نکاتی ساده و ایده های کوچک در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

آیا ایده هایی برای راه اندازی و طراحی دکوراسیون سالن زیبایی جدید یا به روز رسانی و ایجاد تغییرات در آرایشگاهی که در آن مشغول به کار هستید را در ذهن دارید؟

حالا باید فضایی که در اختیار دارید را در نظر بگیرید، سپس با توجه به بودجه ای که قصد دارید برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی صرف کنید، برای طراحی یک دیزاین داخلی درست و کارآمد برنامه ریزی کنید.

در اینجا تعدادی نکته ساده اما حائز اهمیت را به صورت موردی برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی را مطرح کردیم.

شکل ظاهری صندلی ها و راحتی آن ها، انتخاب کفپوش، طراحی سقف، نورپردازی، انتخاب متریال مدرن یا سنتی، کاربرد استیل طلایی در طراحی دکوراسیون مدرن، طراحی دیوار کوب یا به کارگیری دیوار چوبی، آیینه کاری، طراحی قسمت پذیرش یا کانتر ورودی، تنها تعدادی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی است.

طراحی دکوراسیون سالن زیبایی با رعایت موارد ساده و پایه

رعایت موارد ساده و پایه در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

انتخاب کاغذ دیواری زیبا ون آیینه کاری در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی یا ایجاد تغییراتی بزرگ و مدرن می تواند باعث منحصر به فرد بودن نتیجه کار شود. اما توجه بیش از حد به این موارد نباید مانع از توجه به نکات ساده و مهم در طراحی دکوراسیون آرایشگاه شود.

 • وجود چند شیر آب با فشار مناسب برای استفاده جهت کارهای مختلف یکی از نکات ساده و پایه در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی است. حتما محل مناسبی برای دسترسی آسان بخش های مختلف سالن به شیر آب در نظر بگیرید.
 • در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باید محل مناسبی برای قرار دادن سشوارهای دیواری در نظر بگیرید. جداکردن بخش های مختلف سان زیبایی با پارتیشن گزینه بسیار مناسبی است. اما اگر قصد دارید تا در بخش های مختلف از سشوارهای دیواری استفاده کنید، پارتیشن ها قابلیت نصب و قدرت نگهداری این لوازم را ندارند.
 • برای لوله کشی سردوش ها ترجیحا فاصله خیلی کمی با شیر آب در نظر بگیرید.
 • حتما حریم خصوصی مشتری را در طراحی دکوراسیون آرایشگاه در نظر داشته باشید. بسیاری از افراد تمایل ندارند تا در زمان آماده شدن برای کارهایی از قبیل رنگ مو و… در میان سالن آرایشگاه و دید سایر مشتریان و افراد، منتظر بمانند.
 • اصولا در فضای سالن ها سر و صدای زیادی به دلیل ازدحام جمعیت وجود دارد. طراحی دکوراسیون با دیوارهای عایق صدا، می تواند باعث ایجاد تفاوتی منحصر به فرد سالن شود.

طراحی دکوراسیون آرایشگاه

ایده و نکات در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

هرچه زیبایی و طراحی دکوراسیون سالن آرایشگاه زیباتر باشد، مسلما در جذب مشتری بیشتر و معرفی سالن به دیگران تاثیر گذار خواهد بود. طراحی بخش های مختلف سالن زیبایی به صورت مجزا و جداگانه، رفع نیازهای کارمندان و مشتری ها، دسترسی آسان و آرامش در زمان انتظار، در نهایت رضایت همه افراد را به همراه خواهد داشت.

 • فضای کاری کافی فراهم کنید. اولین یونیت آرایشگاه باید در فاصله ۱ متری از دیوار یا پنجره قرار بگیرد. بقیه یونیت ها و صندلی های آرایشگاه نیز باید هر کدام در فاصله ۱٫۲ متری از یونیت اول قرار داده شوند. با این چیدمان فضای کافی برای حرکت و کار بین صندلی ها فراهم می شود.
 • حداقل فاصله بین یونیت ها با پارتیشن، دیوار و صندلی که در فضای پشتی قرار می گیرد را باید ۱٫۵ در نظر بگیرید.
 • می توانید از یونیت های آرایشگاهی با طرح جزیره استفاده کنید تا بتوانید خدمات خود را به تعداد افراد بیشتری را در همان فضا ارائه دهید.
 • لکه، رنگ و بی کیفیت شدن ابزار و صندلی ها پس از مدتی در سالن آرایشگاهی رخ می دهد و این موضوعی اجتناب ناپذیر است. اگر سالن آرایشگاهی شلوغ، پر رفت و آمد و با تعداد زیادی مشتری دارید، می توانید از یونیت ها و لوازم تیره تر استفاده کنید. اما اگر تمایل دارید که فضای سالن آرایشگاه روشن و با رنگ های شاد دیزاین شود، باید صندلی های روشن انتخاب کنید اما می توانید از کاورهای بخصوص برای پوشاندن آن ها استفاده کنید.
 • برای ایجاد حس و حالی منحصر به فرد در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی می توانید از سبک های مختلف نورپردازی استفاده کنید. بالای هر قسمت و برای بخش های مختلف طراحی نورپردازی خاصی در نظر بگیرید. نورپردازی های خاص در طراحی دیوار نیز گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد فضایی خاص هستند.
 • حتما از لوازم برقی استاندارد و با کیفیت استفاده کنید. گاهی اوقات استفاده از یک وسیله باعث ایجاد اتصال در برق و ایجاد خسارات جبران ناپذیری می شود.
 • برای انتخاب رنگ و نورپردازی رنگی در سالن، باید حتما به علایق و سلیقه مخاطبان توجه کنید. خدماتی که قصد ارائه آن ها را دارید حتما در نظر داشته باشید و پس از آن رنگ مناسب را انتخاب کنید.
 • می توانید برای بزرگ تر دیده شدن طراحی دکوراسیون سالن زیبایی کوچک از آیینه کاری دیوارها استفاده کنید. آیینه ها در سالن علاوه بر روشن کردن فضای داخلی، باعث بزرگتر دیده شدن سالن نیز می شوند. آیینه ها بهترین و محبوبترین قسمت در تمام سالن های آرایشی هستند.

طراحی اتاق ماساژ و خدمات اسپا در سالن زیبایی

طراحی اتاق ماساژ و خدمات اسپا در سالن زیبایی

برای طراحی اتاق ماساژ و خدمات اسپا در سالن آرایشی حتما باید آرامش مشتری را در نظر داشته باشید. فضایی کم نور، دور از محیط، بی صدا و آرام بهترین گزینه برای ریلکس کردن مشتریان است.

 • از پارتیشن ها و یا دیوارهای عایق صدا برای جدا کردن سالن ماساژ از دیگر قسمت ها استفاده کنید.
 • حتما فضای کافی برای قرار دادن تخت، حرکت راحت کارمند، شیر آب جهت شستشو و مکانی برای تعویض لباس را فراهم کنید.
 • حتما از روکش های مناسب و مدرن برای پوشش دادن لوله ها در تمامی قسمت های سالن استفاده کنید.
 • میز شستشوی ماساژ را در مکانی مناسب و نزدیک به تخت قرار دهید.
 • از مهمترین نکات در طراحی اتاق ماساژ سالن زیبایی، نورپردازی و انتخاب رنگ است. با ایده هایی خلاقانه فضایی آرام و منحصر به فرد برای ریلکس شدن ایجا کنید.

طراحی میز پذیرش آرایشگاه

میز پذیرش یا کانتر ورودی در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

اولین و آخرین نقطه ای که تمام مشتریان سالن می بینند، میز پذیرش یا کانتر ورودی است. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باید به دیزاین و محل قراگرفتن آن توجه خاصی باشد.

 • می توانید کفپوش قسمتی که میز پذیرش قرار می گیرد را متفاوت انتخاب کنید. همچنین طراحی زیبای نام سالن آرایشگاه روی میز پذیرش و نورپردازی متفاوت، می تواند اهمیت و تفاوت کانتر ورودی با سایر قسمت ها را مشخص کند.
 • به این موضوع که به هنگام پذیرش مشتری به چه مواردی نیاز خواهید داشت، فکر کنید. طراحی کانتر ورودی باید به گونه ای انجام شود که تمامی این قسمت ها از دید مشتری مخفی بمانند. دسترسی آسان کاربر پذیرش باعث خدمت رسانی بهتر به مخاطبان می شود. کانتر ورودی اولین قسمتی است که مشتری پس از ورود به سالن باید به آن توجه کند.
 • از رنگ های تاثیرگذار استفاده کنید. انتخاب رنگ های روشن و خاص برای کانتر ورودی، علاوه بر جلب نظر مشتری، ایجاد فضایی متفاوت، باعث بزرگتر دیده شدن فضا نیز می شود.
 • همانطور که توضیح دادیم از قرار دادن لوازم خرده و مواد خوراکی روی میز پذیرش خودداری کنید. می توان برای ایجاد فاصله بین مشتری و قسمت پذیرش از یک دیوار بلندتر از سطح صندلی استفاده کرد. در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی مدرن می بینیم که طراحی کانتر ورودی به شکلی انجام می شود که منشی پشت میز در حالت نشسته دیده نمی شود. به همین دلیل لازم است که برای صبحت با پذیرش حتما روبه روی میز بایستید.

دیزاین سالن آرایشگاه

نکات ساده و ابتدایی در طراحی و خرید مبلمان و اثاثیه سالن زیبایی

می توانید خرید آنلاین مبلمان و اثاثیه را به عنوان یکی از گزینه ها در نظر داشته باشید. یکی از محبوبترین ایده ها در طراحی دکوراسیون مدرن، طراحی مبلمان و صندلی به شکل های خلاقانه و متفاوت است. اگر قصد طراحی دکوراسیون سالن زیبایی منحصر به فردی را دارید، بهترین انتخاب طراحی صندلی ها است. با به کار بردن چند ایده متفاوت و خاص، می توانید فضای داخلی سالن را به شکلی منحصر به فرد دیزاین کنید.

خرید مبلمان می توانید هزینه های جانبی مثل تحویل، نصب و موارد دیگری را به همراه داشته باشد. از همه مهمتر حتما مطمئن هستید که همانند این صندلی که خریداری می کنید را قطعا در سالن های دیگر خواهید دید. اما طراحی صندلی و مبلمان می تواند نتیجه ای متفاوت که کاملا طبق علایق و سلیقه تان است را به همراه داشته باشدک.

تنها کافی است با ایده های خلاقانه ای که دارید، راحتی، کارآیی، رفع نیازها و فضایی که مبل، صندلی و یونیت های آرایشی نیاز دارند را در نظر بگیرید.

می توانید همراه با یک کارشناس و متخصص با تجربه و فعال در این زمینه، از جدیدترین و مدرن ترین ایده ها در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی و آرایشی کار را شروع کنید. گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری است.

می توانید برای مشاوره رایگان، دریافت پاسخ سوالات و بررسی تقریبی هزینه های راه اندازی پروژه و یا ایجاد تغییرات در منزل یا محل کار، با ما تماس بگیرید.

دکوراسیون تجاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *