طراحی مدل ویترین مغازه با ده ایده جالب

امروزه تبلیغات کالا حرف اول را در تجارت جهانی می­ زند. برندهای معروف پوشاک تلاش می ­کنند کالای خود را با جذاب­ترین شیوه ممکن تبلیغ کنند. یکی از ابزار تبلیغ کالا ویترین مغازه است. ویترین مغازه دقیقا همان کار تبلیغات را در سطحی محدودتر انجام می ­دهد. از این رو می توان گفت طراحی مدل ویترین مغازه به سبکی جذاب و منحصر به فرد تاثیر بسزایی در جذب مشتریان خواهد داشت.

با طراحی جذاب و اصولی مدل ویترین مغازه می ­توانید آن را به یک اثر هنری تاثیرگذار تبدیل کنید. بدیهی است که طراحی ویترین مغازه به عنوان یک فضای تجاری مانند طراحی دکوراسیون هتل مدرن و طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس به داشتن دانش و تخصص در این زمینه نیازمند است. ما در این نوشتار کوتاه سعی کرده ایم تا چند ایده را برای طراحی ویترین مغازه به شما ارائه دهیم.

 

طراحی مدل ویترین مغازه

مدل ویترین مغازه را بر اساس یک داستان یا افسانه­ طراحی کنید

طراحی مدل ویترین مغازه بر اساس یک داستان یا افسانه جذاب می تواند توجه هر رهگذری را به خود جلب کند. به منظور طراحی چنین ویترینی ابتدا به کالاهایی که قصد دارید آنها را نمایش دهید فکر کنید. برای مثال اگر یک فروشگاه لوارم کادویی دارید و عید کریسمس یا روز ولنتاین به زودی از راه می­ رسد، استفاده از تم قرمز با طرح های کلیشه­ ای مانند قلب و بابانوئل آخرین راهکاری است که باید به سراغ آن بروید.

برای طراحی چنین فضایی می توانید از سینما و ادبیات جهان الهام بگیرید یا مهم تر از همه به سراغ فرهنگ غنی ملل مختلف بروید. برای مثال اگر مغازه پوشاک دارید و فصل زمستان نزدیک است می توانید از داستان یا افسانه­ هایی که حال و هوای فصل زمستان دارند ایده بگیرید.

 

طراحی مدل ویترین مغازه با یک افسانه

 

در طراحی مدل ویترین مغازه از شخصیت ­های محبوب کارتونی یا سینمایی غافل نشوید

شخصیت­ های خاص بیشتر از هر چیزی می توانند نظر مشتری را به ویترین مغازه جلب کنند. برای مثال، استفاده از یک شخصیت خاص کارتونی می­ تواند مدل ویترین یک مغازه اسباب بازی فروشی را به صفحه جادویی تلوزیون تبدیل کند. زیرا بیشتر مشتریان از قبل با این شخصیت­ها آشنایی دارند. توجه داشته باشید که این شخصیت با کالای شما همخوانی داشته باشد.

 

طراحی مدل ویترین مغازه باشخصیت محبوب

در طراحی مدل ویترین مغازه بر یک مفهوم خاص تاکید کنید

داشتن یک مفهوم خاص برای مدل ویترین مغازه مانند داشتن کارت شناسایی است. گاهی می­ توانید این مفهوم خاص را تنها از طریق مشاهده و افکار خلاقانه خود طراحی کنید یا برای طراحی آن از مجلات مد، فضای مجازی و یا یک طراح ماهر کمک بگیرید. طراحی مدل ویترین مغازه بر اساس یک مفهوم خاص هویت منحصر به فردی را به آن می دهد. وجود یک مفهوم خاص در طراحی مدل ویترین باعث می شود مشتری برای همیشه مغازه را بدون توجه به نام و آدرس آن به خاطر داشته باشد.

 

مدل ویترین مغازه مفهومی

 

مدل ویترین مغازه را بر اساس سبک مینیمال طراحی کنید

بسیاری از فروشندگان به دلیل عدم آگاهی از اصول نمایش کالا در ویترین مغازه، قصد دارند تمام کالاهای خود را یک جا نشان دهند. این مسئله باعث سر در گمی مشتریان می شود. بهتر است طراحی مدل ویترین مغازه را به پیروی از سبک مینیمال انجام دهید. یعنی فقط کالاهای مهم و شیک خود را در ویترین مغازه قرار دهید. برای طراحی دکوراسیون ویترین می توانید از یک المان ساده مانند تصویر زیر الهام بگیرید.

 

طراحی مینیمال مدل ویترین مغازه

 

در طراحی مدل ویترین مغازه، عناصر طبیعی را به یاد داشته باشید

در کسب و کارهایی که کالاهای طبعیی یا ارگانیک را به فروش می رسانند، استفاده از عناصر طبیعی در طراحی مدل ویترین مغازه بسیار مهم است. در واقع هر عنصر طبیعی موجود در ویترین مغازه نماینده هویت کالاهای شما است. برای مثال اگر در بوتیک خود پوشاک با الیاف طبیعی را به فروش می رسانید حتماً از عناصر طبیعی در طراحی مدل ویترین بوتیک استفاده کنید.

 

طراحی مدل ویترین طبیعی مغازه

طرح های تلفیقی و انتزاعی را در طراحی مدل ویترین مغازه جدی بگیرید

برای طراحی مدل ویترین مغازه می توانید از المان های مختلف در کنار هم استفاده کنید. در این زمینه با شجاعت و آزادی تمام عمل کنید. برای خلق یک فضای انتزاعی و منحصر به فرد می توانید از تصاویر موجود در فضای مجازی ایده بگیرید. اما فراموش نکنید که طراحی مدل ویترین مغازه بر اساس سبک انتزاعی بیشتر از هر چیزی به خلاقیت شخصی و سلایق فردی بستگی دارد.

 

طراحی مدل ویترین انتزاعی ویترین مغازه

در طراحی مدل ویترین مغازه، از مانکن های خاص به جای مانکن های ساده استفاده کنید

مانکن­ ها قدیمی ترین ابزار و ایده برای نمایش پوشاک مردانه و زنانه محسوب می شوند. امروزه برندهای معروف مد و پوشاک هنوز هم از مانکن­ ها در طراحی مدل ویترین مغازه کمک می گیرند. با نگاهی به ویترین مغازه برندهای معروف پوشاک متوجه می­ شوید که استفاده از مانکن های ساده و ایستاده منسوخ شده است. در عوض مانکن­ ها در قالب هایی متفاوت و بر اساس یک داستان طراحی و در کنار یکدیگر قرار می­ گیرند. این شیوه باعث شده است تا ویترین مغازه جاندارتر و طبیعی تر به نظر برسد.

 

طراحی مدل ویترین مغازه با مانکن متفائت

 

حال و هوای مدل ویترین مغازه را با عوض شدن فصل­ ها تغییر دهید

طراحی مدل ویترین مغازه بر اساس فصل­ ها و المان­ های مربوط به هر فصل یکی از قدیمی ­ترین ایده­ های طراحی است. اگر از تم فصلی در طراحی ویترین مغازه استفاده می ­کنید، سعی کنید این تم کلیشه­ ای یا تکراری نباشد. با تغییر فصل، شما نیز تم غالب در مدل ویترین مغازه را تغییر دهید. با این کار به ساده ترین و در عین حال جذاب ترین شیوه ممکن توجه مشتری را جذب می کنید.

 

طراحی مدل ویترین مغازه با فصل ها

 

تلفیق رنگ، نور و فضا را در طرحی مدل ویترین مغازه فراموش نکنید

رنگ، نور و فضا سه عنصر اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می­ روند. تلفیق و استفاده درست از این سه عنصر در طراحی مدل ویترین مغازه یکی از دغدغه­ های اصلی هر فروشنده است. اگر قصد دارید ویترین مغازه مینیمال و ساده باشد بهتر است تنها از دو یا سه رنگ استفاده کنید و یک نور سفید و ساده را برای آن انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در این صورت کالاها را در بالاترین ارتفاع ویترین قرار دهید تا بهتر دیده شوند.

اما درصورتی که می ­خواهید ویترین مغازه را بر اساس طرح های تلفیقی و تقریبا شلوغ طراحی کنید بهتر است از تمامی فضای ویترین استفاده کنید و کالاها را در ارتفاع  و فواصل متفاوت قرار دهید تا تعادل و هارمونی برقرار شود. در این نوع چیدمان می توانید با توجه به اصول انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی، چندین رنگ مختلف را در کنار یکدیگر به کار ببرید. به منظور نورپردازی ویترین مغازه در این سبک می ­توانید از دو یا سه نور با رنگ های مختلف استفاده کنید.

 

طراحی مدل ویترین شلوغ مغازه با رنگ و نور و فضا

 

ایجاد نقطه کانونی در طراحی مدل ویترین مغازه را به خاطر بسپارید

از آنجا که جلب توجه مشتری یکی از اصول طراحی مدل ویترین مغازه به شمار می ­رود، باید بهترین روش را برای رسیدن به این هدف انتخاب کنید. یکی از شیوه های جلب توجه مشتری ایجاد نقطه کانونی است. برای ایجاد نقطه کانونی بهتر است از مدل ویترین مغازه به سبک مینیمال استفاده کنید. خاصیت سبک مینیمال این است که تنها یک یا دو کالای اصلی در ویترین مغازه قرار می­ گیرد و دکوراسیون ویترین تنها با یک المان منحصر به فرد طراحی می ­شود. در نتیجه همان المان تبدیل به نقطه کانونی ویترین مغازه می شود.

 

نقطه کانونی مدل ویترین مغازه

 

گالری تصاویر طراحی مدل ویترین مغازه

باید گفت که به دلیل نیاز به دانش و آگاهی مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی می تواند رضایتمندی از نتیجه کار را به همراه داشته باشد. گروه نیکا چوب آماده ارائه تمامی خدمات از مشاوره، طراحی تا مرحله تولید و نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری و طراحی دکوراسیون بوتیک لوکس و مدرن است.

دکوراسیون تجاریطراحی دکوراسیون داخلی

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *