را متحول کنید. چه به طراحی کابینت آشپزخانه مدرن یا کابینت آشپزخانه سفید، ساده یا کابینت آشپزخانه کوچک نیاز داشته باشید، می‌توانید با مشاهده تصاویر زیر ایده‌های ذهنی زیادی به دست آورید.

قبل از اقدام برای هر کاری از قبیل تغییر دکوراسیون داخلی منزل یا دکوراسیون آشپزخانه و کابینت‌های آن، نیاز به دیدن تصاویر مختلف برای تصور نتیجه نهایی خواهید داشت. دراین‌جا چند ایده متفاوت از طرح کابینت آشپزخانه و انواع روکش‌ها و رنگ‌ها را به همراه تصاویر آن معرفی کرده ایم.

برای طرح کابینت آشپزخانه با توجه به هدف استفاده از آن و سبکی که در نظر دارید، موارد بسیار زیادی وجود دارد. مسلما کابینت‌ سازی برای یک منزل با طراحی دکوراسیون داخلی مدرن تفاوت بسیار زیادی با کابینت‌ سازی یک کلبه جنگلی یا ویلا خواهد داشت.

ما در این‌جا سعی کرده‌ایم انواع روکش‌ها، رنگ‌ها، انواع مختلف درب‌ کابینت و یا سبک چیدمان دکوراسیون آشپزخانه را توضیح دهیم. با مطالعه مطلب زیر ایده‌های ذهنی زیادی به دست خواهید آورد.

کابینت آشپزخانه‌ کلاسیک طرح دار

کابینت آشپزخانه‌ کلاسیک طرح دار (Patterned Cabinets)

طرح‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک سفید بسیار زیاد و متنوع هستند. اما انتخاب شکل یکنواخت و سفید یک‌دست می‌تواند حالتی کسل‌کننده به فضای دکوراسیون آشپزخانه ببخشد. طرح ظریف و نامحسوس لوزی شکل یا شبکه‌ای در روکش چوبی کابینت آشپزخانه، می‌تواند رنگ سفید و یکنواخت کابینت‌ها را جذابتر کند.

کابینت آشپزخانه براق و ساده (Simple and Sleek Cabinets)

اگر فضای آشپزخانه بزرگ با پنجره نورگیر دارید یا محوطه آشپزخانه‌تان روشن و دلباز است، می‌توانید در طراحی دکوراسیون آن از رنگ‌ها متضاد و تیره استفاده کنید. به طور مثال طرح کابینت آشپزخانه براق و ساده به رنگ خاکستری تیره که از محبوب‌ترین رنگ‌های مدرن است، می‌تواند گزینه مناسبی برای فضای روشن آشپزخانه باشد. به دلیل وجود پنجره و نور طبیعی که در فضای آشپزخانه وجود دارد، طرح کابینت آشپزخانه به رنگ تیره باعث تاریکی یا کوچکتر دیده شدن آن نمی‌شود.

کابینت آشپزخانه با ویترین شیشه‌ای (Glass Door Cabinets)

برای طراحی کابینت آشپزخانه شیک مطابق با مد روز، می‌توانید ویترین‌های شیشه‌ای برای قرار دادن تزئینات، در نظر بگیرید. اگر نگران برهم ریختگی فضای داخلی کابینت و دیده شدن آن هستید، اما در عین حال به طرح کابینت آشپزخانه شیشه‌ای علاقه دارید، می‌توانید از شیشه‌های طرح‌دار استفاده کنید.

طرح کابینت آشپزخانه با درب‌های شیشه‌ای (Glass Front Cabinets)

استفاده ازدرب شیشه‌ای برای طراحی کابینت آشپزخانه، باعث دیده شدن فضای داخلی قفسه‌ها می‌شود. اما سبکی متفاوت و منحصر به فرد برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شمار می‌رود.

طرح کابینت کلاسیک آشپزخانه با چوب طبیعی

طرح کابینت کلاسیک آشپزخانه با چوب طبیعی (Classic Neutral Cabinets)

بیشتر افراد به لوازم خانگی و کابینتی که از جنس چوب طبیعی ساخته می‌شود، علاقه زیادی دارند. طرح سایه روشن چوب کابینت‌ها، نورپردازی مناسب، انتخاب رنگ سفید مات برای کابینت آشپزخانه، استفاده از سنگ مرمر به عنوان روکش کابینت‌ها، از روش‌های طراحی دکوراسیون کلاسیک آشپزخانه هستند.

طرح کابینت آشپزخانه جزیره‌ای

طرح کابینت آشپزخانه جزیره‌ای (Shelved Cabinets)

برای احساس راحتی بیشتر می‌توانید از طرح کابینت جزیره‌ای و کابینت‌های قفسه‌ای در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، استفاده کنید. کابینت جزیره‌ای محلی برای نگهداری لوازم آشپزخانه است که می‎‌‌توانید از آن به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده کنید.

طرح کابینت آشپزخانه با روکش چوبی شیاردار

طرح کابینت آشپزخانه با روکش چوبی شیاردار (Grooved Cabinets)

اگر در شهر کوچکی یا روستا زندگی می‌کنید و تمایل دارید که طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن داشته باشید، طرح کابینت آشپزخانه با روکش چوبی شیاردار در رنگ‌هایی مثل سبز ملایم، گزینه مناسبی است. کابینت‌های ساده از جنس چوب انتخاب مناسبی برای دکوراسیون خانه‌های کوچک روستایی یا کلبه‌ها هستند که شیارها و خطوط نازک روکش چوب می‌تواند زیبایی کابینت را در کنار سادگی، دو چندان کند.

طرح کابینت آشپزخانه با چوب صنوبر

طرح کابینت آشپزخانه با چوب صنوبر (Stained Pine Cabinets)

برای هر سبک از طراحی دکوراسیون آشپزخانه که دارید، می‌توانید از کابینت‌های با چوب صنوبر استفاده کنید. استفاده از روکش‌های چوبی صنوبر در رنگ‌های متضاد با هر سبکی از طراحی دکوراسیون داخلی سازگار است. اگر لوازم آشپزخانه‌تان به رنگ نقره‌ای یا تیره است، می‌توانید رنگ خاکستری را برای روکش کابینت‌ها انتخاب کنید.

طرح کابینت آشپزخانه پایه دار

طرح کابینت آشپزخانه پایه دار(Raised Cabinets)

اگر به نظافت آشپزخانه و کفپوش زیر کابینت‌ها اهمیت زیادی می‌دهید، حتما کابینت‌ پایه‌دار را انتخاب کنید. علاوه بر نظافت راحت‌تر کفپوش آشپزخانه، می‌توانید از سبک مدرن قرار دادن لامپ‌های ال ای دی، برای تزئین کابینت‌ها استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه قفسه‌ای

کابینت آشپزخانه قفسه‌ای (Mixed Material Cabinets)

به جای نصب کابینت‌های دیواری، می‌توان در قسمت بالایی دیوار آشپزخانه، از قفسه‌های چوبی استفاده کرد. ترکیب قفسه‌های چوبی در کنار دیگر قسمت‌های کابینت، سبکی منحصر به فرد است. می‌توانید از لوازم آشپزخانه برای تزئین این قفسه‌ها استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه با روکش چوب نرده‌ای شکل

کابینت آشپزخانه با روکش چوب نرده‌ای شکل (Wooden Fencing Cabinets)

طرح نرده‌ای برای روکش سطح چوبی کابینت یکی دیگر از انتخاب‌های منحصر به فرد برای طراحی دکوراسیون آَشپزخانه ویلا یا خانه‌های جنگلی است. زمینه سفید و طرح نرده‌ای چوب، فضای آرام و گرمی به آشپزخانه می‌بخشد.

کابینت آشپزخانه با روکش چوبی خط‌‌ دار

کابینت آشپزخانه با روکش چوبی خط‌‌ دار (Striated Cabinets)

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن و برای ایجاد فضایی گرم در آشپزخانه، باید از رنگ‌های خنثی و ملایم و روکش‌های چوبی با طرح ظریف استفاده کنید. طرح روکش چوبی براق که خطوط ظریفی دارد، باعث روشنایی فضای آشپزخانه و دکوراسیون داخلی منزل می‌شود.

طرح کابینت آشپزخانه با چوب بلوط

طرح کابینت آشپزخانه با چوب بلوط (Wire-Brushed Oak Cabinets)

استفاده از لوازم قدیمی و سنتی، به فضای داخلی آشپزخانه گرما می‌بخشد و زمان حضور در آن احساس راحتی خواهید داشت. ساخت کابینت آشپزخانه با چوب بلوط برای تمامی سبک از طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن، کلاسیک، سنتی و… مناسب است. طرح روکش چوبی بلوط، انرژی و گرمای مضاعفی را در فضای آشپزخانه ایجاد می‌کند.

طرح کابینت آشپزخانه با درب‌های توری (Chicken Wire Cabinets)

یکی از گزینه‌های متفاوت و منحصر به فرد، برای طرح کابینت آشپزخانه کلبه‌ها، خانه‌های روستایی، ویلا و یا کافی‌شاپ‌های مدرن، انتخاب درب توری شکل است.

انواع رنگ‌ها در طرح کابینت آشپزخانه

استفاده از رنگ رزگلد در قفسه‌های کابینت

استفاده از رنگ رزگلد در قفسه‌های کابینت (Rose Gold Hardware)

اگر سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌تان به شکل سنتی و با قفسه‌بندی است می‌توانید به جای فلزاتی مثل برنج که در آن به کار رفته است از قفسه‌های مسی استفاده کنید. رنگ رزگلد و فلز مس یکی دیگر از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای طراحی دکوراسیون منزل و آشپزخانه در سال ۲۰۱۹ هستند. تغییر طرح کابینت آشپزخانه‌های روستایی و سنتی با استفاده از مس رزگلد می‌تواند تغییرات زیادی در فضای آن ایجاد کند.

طرح کابینت آشپزخانه خاکستری

طرح کابینت آشپزخانه خاکستری (Gray Cabinets)

خاکستری رنگی خنثی و نرم است که باعث ایجاد تضاد بین رنگ‌های سفید و سیاه می‌شود و در طراحی آشپزخانه مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ترکیب این رنگ در کنار سفید و سیاه، باعث ایجاد تضاد رنگی زیبا و منحصر به فرد در فضای دکوراسیون آشپزخانه می‌شود. به کار بردن لوازم آشپزخانه نقره‌ای و استیلی رنگ در فضای آشپزخانه خاکستری، بسیار لوکس و شیک خواهد بود.

طرح کابینت آشپزخانه سیاه (All Black Cabinets)

طرح کابینت آشپزخانه سیاه با دستگیره‌ و حاشیه‌هایی از جنس برنج، فضایی گرم به طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه می‌بخشد. استفاده از رنگ‌های تیره برای کابینت آَشپزخانه و طراحی دکوراسیون آن، یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها در سال ۲۰۱۹ است.

طرح کابینت آَشپزخانه آبی

طرح کابینت آَشپزخانه آبی (Blue Cabinets)

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به رنگ آبی تیره به همراه لوازم خانگی نقره‌ای یا استیلی رنگ یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها در سال ۲۰۱۹ است. می‌توانید برای طرح کابینت آشپزخانه، رنگ آبی را با دیگر رنگ‌های خنثی ترکیب کنید.

طرح کابینت آشپزخانه سفید

طرح کابینت آشپزخانه سفید (White Cabinets)

اگر دکوارسیون آشپزخانه‌تان شکل سنتی و قدیمی دارد و تمایل دارید که آن را به سبک مدرن تغییر دهید، تغییر طرح کابینت آشپزخانه را در الویت قرار دهید. طرح کابینت آَشپزخانه سفید باعث ایجاد تغییرات چشمگیری در فضای داخلی و طراحی دکوراسیون آشپزخانه می‌شود. همچنین اگر در حال حاضر قصد تعویض لوازم آشپزخانه را ندارید، کابینت سفید، باعث تمیزتر دیده‌شدن آن‌ها نیز می‌شود.

طرح کابینت آشپزخانه فیروزه‌ای

طرح کابینت آشپزخانه فیروزه‌ای (Turquoise Cabinets)

انتخاب رنگ فیروزه‌ای برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه و ترکیب آن با رنگ سفید یکی از انتخاب‌های مناسب برای کابینت خانه‌های جنگلی، ویلا، کلبه‌های چوبی و خانه‌های روستایی است. می‌توان از شکل قفسه‌ای آن با ویترین شیشه‌ای، برای طرح کابینت آشپزخانه استفاده کرد. در سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن نیز انتخاب رنگ فیروزه‌ای می‌تواند شکل منحصر به فردی به فضای آشپزخانه ببخشد.

دکوراسیون آشپزخانهدکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *