8 نکته الهام بخش در طراحی دکوراسیون کافی شاپ برای بازگرداندن مخاطبان

تصور کنید که قصد دارید با دوستان نزدیک خود زمانی را برای صرف شام اختصاص دهید. جستجو برای انتخاب یک کافی شاپ یا رستوران جدید برای سرو غذا بسیار هیجان انگیز است. مسلما توقعات زیادی در سر دارید و انتظار خواهید داشت تا اوقات بسیار خوبی را در محلی که انتخاب کردید، سپری کنید.

تا بحال کافی شاپ های زیادی را امتحان کردید و مسلما طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر آن ها در حد میانه بوده است. حتما زمانی که صندلی های ناراحت و نامناسبی را تجربه کردید، نتوانستید خیلی زیاد از محیط لذت ببرید.

پخش موزیک بد و نامناسب، ارائه یک منو غیرحرفه ای و نور لوستر آویزان روی میز که باعث ایجاد سردرد می شود، برنامه ریزی برای گذراندن اوقاتی خوش را از بین می برد. حتی اگر کیفیت غذا بسیار عالی باشد مسلما بار دیگر این رستوران یا کافی شاپ را برای سرو غذا انتخاب نمی کنید. زیرا طراحی دکوراسیون کافی شاپ خاطره بدی از سرو غذا را برای شما به جای گذاشته است.

در عصر حاضر افراد تمایل دارند تا همزمان با سرو غذا تجربه و خاطره خوبی از محیط کسب کنند. هر فردی می تواند یک غذای لذیذ در آشپزخانه و در کنار لذت بردن از طراحی دکوراسیون منزل زیبایی که دارد، تهیه کند.

به همین دلیل صنعت طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ دائما در حال تغییر و پیشرفت است تا افراد مجددا برای سرو غذا و تجربه ای خوب، به آن کافه بازگردند.

طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن و زیبا یک تفاوت حائز اهمیت در پیروزی در بازار رقابت با سایرین است.

عدم مدیریت درست و نبودن برنامه ریزی و هدف مناسب برای راه اندازی و طراحی دکوراسیون کافی شاپ یا رستوران باعث می شود تا بسیاری از افراد قبل از پایان یک سال از شروع کار، با مشکلات زیادی مواجه شوند.

طراحی دکوراسیون کافی شاپ و زیبایی محیط تاثیر بسیار زیادی در نتیجه این کار دارد. به این موضوع مهم یعنی انتخاب تم و سبک طراحی دکوراسیون داخلی شخصی و منحصر به فرد توجه کنید. سلیقه افراد در این زمینه بسیار متفاوت است.

در اینجا تعدادی از ایده های دوست داشتنی و مهم در طراحی دکوراسیون کافی شاپ در سطح جهانی را معرفی می کنیم که باعث ایجاد رضایت از تجربه و علاقه به محیط داخلی کافی شاپ شما خواهند شد.

به این ۸ نکته در طراحی دکوراسیون کافی شاپ که به حفظ مشتریان خوب کمک می کنند توجه کنید.

محل قرار گرفتن کافی شاپ

تعیین موقعیت کافی شاپ

محل قرار گرفتن و لوکیش کافی شاپ یکی از مهترین گزینه های برای جذب مخاطبان است. نمی توانید تنها به دنبال فضایی خالی در یک محله دور افتاده و قدیمی باشید و در همان جا طراحی دکوراسیون کافی شاپ را آغاز کنید.

محل و موقعیت کافی شاپ میزان حجم مخاطبان و مراجعین و همچنین علایق آن ها را مشخص می کند. به این سه متغیر اصلی برای انتخاب موقعیت و شروع طراحی دکوراسیون کافی شاپ توجه کنید.

انتخاب محل کافی شاپ

  • مغازه های گوشه ای

کافی شاپ را در قسمت های دنج و گوشه های اصلی خیابان یا کوچه ها انتخاب کنید. این کار باعث افزایش ترافیک ورودی مخاطبان به کافی شاپ و افزایش کسب و کار می شود.

  • انتخاب محلی دنج با همسایه های آرام

زمانی که به دنبال موقعیت مناسب برای کافی شاپ در نزدیکی یک منطقه مسکونی هستید، باید قسمتی با حداقل میزان رقابت را انتخاب کنید. اگر در نزدیکی شما دو رستوران یا فست فود دیگر مشغول به کار باشند، مسلما مشتری های کافی شاپ کمتر می شود.

پس باید محل کافی شاپ را در قسمتی دنج و آرام با حداقل تعداد رقبا در نظر بگیرید.

  • مراکز خرید

اگر سبک طراحی دکوراسیون کافی شاپ تان شکلی از حالت تجاری دارد می توانید در یک مرکز تجاری یا فروشگاه های بزرگ محلی را انتخاب کنید. به این صورت می توانید همان سبکی از مخاطبانی را که قصد جذبشان را دارید، بیابید.

طراحی نمای خارجی کافی شاپ

طراحی نمای خارجی کافی شاپ

شکل ظاهری طراحی نمای خارجی کافی شاپ سبکی از خوش آمد گویی برای ورود مخاطبان است. به طور مثال زیبایی طراحی دکوراسیون تجاری مراکز خرید می تواند مانع از توجه مخاطبان به کافی شاپ شود. طراحی نمای خارجی باید تا حدی بازگو کننده سبک داخلی طراحی دکوراسیون کافی شاپ باشد.

برای انجام این کار باید از پنجره های شیشه ای بزرگ برای نمایان شدن فضای داخلی، صندلی ها، چیدمان و از یخچال و ویترین های شیشه ای برای نمایش منویی از مواد خوراکی که ارائه می دهید، استفاده کنید.

برای طراحی لوگو جذاب، تابلو مدرن، طراحی سردر ورودی سرمایه گذاری کنید و برای ایجاد حالت فردی و منحصر به فرد برای افزایش جلب نظر مهمانان با سایرین در رقابت باشید.

نورپردازی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

نورپردازی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

سبک نورپردازی خاص و زیبا بخشی جدا نشدنی از یک طراحی درخشان است. اما اهمیت این موضوع به هنگامی که در حال طراحی فضایی به خصوص برای سرو غذا هستید دو برابر می شود.

طراحی نوپردازی برای بیشتر فضاها همچون طراحی دکوراسیون کافی شاپ تفاوت هایی با این کار در طراحی دکوراسیون منزل و دکوراسیون تجاری دارد.

نور در فضای داخلی باعث ایجاد حس و حالی مثبت و پر انرژی و افزایش اشتها مشتریان می شود. نورپردازی بد در طراحی دکوراسیون کافی شاپ می تواند باعث منحرف شدن مشتریان شود. افراد باید تصمیم بگیرند که تمایل دارند در زیر یک چراغ پر نور آویزان یا در کنار میزی تاریک با نورهای هالوژن بنشینند.

برای ایجاد فضای دوستانه و حس و حالی مثبت نیاز به نورپردازی شادی بخش و روشن داریم. با این وجود باید یک تعادل از نورپردازی در محیط برای ایجاد هماهنگی میان سبک دکور و لوازم تزئینی با محیط داخلی داریم.

در اینجا راهنمایی برای مشخص کردن دقیق سبک نورپردازی مناسب برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ قراردادیم.

ایده نورپردازی دکوراسیون کافی شاپ

ایده نور پردازی دکوراسیون کافی شاپ

انواع نورپردازی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

می توانید از طریق ترکیب سه روش نورپردازی میزان روشنایی فضای داخلی را مشخص کنید. این سه روش شامل روشنایی محیطی، نورپردازی مخفی و استفاده از لوسترهای خاص می شود. گاهی اوقات افراد قصد سرمایه گذاری در شیوه خاصی از سبک نورپردازی را دارند.

انواع نورپردازی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

  • نورپردازی محیطی

در این سبک از نورپردازی ایده هایی برای پخش مساوی نور در فضای داخلی پیاده سازی می شود. در مقایسه با سایر سبک های نورپردازی در این روش می توانیم بر پخش نور مساوی و یکسان در فضای محیط تمرکز کنیم.

نورپردازی مخفی در کافی شاپ

  • نورپردازی مخفی

با نورپردازی مخفی در بخش های مختلف طراحی دکوراسیون کافی شاپ می توانید یک نور هایلایت و ملایم به همراه زیبایی خاص و مدرن در فضا ایجاد کنید. می توانید از این نورپردازی در کنار یک تابلو هنری زیبا، منو غذا یا طراحی دیوار استفاده کنید.

طراحی لوستر برای کافی شاپ

  • لوسترهای خاص

این سبک از نورپردازی به معنی اضافه کردن لوسترهای خاص و مدرن در بخش های مختلف طراحی دکوراسیون کافی شاپ است. با توجه به سبک دکوراسیون داخلی می توانید ایده های منحصر به فردی در طراحی لوستر و محل قرارگرفتن آن ها در نظر بگیرید.

نور طبیعی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

  • نور طبیعی

ترکیب نور طبیعی با طراحی دکوراسیون کافی شاپ ایده بسیار جالبی است. با طراحی شیشه های بلند و پنجره های بزرگ علاوه بر افزایش نور طبیعی فضای داخلی می توانید منظره زیبایی از طبیعت یا محیط پیرامون داشته باشید. این کار باعث ایجاد تهویه مناسب، چشم اندازی زیبا و در نهایت شادابی و بزرگتر دیده شدن فضای داخلی می شود. مسلما از این پنجره های بزرگ همیشه نسیمی ملایم از هوای تازه به داخل می وزد که باعث شادابی حس و حال طراحی دکوراسیون کافی شاپ است.

انتخاب متریال و رنگ در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

انتخاب متریال و رنگ در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

زیبایی شناختی فضای داخلی هر دکوراسیونی به ترکیب و هماهنگی بین رنگ و انتخاب متریال در طراحی دکوراسیون بستگی دارد. ترکیب مناسبی از هر دو این موارد باعث افزایش زیبایی بصری طراحی دکوراسیون کافی شاپ می شود. نقطه مقابل این موضوع یعنی انتخاب ناهمانگ و نامناسب رنگ و متریال های مصرفی، باعث می شود تا فضای داخلی خسته کننده و ناآرام به نظر برسد.

برای جلب نظر مخاطبان، طراحی دکوراسیون کافی شاپ نیاز به تصاویری زیبا دارد. پیاده سازی بهترین نتیجه به انتخاب رنگ و متریال مصرفی بستگی دارد.

در واقع کافی شاپ ها نماینده از شکل تکامل یافته قهوه خانه ها هستند. رنگ اصلی کاربردی اصولا از بین رنگ های تیره مثل قهوه ای یا خاکستری انتخاب می شود. اما الزامی برای انجام این کار نیست. می توانیم برای رنگ، سبک چیدمان، استایل و متریال های مصرفی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ را به ۴ دسته مختلف تقسیم بندی کنیم.

تغییر دکوراسیون کافی شاپ برای افزایش اشتها

تغییر دکوراسیون کافی شاپ برای افزایش اشتها

یکی از اقدامات سالن های غذاخوری برای جذب مشتری، افزایش اشتها از طریق روش های نامحسوس است. در روانشناسی انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ یکی از راه های افزایش اشتها از طریق تاثیراتی که بر ذهن می گذارد است.

استفاده از ترکیب رنگ رز گلد با طلایی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ باعث افزایش اشتها و توجه به تنوع منو غذا می شود. این موضوع توسط کارشناسان نیز تایید شده است. به همین دلیل است که بسیاری از رستوران ها در تناژ رنگی قهوه ای و طلایی و طراحی دکوراسیون فست فود به رنگ قرمز انجام می شود.

تغییر دکوراسیون کافی شاپ

به دلیل این که انتخاب غذا در منو کافی شاپ محدود است، باید خدمات برای سرو همان تعداد محدودی از غذاها به بهترین شکل انجام شود. بنابراین انتخاب تم دلخواه، رنگ مناسب و انتخاب متریال در طراحی دکوراسیون کافی شاپ عموما در پالت رنگی تیره یا رنگ های قهوه ای با تناژی از رنگ قرمز انجام می شود.

در این مرحله از کار اهمیت نورپردازی کاملا مشخص می شو. زیرا باید به شکلی مناسب لایه هایی از رنگ طلایی و رز گلد در فضا ایجاد کند.

زمانی که این اصول را در طراحی دکوراسیون رعایت کنید، خواهید دید که در نهایت سبک دیزاین باعث افزایش اشتها و میل به سرو غذا می شود.

ایده تغییر دکوراسیون کافی شاپ

ایده هایی برای سرو غذای خوشمزه

این موضوع ارتباط خاصی با سبک طراحی دکوراسیون کافی شاپ ندارد اما موضوع و نکته ای بسیار ارزشمند در افزایش مشتری است.

می توان گفت که شکل ظاهری غذا و ابعاد آن تاثیر بسیار زیادی در لذت بردن مخاطبان به هنگام سرو غذا می گذارد.

یک ایده برای جلب نظر مشتری، طراحی زیبای غذاهای موجود در منو و تهیه یک تصویر جذاب از آن است.

به طور مثال طراحی دیوار شکلاتی حسی از طعم لذیذ بستنی و محصولات شکلاتی در منو را در ذهن مشتری ایجاد می کند. به طور مثال می توانید با ایده های خلاقانه همانند طراحی لوستر به شکل پنکیک یا طراحی دیوارها با تابلوهایی از انواع کیک ها حسی از طعم لذیذ انتخاب هایی که مشتری در منو می بیند در فرد ایجاد کنید.

تعادل میان طراحی دکوراسیون کافی شاپ و خدمات

تعادل میان طراحی دکوراسیون کافی شاپ و خدمات

تم و سبک چیدمان یکی از انتخاب های مهم به هنگام طراحی دکوراسیون کافی شاپ است. می توانید از میز و صندلی های ساده یا از یک غرفه استفاده کنید. تمامی این موارد به سبک دکوراسیون بستگی دارد. اما همیشه باید یک تعادل خاص میان سبک دکوراسیون، عملکرد، خدمات، زیبایی محیط و سایر موارد وجود داشته باشد. به این صورت می توانید کافی شاپ خود را به شکلی منحصر به فرد و متفاوت راه اندازی کنید.

مطابق با خدماتی که قصد ارائه آن ها را دارید، فضا راه رو و میزان فضای موجود بین تمامی میزها و محل نشستن را مشخص کنید. این فضا باید برای ارائه خدمات مناسب توسط کارکنان کافی باشد. اما نباید به قدری زیاد باشد که باعث به هم خوردن نظم و ترتیب و کاهش زیبایی فضای داخلی شود.

اگر این فضا را خیلی کوچک یا خیلی بزرگ در نظر بگیرید مطمئن باشید که هم عملکرد و هم زیبایی طراحی دکوراسیون کافی شاپ تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

افزایش اشتها از طریق پخش موزیک

همانطور که توضیح دادیم شکل ظاهری و سبک طراحی دکوراسیون کافی شاپ تاثیر زیادی در افزایش علاقه مشتری به غذا دارد. در عین حال باید گفت که پخش موزیک مناسب نیز از دیگر راهکارها برای افزایش اشتها مخاطبان خواهد بود.

پخش موزیک مناسب یک گزینه کلیدی بسیار مناسب برای ایجاد تعادل و هماهنگی در فضای داخلی کافی شاپ است.

می توانید با انتخاب موزیک کارآمد حس و حالی که از رنگ ها و متریال ها در فضا وجود دارد را کامل کنید و در عین حال باعث ترغیب مشتریان به سرو غذا شوید.

زمانی که مخاطبان از زیبایی های بصری محیط لذت می برند، تحریک سیستم شنوایی آن ها از طریق پخش موزیک، باعث ثبت یک خاطره دوست داشتنی از سرو غذا می شود. همین خاطره خوب موجب بازگشت مشتری برای تجربه مجدد لحظه های دوست داشتنی و بازگو کردن آن به اطرافیان می شود.

طراحی دکوراسیون کافی شاپ ترکیبی از تصاویری از جلوه های بصری و دیداری زیبا با رعایت نکات روانشناسی و علمی است. این موارد شامل انتخاب رنگ، انتخاب متریال، تم مناسب، نورپردازی، ارائه خدمات و انتخاب عملکرد مناسب است.

اگر قصد تغییر در طراحی دکوراسیون کافی شاپ تان را برای ایجاد جایگاه ویژه بین سایر رقبا دارید باید با کارشناسان فعال در این زمینه کار را شروع کنید. گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد در زمینه مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرا در زمینه دکوراسیون رستوران و کافی شاپ است. می توانید برای مشاوره رایگان، دریافت پاسخ سوالات و برآورد تقریبی هزینه ها با متخصصین و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دکوراسیون رستوران و کافی شاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *