رنگ کابینت سبز را دوست دارید؟ | ایده‌هایی برای اجرای کابینت سبز آشپزخانه

آشپزخانه از بخش‌های مهم خانه است. امروزه با تغییراتی که در دکوراسیون خانه‌ها ایجاد شده‌، آشپزخانه جایگاه مهمی در دیزاین و زیبایی خانه پیدا کرده است. اگر علاقه‌مند به رنگ سبز در کابینت آشپزخانه باشید،با وجود جنس‌های مختلف کابینت مانند رنگ پلی اورتان ، کابینت MDF با انواع روکش‌ها و کابینت چوبی امکان اجرا با متریال مختلف وجود دارد. پس از مطالعه این مطلب، تصمیم‌گیری بهتری در خصوص انتخاب کابینت‌های پلی اورتان سبز یا کابینت MDF سبز خواهید داشت. پس در ادامه مطلب، با تیم طراحی دکوراسیون داخلی نیکاچوب همراه باشید.

کابینت نئوکلاسیک رنگ پلی اورتان سبز

آشپزخانه سبز و ویژگی آن را بدانید

رنگ سبز نماد آرامش، طراوت و تازگی است و استفاده از رنگی سرد مانند سبزدر دکوراسیون آشپزخانه باعث ایجاد تعادل و هارمونی در فضا خواهد شد. همچنین طبیعت همیشه حس فوق‌العاده‌ای برای ما ایجاد می‌کند، امید و انگیزه در ما افزایش می‌دهد. رنگ سبز تداعی کننده همین احساسات در طبیعت است. این روزها که زندگی ما به سمت و سوی ماشینی شدن پیش‌ می‌رود و استرس و نگرانی‌های زیادی را در طی روز تجربه می‌کنیم، داشتن یک محیط آرامش‌بخش با رنگ آرام‌بخش، بهترین گزینه است. آشپزخانه سبز ایده‌ای نو برای تجربه حضور در طبیعت است. استفاده از المان‌هایی مثل گلدان‌های محلق، دیوار سبز و استفاده از گلدان در طبقات مختلف کابینت آشپزخانه سبز، آرامش را در قلب خانه تداعی می‌کند.

یکی از المان‌های آشپزخانه سبزگلدان پلکانی
کابینت نئوکلاسیک سبز در آشپزخانه دکوراسیون سفید و سبز

ویژگی های کابینت MDF چیست؟

برای تصمیم گیری بهتر در خصوص انتخاب جنس کابینت، باید ویژگی‌های هریک از انواع کابینت را بدانید. کابینت MDF که از فشرده‌ سازی خرده چوب با چگالی بالا ایجاد شده‌ و به‌وسیله روکش‌های مختلف یا چوبی کاور شده‌است را، ام دی اف می‌گویند. از ام دی اف در ساخت سرویس خواب، کابینت و لوازم چوبی مختلفی استفاده می‌شود. کابینت ام دی اف مزایای مختلفی دارد، قیمت مناسب و اقتصادی آن، اولین شاخصه‌ی جذب مشتری به سمت و سوی کابینت ام دی اف است. هرچند استفاده از کابینت MDF، قابل قیاس با کابینت چوبی نیست. اما جذابیت بصری آن و تنوع روکش‌های کابینت ام دی اف، علت اصلی استقبال مشتریان از آن است. پس می‌توان ادعا کرد که از این نوع کابینت، می‌توان در دیزاین آشپزخانه مدرن و آشپزخانه لوکس استفاده نمود. تنوع رنگی کابینت ام دی اف، دست تولید کننده کابینت و کابینت ساز را، در اجرای طراحی‌های موردنظر باز می‌گذارد. از این کابینت، برای دیزاین آشپزخانه سبز، رنگی و یا آشپزخانه سفید نیز، می‌توان استفاده نمود.

کابینت مدرن سبز همراه با صفحه کورین
کابینت کلاسیک سبز رنگ

ویژگی کابینت‌های رنگ پلی اورتان چیست؟

کابینت‌های رنگ پلی اورتان، یکی از جدیدترین و جذاب‌ترین انواع کابینت آشپزخانه است. تنوع رنگ در کابینت های رنگ پلی اورتان با هیچ نوع کابینتی، قابل قیاس نیست. حتی اگر، از کیفیت کابینت چوبی مطمئن باشید، تنوع رنگی که با استفاده از کابینت های پلی اورتان می توانید در دیزاین اشپزخانه استفاده کنید، فوق‌العاده است. حتما شما نیز، در زمان سفارش کابینت، اسم کابینت پلی یورتان یا همان پلی اورتان را شنیده‌اید. این کابینت‌ها، با بدنه‌ ام دی اف و یا چوب با پاشش رنگ پلی اورتان شکل می‌گیرند. اگر چیدمان کابینت آشپزخانه سبز شما، به‌گونه‌ای باشد که نیازمند استفاده از چند مدل کابینت با رنگ‌های گوناگون باشید، این مدل کابینت، تمام نیازهای شما را برآورده می‌کند. استفاده از کابینت پلی اورتان در تمامی سبک‌های آشپزخانه مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک قابل اجراست. ویژگی دیگر کابینت‌های پلی اورتان، ضدخش و ضد آب بودن آن است. همین ویژگی در کابینت‌های پلی اورتان کافی است، تا گوی سبقت را از دیگر انواع کابینت برباید.

کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ

بهترین کابینت برای آشپزخانه سبز کدام است؟

اگر شما نیز عاشق رنگ سبز در کابینت آشپزخانه باشید و در زمان سفارش کابینت، بخواهید که چیدمان کابینت، متناسب با دکوراسیون آشپزخانه سبز انجام شود، نیازمند داشتن اطلاعاتی در خصوص کابینت‌ها هستید. کابینت‌های رنگ پلی اورتان، کابینت MDF و کابینت چوبی از انواع رایج کابینت هستند که می‌توانید در آشپزخانه استفاده کنید. هریک از این کابینت‌ها، مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که به اختصار بیان کردیم. معمولا هر فرد، باتوجه به ویژگی‌های موردنیاز و همچنین شرایط زندگی و محیط زندگی، نسبت به انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه سبز اقدام می‌کند. اگر شرایط اقلیمی محل زندگی‌تان مرطوب است، در انتخاب کابینت های پلی اورتان شک نکنید. این کابینت‌ها به‌دلیل لایه‌های رنگ، مقاومت بالایی دارند و حدودا می توان گفت قابلیت ضدآب بودن را نیز، دارا است. اما کابینت MDF به‌دلیل نوع ساخت و پرس روکش‌های آن، آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به رطوبت دارد. همچنین، طیف رنگ‌های قابل استفاده در کابینت‌های رنگ پلی اورتان بسیار زیاد است. همین موضوع، محبوبیت کابینت‌ پلی اورتان را، زیاد کرده است. تاحدی که این نوع کابینت را در رقابت با کابینت چوبی قرار داده است.

اگر بخواهیم برای انتخاب نوع و جنس کابینت در آشپزخانه سبز تصمیم بگیریم، استفاده از کابینت پلی ارتان سبز، بهترین گزینه برای آن است. تنوع رنگ فوق‌العاده در کابینت پلی ارتان، به شما اجازه می‌دهد تا طیف گسترده‌ای از رنگ سبز را در آشپزخانه‌تان داشته باشید. با این ویژگی، می‌توانید به‌راحتی دکوراسیون آشپزخانه سبز را طراحی کنید و هیچ نگرانی بابت رنگ در زمان اجرا نداشته باشید. ضدخش بودن و ویژگی مقاومت بالای این نوع کابینت، بهانه خوبی برای چنین انتخابی است.

کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ
کابینت نئوکلاسیک سبز رنگ

سوالات متداول

اگر بخواهید برای سفارش کابینت و دیزاین آشپزخانه، به متخصصین طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب، مراجعه کنید، احتمالا سوالاتی در ذهن‌تان وجود دارد. در این بخش، با تجربه طراحان دکوراسیون اداری، تجاری، منزل، رستوران و کافی شاپ پاسخ سوالات متداول شما عزیزان را خواهیم داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تغییر دکوراسیون آشپزخانه ، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تغییر دکوراسیون آشپزخانه را از کجا و چگونه شروع کنیم؟ را در سایت نیکاچوب مطالعه کنید.

چرا استفاده از کابینت های پلی اورتان بیشتر پیشنهاد می‌شود؟

معمولا، طراحان داخلی، برای دیزاین آشپزخانه و منزل، با رنگ‌ها بازی می‌کنند. طیف مختلف هر رنگ، برای طراحان داخلی اهمیت زیادی دارد. در کابینت‌های رنگ پلی اورتان تنوع رنگ بسیار بالا است و همین موضوع، نیاز طراحان داخلی را برآورده می‌کند. تنوع فوق‌العاده‌ رنگ‌ها در کابینت پلی اورتان، اصلی‌ترین علت پیشنهاد این نوع کابینت، به مشتریان است.

آیا کابینت ام دی اف رنگی و سبز وجود دارد؟

اکثر افراد، کابینت ام دی اف را، با روکش‌هایی شبیه چوب می‌شناسند. اما جالب است بدانید که، کابینت MDF روکش‌های مختلفی دارد که معمولا در آشپزخانه مدرن استفاده می‌شود. استفاده از کابینت ام دی اف برای دیزاین آشپزخانه لوکس مدرن نیز، امکان‌پذیر است. همه‌چیز به رنگ دکوراسیون آشپزخانه بستگی دارد. کابینت‌های ام دی اف، با روکش‌های رنگی نیز، در بازار وجود دارد که با مشاهده آلبوم آن، می‌توانید رنگ دل‌خواه‌تان را انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت از کابینت ام دی اف ، پیشنهاد می‌کنیم مقاله چگونه مراقب کابینت‌ های MDF خود باشیم؟ را در سایت نیکاچوب مطالعه کنید.

دکوراسیون آشپزخانهدکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *