تزیین خانه با گل و گیاه| ایده‌هایی از دل طبیعت

تزیین خانه با گل و گیاه به چه روش‌هایی می‌تواند انجام شود؟ با مطالعه این مطلب می توانید با کمترین هزینه، فرآیند تزیین خانه با گل و گیاه را انجام داده یا به تزیین آشپزخانه با گل بپردازید. استفاده از گیاهان در دنیای تماما ماشینی و آپارتمانی لطفی از دل طبیعت است با کمی زمان و خلاقیت به بهترین نحوه از این پتانسیل برای زیبایی خانه‌هایتان استفاده کنید.

دو چیز که در تزیین خانه با گل و گیاه اهمیت دارد، کاهش هزینه‌ها و ایجاد تناسب و هماهنگی گیاهان با دکوراسیون خانه است.

در ادامه این مطلب از طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب، نکات و ایده‌هایی را در خصوص تزیین خانه با گل و گیاه مرور خواهیم کرد. همچنین، خواهیم دید که برای تزیین آشپزخانه با گل چه کارهایی می‌توان انجام داد.

تزیین خانه با گل و گیاه

تزیین خانه با گل و گیاه؛ مروری بر ایده‌ها و ابداعات

استفاده کردن از گل‌ها و گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، بدون شک از کم هزینه‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای زیبا کردن منزل شماست. استفاده از گل و گیاه در سالن پذیرایی، اتاق‌های نشیمن، آشپزخانه‌ها، راهرو و حیاط، با توجه به سلیقه و خلاقیت شما، بر زیبایی خانه‌تان خواهد افزود.

همگی دیده‌ایم که دکوراسیون اداری، تجاری، منزل، رستوران و کافی شاپ در صورتی که با گل و گیاه همراه باشد، تا چه اندازه زیباتر و سرزنده‌تر می‌شود.

در ادامه با مروری بر ایده‌ها، ابداعات و ابتکاراتی که خواهیم داشت، درمی‌یابیم که چگونه می‌توان تزیین خانه با گل و گیاه را به شکلی متفاوت و زیبا انجام داد.

استفاده از گلدان در اتاق نشیمن

برای اینکه بتوانیم یک چیدمان متفاوت و نو داشته باشیم، نیازی به هزینه‌های زیاد نیست؛ بلکه تنها با استفاده از چند گلدان یا طراحی یک گلخانه شیک، می‌توان به این منظور رسید. خب ببینیم چیدمان گل و گیاه در منزل به چه شکل‌هایی می‌تواند انجام شود.

استفاده از گلدان های ترکیبی

همان طور که اشاره کردیم، برای این که بتوانیم دکوراسیون داخلی متفاوتی داشته باشیم، نیازی به صرف هزینه‌های سرسام‌آور نیست. استفاده از گلدان‌هایی با گل‌های آویز، اختصاص دادن فضایی در دکوراسیون منزل با گیاهان آپارتمانی و درختچه‌ها می‌تواند به سادگی فضای خانه را زیباتر کند.

بسته به اینکه فضای خالی خانه‌تان چقدر است، می‌توانید قسمتی از اتاق نشیمن را به محل قرار دادن گلدان‌های ترکیبی اختصاص دهید. آویزان کردن گلدان‌ها از سقف و قرار دادن گلدان‌هایی روی طبقاتی بر سطح زمین می‌تواند به راحتی، گلخانه‌ای کوچک و زیبا را برایتان به ارمغان آورد.

دیزایین زیبا خانه با گیاهان آپارتمانی

کتاب‌خانه های گلدانی!

برای بهره‌مندی متفاوت از گل‌ها و گیاهان در خانه، می‌توان فضایی از دیوار خانه را به عنوان کتابخانه گلدانی در نظر داشت. در طبقات این گلخانه که دقیقاً شبیه کتابخانه‌ها ساخته می‌شود، به جای استفاده از کتاب، از گلدان‌های کوچک و متنوع استفاده کنید.

همچنین که می‌توان ترکیبی از هر دوی این‌ها را داشت؛ یعنی قرار دادن گلدان‌ها و کتاب‌ها در قفسه‌هایی که به دیوار متصل شده‌اند.

این فضا در صورتی که در گوشه‌ای دنج از خانه قرار داشته باشد، با نهادن یک صندلی در کنار آن، می‌توان فضایی ایده‌آل برای مطالعه نیز داشت.

گلخانه کتابخانه ای

تزیین اتاق خواب با گیاهان طبیعی

چیدمان گل و گیاه در منزل، تنها محدود به سالن نشیمن یا تزیین آشپزخانه با گل نیست. علاوه بر این، می‌توان اتاق خواب را نیز با گل و گیاه تزیین کرد.

به عنوان مثال، می‌توان گوشه‌ای از اتاق خواب را از گل‌های رونده آراست که با مرور زمان، زیبایی آن‌ها بیشتر و بیشتر خواهد شد.

با استفاده از یک تخته چوب به عنوان طاقچه‌ای در بالای سر تخت، به سادگی یک فضای سبز در اتاق خواب خواهید داشت.

بدین ترتیب، نه تنها فضای اتاق خواب زیباتر خواهد شد، بلکه با تصفیه هوا و پاکسازی آن از آلودگی‌ها، به خواب بهتر و آرامش بیشتر نیز کمک خواهد کرد.

استفاده از گیاهان در اتاق خواب

تزیین اتاق کار با گل و گیاه

استفاده کردن از وسایل تزیینی در اتاق کار باعث افزایش تمرکز و انرژی شما در هنگام کار خواهد شد. به همین منظور، پیشنهاد می‌کنیم بخشی از تزیین خانه با گل و گیاه را به اتاق کار خود اختصاص دهید. از این رو، پیشنهاد می‌شود که بخشی از فضای روبروی میز کار خود را با گل‌ها و گیاهان مختلف تزیین کنید.

با استفاده از قفسه‌های چوبی و طبقه‌ها در بالای میز کار، حس طراوت و شادابی همیشگی با شما همراه خواهد بود تا حسی بهتر از تجربه کار در خانه را داشته باشید. همچنین که عطر خوش گیاهان و گل‌ها در هنگام کار کردن می‌تواند نتیجه کار شما را نیز کاملاً متحول سازد.

تزیین اتاق کار با گل و گیاه

از گل و گیاه در اتاق محل کارتان هم استفاده کنید. گل ها‌ی خانواده کاکتوس پیشنهاد خوبی هستند چرا که نگهداری از آن‌ها به مراتب ساده تر از دیگر گل ها است.

تزیین آشپزخانه با گل

تزیین آشپزخانه با گل نیز از دیگر مواردی است که اتفاقاً بسیار مورد توجه خانواده‌هاست. دکوراسیون منزل با گیاهان آپارتمانی بایستی به روشی انجام شود که مقاومت گیاه در آن شرایط را مد نظر قرار داده باشیم.

برای این منظور پیشنهاد می‌شود که از گیاهان مقاوم به گرما و نوسانات دمایی مانند انواع کاکتوس یا مریم گلی و… در تزیین آشپزخانه با گل و گیاه استفاده کنید.

همچنین، کار دیگری که می‌توانید کنید این است که از سبزی‌های خوراکی مانند انواع فلفل چیلی، ریحان و … برای پرورش در آشپزخانه بهره‌مند شوید. با انجام این کار، با یک تیر، دو نشان را خواهید زد!

علاوه بر این، می‌توان از گل‌های آویز، سبدهای گل، شیشه‌های حاوی گل‌ها و گیاهان و مواردی از این دست در تزیین آشپزخانه با گل استفاده کرد.

تزیین آشپزخانه با گل

راهروهای سرسبز

راهروها مکان‌هایی هستند که به دلیل تردد زیاد، معمولاً نیاز به نظافت بیشتری دارند. برای اینکه بتوانید راهروهایی سرسبز داشته باشید و در عین حال، به راحتی بتوانید نظافت آن‌ها را نیز انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم که از گلخانه‌های دیوارکوب استفاده کنید. با استفاده از این گلخانه‌ها می‌توانید فضای راهروها را با طراوات و سرسبز کرده و برای کاهش هزینه‌ها، حتی از پالت‌های چوبی باریک استفاده کنید.

راهروهای سرسبز

تراس‌های جنگلی

اگر خانه‌ شما در مجتمع‌های آپارتمانی است و امکان داشتن یک باغچه بزرگ را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تراس خانه خود را به این کار اختصاص دهید. پر کردن تراس از گل‌ها، گیاهان و گلدان‌های فراوان باعث می‌شود که حس خانه‌تان هم از بیرون و هم از درون بسیار متفاوت باشد.

استفاده از قفسه‌های چوبی و گلدان‌های سفالی در تراس‌ها می‌تواند این فضا را ایده‌آل‌تر نماید. همچنین، گلدان‌های دیوارکوب نیز به استفاده بهینه از فضا کمک زیادی خواهند کرد.

در صورتی که متراژ تراس شما زیاد باشد، استفاده از میز و صندلی‌های کوچک فلزی یا چوبی که در احاطه گل‌های فراوان قرار گرفته‌اند، حس خوردن صبحانه یا عصرانه شما را بسیار متفاوت خواهد کرد.

همچنین، نورپردازی با استفاده از ریسه‌ها و چراغ‌های آویز باعث می‌شود که حس رمانتیک و فوق‌العاده‌ای در سکوت شب داشته باشید.

تراس‌های جنگلی
تراس‌های جنگلی

برای تزیین خانه با گل و گیاه، سخت نگیرید!

نکته مهمی که در خصوص تزیین خانه با گل و گیاه وجود دارد این است که برای انجام این کار سخت نگیرید! اگر در خانه خود هیچ گل طبیعی یا گلدانی ندارید، بهتر است از یک نقطه کوچک شروع کنید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شروع تزیین خانه با گل و گیاه، استفاده از یک گلدان با گیاهان طبیعی مقاوم و قرار دادن آن در گوشه‌ای از اتاق نشیمن است. رفته رفته می‌توانید گلدان‌های بیشتری را به جاهای مختلف خانه اضافه کنید.

اکسسوری گیاهان در اتاق نشیمن

همچنین، یکی دیگر از راه‌های ساده، تزیین آشپزخانه با گل است. برای این کار نیز می‌توان به سادگی، یک گلدان از گل‌های طبیعی را روی میز غذاخوری قرار داد.

در تزیین خانه با گل و گیاه، چیزی که بیش از همه اهمیت دارد، علاقه شما به نگهداری و مراقبت از گیاهان در خانه است. گیاهان به عنوان موجوداتی زنده، نیاز فراوان به مراقبت‌های مداوم دارد. تنها اگر عاشق گیاهان باشید می‌توانیم به شما تضمین کنیم که با شروع تزیین خانه با گل و گیاه، عشق شما به این کار بیشتر خواهد شد. با این وجود خواهید دید که خیلی زود، جای‌جای خانه شما را گل‌ها و گیاهان رنگارنگ احاطه کرده‌اند.

دکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *