طراحی ورودی منزل را به مجری دکوراسیون داخلی بسپارید!!

طراحی ورودی منزل” نمایانگر هر آن چه در ورودی خانه شما می گذرد، نمونه کوچکی است از کل فضایی که در آن زندگی می کنید. این بدان معنی است که اگر طراحی ورودی  منزل زیبایی داشته باشید،  مسلما خانه تان نیز به همان اندازه زیبا خواهد بود. حتی اگر این طور هم نباشد، از آن جا که ورودی اولین مکانی است که در بدو ورود به یک فضا با آن مواجه می شویم، اولین و بیشترین تاثیر را بر برداشت کلی ما از آن فضا خواهد داشت. نتیجه آن که، هر قدر هم خانه تان زیبا و فوق العاده باشد، اگر ورودی جذابی نداشته باشد، نصف تاثیری را که باید نخواهد داشت.

اهمیت تعریف و تفکیک فضای ورودی به قدری زیاد است که بهترین مجری دکوراسیون داخلی در طراحی های خود فضای کاملا مخصوصی به این منظور طراحی می کنند. بیشتر خانه های امروزی به گونه ای طراحی می شوند که فضای ورودی در آن ها به خوبی از بقیه قسمت ها جدا شده است. این نکته در طراحی پلان های مدرن به یکی از اصول معماری تبدیل شده است.

اگر می خواهید با روش های تعریف و تفکیک فضای ورودی خانه آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

طراحی ورودی ساختمان

ديزاين ورودي منزل

در بیشتر خانه ها، فضای ورودی از قبل در پلان معماری منظور شده و به تفکیک از سایر فضاها قرار گرفته است. اگر خانه شما یکی از این خانه هاست، می توانید از این بابت ابراز خرسندی کنید. در چنین حالتی تنها کاری که باید انجام دهید، خرید کمد یا قفسه و یا تعبیه یک دکور داخل فضاست که در هر دو صورت عملکرد فضا را تامین می کند. بعضی از خانه ها با داشتن یک کمد یا دکور شما را به کلی از زحمت ایجاد چنین فضایی رهایی می دهند. اگر هم این طور نباشد، می توانید به سلیقه خود این فضا را ایجاد کنید.

دیزاین ورودی منزلپارتیشن ورودی منزل

گاهی اوقات شما با این مشکل مواجه می شوید که درب ورودی خانه در وسط فضای اصلی باز می شود. مسلما در این صورت فضای ورودی وجود ندارد، اما این مشکل به راحتی قابل حل است. شما با اضافه کردن یک دیوار جدا کننده یا پارتیشن می توانید محدوده فضای ورودی را تعریف کنید. این حرکت شاید فضای منزلتان را بشکند و یا از لحاظ بصری آن را کوچکتر کند، اما در نهایت در شرایطی که راه دیگری برایتان نمانده، بهترین کار است. با اضافه کردن یک پارتیشن شما فضای مورد نظر جهت ایجاد محل جاکفشی، چوب لباسی و فضای نشیمن کوچک را در اختیار خواهید داشت و از همه مهم تر، می توانید مطمئن باشید با باز شدن درب خانه، کسی به فضای خصوصی شما دید نخواهد داشت.

  • پارتیشن های ال شکل از فرم های متداول جهت طراحی ورودی منزل به شمار می روند که به خوبی محیط را تعریف کرده و دید را به قسمت های دیگر محدود می سازند.

پارتیشن ورودی منزلطراحی راهرو ورودی آپارتمان با ایده های زیبا و مدرن

برای داشتن خانه ای دوست داشتنی باید تمام فضاهای خانه را ببینید نه زاویه های خاصی را در شرایط خاص! یکی مواردی که می تواند دکوراسیون راهرو را در منزل شما دگرگون سازد اهمیت دادن به دیوار راهرو است در تمام راهرو ها به خاطر وجود دیوارهای نزدیک، تزئینات روی دیوار به طرز باور نکردنی در زیبایی دکوراسیون راهرو موثر هستند. از جمله نکات دیگری که استفاده از آن برای راهرو واجب است قالی و قالیچه های باریک با طرح هایی ایده آل و متناسب با دکوراسیون راهرو است. نورپردازی مناسب، اهمیت دادن به فضای موجود، استفاده هماهنگ از کمد آینه و جالباسی در راهرو از دیگر مواردیست که می تواند دکوراسیون راهرو شما را زیباتر و دوست داشتنی تر نماید. در این مطلب چند دکوراسیون با طراحی زیبای در راهرو را با هم مشاهده می نماییم.

طراحی راهرو ورودی آپارتمان

طراحی ورودی آپارتمان

دکوراسیون راهرو ورودی طراحی ورودی آپارتمان بیانگر سلیقه و ذهنیت شما است بنابراین برای طراحی دکوراسیون داخلی ورودی منزل خود کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید تا بتوانید این فضا را به محیطی دلباز و با نشاط تبدیل نمایید . اگر ایده ای به ذهنتان نمی رسد  از ایده هایی که در مطلب آورده ایم و با دقت لازم از عکس ها و تصاویر کمک بگیرید .

طراحی ورودی آپارتمان

طراحی ورودی ساختمان

در طراحی ورودی ساختمان علاوه بر مطالب بالا از ایده های زیر نیز می توانید استفاده کنید.

  • نصب رخت آویز و جا کلیدی در طراحی ورودی منزل

نصب رخت آویز در ورودی خانه بسیار ضروری است . می توانید لباس هایتان را هر وقت وارد خانه می شود در رخت آویز آویزان نموده تا هنگام خروج از خانه راحت تر از آنها استفاده کنید . استفاده از رخت آویز برای آویزان کردن کیف نیز مفید است .

همچنین کلید ها و سوییچ هایی که در طول روز استفاده می کنیم را نیز می توان در جا کلیدی های مخصوص در بخش ورودی خانه قرار داد. برای نصب رخت آویز در فضای ورودی ابتدا با استفاده از برچسب های دیواری طرح دلخواه خود را روی دیوار طراحی کنید و سپس اقدام به نصب رخت آویز روی دیوار نمایید.

راهرو ورودی

 

  • استفاده از گلدان های زیبا در طراحی ورودی منزل

قرار دادن گلدان های زیبا در این بخش از خانه علاوه بر اینکه به منزل شما زیبایی می بخشند حس طراوت و شادابی را در شما به وجود می آورند  و می توانند انرژی مثبت زیادی را به این بخش از منزل تزریق نمایند.

طراحی ورودی منزل

جاکفشی ورودی خانه

معمولاً ورودی خانه بهترین مکان برای قرارگیری جاکفشی است، اما در صورتی که فضای کافی برای آن وجود داشته باشد! وجود جا کفشی در ابتدای ورودی خانه باعث جلوگیری از شلختگی و بی نظمی می شود و جلوه ای زیبایی به خانه می دهد. حتی استفاده از جاکفشی هایی که علاوه بر کفش، قابلیت نگهداری از لباس، کیف ، چتر و … را هم دارند، زیبایی و کارایی این منطقه را افزایش می دهند.

اما در برخی از خانه ها به دلیل ضعف در سیستم نقشه کشی و یا کمبود فضای کافی، اساساً فضایی به نام ورودی وجود ندارد، برای پیدا کردن جای مناسب جاکفشی در این خانه ها شما مجبورید، به دنبال ایده های خاص تری باشید. برای چنین خانه هایی در صورت مناسب بودن موقعیت به لحاظ نقشه و وسعت می توانید یک جاکفشی زیبا، خاص و مناسب انتخاب کنید، در غیر این صورت قرار دادن جاکفشی در بیرون از خانه پیشنهاد می شود.

جاکفشی ورودی خانه

جاکفشی مناسب ورودی خانه

فضاهای پرت ورودی یا ناهماهنگی های دیوار در این مناطق را دست کم نگیرید. هر چند خرید یک جاکفشی مناسب برای این نواحی کمی سخت به نظر می رسد، اما طراحی و سفارش ساخت جاکفشی به بهترین مجری دکوراسیون داخلی برای این مناطق بسیار زیبا و کاربردی است. در صورتی که عرض عقب رفتگی یا فضای پرت شما کم است می توانید جاکفشیِ طراحی کنید که کفش ها به پهلو در آن قرار بگیرند.

مدل کمد ورودی ساختمان

نصب آینه در طراحی ورودی منزل از الزامات است

آینه ها از مهم ترین مواردی هستند که باید در طراحی ورودی منزل حتما مد نظر داشته باشید. یک فضای ورودی بدون آینه تقریبا مفهومی ندارد. آینه علاوه بر نقش عملکردی خود، یکی از لوازم دکوراتیو به شما می رود و از همه مهم تر، می تواند یک فضای ورودی را در هر اندازه ای که هست، بزرگتر و دلبازتر نشان دهد. این نکات به طور خلاصه به این نتیجه ختم می شوند که در فضای ورودی خانه شما، آینه یکی از اولویت ها به شمار می رود.

اکسسوری ورودی منزل

نصب اکسسوری در راهرو ورودی منزل

از جمله ایده های دیگری که در طراحی دکوراسیون ورودی آپارتمان می توان از آن ها استفاده نمود فرش، قالیچه، میز، آثار هنری و وسایل دکوراتیو و … می باشند.  برای آشنایی با انواع فرش ایرانی به مطلب مورد نظر مراجعه نمائید. هنگامی که برای ورودی آپارتمان فرش انتخاب می کنید حتماً به الگوی آن توجه کنید. فرش های خط دار بهترین گزینه می باشند. آن ها بسیار ساده اما در عین حال زیبا بوده و میهمانان را به سمت خانه هدایت می کنند.

تزئین ورودی منزل

ایده برای ورودی منزل متفاوت و خاص

همچنین می توانید یک میز کنسول یا حتی یک میز گرد به راهرو ورودی بیفزائید. این میزها یا در گوشه قرار می گیرند یا در مجاورت با دیوار که این بستگی به فضای شما دارد. آن ها را می توان با شاخه های گل، شمع های زینتی و معطر و یا هر المان دکوراتیو دیگری که مورد پسند شماست تزئین نمود.

ورودی منزل مسکونی

با توجه به مطلب گفته شده در تیتر بالا ولی گاهی اوقات در برخی ورودی ها فضای کافی برای قرار دادن میز کنسول وجود ندارد اما به راحتی می توان یک میز سنگی زیبا همانند تصویر زیر بر روی انواع رادیاتور ایجاد نمود. این میز نه تنها ذره ای از فضای کف را اشغال نمی کند بلکه فضای کافی برای قرار دادن گلدان، مجسمه و … فراهم می کند. بنابراین حتی اگر فضای آپارتمان شما کوچک است، با ایده های خلاقانه زیباترین ورودی را برای میهمانان خود به ارمغان بیاورید.

ورودی منزل خاص و شیک

دیوار ورودی منزل و راهرو

اکثر افراد در طراحی ورودی منزل خود، به دیوارها دقت نمی کنند و آن ها را نادیده می گیرند. یک آینه قاب دار بهترین گزینه برای راهرو ورودی است اما می توانید آثار هنری را نیز به کار ببرید. هیچ چیز همانند یک دیوار خالی، فضای ورودی را خلوت و بی روح نشان نمی دهد، پس تا جای ممکن سعی کنید از ایده های ذهنی خود استفاده نموده و فضایی خاص و دوست داشتنی خلق نمائید.

دکوراسیون راهرو ورودی

اگر ورودی آپارتمان کوچک و باریک است، برای ایجاد دکوراسیونی دلباز و روشن باید از رنگ های روشن استفاده نمود و تا حد ممکن از قرار دادن صندلی یا میز بزرگ در این قسمت خودداری کرد. این میز کنسول باریک که در تصویر زیر مشاهده می کنید بهترین انتخاب می باشد. همچنین فرشی که روی پارکت پهن شده و بر طول میز تاکید دارد نیز تاثیر بسزایی در زیبایی و جدابیت فضای این ورودی گذاشته است.

دکوراسیون راهرو ورودی

نورپردازی راهرو ورودی

نورپردازی را فراموش نکنید. اگر سقف ورودی آپارتمان بلند است می توانید با نصب چراغ های آویز و یا لوستر زیبایی فضا را دو چندان کنید. همانطور که در مطالب قبل در وبلاگ ن بکاچوب به آن پرداخته شد، نورپردازی ساختمان یکی از المان های بسیار ضروری در طراحی داخلی است که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد. اگر به فروشگاه های عرضه لوازم و تجهیزات روشنایی مراجعه کنید با تنوع بسیار بالایی از وسایل مختلف از لامپ ها گرفته تا لوسترها رو به رو خواهید شد. از این رو با توجه به فضای مورد نظر نسبت به اجرای یک نورپردازی ایده آل اقدام نمائید.

گاهی اوقات نورپردازی ملایم و استفاده از رنگ های خنثی می تواند راهرو ورودی را به زیباترین و رمانتیک ترین بخش از خانه تبدیل نماید. همه ما نورهای ملایمی که بر کفپوش چوبی و المان های تزئینی روی دیوار تاکید دارند را می پسندیم.

نورپردازی راهرو ورودی

 

گروه دکوراسیون داخلی نیکا چوب ارائه دهنده انواع خدمات در طراحی دکوراسیون منزل، دکوراسیون اداری، تجاری، هتل، رستوران و کافی شاپ.

دکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *