طراحی کابینت آشپزخانه مدرن با ایده های کاربردی برای استفاده آسان

ایده های جذاب زیادی برای طراحی کابینت آشپزخانه مدرن به جهت بهترین و آسانترین استفاده از عمق و فضای موجود، ارتفاع و طراحی درب کابینت وجود دارد. می توانید با این ایده ها به ساده ترین شکل از طراحی کابینت آشپزخانه مدرن خود استفاده کنید.

زمانی که قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه یا طراحی کابینت آشپزخانه مدرن را دارید، مسلما ایده ها و نظرات زیادی پیش رو خواهید داشت. به طور مثال در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک گزینه هایی از قبیل انتخاب متریال در طراحی دکوراسیون، نوع قاب، شکل ظاهری درب ها، دستگیره درب کابینت، رنگ صفحه کابینت، طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه، رنگ پلی اورتان یا استفاده از روکش چوب یا ام دی اف و موارد بسیار دیگری برای تصمیم گیری پیش روی دارید.

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

به حداقل رساندن فضای نصب کابینت ها

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن دیواری با ارتفاع زیاد فضای مناسبی را برای نگهداری از لوازم ایجاد می کند. البته باید گفت که دستری به لوازمی که در قفسه آخر و انتها کابینت قرار داده می شوند، کار دشواری است. می توانید برای به حداقل رساندن نصب و طراحی کابینت آشپزخانه مدرن دیواری، ایده هایی در نصب کابینت زمینی در قسمت پشتی پنجره داشته باشید.

با این روش می توانید علاوه بر در اختیار داشتن فضای اضافه تر رویه و صفحه کابینت ها، به راحتی تمامی لوازم مورد نیاز را در دسترس داشته باشید.

اگر پنجره یا تراس رو به فضای باز در کنار آشپزخانه دارید، با این کار می توانید از یک منظره زیبا به هنگام سرو غذا لذت ببرید.

استفاده آسان از کابینت

در نظر گیری ارتفاع و عمق کم در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

به جای طراحی کابینت های دیواری با ارتفاع زیاد می توانید قفسه های خیلی کوچک با ارتفاع کم از یکدیگر طراحی کنید. در صورتی که امکان طراحی یک پنجره نورگیر در دیوارهای آشپزخانه را ندارید، بهترین روش برای استفاده بهینه از فضای خالی دیوار، طراحی کابینت آشپزخانه مدرن است.

در صورتی که قفسه ها را با فاصله های بسیار کم و کوچک طراحی کنید می توانید به هر وسیله ای یک قفسه و طبقه جداگانه اختصاص دهید. این کار کمک زیادی در یافتن سریع و راحت تر لوازم خواهد کرد.

طراحی قفسه های باز در کابینت

قفسه های باز در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

اگر به فضای بیشتر برای نگهداری از لوازم یا قرار دادن تزئینات در فضای خالی دیوار دارید، حتما از قفسه های باز در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن استفاده کنید. این کار باعث می شود تا لوازم مورد نیازتان را در فضای بیشتری جای دهید.

راحتی و آسانی کار با چنین قفسه هایی زمانی مشخص می شود که مجبور به باز و بسته کردن دائمی درب های کابینت برای یافتن لوازم نخواهید بود. همچنین مهمانان و سایر اعضا می توانند از تماشای تزئینات در منزل لذت ببرند.

از لوازمی استفاده کنید که در مقابل کثیف شدن و گرد و غبار دوام بیشتری دارند. به طور مثال ظروف چینی گزینه مناسبی برای این کار هستند.

طراحی کابینت با قفسه شیشه ای

طراحی درب شیشه ای مات

اگر تمایلی به طراحی قفسه های باز ندارید می توانید برای دسترسی آسان تر به لوازم داخل کابینت و تشخیص آن ها، از درب های شیشه ای مات استفاده کنید. طراحی کابینت های با ارتفاع کم و با پهنا زیاد با استفاده از درب شیشه ای مات، یکی از گزینه ها در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن است.

پهنای قفسه ها باعث دسترسی آسان به لوازم و چیدمان راحت آن ها در فضای موجود می شود. همچنین درب شیشه ای مات علاوه بر زیبایی، جستجو برای یافتن لوازم را آسانتر می کند.

طراحی کشو قفسه بندی شده

طراحی و نصب کشوهای قفسه بندی شده

در زمان طراحی کابینت آشپزخانه مدرن نمی توان با قطعیت گفت که فضا و قفسه های داخل کابینت برای رفع نیازها کافی هستند. طراحی کشوهایی پهن و با ارتفاع زیاد کمک می کند تا لوازم زیادی را با دسترسی آسان و مناسب نگهداری کنید.

مسلما بیرون کشیدن یک کشو و جستجو کردن وسیله مورد نیاز از بین قفسه های کشو کار بسیار آسانتری در مقایسه با باز کردن دو درب یک کابینت و جستجوی وسیله ها از بینت چند طبقه است.

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

 اجتناب از طراحی کابینت در گوشه های آشپزخانه

اگر امکان طراحی کابینت آشپزخانه مدرن در فضای داخلی که دارید به گونه ای است که می توانید کابینت ها را در یک راستا و بدون کابینت در گوشه های آشپزخانه طراحی کنید، حتما از این فرصت استفاده کنید. طراحی کابینت در قسمت های کناری و گوشه ای آشپزخانه رفت و آمد را سخت تر می کند.

طراحی کابینت گوشه ای

انتخاب بهترین مدل کاربردی در طراحی کابینت در گوشه آشپزخانه

اگر امکان حذف طراحی کابینت در کنج و گوشه های آشپزخانه مقدور نیست پس باید ایده های خلاقانه ای به کار ببرید. طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه و مدرن به قدری دستخوش تغییرات قرار گرفته است که امکان هر نوع سبک از طراحی را فراهم می کند.

اگر مجبور به طراحی کابینت آشپزخانه مدرن در کنج و گوشه فضای داخلی هستید، حتما کشوهای ریلی که به آسانی باز و بسته می شوند را انتخاب کنید. پس حتما راحتی در رفت و آمد و فضای مورد نیاز برای باز کردن کشو را در نظر بگیرید.

راحتی دسترسی به لوازم باعث آرامش بیشتر به هنگام کار در فضای آشپزخانه می شود. به کاربردن ایده های خلاقانه و کاربردی کلید این مسیر است. مسلما مشاوره با کارشناسان می تواند اطلاعات دقیق تری را در این زمینه در اختیارتان قرار دهد.

ترمز درب کابینت

استفاده از ترمز درب کابینت و ریل کشویی مناسب

حتما برای جلوگیری از کوبیدن درب کابینت یا مجبور شدن برای هل دادن کشوها از ترمز درب کابینت و ریل کشویی مناسب استفاده کنید.

یکی از بهترین کارها در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن برای راحتی بیشتر استفاده از ترمز درب و ریل کشویی است.

انتخاب متریال رویه و صفحه کابینت

تغییر ارتفاع طراحی کابینت آشپزخانه

استاندارد ارتفاع طراحی کابینت آشپزخانه و رویه آن مقداری مشخص و ثابت است. اما این امکان وجود دارد تا برای راحتی بیشتر، متناسب با قدهای کوتاه تر یا بلندتر ارتفاع طراحی کابینت آشپزخانه مدرن را تغییر داد.

به طور مثال فردی عادت به نشستن به هنگام کار در آشپزخانه دارد، پس بهتر است تا طراحی کابینت با ارتفاع کمتری انجام شود. یا فردی قد بلند برای راحت تر کردن کارها باید ارتفاع میز بلندتری داشته باشد. پس طراحی کوتاه ارتفاع یا خیلی بلند می تواند باعث ایجاد مشکلات جدیدی شود.

راه حل این کار طراحی ارتفاع و رویه کابینت با اندازه های متفاوت است. با توجه به استفاده ای که از هر قسمت آشپزخانه و کابینت ها دارید، ارتفاع مورد نیاز را مشخص کنید تا در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن استفاده شود.

یکی از خدمات گروه طراحی دکوراسیون داخلی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه، ارائه خدمات طراحی کابینت مدرن، کلاسیک یا نئوکلاسیک با امکان انتخاب متریال و تکنولوژی رنگ پلی اورتان است.

می توانید برای دریافت پاسخ سوالات، برآورد تقریبی هزینه های پروژه های اجرایی یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

دکوراسیون آشپزخانهدکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *