همه چیز درباره طراحی و سفارش میز کامپیوتر

سفارش میز کامپیوتر از مهمترین تصمیمات هر فضای اداری یا محیط خانگی است. به هر حال، در دورانی هستیم که کامپیوتر نقش‌هایی کلیدی در زندگی جاری ما دارد. این دستاورد مدرن تقریباً در تمام جوانب اداری و تامین برخی نیازهای اجتماعی و حتی ایجاد تفریح و سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی، به هیچ حالت نمی‌توانید بدون حضور میز کامپیوتر، قادر به استفاده از امکانات آن باشید. شاید بتوانید با استفاده از یک میز ساده خانگی ماجرای استفاده از کامپیوتر را حل و فصل کنید؛ اما در نهایت جز یک فضای شلوغ، غیر کاربردی، نه چندان زیبا و شاید غیراصولی چیزی نصیب شما نخواهد شد.

میز ساده کامپیوتر
میز کامپیوتر جادار چوبی

برای داشتن میز کامپیوتر مدرن چه نکاتی اهمیت پیدا می‌کند؟

شما می‌توانید با تهیه میز کامپیوتر مدرن، وجه متفاوتی از کار با این ابزار هوشمند را تجربه کنید. البته اگر خوش سلیقه باشید، قطعاً یک گام جلوتر رفته، با سفارش میز کامپیوتر مدرن سعی خواهید کرد تا هر چه بهتر این عنصر اساسی را با فضایی که دارید، هماهنگ سازید.

پس، اگر در دسته افراد خوش سلیقه هستید و می‌خواهید طراحی میز کامپیوتر با نظر خودتان همراه شود، لازم است به درک برخی نکات کلیدی در این باره بیندیشید.

در خلال این اندیشیدن‌ها، قطعا با سوالات فراوانی مواجه خواهید شد. سوالاتی که تقریبا سمت و سوی یکسانی دارند؛ چرا که در تمام آنها شما در جستجوی یک میز کامپیوتر مدرن و ایده‌آل هستید.

پس همراه نیکا چوب باشید تا با مطرح کردن پرسش‌هایی متداول، هر چه کامل‌تر، از تمام جوانب حاکم بر طراحی تا سفارش میز کامپیوتر صحبتی داشته باشیم.

برای اطلاعات تکمیلی، خواندن مقاله طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت راهنمای خوبی برای شما خواهد شد.

میز کامپیوتر ساده
میز کامپیوتر ساده به همراه کتابخانه

چه نکات کلیدی در طراحی میز کامپیوتر تاثیرگذار هستند؟

کامپیوتر بدون شک یک ابزار فراگیر در تمام فضاهای خانگی و اداری است. دیگر در هر خانه‌ای که باشید و یا در هر محیط اداری که قدم بگذارید، لاجرم یکی از آنها را خواهید دید.

نکته کلیدی در منظم بودن حضور آنها در فضای مذکور می‌باشد. شاید اگر در مورد میز مناسب لپ تاپ‌ها صحبت می‌کردیم، چندان حساسیتی برای ایجاد فضایی منظم احساس نمی‌شد؛ اما روی صحبت ما با کامپیوترها است! یعنی حضور کیس در کنار مانیتور، صفحه کلید و البته موس و شاید طیف بزرگی از دیگر اقلام مانند پرینتر، فکس، اسپیکر و… .

اگر سخت نگیریم احتمالا هر کامپیوتر خانگی و البته اداری همراه تعداد مشخصی از این اقلام خواهند شد. موضوع در بزرگ و کوچک بودن آنها نیست، موضوع در چگونگی کنار هم قرار گرفتن این تجهیزات الکترونیکی است.

اگر شما فاقد یک ایده و طرح میز کامپیوتر مدرن باشید، احتمالاً در یک بی‌نظمی از تجهیزات گرفتار خواهید شد. ماجرا در طراحی میز کامپیوتر مدرن تنها پرداختن به وجه زیبایی و یا تطابق با دکوراسیون داخلی محیط نیست؛ بلکه در کنار تامین این اهداف باید توانایی لازم برای نظم بخشیدن به حضور کامپیوتر در فضای هدف را داشته باشد.

اما رسیدن به یک الگوی منظم در چیدمان کامپیوتر با تمام تجهیزات، با همه نکات در طراحی میز کامپیوتر مدرن همراه نیست؛ بلکه باید در وجه دیگر ماجرا، متوجه آن سوی میز نیز باشیم. زمانی که قرار است شما در مقام کاربر، مدت زمانی را پشت میز مذکور نشسته و با کامپیوتر شخصی یا اداری کار کنید. در این حالت اگر طراحی میز کامپیوتر خارج از استانداردهای لازم باشد، در اندک زمانی با انواع عوارض مانند کمردرد، گردن درد و حتی مچ درد مواجه خواهید شد. پس رسیدن به یک ایده ارگونومیک در کنار میزی که می‌تواند به تمام تجهیزات کامپیوتر ما نظم ببخشد، از مهمترین نکات در سفارش میز کامپیوتر است.

میز کامپیوتر کمجا و کاریردی
میز کامیوتر L جادار به همراه کتابخانه و کشو

آیا در طراحی میز کامپیوتر می‌توانیم سلایق شخصی خودمان را اعمال کنیم؟

در سفارش میز کامپیوتر با هر رویکردی که باشید، لازم است تا تمام نکات کلیدی قیدشده را رعایت کنید. یعنی میز کامپیوتر مدرن شما باید زیبا، همراه با متریال باکیفیت، هدفمند با در نظر داشتن ایجاد یک فضای منظم و البته ارگونومیک باشد. اما در این بین نکات دیگری که اتفاقا کاملا سلیقه‌ای و یا اختصاصی هستند نیز نقش بازی می‌کنند. ایده‌هایی شخصی که همراه با شرایط متنوع برای سفارش میز کامپیوتر همراه می‌شوند. مانند:

  • در سفارش میز کامپیوتر باید حجم فضا مورد توجه قرار گیرد. قرار است سفارش میز کامپیوتر را برای چه هدفی و در چه فضایی داشته باشید؟ آیا اتاق یک خانه مد نظر شما است و یا حضور در یک محیط اداری با یک کارمند معمولی؟ در این حالت حجم فضا و یا ساختار فضا چه شکلی است؟ در سفارش میز کامپیوتر در نظر داشته باشید که این میز نباید قسمت بزرگی از فضا را اشغال کند، به طوری که موجب سختی در رفت و آمد افراد شود.
  • اینکه میز مورد نظر قرار است مورد استفاده چه ‌کسی باشد، نکته کلیدی دیگری در سفارش میز کامپیوتر است. از یک کودک خردسال با هدف بازی‌های کامپیوتری تا مدیر یک شرکت بزرگ بین‌المللی به یک میز کامپیوتر نیاز دارند. اما آیا می‌توان طراحی میز کامپیوتر این طیف گسترده از افراد را به یک شکل انجام داد؟
  • چه انتظاراتی از میز کاربردی کامپیوتر خودتان دارید؟ موضوع خیلی ساده است. شما با توجه به نیازی که دارید، اقدام به سفارش میز کامپیوتر خواهید کرد؛ پس باید بتوانید از قبل تمام نیازهای خود را لیست کرده باشید. مثلا آیا از میز کامپیوتر انتظار داشتن فضایی با هدف نگهداری از کتاب‌ها و یا دیگر وسایل را دارید؟ در این صورت می‌خواهید میز کامپیوتر مدرن شما همراه با قفسه باشد و یا اینکه از تعدادی کشو بهره‌مند شده باشد؟

به همین سادگی، همراه با این نکات و طیف بزرگتری از نظرات شخصی کاملا متوجه هستید که در نهایت این شمایید که با در نظر داشتن خواسته‌هایی که دارید، برای سفارش میز کامپیوتر اقدام خواهید کرد. پس حضور نظرات شخصی خود را جدی بگیرید تا هر چه کاربردی‌تر از این میز، استفاده کنید.

میز کامپیوتر مناسب خانه

انواع ایده‌ها در طراحی میز کامپیوتر کدامند؟

جدا از رعایت تمام جنبه‌های کلیدی در سفارش میز کامپیوتر، در نهایت، این محصول باید همسو با نظرات و سلایق شخصی شما نیز باشد. شما از طراحی میز کامپیوتر مدرن تنها با هدف استقرار انبوهی از تجهیزات استفاده نمی‌کنید؛ بلکه وجه زیبایی و راحتی و تامین سلایق شخصی شما نیز اهمیت کلیدی دارند. اما در این بین، از ایده‌های کلی در اجرای میز کامپیوتر مدرن آگاهی دارید؟

میز کامیوتر L ساده

برای این منظور نظر شما را به چند ایده کلی که می‌تواند سمت و سوی منطقی در سفارش میز کامپیوتر شما داشته باشد، جلب می‌نماییم.

میز کامپیوترهای ساده

این میزها غالباً ابعادی مستطیل شکل دارند و در آنها از حضور یک تا چند کشو بهره‌مند خواهید شد. در نظر داشته باشید که مراد از سادگی شامل هر میزی با توانایی استقرار کامپیوتر نیست؛ میز کامپیوتر ساده حداقل‌هایی دارد که شامل فضایی بزرگ و مناسب برای حضور کیس در یک سمت میز، صفحه کیبورد و ارتفاع استاندارد ۵۰ الی ۷۰ سانتیمتری و… می‌باشد.

برای رسیدن به این میزهای استاندارد، با حضور در یک بازار فروش مبلمان اداری، احتمالاً مورد مناسب با سلایق خود را پیدا خواهید کرد.

میز کامپیوتر ساده
میز کامپیوتر ساده

میز کامپیوترهای اداری با اهداف مدیریتی

این تیپ از میزها غالباً از ظرافت بالاتری در طراحی بهره‌مند می‌باشند و از آنجا که اصولاً با هدف تامین فضایی کامل برای تمام فعالیت‌های اداری و مدیریتی هستند، عرض بیشتری دارند. این میزها نیز در سطح تولید کارخانه‌ای با تنوع گسترده دیده می‌شوند؛ اما از آنجا که می‌توان الگوهای شخصی سازی شده بیشتری را در آنها اعمال کرد، بسیاری ترجیح می‌دهند تا یکی از آنها را به شکل سفارش میز کامپیوتر با توجه به نظرات شخصی خودشان داشته باشند.

میز کامیوتر L مدیریتی

میز کامپیوترهای L شکل

در عموم فضاهای اداری شاهد این دست از میزهای کامپیوتری هستیم. آنها با هدف توسعه فضای کاری، ساخته می‌شوند و غالباً از کنار هم قرار گرفتن دو میز تهیه خواهند شد؛ اما اگر خوش سلیقه باشید، با توجه به فضای هدف می‌توانید یک میز با انحنای لازم در زاویه L داشته باشید. این ایده و ایده های بهتر غالباً همراه با یک سفارش میز کامپیوتر اجرایی خواهند شد.

میز کامیوتر L
میز کامیوتر L جادار
میز کامیوتر L

تاثیر فضا در طراحی میز کامپیوتر را دست کم نگیرید!

اگر بدون توجه به فضا اقدام به سفارش میز کامپیوتر کرده باشید، یقیناً نتیجه کار انتظارات لازم را تامین نخواهد کرد. فضا، محوری کلیدی در تصمیم نهایی شما است. کوچک بودن یا بزرگ شدن فضا نقشی اساسی در انتخاب شما بازی می‌کند. اما تمام ماهیت فضا متوجه کوچکی و یا بزرگ بودن آن نیست. در فضا المان‌های متعددی حاکم هستند. نوع هندسه اتاق، نحوه چیدمان و البته نوع دکوراسیون در چگونگی سفارش میز کامپیوتر شما نقش بازی می‌کنند.

شاید شما برای یک محیط بزرگ اداری و حتی فضای وسیع خانگی قصد طراحی میز کامپیوتر کرده‌اید. در این حالت، یقیناً دست بالایی در انتخاب انواع ایده‌های جذاب و چشم نواز خواهید داشت. اما اگر حجم فضا دست شما را بسته باشد، چه خواهید کرد؟

مثلاً حضور یک اتاق کوچک خانگی که غیر از میز کامپیوتر قطعاً میزبان جمع کثیری از دیگر تجهیزات خانه خواهد شد.

در این مواقع، باید در طراحی یا سفارش میز کامپیوتر کمی خلاقانه‌تر  عمل کنید. مثلاً می‌توانید به داشتن یک میز کامپیوتر کمجا یا تاشو فکر کنید.

میز کامیوتر L ساده

ایده طراحی میز کامپیوتر کمجا برای آنها که در فضا محدود شده‌اند!

در ایده‌های مدرن برای ایجاد المان‌های گوناگون با توجه به کوچکی فضا یک نکته کلیدی نهفته است. ایده‌ای که می‌خواهد تجهیز مورد نظر شما تنها وقتی که به آن نیاز دارید، در فضای خانه و یا هر محیط دیگری دیده شود و مورد استفاده قرار گیرد. مانند همین میز کامپیوتر شخصی شما.

آیا شما برای هر لحظه نیاز به میز کامپیوتر خود دارید؟ قطعاً اینطور نیست. پس چرا باید این میز، همیشه در فضای خانه حضور داشته باشد؟ آیا نمی‌تواند به ترتیبی در زمان‌هایی که به آن نیاز نداریم، فضای بزرگی از حجم خانه را اشغال نکند؟

ایده حاکم در ساخت میز کامپیوتر متحرک متوجه همین موضوع ساده است. میزهایی که می‌توانند به ‌نحوی جابجا شوند تا در صورت عدم نیاز خبری از آنها در فضای مورد نظر نباشد. ایده‌هایی مانند مخفی شدن در دیوار، سقف، بطن یک کمد و… از این جمله هستند.

میز کامپیوتر کمجا

تاثیر جنس ساخت در تکمیل سفارش میز کامپیوتر

در اکثر موارد در خرید میز کامپیوتر، هماهنگ کردن آن با المان‌های دکوراسیون فضا همراه است. به این ترتیب، حضور رنگ مناسب، نقش کلیدی در تمام مراحل طراحی تا سفارش کار دارد. از طرفی، رنگ، نباید چشم ما را به متریال ساخت میز کامپیوتر ببندد.

رنگ کاور خوبی برای پوشاندن نقاط ضعف همراه با استفاده از متریال های رده پایین است. اما اگر دقت لازم را داشته باشید، هرگز نمی‌توان یک میز ساخته شده از چوب نامرغوب و یا متریال‌های کم‌ارزش را با یک رنگ‌آمیزی در جایگاه نمونه‌های مرغوب‌تری قرار داد.

چوب گزینه بسیار ایده‌آلی برای ساختن میز کامپیوتر می‌باشد. البته میز کامپیوتر ام دی اف نیز می‌تواند در جایگاه نمونه‌های مطرح با سطح کیفی مناسب قرار گیرد. ام دی اف، استحکام و کارآیی خودش را در خلق فضاهای آشپزخانه‌ای ثابت کرده است. از این رو، می‌تواند برای خلق یک میز که به مراتب کمتر از کابینت‌های خانه در معرض انواع حوادث و اثرات تخریبی قرار دارد، تأثیر مطلوبی داشته باشد.

در حال حاضر استقبال از میز کامپیوتر ام دی اف، بسیار بالاست. یک دلیل ساده در قیمت تمام شده بسیار معقول آن به نسبت متریال تمام چوب است. البته قیمت تنها ملاک در انتخاب ام دی اف نخواهد بود!

چرا که متریال‌های بسیار ارزانتری نیز در سطح بازار حضور دارند؛ اما ام دی اف، جدا از ماجرای قیمت، توانسته است سطح کیفی و کمی هم‌تراز متریال چوب را داشته باشد.

MDF کاملا مقاومند، ظاهر زیبا و لوکس به کار می‌دهند، قابلیت انعطاف بالایی در خلق انواع طرح‌ها و ایده‌ها دارند و در نهایت، مراحل اجرای آنها بسیار کوتاه است. همه این ویژگی‌ها، حضور متریال ام دی اف را در مسیر سفارش میز کامپیوتر بسیار پررنگ تر کرده است.

خصوصاً که ام دی اف‌های امروزی همراه با رنگ بندی‌های جذابی هستند. از این رو، می‌توان به راحتی و با سرعتی بالا انواع طرح‌های زیبا با رنگ بندی‌های جذاب را برای خلق یک میز کامپیوتر مدرن به کار بست. فقط کافی است در سفارش میز کامپیوترتان هوشمند باشید و از قبل بدانید که دقیقا چه انتظاراتی از آن دارید. موارد فوق، در تشریح طراحی میز کامپیوتر ایده‌آل تنها بخشی کلی از آنچه لازم است بدانید، می‌باشد. سفارش میز کامپیوتر ماجرایی آمیخته با خواسته‌ها و درنظر گرفتن فضا است. البته در این بین هزینه داشتن چنین میزی نیز نقش کلیدی خواهد داشت. شما برای رسیدن به یک میز کامپیوتر مدرن و مناسب با تمام شرایطی که مد نظر شما است می‌توانید با تجارب طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب- دکوراسیون اداری، تجاری، منزل، رستوران و کافی شاپ همراه شوید.

میز کامپیوتر کمجا
میز کامپیوتر کمجا

دکوراسیون اداریدکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *