آیا از ایده های مدرن برای طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه استفاده کردید؟

در طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه دیوایر یا جداکننده های کشو، قوطی های سطل زباله زیر کابینت ظرفشویی، یا طبقه بندی کشوها و طراحی جای لیوان و سایر ظروف در آن ها، از اهمیت زیادی برخوردار است.

در طراحی تخصصی دکوراسیون داخلی منزل می توان پیشنهادها و ایده های سفارشی زیادی را دقیقا مطابق با سبک زندگی و لایف استایل مشتری و اصول زیباشناسی مطرح کرد تا سبک درستی برای پیاده سازی انتخاب شود.

با تغییر در سبک زندگی علیرغم تفاوت سبک طراحی دکوراسیون داخلی منطبق بر شرایط زندگی هر فرد، می توان گفت که ایده های خلاقانه و هوشمند در سبک دکوراسیون داخلی مدرن، برای همگی کارآمد و مفید هستند.

در اینجا ۶ ایده برای طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه جهت نظم بخشیدن به فضا و استفاده بهینه را مطرح می کنیم. جالبی طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه در این موضوع است که تمامی افراد به آن  علاقه زیادی دارند و همیشه مورد استقبال قرار می گیرد.

ایده های خلاقانه برای کابینت آشپزخانه

استفاده از جعبه های دو قسمتی با یک سینی برای چیدمان

در طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کرد، نظم و ترتیب چیدمان تمامی لوازم است. این نظم باید در چیدمان مواد غذایی، ادویه جات، ظروف، لیوان ها تا سایر موارد به شکلی خلاقانه و هوشمند، رعایت شود.

به طور مثال میتوانید برای چیدمان مرتب ظروف ادویه، نمکدان ها و دمنوش ها که از همه آن ها در طول روز استفاده می کنید، از جعبه های دو قسمتی استفاده کنید و با یک سینی کوچک همه آن ها را از یکدیگر تفکیک کنید. البته این کار برای زمانی است که قصد تغییر در طرح کابینت آشپزخانه را دارید.

اما اگر به دنبال ایده های جدید برای خلاقیت در کابینت سازی هستید، باید در همان طرح اولیه برای تمامی موارد قسمت های جداگانه ای در نظر بگیرید.

می توانید این طبقه بندی را قفسه های یخچال و فریزر نیز انجام دهید.

قفسه بندی کابینت آشپزخانه

طبقه بندی کشوها و قفسه ها

زمانی که قصد چیدمان لوازم آشپزی را دارید، اصولا مجبور می شوید تا قابلمه، ماهیتابه و درب ظروف را بر روی یکدیگر قرار دهید. به همین دلیل چیدمان ظروف و کابینت آشپزخانه خیلی سریع نامرتب و بی نظم می شود.

با طبقه بندی کشوها و قفسه ها در طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه می توانید به راحتی در زمان چیدمان یا استفاده از ظروف، بدون اتلاف وقت علاوه بر نظم بخشیدن به فضای داخلی شلف ها، تمامی ظروف را بیابید.

طبقه بندی قفسه ها همچنین در طراحی کمد دیواری، اتاق لباس، لاندری روم نیز باعث افزایش نظم و جداسازی راحت تمامی لباس ها از یکدیگر می شود. می توانید این طبقه بندی را در یخچال یا محل نگهداری مواد غذایی نیز انجام دهید.

ایده های خلاقانه برای کابینت

استفاده از قفسه یا سبدهای کشویی در طبقه های زیر سینک کابینت

همه ما تمایل به تمیزی کفپوش آشپزخانه از اشیا، ظروف آشپزی، سطل زباله و سایر لوازم مصرفی در فضای داخلی آشپزخانه را داریم.

زمانی که ما قصد نوسازی یا تغییر طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک را داریم، باید حتما یک قسمت مناسب در طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه برای قرار دادن سطل زباله در نظر بگیریم. نمی توانیم در طراحی کابینت آشپزخانه کوچک فضایی را که می توانیم به نگهداری سایر لوازم اختصاص دهیم را برای یک سطل زباله در نظر بگیریم.

برای حل این مشکل می توان از یک سطل زباله کشویی در فضای خالی زیر سینک استفاده کرد. برای ایجاد نظم در فضای طراحی دکوراسیون آشپزخانه می توانید یک سطل زباله کشویی دو طبقه و برای جلوگیری از دیده شدن، در قسمت زیرین سینک ظرفشویی استفاده کنید. همچنین می توانید از یک سطل زباله کوچک که قابل آویزان کردن در قسمت داخلی پشت درب کابینت است استفاده کنید.

حتما از سطل زباله درب دار استفاده کنید تا از پخش بوی نامطبوع مواد غذایی دور ریز در آشپزخانه جلوگیری شود.

می توانید از ایده های قفسه بندی در طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی نیز استفاده کنید. با اینکار علاوه بر ایجاد نظم در فضای حمام می توانید تمامی موارد مورد نیاز خود را به راحتی در اختیار داشته باشید.

خلاقیت در کابینت سازی

طراحی قفسه های کشویی برای کابینت آشپزخانه

برای استفاده بهینه از تمامی فضای موجود در طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه می توانید برای تمامی طبقه ها از قفسه های کشویی که هر یک به صورت جداگانه قابلیت بازشدن دارند، استفاده کنید. با باز کردن کشو می توانید به راحتی تمامی لوازم داخل قفسه و کشو را ببینید و به این ترتیب با دسترسی بسیار آسان، وسیله مورد نظر خود را انتخاب کنید.

این روش کمک زیادی برای جلوگیری از گم شدن لوازم یا دور بودن از دسترس در مواقع ضروری می کند.

خلاقیت در تزئین آشپزخانه

ساخت قفسه دسته بندی شده برای ظروف غذا

همه ما در چیدمان ظروف غذایی پلاستیکی یا دارای درب داخل کابینت آشپزخانه و یافتن راحت آن ها به مشکل خوردیم. اگر شما نیز جز افرادی هستید که به وفور از ظروف غذایی پلاستیکی استفاده می کنید، می توانید یک قفسه زیبا و منحصر به فرد برای نگهداری از آن ها طراحی کنید. به این ترتیب علاوه بر زیبایی، شکل مرتب و استفاده مناسب از فضا، به راحتی می توانید از ظروف استفاده کنید.

یکی از دلایل نظم ترتیب در فضای داخلی آشپزخانه به ظروفی که مواد غذایی را در آن ها نگه می دارید، بستگی دارد. به همین دلیل در اختیار داشتن ظروف کافی و استفاده درست از آن ها برای نگهداری مواد خوراکی اهمیت پیدا می کند.

به طور مثال اگر یک فضای کوچک در فضای داخل آشپزخانه در اختیار دارید که دیگران نمی توانند به راحتی آن را ببینند می توانید با ایده های مدرن در طراحی کابینت خلاقانه آشپزخانه از این فضا نیز به بهترین شکل استفاده کنید.

قفسه بندی این فضا و در نظر گرفتن فضای کافی برای تمامی مواد اولیه لازم به صورت جداگانه علاوه بر نظم و زیبایی، دسترسی را آسان می کند. طراحی قفسه ای جداگانه برای روغن ها، شکر، نمک، برنج، مواد غذایی، ادویه ها و کتاب ها  و سایر موارد می تواند سبکی منحصر به فرد در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کند.

می توانید این قفسه ها را بدون ویترین، درب یا شیشه طراحی کنید تا جلوه ای متفاوت ایجاد کنید.

در اینجا سعی کردیم تنها تعدادی از ایده های ساده که به راحتی قابل اجرا شدن در هر سبک از طراحی دکوراسیون آشپزخانه هستند را معرفی کنیم. نمونه پروژه های طراحی کابینت و پروژه های طراحی دکوراسیون آشپزخانهنیکا چوب نمایانگر تجربه و تخصص در پیاده سازی ایده های دلخواه و مورد علاقه مخاطبان است. می توانید برای مشاوره رایگان، برآورد تقریبی هزینه ها و دریافت پاسخ سوالات با کارشناسان ما تماس بگیرید. نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد از مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون منزل است.

نمونه تصاویر طراحی کابینت آشپزخانه خلاقانه

 

دکوراسیون آشپزخانهدکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *