ایده‌هایی برای داشتن آشپزخانه ‌مدرن که هر فردی از خانه عاشق آن می شود

با توجه به متراژ کم آشپزخانه‌های امروزی و علاقه‌مندی افراد به فضاهای ساده سبکی که می توان برای دکوراسیون آن پیشنهاد کرد، آشپزخانه مدرن است. اما سوال اینجاست که برای داشتن یک آشپزخانه مدرن باید چه ایده‎ها و راهکارهایی را اجرا کرد و یا چه آشپزخانه‌ای را می‌توان مدرن دانست. ما در این مطلب قصد داریم با استفاده ازتجربه تیم مجرب نیکاچوب ایده‌هایی برای داشتن آشپزخانه ‌مدرن به شما بدهیم که قابل اجراست و هر آشپزی فردی از خانه آن می شود.

آشپزخانه مدرن با رنگ روشن

قبل از خواندن این مطلب بهتر است همین ابتدا بدانید که از ایده‌های مدرن آشپزخانه به‌اندازه نیاز دکوراسیون منزلتان باید استفاده کنید نه بیشتر. استفاده زیادی از این تکنیک‌ها مثل به کارگیری ادویه‌های یک غذا است که ترکیب و استفاده از آن‌ها خوب و لازم است اما استفاده زیادی غذایمان را بدمزه می کند. با این حال همه‌ ما سزاوار داشتن یک فضای زیبا و به‌روز برای آشپزخانه‌مان هستیم پس در ادامه با ما همراه باشید تا به ایده‌های یک آشپزخانه مدرن نگاهی بی‌اندازیم.

جادوی رنگ‌های روشن در کابینت

استفاده از کابینت آشپزخانه با رنگ‌های روشن و ملایم در بزرگ‌تر دیده شدن فضای آشپزخانه تأثیر عجیبی دارد اما احتمالا گزینه‌ای که همه ما به آن فکر می‌کنیم، رنگ سفید است. زود تصمیم نگیرید، طیف‌های رنگی مثل خاکستری، آبی روشن و سبز روشن به اندازه رنگ سفید گیرا و تأثیرگذار هستند. با استفاده از رنگ‌های خنثی و درعین حال ترکیب آن با رنگ‌های مناسب می‌توانید آشپزخانه‌تان را زیبا و مدرن کنید. حالا اگر نگران رسیدن به رنگ خاص و دلخواه‌تان هستید این را بدانید که با رنگ‌های پلی‌اورتان می توانید هر رنگی که مد نظر دارید را به مرحله‌ اجرا برسانید.

استفاده از طیف‌رنگ روشن سنگ طبیعی و یا سنگ‌های مصنوعی مثل کورین و مارمونایت (MARMONITE) که از جدیدترین موارد سنگ‌های مصنوعی‌اند برای کانتر و صفحات آشپزخانه مدرن شما پیشنهاد می کنیم. از ترند‌های سال ۲۰۲۰ که می توان به آن اشاره کرد استفاده از ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون آشپزخانه است بنابراین وجود سنگ‌هارا دست کم نگیرید در ادامه مطلب ایده مناسب برای استفاده از چوب راهم خواهیم گفت.

کابینت با آشپزخانه مدرن و روشن با صندلی و لوستر مدرن
استفاده از سنگ روشن به عنوان کانتر در یک آشپزخانه مدرن را در تصویر مشاهده کنید.

با یک نورپردازی مناسب و هیجان‌انگیز در آشپزخانه طراحی مدرن خود را کامل کنید.

ترکیب جذاب رنگ سیاه‌و‌سفید امتحان کنید

رنگ سیاه وسفید یک ترکیب قدیمی اما هنوز هم زیباست که برای آشپزخانه مدرن هم پیشنهاد می‌شود. وجود سنگ‌های طبیعی و مصنوعی سیاه‌وسفید و یا ترکیبی از هردوی آن‌ها می‌تواند زیبایی آشپزخانه شما را تضمین کند. پس از انتخاب این دو رنگ اصلا نترسید.

از جنس‌های پیشنهادی برای داشتن آشپزخانه سیاه‌وسفید می‌توان به ام دی اف باروکش ملامینه، روکش وکیوم و وایت واش برای کابینت سفید و رنگ پلی اورتان برای هردواشاره کرد.

در داشتن آشپزخانه سیاه و‌سفید خود را به کابینت محدود نکنید می‌توانید از لوازم آشپزخانه، کاشی‌ها و حتی کف آشپزخانه برای تکمیل کردن آشپزخانه مدرن خود استفاده کنید. علاقه شما به رنگ ‌سیاه یا رنگ ‌سفید تعیین کننده میزان استفاده از رنگ مورد علاقه شماست. نمونه ای از تصاویر آشپزخانه مدرن سیاه و سفید راببینید.

کابینت مدرن سفید وسیاه
کابینت مدرن سفید وسیاه

کاربرد اکسسوری در آشپزخانه مدرن

زمانی که فضای محدود و کمی برای آشپزخانه دارید بهترین سبک پیشنهادی به شما کابینت با سبک مدرن است که با سادگی کابینت‌ و انتخاب رنگ روشن به بزرگ‌تر دیده شدن فضا کمک می کند که قبلا به آن اشاره کردیم، اما نکته مهم این است که اگر وسایل ما بیشتر از فضای کابینت موجود بود چه کنیم، اکسسوری مناسب و خلاق اینجا خودش را نشان می‌دهد. کارکرد اکسسوری کابینت در چیدمان‌های امروزی غیر قابل باور است.

کابینت مدرن برای آشپزخالنه های کوچک

اکسسوری‌ها با توجه به کاربردشان به استفاده بهینه از فضا کمک می‌کنند. اکسسوری سوپری، اکسسوری جای ادویه وجای قابلمه‌ها ازجمله آن‌ها است.

از نمونه کاربردی این اکسسوری‌ها می‌توان به میز تاشو اشاره کرد که با گرفتن کمترین فضا از آشپزخانه شما جایگزین مناسب میز ناهارخوری خواهد بود. شاید قیمت این اکسسوری‌ها را بتوان قابل توجه دانست اما پس از استفاده از آن میفهمید که ارزش صرف هزینه را داشته است.

ورودی آشپزخانه مدرن را باز بگذارید

از ویژگی‌های آشپزخانه مدرن همسطحی آن با بخش‌های دیگر خانه است که به وسیله جزیره، کانتر و یا میز ناهارخوری می‌توان آن را از فضاهای دیگر خانه تفکیک کرد.

همچنین همین باز بودن ورودی آشپزخانه مدرن دست شمارا در انتخاب رنگ باز می‌گذارد و می توانید از رنگ‌های مطابق با دکوراسیون حاکم بر خانه استفاده کنید.

آشپزخانه مدرن

استفاده از وسایل با رنگ نقره‌ای یا سیلور

استفاده از وسایل سیلور یا نقره‌ای نکته دیگری است که باعث زیبایی محیط آشپزخانه مدرن می شود چراکه رنگ سیلور نمایانگر سبک مدرن آشپزخانه است. با انتخاب مناسب این وسایل مانند گاز، هود و لوازم برقی و حتی دستگیره کابینت‌ها زیبایی و چشم نوازی آشپزخانه را دوچندان می‌کند.

آشپزخانه نئو کلاسیک مشکی با وسایل سیلور

ترکیب رنگ‌تیره باطلایی

استفاده از رنگ‌های تیره برای کابینت آشپزخانه مدرن جذابیت خاص خود را دارد، به‌خصوص زمانی که با صفحات مشکی تلفیق شود. برای زیبایی چنین آشپزخانه‌ای پیشنهاد ما به شما شیرآلات و دستگیره‌ها به رنگ طلایی خواهد بود چراکه سادگی بیش از حد سبک مدرن را با کمی تجملات رنگ طلایی از بین می رود . که در عین کلاسیک بودن محیط همچنان حالت مدرن را حفظ می‌کند. اما فراموش نکنید در صورتی که این شجاعت را به خرج دادید و جسورانه رنگ‌های تیره را انتخاب کردید، خلق یک نورپردازی مناسب آخرین مرحله‌ برای آشپزخانه مدرن تیره شماست.

وجود تنها دستیگره، لوستر، شیرآلات و هود طلایی همین طور که در تصویر میبینید فضای دلپذیری را برای آشپزخانه‌تان مهیا می کند.

کابینت نئوکلاسیک یه رنگ تیره و تلفیق رنگ طلایی

اکسسوری لوکس و ظریف

لوکس بودن فضا یک موضوع کاملاً ذهنی و سلیقه‌ای است. بعضی از ما محیط‌های تیره و کم‌نور را لوکس می‌بینیم و برخی وجود رنگ طلایی و وسایل گران‌قیمت را لوکس می‌دانیم. ولی در حالت کلی با توجه به دکوراسیون منزل و آشپزخانه‌تان حتما از یک مجموعه اکسسوری لوکس و ظریف برای تکمیل کردن آشپزخانه خود استفاده کنید.

کابینت نئو کلاسیک
تنها استفاده از یک گلدان هم می تواند اکسسوری مناسب آشپزخانه شما باشد.
کابینت مدرن
استفاده از وسایل قدیمی اکسسوری جذاب آشپزخانه مدرن خواهدبود.

هرگز رنگ آبی را در آشپزخانه مدرن دست کم نگیرید

وقتی صحبت از کابینت رنگی می‌شود، رنگ آبی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود چراکه زیبایی طیف گسترده‌ای از این رنگ که توسط رنگ پوششی پلی‌اورتان قابل سفارش و ‌اجراست. این نوع رنگ می‌تواند افراد با سلایق مختلف را راضی نگه دارد. رنگ پلی‌اورتان دست شما را باز می‌گذارد تا ترکیب‌هایی مانند رنگ آبی با سفید و سیاه را به خوبی کنارهم داشته باشید وبا صفحات کانتر یا جزیره به‌راحتی ست کنید.

کابینت نئو کلاسیک آبی رنگ
کابینت نئو کلاسیک آبی رنگ

یک المان از سبک روستیک اضافه کنید

بسیاری از افراد به سبک روستیک یا روستایی که تلفیقی از چوب و سنگ و المان‌های مخصوص به خودش مثل قفسه‌های بدون درب است، علاقه‌مند هستند؛ چراکه حس بودن در طبیعت را در ما تقویت می‌کند. باکمی هوشمندی می‌توانید برخی از این المان‌ها را به آشپزخانه مدرن خود اضافه کنید؛ مثلاً تخته‌ای از چوب به‌کار رفته در سقف ویا گوشه‌ای دیگر، چراکه چوب با حفظ حال و هوای مدرن بودن آشپزخانه، یک المان روستیک مناسب به حساب می‌آید همان طور که دربالا به ترند استفاده از سنگ و چوب در دکوراسیون داخلی سال۲۰۲۰ اشاره کردیم استفاده از چوب در سقف آشپزخانه مدرن و یا قای دور پنجره‌ها از نمونه‎های پیشنهادی ما به شماست.

علاوه بر اینکه استفاده از چوب با پوشش لاک پلی اورتان باعث حفظ زیبایی و اصالت چوب است، تمامی مشکلات چوب مانند جذب رطوبت و موریانه را هم از بین خواهد برد.

کابینت مدرن با تلفیقی از سبک روستیک

صندلی‌ها

باور داشته باشید که صندلی مورداستفاده شما برای جزیره و یا میز ناهارخوری خود از گزینه‌های بسیار مناسب برای مدرن کردن آشپزخانه است. انتخاب یک صندلی خاص علاوه بر احساس راحتی شما در استفاده مداوم از آن در عین سادگی انسجام مدرن بودن آشپزخانه را حفظ می‌کند. تا به حال به صندلی ‌های آشپزخانه فعلی خود فکر کرده بودید؟

کابینت نئو کلاسیک

کاشی‌های ساده

انتخاب کاشی‌های ساده برای دیوار و بین کابینتی آشپزخانه مدرن شما گزینه‌ی مناسبی خواهد بود چون با حفظ زیبایی بیشترین تناسب را با سایر بخش‌ها دارد. در واقع دیوارها، کاشی‌کاری‌ها و بین کابینتی شما حلقه ارتباطی بخش‌های مختلف طرح و سبک دلخواه شماست. پس هنگام سفارش و خرید دکوراسیون آشپرخانه خود حتما از طراح خود برای انتخاب کاشی‌ها مشاوره بگیرید.

کاشی های به کار رفته در سبک مدرن

و در آخر این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام‌ یک از ایده‌های گفته‌شده را استفاده کنید تا آشپزخانه‌ای مدرن داشته باشید. اگر هنوز آشپزخانه‌تان را سفارش نداده اید با دقت بیشتری ایده‌ها را ببینید و با طراح کارتان مشورت کنید چرا که در این مرحله امکان اجرای تمامی ایده‌ها وجود دارد ولی اگرآشپزخانه‌تان طراحی شده و به فکر داشتن آشپزخانه مدرن هستید تغییر صندلی‌ها و اکسسوی‌ها می توانند گزینه های مناسبی باشد.

اما نتیجه بهینه همیشه در تجربه طراح و مجری دکوراسون شماست. برای این کار بهترین را انتخاب کنید. مجموعه نیکا چوب با ۲۵ سال سابقه در میان مشتریان خود به تجربه و کیفیت خوش‌نام است. با ما مشروت کنید.

دکوراسیون آشپزخانهدکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *