14 روش برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه

ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه

می توانید با روش های خیلی ساده و به کارگیری تناژی از رنگ های خاص تغییرات خیلی چشمگیری در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید.

بهترین روش برای تغییر در حس و حال و فضای طراحی کابینت آشپزخانه سفید یا دیزاین های داخلی با رنگ خنثی، تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه است. تنها کافی است با کمی خلاقیت و ایده هایی کوچک در بخش هایی خاص از رنگ هایی کاملا متفاوت استفاده کنید تا تغییر را احساس کنید.

پس اگر قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه با اضافه کردن یک یا دو رنگ خاص در فضای داخلی را دارید می توانید از ۱۴ ایده منحصر به فردی که معرفی می کنیم، استفاده کنید.

 

تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب رنگ خاص برای درب کابینت آشپزخانه

ترکیب دو رنگ خاص با هارمونی مشابه یا متفاوت در طراحی کابینت یکی از انتخاب های پرطرفدار در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن است. می توانید برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه از دو رنگ در طرح کابینت استفاده کنید.

با این کار علاوه بر به کارگیری یک ایده مدرن می توانید با ایجاد هارمونی رنگی خاص در فضای آشپزخانه از یکنواختی آن جلوگیری کنید.

از رنگ مکمل تنها برای تعداد اندکی از کابینت ها استفاده کنید. به این صورت که تنها برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه رنگ مکمل را برای کابینت های هوایی، کابینت های زمینی یا کابینت جزیره آشپزخانه به کار بگیرید.

در صورتی که تمایلی به طراحی کابینت جدید یا نوسازی آن ها ندارید، می توانید تنها با رنگ آمیزی جدید درب ها تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه را پیاده سازی کنید. انتخاب رنگ آبی دریایی، نارنجی و دیگر رنگ های خاص می تواند گزینه مناسبی برای ایجاد تغییرات چشمگیر باشد.

می توانید در صورت نیاز به ایجاد تغییرات جدید پس از چند سال مجددا کابینت ها را رنگ آمیزی کنید.

 

انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه

 

اگر فکر می کنید که خیلی زود از کابینت رنگی خسته می شوید، می توانید از متریال های طبیعی در رنگ های مختلف برای ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید. به طور مثال ترکیب طراحی کابینت آشپزخانه چوبی با ام دی اف می تواند علاوه بر تنوع رنگی، انتخابی ایده آل باشد.

 

کاغذ دیواری در آشپزخانه

 

استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه

بیشتر افراد اغلب برای تزئین دیوار در آشپزخانه به دنبال انتخاب از میان انواع بین کابینتی، کاشی، سرامیک یا رنگ آمیزی آن هستند. اما انتخاب کاغذ دیواری علاوه بر ایجاد تنوع می تواند تغییری در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کند.

کاغذ دیواری های ضد آب یا ترکیب کاغذ دیواری و استفاده از انواع بین کابینتی در بخش هایی همانند قسمت پشتی سینک ظرفشویی برای جلوگیری از خیس شدن را در نظر داشته باشید.

طرح های مختلفی مطابق با سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه در رنگ های متنوع را می توانید برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید.

کاغذ دیواری ها در انواع ساده در رنگ های مات، براق یا انواع طرح دار آن در رنگ بندی متنوع در بازار ارائه می شوند.

 

رنگ آمیزی دیوار آشپزخانه

 

رنگ آمیزی دیوار آشپزخانه

در این تصویر با رنگ آمیزی  دیوار پشتی که هیچ کابینتی روی آن نصب نشده است، تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های سفید و فضایی خنثی را می بینیم.

در دکوراسیون آشپزخانه اصولا کابینت های پایینی تا حد زیادی دیوار را می پوشانند. بهتر است تا تنها دیوارهایی که کابینت هوایی روی آن ها نصب نشده است را برای رنگ آمیزی انتخاب کنید. زیرا رنگ آمیزی فضای بین دو کابینت هوایی و زمینی، شکلی از بین کابینتی به خود می گیرد.

به دلیل کم بودن این فضا برای رنگ آمیزی می توانید از رنگ های خیلی تیره، مات یا حتی براق استفاده کنید.

 

انتخاب رویه یا صندلی کابینت جزیره

 

انتخاب صندلی جزیره کابینت آشپزخانه در رنگ های خاص

رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری تنها گزینه پیش رو برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه نیستند. انتخاب صندلی کابینت جزیره آشپزخانه در رنگ های خاص می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای اضافه کردن تناژی خاص در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه است. به طور مثال رنگ زرد با تناژی خاص شاید انتخاب اصلی برای رنگ آمیزی دیوار نباشد، اما می توانید از آن برای طراحی یا خرید صندلی یا چهارپایه های متفاوت و منحصر به فرد استفاده کنید.

 

انتخاب صندلی کابینت جزیره آشپزخانه

با انتخاب صندلی های فلزی، صندلی های چوبی یا چهار پایه های خاص در رنگ های مختلف که از دیگر متریال ها ساخته شده اند، می توانید تغییرات چشمگیری در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید.

در این تصویر چهارپایه هایی با طراحی مدرن و لبه های زرد رنگی را می بینیم که علاوه بر زیبایی، به دلیل رنگ خاص زرد، انرژی به فضا بخشیده است.

با به کارگیری ایده های خلاقانه در طراحی یا انتخاب صندلی ها، هارمونی رنگی خاصی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید.

 

استفاده از کوسن های رنگی در آشپزخانه

اگر از میز و صندلی ناهارخوری در فضای داخلی آشپزخانه استفاده می کنید، استفاده از کوسن های رنگی یا طرحدار نیز می تواند تغییراتی در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کند.

این روش گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که از تغییر در رنگ آمیزی دیوار یا طراحی کابینت آشپزخانه مطمئن نیستند.

با این روش می توانید با استفاده از انواع کوسن ها رنگ های متفاوتی را در فضای آشپزخانه داشته باشید.

 

استفاده از لامپ های آویزی در رنگ های خاص

استفاده از لامپ های آویزی در رنگ های خاص

لامپ های ال ای دی مدرن در سایز و رنگ های متفاوت این امکان را ایجاد کردند تا هر میزان نور با هر تناژ رنگی را در فضا ایجاد کنید. طراحی لوسترهای خلاقانه و منحصر به فرد یکی از ویژگی های محبوب در دکوراسیون داخلی مدرن است.

برای تغییر رنگ دکوراسیون آشپزخانه می توانید از انواع لامپ های مدرن و خاص که در پالت های رنگی متنوع طراحی و تولید می شوند، استفاده کنید.

همانطور که در این تصویر می بینید، لامپ های آویزی از جنس شیشه ای در تناژ رنگی خاصی از آبی، توجه را در این آشپزخانه با کابینت های سفید کاملا به خود جلب می کند.

 

 

آویزهای فلزی نیز که این روزها در شکل های خاص در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن به وفور استفاده می شوند نیز گزینه دیگری برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه هستند.

می توانید این لامپ های فلزی را با انواع متریال، در سایزها و رنگ های مختلف متناسب با رنگ مد نظر و سبک چیدمان دیزاین آشپزخانه طراحی و سفارش دهید.

قفسه های باز در طراحی کابینت آشپزخانه

در سایر مقالات طراحی کابینت آشپزخانه مدرن توضیح دادیم که قفسه های باز در طراحی کابینت به شدت مورد توجه قرار گرفته اند.

اگر فرد منظمی هستید می توانید با طراحی قفسه های باز از جنس متریال های مختلف و در بخش های گوناگون فضای داخلی، علاوه بر تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه از این ایده مدرن نیز استفاده کنید.

قفسه های باز محل مناسبی برای قرار دادن ظروف ادویه جات، ظروف تزئینی و دکور یا تابلوهای نقاشی در آشپزخانه هستند.

 

استفاده از پرده های طرحدار یا رنگی

استفاده از پرده های طرحدار یا رنگی در آشپزخانه

از گذشته تا به حال همیشه انتخاب پرده یکی از عناصر اصلی زیبایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بوده است. مسلما این گزینه در زیبایی فضای داخلی آشپزخانه نیز بسیار تاثیرگذار است.

همیشه لازم نیست تا برای ایجاد تغییرات از ایده های خیلی بزرگ کمک بگیرید. استفاده از پرده های طرحدار یا رنگی خود گزینه مناسبی برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه است.

 

استفاده از فرش در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از فرش در دکوراسیون آشپزخانه

می توان گفت که استفاده از فرش در طرح ها و رنگ های متفاوت یکی دیگر از انتخاب های مناسب برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه است.

انتخاب فرش های سنتی علاوه بر ایجاد تنوع رنگی در فضای دکوراسیون داخلی، حس و حالی از گذشته و چیدمان قدیمی به فضا می بخشند. اما فرش های مدرن نیز در رنگ ها و طرح های متفاوتی در بازار وجود دارند.

می توانید برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه سفید یا دیگر رنگ های خنثی از انواع رنگ های شاداب و پرانرژی برای انتخاب فرش استفاده کنید.

خلاقیت در نورپردازی آشپزخانه

خلاقیت در نورپردازی آشپزخانه

شاید هر کسی نتواند از رنگ های خیلی خاص همانند صورتی یا بنفش برای طراحی کابینت آشپزخانه استفاده کند. اما لامپ های ال ای دی مدرن این امکان را فراهم کرده اند تا هر رنگی با هر تنوعی را در فضای داخلی داشته باشیم.

می توانید با کمی خلاقیت در نورپردازی و استفاده از لامپ های ال ای دی در طراحی بخش های زیرین کابینت آشپزخانه، تغییرات زیادی در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید.

قابلیت تغییر رنگ لامپ های مدرن این امکان را فراهم می کند تا با توجه به شرایط و زمان های مختلف، رنگ های متنوعی را در فضای داخلی تجربه کنید.

توجه کنید که این لامپ ها هیچ نیازی به باتری یا شارژ شدن ندارند.

 

ظروف شیشه ای در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از ظروف شیشه ای مات یا نیمه شفاف

استفاده از ظروف شیشه ای مات یا براق همانند گلدان یا پارچ، یکی از روش های تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه هستند. می توانید از این ظروف در قفسه های باز آشپزخانه، ویترین شیشه ای یا روی سطح کابینت جزیره آشپزخانه استفاده کنید.

این ظروف علاوه بر ایجاد حال و هوایی قدیمی و سنتی، ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه سفید یا خنثی را تغییر خواهند داد.

همانطور که گفتیم همیشه لازم نیست برای ایجاد تغییرات روش های پیچیده ای را انتخاب کنید. به همین دلیل می توان گفت که استفاده از ظروف شیشه ای مات یا نیمه شفاف یک روش خیلی ساده دیگر برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه است.

 

استفاده از استیل طلایی در آشپزخانه

استفاده از استیل طلایی در آشپزخانه

در مقاله استفاده از استیل طلایی در طراحی دکوراسیون مدرن توضیح دادیم که یکی از گزینه های پرطرفدار در دیزاین امروزی، فلزات و متریال های طبیعی هستند. برای ایجاد فضای گرم و در عین حال تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه می توانید از انواع فلزات طلایی رنگ همچون مس، استیل یا فلز برنج استفاده کنید.

برای ایجاد تغییر در فضای دکوراسیون خنثی آشپزخانه از این فلزات طلایی رنگ برای انتخاب شیرآلات، لوله ها یا صندلی جزیره کابینت آشپزخانه کمک بگیرید.

می توانید از سایر فلزات در رنگ های دیگر نیز انتخاب کنید و این موضوع کاملا به سلیقه شخصی مرتبط است.

 

هماهنگی در انتخاب رنگ اکسسوری و تجهیزات آشپزخانه

گاهی اوقات می توان با خیلی روش ها و ایده های ساده همچون هماهنگی در انتخاب رنگ لوازم مصرفی، در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه تغییراتی ایجاد کرد. به طور مثال انتخاب رنگی خاص برای خرید حوله، ظروف، رو میزی، دستمال کاغذی یا دیگر موارد، می تواند رنگی دیگر را به فضای دکوراسیون آشپزخانه اضافه کند.

 

رنگ خاص در دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب رنگ خاص برای لوازم جانبی یا برقی مصرفی

در این تصویر عکاس برای ایجاد تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه از یک شیرجوش و میوه های زرد رنگ استفاده کرده است. خرید توستر، کتری برقی، ظروف کوچک، شیرجوش یا دستگاه قهوه ساز در رنگ های خیلی خاص یا متفاوت با دکوراسیون آشپزخانه، روش دیگری برای تغییر در ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه هستند.

 

همیشه برای ایجاد تغییرات نیاز به بازسازی دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن یا تغییر در طرح کابینت آشپزخانه نداریم. می توانید با استفاده از ایده های کوچک خود نیز به راحتی نتایج متفاوتی را پیاده سازی کنید.

اما اگر قصد طراحی دکوراسیون آشپزخانه یا طراحی کابینت را دارید، همیشه مشاوره و شروع کار با کارشناسان بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت.

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد در زمینه دکوراسیون منزل، دکوراسیون آشپزخانه و طراحی کابینت است. تمامی مراحل از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا توسط متخصصین مجموعه انجام خواهد شد.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت پاسخ سوالات، مشاوره رایگان یا برآورد تقریبی هزینه پروژه های اجرایی با ما در ارتباط باشید.

دکوراسیون آشپزخانهدکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *