نکاتی ساده و ایده های کوچک در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

آیا ایده هایی برای راه اندازی و “طراحی دکوراسیون سالن زیبایی” جدید یا به روز رسانی و ایجاد تغییرات در آرایشگاهی که در آن مشغول به کار هستید را در ذهن دارید؟

حالا باید فضایی که در اختیار دارید را در نظر بگیرید، سپس با توجه به بودجه ای که قصد دارید برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی صرف کنید، برای طراحی یک دیزاین داخلی درست و کارآمد برنامه ریزی کنید.

در اینجا تعدادی نکته ساده اما حائز اهمیت را به صورت موردی برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی را مطرح کردیم.

شکل ظاهری صندلی ها و راحتی آن ها، انتخاب کفپوش، طراحی سقف، نورپردازی، انتخاب متریال مدرن یا سنتی، کاربرد استیل طلایی در طراحی دکوراسیون مدرن، طراحی دیوار کوب یا به کارگیری دیوار چوبی، آیینه کاری، طراحی قسمت پذیرش یا کانتر ورودی، تنها تعدادی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی است.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی زنانه نقش مهمی در انجام صحیح کارها و بهبود شرایط داخلی سالن زیبایی دارد. یکی از نکات مهم و قابل توجه برای طراحی دکوراسیون داخلی سالن ها توجه به نیاز ها و قوانین کلی چیدمان این فضا است. علاوه بر این، انتخاب دکور مناسب و شیک اهمیت زیادی در جذب و رضایت مشتری خواهد داشت و دکوراسیون طراحی شده بهتر است که مورد پسند مشتری نیز واقع گردد.

 

دکور سالن زیبایی

برای سالن هایی که دکوراسیون ساده ای دارند می توانید از ست میز های آرایش آماده به همراه آینه های بزرگ استفاده کنید. همچنین از آینه های بزرگ با قاب های زیبا نیز می توانید استفاده کنید.

برای دیوار ها از رنگ ها و کاغذ دیواری های مرتبط با دکور استفاده کنید. بهترین و تاثیرگذارترین آثار هنری تصاویر و تابلوهایی است که مربوط به موضوع زیبایی و آرایش باشد. می توانید از طبقاتی استفاده کنید که دارای فرم عمودی هستند. برای کف بهتر است از یک تک متریال تک رنگ استفاده کنید.

سالن های زیبایی شامل بخش های زیر هستند:

 • میکاپ عروس
 • قسمت پذیرش سالن زیبایی
 • فضای نشیمن مشتری در سالن
 • قسمت میکاپ
 • خدمات مو
 • خدمات پوست
 • پدیکور و خدمات ناخن
 • خدمات مانیکور
 • اتاق ماساژ

متریال در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

متریاهای مورد استفاده در سالن های زیبایی بستگی به سبک سالن دارد، یعنی چه نوع سبکی نظیر کلاسیک یا مدرن قرار است در سالن استفاده شود. در این خصوص استفاده از چوب و ورقه های MDF و ملامینه و  PVC  را معرفی می کنیم.

 • استفاده از متریال چوب در طراحی سالن
 • استفاده از ورقه های ام دی اف در طراحی سالن

طراحی دکوراسیون سالن زیبایی با رعایت موارد ساده و پایه

رعایت موارد ساده و پایه در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

انتخاب کاغذ دیواری زیبا و آیینه کاری در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی یا ایجاد تغییراتی بزرگ و مدرن می تواند باعث منحصر به فرد بودن نتیجه کار شود. اما توجه بیش از حد به این موارد نباید مانع از توجه به نکات ساده و مهم در طراحی دکوراسیون آرایشگاه شود.

 • وجود چند شیر آب با فشار مناسب برای استفاده جهت کارهای مختلف یکی از نکات ساده و پایه در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی است. حتما محل مناسبی برای دسترسی آسان بخش های مختلف سالن به شیر آب در نظر بگیرید.
 • در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باید محل مناسبی برای قرار دادن سشوارهای دیواری در نظر بگیرید. جداکردن بخش های مختلف سان زیبایی با پارتیشن گزینه بسیار مناسبی است. اما اگر قصد دارید تا در بخش های مختلف از سشوارهای دیواری استفاده کنید، پارتیشن ها قابلیت نصب و قدرت نگهداری این لوازم را ندارند.
 • برای لوله کشی سردوش ها ترجیحا فاصله خیلی کمی با شیر آب در نظر بگیرید.
 • حتما حریم خصوصی مشتری را در طراحی دکوراسیون آرایشگاه در نظر داشته باشید. بسیاری از افراد تمایل ندارند تا در زمان آماده شدن برای کارهایی از قبیل رنگ مو و… در میان سالن آرایشگاه و دید سایر مشتریان و افراد، منتظر بمانند.
 • اصولا در فضای سالن ها سر و صدای زیادی به دلیل ازدحام جمعیت وجود دارد. طراحی دکوراسیون با دیوارهای عایق صدا، می تواند باعث ایجاد تفاوتی منحصر به فرد سالن شود.

تجهیزات سالن های زیبایی

تجهیزات سالن شامل میز و صندلی های پذیرش و مدیریت، آینه ها، مبلمان، کمد، صندلی های مخصوص خدمات ناخن، سر شویی، تخت ماساژ و موارد بسیار دیگری است که می توانید از خلاقیت های به روز و مدرن در طراحی هر یک از آن ها استفاده کنید.

طراحی کمدهای سالن زیبایی

سایز کمد و وسایل همراه آن را هماهنگ با مساحت سالن انتخاب کنید. چرا که اگر این اصل را رعایت نکنید هرقدر هم مدل و طرح زیبایی انتخاب کرده باشید جلوه واقعی را نخواهد داشت و علاوه بر آن فضای سالن را دچار درهم ریختگی و شلختگی می کند.

استفاده از کمد هایی با فضای وسیع به شما و آرایشگران سالن در جا دادن لوازم کمک زیادی می کند.

طراحی میزهای مانیکور سالن زیبایی

میزهای مخصوص انجام مانیکور از موارد مهمی هستند که باید حتما در فضای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی وجود داشته باشند. این میزها معمولا فرم مخصوص به خود داشته و با میزهای ساده متفاوت هستند.

اگر یک سالن با کیفیت و مجهز می خواهید، باید چند سری از این میزها را در محیط آرایشگاه خود داشته باشید. معمولا در صورت وجود فضای مناسب، این میزها در قسمت مجزایی از سالن اصلی قرار می گیرند. میزهای مانیکور همچنین به قفسه هایی در نزدیکی خود نیاز دارند تا بتوان به راحتی به وسایل مورد استفاده دسترسی داشت.

طراحی آیینه های سالن زیبایی

برای سالن های کوچک بسیار ضروری است که از تعداد زیادی آیینه استفاده کنند. سعی کنید کل دیوار را با آینه بپوشانید، این کار سبب ایجاد حس وسعت و گشایش در فضا می شود. آینه های آویز می توانند یکی از دیگر ایده های جالب برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باشند.

طراحی میز پذیرش سالن زیبایی

میز پذیرش از دیگر مواردی است که در طراحی آرایشگاه باید مد نظر قرار داده شود. عموما هر سالن آرایشی یک میز پذیرش دارد که در قسمت ورودی فضا قرار می گیرد. طراحی میز پذیرش باید با دیگر قسمت های سالن همخوانی داشته باشد و ترجیحا در رنگ و جنس دیگر لوازم باید در نظر گرفته شود.

 مبلمان و صندلی ها در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

مبلمانی که انتخاب می کنید باید بادوام و متناسب با دکورهای سالن باشد. برای قسمت پذیرش، پیشخوان باید دارای فضای لازم جهت قرارگیری کامپیوتر و تجهیزات لازم باشد و شاید بتوان ویترینی در نظر گرفت که برخی از محصولات سالن را بتوان در آنجا به مشتریان ارائه نمود چرا که مکان خوبی برای نمایش کالاها هنگام ورود و خروج مشتریان به سالن است.

برای مانیکور، صندلی و دراورهای کشویی همیشه بهترین انتخاب بوده است چرا که انعطاف پذیری قابل قبولی را فراهم می کند. صندلی های سرشویی از دیگر وسایلی هستند که در سالن زیبایی به کار می روند. این صندلی ها فضای نسبتا زیادی را به خود اختصاص داده و معمولا در فضای مجزا قرار داده می شوند.

 

طراحی دکوراسیون آرایشگاه

ایده و نکات در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

هرچه زیبایی و طراحی دکوراسیون سالن آرایشگاه زیباتر باشد، مسلما در جذب مشتری بیشتر و معرفی سالن به دیگران تاثیر گذار خواهد بود. طراحی بخش های مختلف سالن زیبایی به صورت مجزا و جداگانه، رفع نیازهای کارمندان و مشتری ها، دسترسی آسان و آرامش در زمان انتظار، در نهایت رضایت همه افراد را به همراه خواهد داشت.

 • فضای کاری کافی فراهم کنید. اولین یونیت آرایشگاه باید در فاصله ۱ متری از دیوار یا پنجره قرار بگیرد. بقیه یونیت ها و صندلی های آرایشگاه نیز باید هر کدام در فاصله ۱٫۲ متری از یونیت اول قرار داده شوند. با این چیدمان فضای کافی برای حرکت و کار بین صندلی ها فراهم می شود.
 • حداقل فاصله بین یونیت ها با پارتیشن، دیوار و صندلی که در فضای پشتی قرار می گیرد را باید ۱٫۵ در نظر بگیرید.
 • می توانید از یونیت های آرایشگاهی با طرح جزیره استفاده کنید تا بتوانید خدمات خود را به تعداد افراد بیشتری را در همان فضا ارائه دهید.
 • لکه، رنگ و بی کیفیت شدن ابزار و صندلی ها پس از مدتی در سالن آرایشگاهی رخ می دهد و این موضوعی اجتناب ناپذیر است. اگر سالن آرایشگاهی شلوغ، پر رفت و آمد و با تعداد زیادی مشتری دارید، می توانید از یونیت ها و لوازم تیره تر استفاده کنید. اما اگر تمایل دارید که فضای سالن آرایشگاه روشن و با رنگ های شاد دیزاین شود، باید صندلی های روشن انتخاب کنید اما می توانید از کاورهای بخصوص برای پوشاندن آن ها استفاده کنید.
 • برای ایجاد حس و حالی منحصر به فرد در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی می توانید از سبک های مختلف نورپردازی استفاده کنید. بالای هر قسمت و برای بخش های مختلف طراحی نورپردازی خاصی در نظر بگیرید. نورپردازی های خاص در طراحی دیوار نیز گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد فضایی خاص هستند.
 • حتما از لوازم برقی استاندارد و با کیفیت استفاده کنید. گاهی اوقات استفاده از یک وسیله باعث ایجاد اتصال در برق و ایجاد خسارات جبران ناپذیری می شود.
 • برای انتخاب رنگ و نورپردازی رنگی در سالن، باید حتما به علایق و سلیقه مخاطبان توجه کنید. خدماتی که قصد ارائه آن ها را دارید حتما در نظر داشته باشید و پس از آن رنگ مناسب را انتخاب کنید.
 • می توانید برای بزرگ تر دیده شدن طراحی دکوراسیون سالن زیبایی کوچک از آیینه کاری دیوارها استفاده کنید. آیینه ها در سالن علاوه بر روشن کردن فضای داخلی، باعث بزرگتر دیده شدن سالن نیز می شوند. آیینه ها بهترین و محبوبترین قسمت در تمام سالن های آرایشی هستند.

انواع سبک های طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

دکوراسیون و طراحی فضای داخلی سالن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین انتخاب نوع سبک دکوراسیون کلاسیک یا مدرن هم باید توجه نمود تا بعد از انتخاب نوع سبک دکور سالن و تجهیزات آن را براساس نوع سبک انتخاب و طراحی نمود.

 

دکوراسیون سالن زیبایی به سبک  مدرن

دکوراسیون به سبک مدرن در واقع ایجاد فضایی خلوت و ساده است. همچنین از اشکال انتزاعی عنصر تزیینی در این سبک استفاده نمی شود و در صورت استفاده بسیار کم و محدود است.

مهم ترین ویژگی های این سبک استفاده از شکل های هندسی زاویه دار، میزهای سبک مدرن مربع شکل و کوتاه و مبل هایی با شکل ساده تر است که معمولاً از چرم در تهیه آن ها استفاده می شود یا اینکه تمام پارچه هستند.

دکوراسیون سالن های زیبایی به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی دارای ویژگی های خاص و منحصر بفردی است. دیوار ها و سقف های گچ بری شده و حضور مبلمان هایی که عمدتا چوبی هستند از ویژگی اصلی سالن ها با طراحی کلاسیک است.

وسایل دکوری از جنس چوب حکاکی شده، طراحی سقف های بلند کلاسیک، پرده  های خاص و در بیشتر موارد با طراحی خاصی، همچنین استفاده از رنگ طلایی، کرم، قهوه ای و سفید فضایی سرشار از آرامش را برای فضا به وجود می آورد. سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی سرشار از نظم  ها و تقارن است.

 

طراحی اتاق ماساژ و خدمات اسپا در سالن زیبایی

طراحی اتاق ماساژ و خدمات اسپا در سالن زیبایی

برای طراحی اتاق ماساژ و خدمات اسپا در سالن آرایشی حتما باید آرامش مشتری را در نظر داشته باشید. فضایی کم نور، دور از محیط، بی صدا و آرام بهترین گزینه برای ریلکس کردن مشتریان است.

 • از پارتیشن ها و یا دیوارهای عایق صدا برای جدا کردن سالن ماساژ از دیگر قسمت ها استفاده کنید.
 • حتما فضای کافی برای قرار دادن تخت، حرکت راحت کارمند، شیر آب جهت شستشو و مکانی برای تعویض لباس را فراهم کنید.
 • حتما از روکش های مناسب و مدرن برای پوشش دادن لوله ها در تمامی قسمت های سالن استفاده کنید.
 • میز شستشوی ماساژ را در مکانی مناسب و نزدیک به تخت قرار دهید.
 • از مهمترین نکات در طراحی اتاق ماساژ سالن زیبایی، نورپردازی و انتخاب رنگ است. با ایده هایی خلاقانه فضایی آرام و منحصر به فرد برای ریلکس شدن ایجا کنید.

طراحی میز پذیرش آرایشگاه

میز پذیرش یا کانتر ورودی در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

اولین و آخرین نقطه ای که تمام مشتریان سالن می بینند، میز پذیرش یا کانتر ورودی است. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باید به دیزاین و محل قراگرفتن آن توجه خاصی باشد.

 • می توانید کفپوش قسمتی که میز پذیرش قرار می گیرد را متفاوت انتخاب کنید. همچنین طراحی زیبای نام سالن آرایشگاه روی میز پذیرش و نورپردازی متفاوت، می تواند اهمیت و تفاوت کانتر ورودی با سایر قسمت ها را مشخص کند.
 • به این موضوع که به هنگام پذیرش مشتری به چه مواردی نیاز خواهید داشت، فکر کنید. طراحی کانتر ورودی باید به گونه ای انجام شود که تمامی این قسمت ها از دید مشتری مخفی بمانند. دسترسی آسان کاربر پذیرش باعث خدمت رسانی بهتر به مخاطبان می شود. کانتر ورودی اولین قسمتی است که مشتری پس از ورود به سالن باید به آن توجه کند.
 • از رنگ های تاثیرگذار استفاده کنید. انتخاب رنگ های روشن و خاص برای کانتر ورودی، علاوه بر جلب نظر مشتری، ایجاد فضایی متفاوت، باعث بزرگتر دیده شدن فضا نیز می شود.
 • همانطور که توضیح دادیم از قرار دادن لوازم خرده و مواد خوراکی روی میز پذیرش خودداری کنید. می توان برای ایجاد فاصله بین مشتری و قسمت پذیرش از یک دیوار بلندتر از سطح صندلی استفاده کرد. در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی مدرن می بینیم که طراحی کانتر ورودی به شکلی انجام می شود که منشی پشت میز در حالت نشسته دیده نمی شود. به همین دلیل لازم است که برای صبحت با پذیرش حتما روبه روی میز بایستید.

دیزاین سالن آرایشگاه

نکات ساده و ابتدایی در طراحی و خرید مبلمان و اثاثیه سالن زیبایی

می توانید خرید آنلاین مبلمان و اثاثیه را به عنوان یکی از گزینه ها در نظر داشته باشید. یکی از محبوبترین ایده ها در طراحی دکوراسیون مدرن، طراحی مبلمان و صندلی به شکل های خلاقانه و متفاوت است. اگر قصد طراحی دکوراسیون سالن زیبایی منحصر به فردی را دارید، بهترین انتخاب طراحی صندلی ها است. با به کار بردن چند ایده متفاوت و خاص، می توانید فضای داخلی سالن را به شکلی منحصر به فرد دیزاین کنید.

خرید مبلمان می توانید هزینه های جانبی مثل تحویل، نصب و موارد دیگری را به همراه داشته باشد. از همه مهمتر حتما مطمئن هستید که همانند این صندلی که خریداری می کنید را قطعا در سالن های دیگر خواهید دید. اما طراحی صندلی و مبلمان می تواند نتیجه ای متفاوت که کاملا طبق علایق و سلیقه تان است را به همراه داشته باشدک.

تنها کافی است با ایده های خلاقانه ای که دارید، راحتی، کارآیی، رفع نیازها و فضایی که مبل، صندلی و یونیت های آرایشی نیاز دارند را در نظر بگیرید.

نحوه چیدمان سالن زیبایی

در خصوص نحوه چیدمان فضای سالن باید به میزان مساحت موجود توجه کرد. در ابتدا قسمتی که نزدیک به ورودی است را به بخش پذیرش اختصاص دهید.

می توان قسمت مرکزی سالن یا فضایی که به پذیرش دسترسی مستقیم دارد به بخش نشیمن و انتظار مشتری اختصاص داد و یک فضای مجزا مربوط به بخش خدمات میکاپ در فضایی خاص در سالن تعبیه نمود و دیگر بخش های خدمات را هم با قرار دادن پارتیشن از هم مجزا نمود.

می توانید همراه با یک کارشناس و متخصص با تجربه و فعال در این زمینه، از جدیدترین و مدرن ترین ایده ها در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی و آرایشی کار را شروع کنید. گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری است.

می توانید برای مشاوره رایگان، دریافت پاسخ سوالات و بررسی تقریبی هزینه های راه اندازی پروژه و یا ایجاد تغییرات در منزل یا محل کار، با ما تماس بگیرید.

دکوراسیون تجاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *