بهترین ایده ها در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی در سال 2019

ورزش کردن و سبک طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی از جمله مواردی هستند که تغییرات زیادی تا به امروز داشته اند. شاهد این هستیم که طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی هر سال به شکل های جدیدی تغییر می کند.

با توجه به اطلاعاتی که از کارشناسان و متخصصان فعال در زمینه ورزشی به دست می آید می توان علاقه و نیازهای جدید در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی را توصیف کرد.

در اینجا سعی کردیم جزئیاتی از مواردی که باید در زمان طراحی دکوراسیون داخلی انواع باشگاه ها مثل بدنسازی، رعایت شود را جمع آوری کنیم. همچنین تعدادی از موضوعات محبوب و مهم در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی در سال ۲۰۱۸ را معرفی کردیم.

قبل از اینکه با موضوع و موارد مهم که در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی به ترند تبدیل شدند آشنا شوید، بسیار مهم است که اطلاعاتی در رابطه با تغییرات و گسترده شدن این صنعت در طراحی دکوراسیون تجاری کسب کنید.

طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی مدرن

کسب اطلاعات کافی در زمینه طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی

یکی از موضوعات بسیار مهم در ثابت بودن و پایداری کار باشگاه ورزشی، افراد و نیروهای مشغول در این مجموعه هستند. به دلیل تغییر زیاد صنعت و کار دکوراسیون داخلی مجموعه ورزشی باید ساده ترین راه کارها برای حفظ جایگاه خود را فراموش نکنید.

تجربه خوب از ورزش در یک مجموعه تا حد بسیار زیادی به رفتار و سبک کاری نیروها و مربیان در آن وابسته است. بهبود تجهیزات و تغییر در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی در کنار تجربه تمرینی در کنار مربیان و اساتید حرفه ای ارزشمند است.

طراحی دکوراسیون باشگاه بدنسازی

مشخص کردن محدوده کاری باشگاه ورزشی

زمانی که قصد شروع به کار طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی را دارید باید خدماتی را قصد ارائه آن ها در زمینه های مختلف ورزشی دارید را مشخص کنید. قبل از اینکه به میزان فضای موجود و بخش های مختلف سالن نگاه کنید، موضوع مهمی است که راجع به زمینه کاری و استفاده ای که قرار است از محیط باشگاه شود تصمیم بگیرید.

اگر فضای کوچکی برای طراحی دکوراسیون باشگاه دارید و قصد ندارید تعدادی نیروی خدمه استخدام کنید حتما باید به سایر موارد همچون امکانات باشگاه و همکاری با مربیان با تجربه برای ایجاد تجربه مناسب برای مراجعین از تمرین در سالن توجه کنید.

بهترین دکوراسیون باشگاه بدنسازی

بخش بندی قسمت های مختلف سالن ورزشی

به جای پر کردن فضای داخلی باشگاه با تعدادی از دستگاه های هوازی و بدنسازی می توانید با بخش بندی کردن محیط داخلی باشگاه، هر قسمت را به شکلی تخصصی به تمرینات خاصی اختصاص دهید. این موضوع باعث می شود تا اعضای باشگاه بتوانند با سایر ورزشکاران که مشغول به فعالیت های دیگر هستند به راحتی ارتباط برقرار کنند. در همین راستا به دلیل افزایش تعداد خدماتی که باشگاه به مخاطبان ارائه می کند، رضایت افراد با انواع سلیقه ها نیز جلب خواهد شد.

طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی مدرن و شیک

اصول طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی

صنعت طراحی دکوراسیون باشگاه به سمت سرمایه گذاری جدی در مواردی که نیاز آن ها دیده و احساس می شود، دائما در حال تغییر است. این تغییرات در سبک نورپردازی، طراحی سقف، سبک سیستم های صوتی و تصویری، طراحی و دیزاین دیوار، انتخاب رنگ و موارد بسیاری دیگری اتفاق می افتد.

این تغییرات که دائما برای محبوبیت بیشتر در بین سلیقه های مدرن در دنیا اتفاق می افتد، باعث می شود که هر مجموعه ورزشی برای تغییر دکوراسیون باشگاه با توجه به مسیری که پیش روی دارد، اقدام کند. در اینجا تعدادی از موارد ترند در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی در سال ۲۰۱۸ را معرفی می کنیم.

طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی ترند در سال ۲۰۱۸

نحوه چیدمان باشگاه بدنسازی

طراحی فضای اختصاصی برای تمرینات

برای افزایش سهولت به دسترسی اطلاعات، نرم افزارها در سال های اخیر تغییرات زیادی داشتند. اشتیاق و علاقه بسیاری از افراد عادی برای آشنایی با باشگاه های بدنسازی و اجرای تمرین های تخصصی نیز هر روزه در حال بیشتر شدن است. به همین دلیل انتظار می رود تا با ورود به باشگاه های بدنسازی انواع دستگاه های ورزشی جدید مثل وتبایک و لوازم دیگری که در سطح جهانی در حال استفاده در باشگاه های ورزشی هستند را ببینیم.

در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی مدرن شاهد این هستیم که قسمت های مختلفی را برای نصب دستگاه های جدید و استفاده مخاطبان در نظر می گیرند.

طراحی پلان باشگاه بدنسازی

طراحی و خلق فضا و محیط های جذاب در سالن

دستگاه های روشنایی، سیستم های صوتی و طراحی استودیوهای کوچک و مدرن، از جمله کارهایی است که در طراحی دکوراسیون باشگاه های ورزشی بسیار لوکس انجام می شود. بسیاری از باشگاه ها در تعیین اهداف خود برای طراحی دکوراسیون داخلی و انتخاب تم برای سبک دیزاین مختص هر بخش و هر قسمت بسیار بلند پرواز هستند.

یکی از کارهای منحصر به فرد در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی اقدام برای همین کار است.

طراحی دکوراسیون باشگاه بدنسازی بانوان

طراحی دکوراسیون فضای سالن ورزش های عمومی

موضوع دیگری که به اندازه کیفیت دستگاه ها و اهمیت طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی حائز اهمیت است، خدمات مناسب اپرتورها و مربیان باشگاه برای استفاده از دستگاه ها و فضای کافی برای تمرینات عمومی و خاص است.

زمانی که از توانایی و مهارت مربیان باشگاه در طراحی تمرین اطمینان داشته باشید، می توانید به طراحی دکوراسیون فضای سالن ورزش های عمومی بپردازید.

بسیاری از افراد اطلاعاتی از چگونگی استفاده از دستگاه های ورزشی ندارند به همین دلیل ترجیح می دهند تا از وسایل قدیمی تر استفاده کنند. پس در این مرحله از کار آگاهی و سطح علمی مربیان در کنار شکل طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی اهمیت می یابد.

طراحی دکوراسیون ممجموعه ورزشی

بخش های مختلف در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی

زمانی که وارد یک فروشگاه می شوید اگر به طراحی دکوراسیون مغازه توجه کنید خواهید که برای افزایش جلب نظر مشتری و رفع نیازها، بسیاری از موارد در یک بوتیک و در بخش های گوناگون به فروش می رسد. در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی نیز باید به این مورد توجه کنید.

تخصیص سالن های مختلف به فعالیت های گروهی مثل یوگا، پیلاتس، تی آر ایکس و… و در عین حال برگزاری کلاس های ترکیبی می تواند باعث افزایش مخاطبان و رضایت آن ها شود. طراحی سالن ورزش های عمومی در بخش های مجزا می تواند مخاطبان زیادی با درخواست ها متفاوت را پوشش دهد.

به طور مثال فردی پس از گذراندن دوره های یوگا برای ایجاد تنوع قصد شرکت در کلاس های ترکیبی یوگا با تی آر ایکس را دارد. این امکانات و ایده های خلاقانه برای مخاطبان می تواند باعث برندسازی نام باشگاه ورزشی شود.

طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی

طراحی بخش مجزا برای تمرینات سخت و تخصصی

رشد علاقه و افزایش محبوبیت تمرینات سخت و تخصصی یکی از مواردی است که در طراحی سالن باشگاه ورزشی تاثیرات زیادی داشته است. به دلیل افزایش مخاطبان تمرینات تخصصی زیر نظر مربیان حرفه ای، افراد زیادی تمایل به شرکت در این کلاس ها دارند.

حال باید از خود این سوال را بپرسید که قرار است در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی چه خدمات و امکاناتی و تا چه حدی ارائه کنید. در اینصورت می توانید برای طراحی بخش های مختلف و در نظر گرفتن قسمتی از باشگاه برای طراحی و تجهیز به شکلی مدرن برای تمرینات تخصصی تصمیم بگیرید.

اهمیت طراحی بخش های مختلف در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی مدرن کاملا مشخص است. اما باید به این موضوع نیز توجه کرد که سبک دیزاین و چیدمان تمامی بخش ها باید در یک هماهنگی و یک شکل خاص انجام شود.

هماهنگی طراحی سالن ورزش های آمادگی جسمانی و تطبیق آن با طراحی سالن ورزش های هوازی و تمرینات با شدت، ترکیب سالن برای قرار دادن دستگاه های کاردیو به همراه سایر لوازم ورزشی مناسب این دست از تمرینات، طراح وال تایمر در هر یک از سالن ها و امکان رفت و آمد و جابه جایی آسان بین این سالن ها، از موضوعات مهم در این بخش از طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی است.

پیشرفت تکنولوژی در ورزش

پیشرفت تکنولوژی

پیشرفت سریع تکنولوژی تاثیر بسیار زیادی بر جنبه های مختلف زندگی ما داشته است. با پیشرفت سریع طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی و سبک تمرین ها، شاهد تاثیر تکنولوژی و پیشرفت آن در این زمینه نیز هستیم.

طراحی نرم افزارهای باشگاهی یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین تغییرات در زمینه ورزش است. با نرم افزارهای ورزشی و باشگاهی افراد به راحتی می توانند تمامی اطلاعات مورد علاقه خود را ذخیره کنند.

همچنین این نرم افزارها امکان ارتباط ورزشکاران زیادی را فراهم کرده است. می توان با استفاده از این نرم افزارها رویدادهای ورزشی زیادی برگزار کرد تا افراد زیادی با برند و نام باشگاه ورزشی آشنا شوند.

امکانات ورزش های رزمی در سالن بدنسازی

امکانات ورزش های رزمی در سالن بدنسازی

علاقه زیاد افراد به ورزش های رزمی و بوکس، طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی بدنسازی و فیتنس را نیز تحت تاثیر قرار داده است. ورزش های رزمی و تجهیزات آن همانند کیسه بکس از قبل مورد توجه ورزشکاران سایر رشته ها بوده است. اما در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی فیتنس ترکیب سالن های بدنسازی با سالن های رزمی را می بینیم.

می توانید با طراحی یک سالن مختص ورزش های رزمی این امکان را برای مخاطبان باشگاه بدنسازی فراهم کنید تا در یک فضای مناسب، بتوانند از تمرین های رزمی نیز لذت ببرند.

در طراحی دکوراسیون مجموعه ورزشی های مدرنی می بینیم که امکاناتی را برای فراهم کردن موقعیت تمرین ورزش های رزمی در سالن بدنسازی را نیز فراهم کرده اند.

طراحی سالن وزنه برداری و پاور لیفتینگ در سالن

طراحی سالن وزنه برداری و پاور لیفتینگ

وزنه برداری و پار لیفتینگ از جمله تمرینات پرطرفدار است که افراد زیادی به دنبال باشگاه های مجهز به تجهیزات این ورزش ها  هستند. این افراد برای انجام تمرینات خود نیاز به فضایی مجزا و تجهیز شده دارند.

اگر قصد طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی کاملی را دارید، پس یک بخش نیز برای ورزش پاورلیفتینگ و وزنه برداری در نظر بگیرید. امکانات و تجهیزات مدرن را در نظر داشته باشید تا فضایی منحصر به فرد و مدرن به شکل جداگانه در فضای سالن پیاده سازی کنید.

مسلما طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی مجهز به سالن هایی متفاوت در رشته های ورزشی مختلف باعث برند سازی نام مجموعه و افزایش مخاطبان خواهد شد.

چیدمان هوشمندانه تجهیزات در سالن ورزشی

چیدمان هوشمندانه تجهیزات در سالن ورزشی

همانطور که توضیح دادیم رشته های ورزشی و تجهیزات دائما در حال افزایش و تغییرات به شکل مدرن هستند. زمانی که طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی تان را با امکانات کامل و سالن های ورزشی متعدد پیاده سازی می کنید، قطعا باید به فکر فضای مورد نیاز برای نگهداری از لوازم ورزشی باشید.

برای نگهداری و چیدمان هوشمندانه تجهیزات همانند وزنه و دمبل باید کمی خلاقیت داشته باشید. طراحی قفسه های چند طبقه که به صورت عمودی می توان لوازم را در آن ها قرار داد گزینه مناسبی برای حداقل استفاده از فضای داخلی سالن ورزشی است.

همچنین تهیه دستگاه های بدنسازی مدرن که قابلیت استفاده برای انجام تمرینات متنوعی را دارند، راه حلی مناسب برای استفاده بهینه از فضا است. صندلی هایی با قابلیت تنظیم، طراحی انواع قفسه ها و تهیه دستگاه های مجهز تعدادی از روش های کاربردی در چیدمان هوشمندانه تجهیزات در طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی است.

مواردی که در اینجا مطرح کردیم تنها تعدادی از نکات ساده و ایده های جدید در زمینه طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی هستند. برای افزایش بهره وری استفاده از فضای موجود مجموعه ورزشی باید به نکات بسیاری توجه کنید. همانطور که توضیح دادیم این نکات به دلیل پیشرفت زیاد رشته های ورزشی دائما در حال تغییرات به سبک طراحی دکوراسیون مدرن است. پس مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در این زمنیه می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری است. خدمات طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی نیز در این زمینه از دکوراسیون داخلی دسته بندی می شود. می توانید برای دریافت پاسخ سوالات، برآورد تقریبی هزینه پروژه های اجرایی یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دکوراسیون تجاری

4 دیدگاه

 • سلام
  درمورد خرید دستگاه بدنسازی
  راهنمایی می خواستم

  یا اگر ممکنه یک صفحه از ساییتون رو که در مورد خرید بدنسازی و راهنمای خرید مطلب نوشتین معرفی کنید

  درضمن سایتتون فوق العادست

  دوباره به سایتتون میام و
  منتظر پاسخ هستم

  با تشکر از سایت خوبتون

  • ما در این مطلب در رابطه با طراحی دکوراسیون باشگاه ورزشی صحبت کردیم و تخصص ما در زمینه دیزاین و دکوراسیون داخلی باشگاه هست. متاسفانه نمیتونم شما رو در زمینه خرید دستگاه بدنسازی راهنمایی کنم اما یک سایت بهتون معرفی میکنم که می تونید بهش سر بزنید!!!
   crossfit24.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *